Budapeşte Kaplıcaları | Budapeşte Havuz Partileri

Budapeşte havuz partileri, daha çok hamamlarda ve kaplıcalarda yapılmakta. Bu şehre gelen turistlerin büyük bir çoğunluğu da, sırf bu havuz partilerine katılmak veya kaplıcalarda rahatlamak için gelmekte. Osmanlı hamamları ile de ilgi çeken bu şehirde, bu partilere katılmadan Budapeşte gezinizi tamamlamayın derim.

Eğer, Türkiye’den direkt olarak Budapeşte‘ye sırf bu havuz partileri veya kaplıcalar için gitmeyi planlıyorsanız, mutlaka ama mutlaka rezervasyonunuzu yaptırın derim. Eğer, 2-3 hafta önceden rezervasyon yaptıracak olursanız, erken rezervasyon imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Çok büyük bir fiyat farkı olmasa da, 5-10£ daha düşük bir ücret ödeyerek aynı imkandan yararlanabilirsiniz.

Budapeşte Havuz Partileri ve Kaplıcaları

Budapeşte gece hayatı denince akla şüphesiz ilk olarak havuz partileri gelmekte. Özellikle geceleri yapılan bu partilerin en güzel yanı, bir gece kulübünden farkı olmaması. Bunun yanında, gece kulüplerindeki gibi kalabalık ortamlarda bu havuz partilerinde de görülmekte.

Szechenyi Bath

Budapeşte Havuz Partileri-Szechenyi Bath
Budapeşte Havuz Partileri-Szechenyi Bath

Tarihi bir termal hamam olarak bilinen Szechenyi Bath, partilerin olmadığı günlerde bir spa ve masaj merkezi olarak faaliyet göstermekle birlikte, sularının şifalı olduğu söylenmektedir. Bunun yanında Avrupa’nın en büyük spa merkezi olarak bilinmekte. Bu spa merkezinin diğer merkezlere göre daha çok tercih ediliyor olmasının en büyük nedeni ise, tarihi yapısı ve üstünün açık olması denebilir.

Suyun sıcaklığı ise, 70 derecenin üzerinde olduğu söylenmekte. Tabi, daha ılık suların olduğu bölümlerde bulunuyor.

Bu spa merkezinde her hafta cumartesi günü, özel havuz partileri yapılmakta. Bu partilerin gece kulübündeki eğlenceden eksiği yok, fazlası vardır. Birçok bar, havuz ve ışıklandırma sistemleri ile, muhteşem bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Budapeşte Havuz Partileri-Szechenyi Bath
Szechenyi

Budapeşte’de nerede konaklayacağınıza henüz karar vermediyseniz, Budapeşte’de nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Budapeşte’de bulunan en ideal konaklama birimlerine ve otel fırsatlarına Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Szechenyi Bath Ücretleri

Bu spa merkezindeki fiyatlar, diğer merkezlere göre hemen hemen aynı. İster tek kişi veya çift olarak, isterseniz grup olarak gidebilir, kişi sayısına göre özel indirimler alabilirsiniz.

Eğer, sadece partilere katılmak istiyorsanız, 40£ gibi bir ücret ödüyorsunuz. Bu ücret sadece partiye katılma ücretidir. Yani, ne bir içecek ne de bir oda veya havlu alabiliyorsunuz. Ancak, benim size tavsiyem yaklaşık 60£ olan full paketi almanız olacaktır. Bu pakette, partiye giriş ücreti, 2 içki, havlu ve oda alma imkanınız oluyor. Tabi, bu sadece parti günlerindeki fiyatlardır.

Eğer, partilere katılmak istemiyor, sadece havuzu kullanmak istiyorsanız, günlük havuz kullanımı ücreti 20£’dur. Tabi, bu ücretin içine kilitli dolap dahil değil. Onun için de ayrıca 3-5£ bir ücret ödüyorsunuz.

Budapeşte Havuz Partileri-Szechenyi Bath
Szechenyi

Bunların yanında, masaj ücretleri süresine göre farklılık göstermekte. 30 dakikalık bir masaj seansını 15£ gibi bir ücrete alabiliyorsunuz.

Not : Budapeşte havuz partileri, Gellert Bath, Rudas Bath ve Lukacs Bath gibi merkezlerde de bulabilirsiniz. Ancak, en çok tavsiye edilen ve genç kesimin en çok bulunduğu yer Szechenyi Bath olarak bilinmekte. Bu yüzden, diğer merkezlerin fiyat bakımından biraz daha uygun olabileceğini unutmayın.

Szechenyi Bath Hakkında Bilgiler

Bu tesisin çalışma saatleri 07:00-22:00 olarak bilinmekte. Fakat, hafta sonları 1-2 saat daha erken açılıp geç kapanabilmekte.

Szechenyi Kaplıcalarına Nasıl Gidilir ? 

Bu kaplıcalar, Budapeşte’nin en bilinen yerlerinden biri olan Kahramanlar Meydanı‘nın hemen arka tarafında bulunmakta. Buraya gelmek için m1 nolu metro hattını kullanabilirsiniz. İnmeniz gereken durak ise, Szechenyi Furdo durağıdır. Bu duraktan yürüyerek bu merkeze 2 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Gellert Bath

Szechenyi’ye ek olarak bu spa merkezini de düşünebilirsiniz. Gellert Tepesi olarak bilinen yerde bulunan bu Termal Banyo, Szechenyi’den sonra en popüler olan spa merkezi. Burayı görmediğimden dolayı, pek tavsiye edemesem de, forumlarda ve tesisin kendi sitesindeki yorumlara bakarak, oldukça beğenilen bir yer olduğunu söyleyebilirim. Budapeşte havuz partileri için de bu tesisi tercih edebilirsiniz. Fakat, bu tesisin üzeri kapalı olduğu için ilk tercihinizi Szechenyi’den yana kullanın derim.

Gellert Bath Ücretleri

Bu tesisin günlük havuz ücreti 30£ civarıdır. Szechenyi’den biraz daha ucuz olmasına rağmen, aynı servisi bu tesiste de bulabilirsiniz. Spa, masaj ve havuz da en az Szechenyi kadar popüler olduğu söylenmekte.

Bu tesis, Szechenyi’den 2-3 saat önce kapanmakta. Yani, 06:00’da açılıp 20:00’da kapanmaktadır.

Budapeşte Havuz Partileri için en ideal yer, şüphesiz Szechenyi Termal Banyolarıdır. Bu yüzden, eğer 40-45 yaşın altında iseniz, kesinlikle Szechenyi derim. Çünkü, bu tesiste yapılan partilerdeki müşterilerin büyük çoğunluğu 30 yaş altı. Tabi, gündüz vakti yaş ortalamasının biraz daha yüksek olduğunu da unutmayın.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...