Budva’da Nerede Kalınır ? | Budva Otel Tavsiyeleri

Karadağ’ın sahil şehri olan Budva, doğal güzellikleri ve uzun plajlarıyla ünlü sessiz sakin bir tatil planı yapanların uğrak yerlerinden. Karadağ’ın turizm kenti Budva’da konaklama ücretleri ise gayet uygun. Budva’da hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimini rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Fakat farklı bölgelerdeki konaklama birimlerinin ücretleri ve imkanları farklı olduğundan Budva’da nerede kalınır ? sorusu için iyi bir araştırma yapmak gerekiyor.

Budva’da ortalama 250-400 TL arasında güzel bir oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Tabi 200 TL’nin altında konaklama birimleri de bulmak mümkün. Fakat süper bütçeli bir Budva seyahati planlamıyorsanız, bu tür konaklama birimlerini es geçin derim.

Budva’da konaklama için önerebileceğim 3 bölge bulunuyor. Bunlar ; Old Town, Becici ve Rafailovici bölgeleridir. Bu bölgeler Budva’da tercih edebileceğiniz en ideal ve en popüler bölgeler olduğu gibi, her bölgede konaklama ücretleri çok fazla farklılık göstermemekte. Aşağıdaki bölge incelemesinde bu 3 bölge hakkında detaylı bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Budva’da Nerede Kalınır ?

OLD TOWN BÖLGESİ

Budva'da Nerede Kalınır

Hotel Astoria’nın özel plajı

Old Town (Eski Kent Bölgesi) Budva’da konaklama için ilk seçeneklerinizden olmalı. Bu bölgede ister daire, ister otel isterseniz de hostel bulabiliyorsunuz.

Eğer bu bölgede konaklayacak olursanız ; 

 • Gece hayatına yakın olursunuz
 • Şehir merkezine yürüme mesafesinde olursunuz
 • Şehirdeki en popüler bölgede konaklamış olursunuz
 • Şehirdeki tarihi ve turistik yerlere süper yakın olursunuz
 • Tivat havaalanına ortalama 15-20 km uzaklıkta olursunuz

Old Town bölgesinde konaklama birimi için ilk olarak otellere göz atmanızı tavsiye ederim. Lüks bir otel için 4 yıldızlı bir otel olan Hotel Astoria‘ya, orta bütçede bir konaklama birimi için de, 4 yıldızlı bir tesis olan R-Club Old Town Aparments‘e (Daireler) göz atabilirsiniz.

Old Town bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BECİCİ BÖLGESİ

Budva'da Nerede Kalınır

Spa Resort Becici

Daha çok tatil otelleri ile popüler olan bu bölge de, Budva’da nerede kalınır ? sorusu için ideal seçimlerden biri. Daha çok Romantik bir tatil planı yapan çiftlerin tercih ettiği bu bölge de konaklama ücretleri ise, Old Town bölgesiyle hemen hemen aynı denebilir.

Eğer bu bölgede konaklayacak olursanız ; 

 • Turistik ve tarihi yerler 2-4 km uzaklıkta olursunuz
 • Şehir merkezine 3-5 km uzaklıkta olursunuz
 • Gece hayatına uzak olursunuz
 • Becici Plajı’na yakın olursunuz

Becici bölgesinde otel tavsiyesi olarak 4 yıldızlı bir resort otel olan Spa Resort Becici veya daha bütçeli bir otel için 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Magnolija‘yi tercih edebilirsiniz.

Becici bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

RAFAİLOVİCİ BÖLGESİ

Budva'da Nerede Kalınır ?

Meridian Hotel

Biraz daha uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz Rafailovici bölgesi, Budva’da en çok tercih edilen bölgelerden. Daha çok dairelerin bulunduğu bu bölge, aile ve çiftler için oldukça popüler olsa da, tek başına veya arkadaş ile seyahatlerde de oldukça idealdir.

Eğer bu bölgede konaklayacak olursanız ; 

 • Erken rezervasyon fırsatları olan daha çok konaklama birimi seçeneğiniz olur
 • Biraz daha uygun konaklama birimleri bulursunuz
 • Süper bütçeli bir konaklama için aradığınız tesisi bulursunuz
 • Becici Plajı’na da yakın olursunuz
 • Restoran konusunda seçeneğiniz fazla olur
 • Şehir merkezine 2-4 km uzaklıkta olursunuz

Bu bölgede konaklama birimi tavsiyesi olarak lüks bir otel olan Meridian Hotel’e (4 Yıldız) ve bütçeli bir konaklama birimi için de 3 yıldızlı bir tesis olan Apartmani Svetionik‘e göz atabilirsiniz.

Budva Otel Tavsiyeleri 

1.Splendid Conference & Spa Resort (5 Yıldız – Süper Lüks)

Budva'da Nerede Kalınır

Splendid Conference & Spa Resort

Budva’da nerede kalınır ? sorusuna lüks bir resort otel arıyorsanız, Splendid Hotel’de aradığınızı fazlasıyla bulabilirsiniz. Becici’nin kalbinde uzun bir kumsalda bulunan bu eşsiz otel, plaja 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper lüks odaları ve Spa olanaklarıyla tercih edilebilecek lüks ama ideal otellerden biri.

Otel Old Town bölgesine 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani konum olarak mükemmel bir yerde. Ayrıca otelin süper olumlu konuk yorumlarına ve 800 konuktan almış olduğu 8.9 gibi süper yüksek değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Bracera (4 Yıldız – Lüks)

Budva'da Nerede Kalınır

Hotel Bracera

Plaja 150 metre uzaklıkta bulunan bu lüks otel Mogren, Slovenska ve Jaz Plajı’na oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinse de, aile için de oldukça ideal otellerden. Budva merkeze yürüme mesafesinde olan bu otelin konumu, diğer birçok otele nazaran çok daha iyi ve merkezi.

Otelin erken rezervasyon fırsatları olduğu gibi, ücretsiz rezervasyon iptal seçeneği de bulunuyor. Ayrıca otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Hotel Kangaroo (3 Yıldız – Bütçeli)

Budva'da Nerede Kalınır

Hotel Kangaroo

Budva’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun fiyatlı cevaplardan biri olan Hotel Kangaroo, plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Old Town (Eski Kent) bölgesine yürüme mesafesinde bulunan bu otelin oda ücretleri ise, bölgedeki diğer 3 yıldızlı otellere nazaran oldukça uygun.

Konumu, sunduğu imkanları ve 7.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile tercih edebileceğiniz bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

 

Budva’da nerede kalınır ? sorusu için listeye daha birçok otel eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına araştırmanıza bu otellerden başlayarak aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

By |2018-03-31T11:16:52+00:00Mart 31st, 2018|Avrupa, Budva|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)