Karadağ’ın sahil şehri olan Budva, doğal güzellikleri ve uzun plajlarıyla ünlü sessiz sakin bir tatil planı yapanların uğrak yerlerinden. Karadağ’ın turizm kenti Budva’da konaklama ücretleri ise gayet uygun. Budva’da hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimini rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Fakat farklı bölgelerdeki konaklama birimlerinin ücretleri ve imkanları farklı olduğundan Budva’da nerede kalınır ? sorusu için iyi bir araştırma yapmak gerekiyor.

Budva’da konaklama için önerebileceğim 3 bölge bulunuyor. Bunlar ; Old Town, Becici ve Rafailovici bölgeleridir. Bu bölgeler Budva’da tercih edebileceğiniz en ideal ve en popüler bölgeler olduğu gibi, her bölgede konaklama ücretleri çok fazla farklılık göstermemekte. Aşağıdaki bölge incelemesinde bu 3 bölge hakkında detaylı bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Budva’da Nerede Kalınır ?

Budva’da otel veya diğer konaklama tavsiyelerine geçmeden hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bölge seçimi yaptıktan sonra tesis bulmak çok daha kolay olacaktır. Tabi Budva’da her bölgede konaklayamayacağınızdan dolayı aşağıdaki bölgelerin dışına çıkmanızı da pek tavsiye etmem.

OLD TOWN BÖLGESİ

Budva'da Nerede Kalınır
Hotel Astoria’nın özel plajı

Old Town (Eski Kent Bölgesi) Budva’da konaklama için ilk seçeneklerinizden olmalı. Bu bölgede ister daire, ister otel isterseniz de hostel bulabiliyorsunuz.

Eğer bu bölgede konaklayacak olursanız ; 

 • Gece hayatına yakın olursunuz
 • Şehir merkezine yürüme mesafesinde olursunuz
 • Şehirdeki en popüler bölgede konaklamış olursunuz
 • Şehirdeki tarihi ve turistik yerlere süper yakın olursunuz
 • Tivat havaalanına ortalama 15-20 km uzaklıkta olursunuz

Old Town bölgesinde konaklama birimi için ilk olarak otellere göz atmanızı tavsiye ederim.

Hotel Astoria (4 Yıldız) : 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu 4 yıldızlı otel daha çok lüks otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Süper konumu ve sunduğu hizmetleri göz önüne alacak olursanız rahatlıkla bu oteli tercih edebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

R-Club Old Town Apartments (4 YILDIZ) : Otel değil de apartmanda konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği şık ve modern olan bu tesis, otellere nazaran oldukça uygun. Gerek konumu gerekse konuk değerlendirme puanıyla gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Old Town bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

BECİCİ BÖLGESİ

Budva'da Nerede Kalınır
Spa Resort Becici

Daha çok tatil otelleri ile popüler olan bu bölge de, Budva’da nerede kalınır ? sorusu için ideal seçimlerden biri. Daha çok Romantik bir tatil planı yapan çiftlerin tercih ettiği bu bölge de konaklama ücretleri ise, Old Town bölgesiyle hemen hemen aynı denebilir.

Eğer bu bölgede konaklayacak olursanız ; 

 • Turistik ve tarihi yerler 2-4 km uzaklıkta olursunuz
 • Şehir merkezine 3-5 km uzaklıkta olursunuz
 • Gece hayatına uzak olursunuz
 • Becici Plajı’na yakın olursunuz

Becici bölgesinde otel tavsiyesi olarak 4 yıldızlı bir resort otel olan Spa Resort Becici veya daha bütçeli bir otel için 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Magnolija‘yi tercih edebilirsiniz.

Becici bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

RAFAİLOVİCİ BÖLGESİ

Budva'da Nerede Kalınır ?
Meridian Hotel

Biraz daha uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz Rafailovici bölgesi, Budva’da en çok tercih edilen bölgelerden. Daha çok dairelerin bulunduğu bu bölge, aile ve çiftler için oldukça popüler olsa da, tek başına veya arkadaş ile seyahatlerde de oldukça idealdir.

Eğer bu bölgede konaklayacak olursanız ; 

 • Erken rezervasyon fırsatları olan daha çok konaklama birimi seçeneğiniz olur
 • Biraz daha uygun konaklama birimleri bulursunuz
 • Süper bütçeli bir konaklama için aradığınız tesisi bulursunuz
 • Becici Plajı’na da yakın olursunuz
 • Restoran konusunda seçeneğiniz fazla olur
 • Şehir merkezine 2-4 km uzaklıkta olursunuz

Bu bölgede konaklama birimi tavsiyesi olarak lüks bir otel olan Meridian Hotel‘e (4 Yıldız) ve bütçeli bir konaklama birimi için de 3 yıldızlı bir tesis olan Apartmani Svetionik‘e göz atabilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Budva Otel Tavsiyeleri 

Budva’da birçok otel tavsiyesi vermek mümkün. Fakat seçimi kolaylaştırmak adına aşağıdaki tesislere ve aynı bölgede bulunan diğer konaklama birimlerine göz atarak seçim yapabilirsiniz.

1.Splendid Conference & Spa Resort (5 Yıldız – Süper Lüks)

Budva'da Nerede Kalınır
Splendid Conference & Spa Resort

Budva’da nerede kalınır ? sorusuna lüks bir resort otel arıyorsanız, Splendid Hotel’de aradığınızı fazlasıyla bulabilirsiniz. Becici’nin kalbinde uzun bir kumsalda bulunan bu eşsiz otel, plaja 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper lüks odaları ve Spa olanaklarıyla tercih edilebilecek lüks ama ideal otellerden biri.

Otel Old Town bölgesine 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani konum olarak mükemmel bir yerde. Ayrıca otelin süper olumlu konuk yorumlarına ve 8.9 gibi süper yüksek değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Bracera (4 Yıldız – Lüks)

Budva'da Nerede Kalınır
Hotel Bracera

Plaja 150 metre uzaklıkta bulunan bu lüks otel Mogren, Slovenska ve Jaz Plajı’na oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinse de, aile için de oldukça ideal otellerden. Budva merkeze yürüme mesafesinde olan bu otelin konumu, diğer birçok otele nazaran çok daha iyi ve merkezi.

Otelin erken rezervasyon fırsatları olduğu gibi, ücretsiz rezervasyon iptal seçeneği de bulunuyor. Ayrıca otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Hotel Kangaroo (3 Yıldız – Bütçeli)

Budva'da Nerede Kalınır
Hotel Kangaroo

Budva’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun fiyatlı cevaplardan biri olan Hotel Kangaroo, plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Old Town (Eski Kent) bölgesine yürüme mesafesinde bulunan bu otelin oda ücretleri ise, bölgedeki diğer 3 yıldızlı otellere nazaran oldukça uygun.

Konumu, sunduğu imkanları ve 7.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile tercih edebileceğiniz bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

[huge_it_maps id=”41″]

 

Budva’da nerede kalınır ? sorusu için listeye daha birçok otel eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına araştırmanıza bu otellerden başlayarak aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here