Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Budapeşte’de konaklama ücretleri çok da pahalı değil aslında. Fakat bu şehirde bulunan lüks otellerin birçoğunda son dakika fırsat indirimleri veya erken rezervasyon fırsat indirimleri olduğundan dolayı, hangi otelde rezervasyon yapacağınız az da olsa önemli. Budapeşte Otelleri ve Budapeşte Otel Fiyatları erken rezervasyona, sezona ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Yani şehir merkezinde 3 yıldızlı bir otelde kalmak yerine şehir merkezine 5-10 dakika uzaklıkta bulunan 4 veya 5 yıldızlı otelde aynı fiyata kalmak pekala mümkün. Bu yüzden, bu şehirde hangi bölgede konaklayacağınız da oldukça önemli.

Budapeşte’de hangi bölgede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa, Budapeşte’de nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerini de bulabilirsiniz.

Budapeşte Otel Fiyatları

Budapeşte’de otel fiyatları genel olarak 40£’dan başlamaktadır. Tabi bu fiyatın altında olan birkaç oteli de bulmak pekala mümkün. Eğer, 3 yıldız veya daha yukarısında bir otel arıyorsanız, 40-180£ arasında bir ücret ödeyerek aradığınız zevkte ve hizmette oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Eğer lüks bir otel arıyor ve çok fazla ücret ödemek istemiyorsanız, şehir merkezine biraz daha uzak olan otellere göz atın derim. Şehir merkezinde bulunan 4-5 yıldızlı oteller şehir merkezinde bulunan 3 yıldızlı otellerden bile ucuz olabiliyor. Zaten bu şehirde toplu taşıma oldukça gelişmiş olduğundan Budapeşte’de gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere veya şehir merkezine kısa bir sürede rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

En İdeal ve En Uygun Budapeşte Otelleri

Budapeşte’de bulunan otellerin birçoğunda erken rezervasyon fırsatları bulunmaktadır. Bu yüzden hangi otelde rezervasyon yapacağınız oldukça önemli. Aşağıdaki otellerin hemen hemen hepsinde erken rezervasyon fırsatını bulabilirsiniz.

1.Kempinski Hotel Corvinus Budapest (5 Yıldız)

Zincir Köprüsü ve Aziz Stephan Bazilikası’na sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu lüks otel, şehirdeki en çok tercih edilen 5 yıldızlı otellerden biri. Erken rezervasyon fırsatları ve sunduğu hizmetler ile ünlü olan bu otelde gecelik ortalama oda ücretleri 175£’dan başlamaktadır. Eğer şık ve lüks bir otel arıyor ve şehirdeki turistik yerlere yakın olayım diyorsanız, bu tesis ilk göz atmanız gereken otellerden diyebilirim. 3 bin konuktan almış olduğu 9.1 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da çiftlere hitap ediyor olması. Daha çok çiftler tarafından tercih edilen bu otele de mutlaka göz atın derim.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Arcadia Hotel Budapest (4 Yıldız )

Budapeşte Otelleri arasında en uygun 4 yıldızlı otellerden biri olan Arcadia, şehirdeki turistik yerlere ortalama 1-2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yani biraz zorlayarak yürüyerek şehirdeki birçok yeri görebiliyorsunuz. Fakat otelin hemen yanında bulunan metro istasyonu kullanarak da dilediğiniz birçok çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Konum bakımından gayet güzel bir yerde bulunan Arcadia Hotel’in en güzel yanı da fiyatlarının gayet uygun olması. Ortalam gecelik konaklama ücretlerinin 90£’dan başladığı bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak biraz daha uygun fiyatlı odaları bulmak da mümkün. Eşsiz bir dizayna sahip bu otele de göz atmadan rezervasyon yapmayın derim.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Danubius Hotel Gellert (4 Yıldız )

1918 yılında hizmet vermeye başlamış olan bu eski otel, şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna süper yakın bir konumda bulunmaktadır. 5 yıldızlı otelleri aratmayan hizmeti ve lüks odalarıyla turistleri ağırlayan bu otelde gecelik ortalama konaklama ücretleri ise, 130£’dan başlamaktadır. Tabi bu fiyatlar erken rezervasyona ve sezona göre biraz daha farklılık göstermektedir. Eşsiz bir dış görünüme sahip bu otelin 7 bin konuktan almış olduğu 8.0 gibi bir puana bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

4.Hotel Gozsdu Court (3 Yıldız)

Aziz Stephan Bazilikası’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu eşsiz otelin gecelik ortalama konaklama ücretleri 100£’dan başlamaktadır. 4-5 yıldızlı otelleri aratmayan konforu ve hizmeti ile tercih edilebilecek ideal otellerden. 5 bin konuktan almış olduğu 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelden şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Budapeşte Merkez Otelleri

Budapeşte Otelleri arasında şehir merkezinde bulunan otellerin fiyatları bir iki tık daha pahalı olsa da, şehirdeki turistik yerlere ve merkeze dilediğiniz gibi gidebilmek isteyenlerin tercih edebileceği bir seçenek.

1.Hotel President (4 Yıldız )

Panaromik manzaralı çatı katı ile popüler olan bu 4 yıldız otel şehirdeki en ideal ve en uygun 4 yıldızlı otellerden biri. Eşsiz konumu sayesinde şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyor ve Budapeşte gece hayatı için canlı olan bölgelere kısa sürede gidebiliyorsunuz. Gecelik ortalama konaklama ücretleri bu otelde 110£’dan başlamaktadır. Gerek sunduğu hizmeti gerekse eşsiz güzellikteki geniş ve ferah odalarıyla ödediğiniz ücrete değiyor. 3 bine yakın konuktan almış olduğu 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Roombach Hotel Budapest Center (3 Yıldız )

Birkaç yıllık otelelrden biri olan bu tesis de şehir merkezine süper yakın bir konumda bulunuyor. Daha çok çiftlere hitap eden otellerden biri olması da bu oteli ünlü yapan nedenlerden. Şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunan bu otelin gecelik konaklama ücretleri 85£’dan başlamaktadır. Tabi erken rezervasyon fırsatlarına veya sezona göre de bu fiyatlarda az da olsa değişiklik görülebilmektedir. 4 bin konuktan 9.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otele mutlaka göz atın derim.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Ucuz Budapeşte Otelleri

Bu şehirdeki otellerin büyük bir bölümü diğer Avrupa şehirlerine nazaran çok uygun. Fakat yine de bütçeli bir Budapeşte gezisi planlıyorsanız bütçeli otellere de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Budapeşte’deki ucuz otellerin birçoğu ortalama 30-40£’dan başlamaktadır. Tabi bu otellerin büyük bir bölümü de şehir dışında bulunmaktadır. Budapeşte’nin toplu taşıma sistemi oldukça gelişmiş olduğundan dolayı da nerede konaklayacağınız çok da önemli değil aslında. Bu yüzden bu otellere de göz atarak aradığınız bütçeli Budapeşte gezinizi yapabilirsiniz.

Budapeşte Otelleri ve Budapeşte Otel Fiyatları her ne kadar sezona, erken rezervasyon fırsatlarına ve konuma göre değişiklik gösterse de şehirde çok ideal fiyatlara otelleri bulmak mümkün. Bu yüzden Budapeşte’de otel seçimi yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza mutlaka karar verin derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here