Budva Otelleri | Budva Otel Fiyatları

Budva Otelleri
Budva Otelleri

Bir sahil şehri olan Budva, Karadağ’ın en önemli ve en turistik şehirlerinden biridir. Eşsiz güzellikteki uzun plajları ve doğal güzellikleriyle turistlerin favori yerlerinden biri olan Budva’da konaklama ücretleri çok pahalı olmasa da yine de hangi bölgede veya hangi otelde konaklayacağınız hakkında az çok bilgi sahibi olmanızda yarar var. Budva Otelleri veya Budva Otel Fiyatları sezona, bölgeye ve erken rezervasyona göre farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden bu şehre ne zaman gideceğinize iyi bir şekilde karar vermenizde yarar var.

Budva’da otel ücretleri 30£’dan başlayıp 250£’ya kadar çıkabilmektedir. Tabi 50£’nun altında olan otellerin büyük bir kısmı şehir merkezinin dış kısımlarında bulunuyor. Bu yüzden süper bütçeli bir Budva seyahati planlamıyorsanız ortalama 75-130£ arası bir ücreti gözden çıkarmanızda yarar var.

Ayrıca Budva’daki konaklama bölgeleri hakkında detaylı bir yazımız olan Budva’da nerede kalınır ? adlı yazımıza da mutlaka bir göz atın derim. Gerek bölge bölge otel tavsiyeleri gerekse hangi bölgenin size uygun olacağı konusunda çok daha rahat karar verebilirsiniz.

En İdeal ve  En Uygun Budva Otelleri

1.Splendid Conference & Spa Resort (5 Yıldız)

Budva’daki oteller arasında en lüks otellerden biri olan bu tesisin ortalama gecelik konaklama ücretleri 130£’dan başlamaktadır. Budva Eski Kent bölgesine sadece 2 km uzaklıkta bulunan bu şık ve lüks otelin en güzel yanı süper açık havuzu ve plajın hemen yanında bulunmasıdır. Süper bir tatil için tercih edilebilecek en ideal otellerden biri olan bu tesisin 1.000 konuktan 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Tatil için bir otelden beklediğiniz hemen hemen her şeyi karşılayan bu otelden Budva merkezine çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca otelin Havaalanı servisi, bar, restoran, açık-kapalı havuz- spa ve sağlık merkezi gibi hizmetleri de bulunmaktadır. Eğer Budva’da lüks bir otel arıyorsanız ilk olarak bu otele mutlaka göz atın derim.

2.Apartments Aqua (4 Yıldız)

Daha çok ailelere veya özel hayatına düşkün turistlerin tercih edebileceği tesislerden biridir. Mogren ve Jaz plajına sadece 15-20 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesisten Budva’daki birçok noktaya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 300 konuktan 8.9 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 50£’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki en uygun fiyatlı tesislerden biri diyebiliriz.

3.Luxury Aparments Mia (4 Yıldız)

Budva’daki en lüks otel – daire tarzında olan bu tesisin ortalama gecelik konaklama ücretleri 4 kişilik aile için 100£’dan başlamaktadır. Eğer aile olarak veya grup olarak seyahat ediyorsanız, bu daireler ciddi anlamda bütçeli bir tercih olacaktır. Budva’da ki en ideal ve en uygun tesislerden biri olması, 9.2 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanının olması bu tesisi gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

4.Hotel Adria (4 Yıldız)

Budva otelleri arasında en güzel ve en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan Hotel Adria, plaja 5 dakika yürüme mesafesinde süper merkezi bir konumda yer almaktadır. Budva Eski kenti otele sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yani şehirdeki birçok noktaya bu otelden çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Havaalanı servisi, fitness merkezi ve barı olan bu tesisin ortalama gecelik konaklama ücretleri 90£’dan başlamaktadır. Bunun yanında otelin 600 konuktan 9.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

5.Hotel Moskva (4 Yıldız)

Teraslı ve deniz manzaralı bir otel olan Moskva, şehirdeki en modern ve en lüks dizayna sahip 4 yıldızlı otellerden biri diyebiliriz. Birkaç plaja 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel Budva’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri ise 50£’dan başlamaktadır. Tabi erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanarak biraz daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabilirsiniz.

Havaalanı servisi, kahvaltısı ve barı olan bu otelin 1.000 konuktan 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Budva Merkezi Oteller

Budva’daki otellerin büyük bir bölümü şehir merkezi dışında bulunuyor olsa da tam merkezde birkaç oteli bulmak da pekala mümkün. Ayrıca tam merkezde konaklamanın pek anlamı olmadığını da söyleyebiliriz. Çünkü zaten plajlar merkezde olmadığından merkezdeki otellere de pek ihtiyacınız kalmıyor.

En Ucuz Budva Otelleri

Budva’daki ucuz otellerin büyük bir bölümü merkeze biraz uzak yerlerde bulunmaktadır. Tabi ucuz bir otel arıyorsanız erken rezervasyon şart. Bunun yanında eğer merkeze biraz uzak ayrıca plaja biraz daha uzak olan oteller çok daha uygun olacaktır.

Budva Otelleri veya Budva Otel Fiyatları her ne kadar sezona, bölgeye ve erken rezervasyon fırsatlarına göre farklılık gösteriyor olsa da ortalama fiyatlar bu aralıktadır diyebiliriz.

7 Senelik Profosyonel Yurt dışı otel ve hostel tecrübesinden sonra, part time olarak başladığım gezi bloguna, Full time devam. Özellikle Güneydoğu Asya'da geçirdiğim 5 seneden fazla süreyi, gezerek çalıştığım şehirleri ve çok daha fazlasını yazılarımda paylaşıyorum. -iyi bir Backpacker, -içerisinde çikolata olan her şeyi sever. -En iyi yaptığı şey ; ''Running a Hostel''

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here