Budva’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Karadağ‘ın sahil şehri olan Budva, doğal güzellikleri ve uzun plajlarıyla ünlü sessiz sakin bir tatil planı yapanların uğrak yerlerinden. Karadağ’ın turizm kenti Budva’da konaklama ücretleri ise gayet uygun. Budva’da hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimini rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Fakat farklı bölgelerdeki konaklama birimlerinin ücretleri ve imkanları farklı olduğundan Budva’da nerede kalınır ? sorusu için iyi bir araştırma yapmak gerekiyor.

Budva’da konaklama için önerebileceğim 3 bölge bulunuyor. Bunlar ; Old Town, Becici ve Rafailovici bölgeleridir. Bu bölgeler Budva’da tercih edebileceğiniz en ideal ve en popüler bölgeler olduğu gibi, her bölgede konaklama ücretleri çok fazla farklılık göstermemektedir. Aşağıdaki bölge incelemesinde bu 3 bölge hakkında detaylı bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Budva’da Nerede Kalınır ? Bölgeler

Budva’da otel veya diğer konaklama tavsiyelerine geçmeden hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bölge seçimi yaptıktan sonra tesis bulmak çok daha kolay olacaktır. Tabi Budva’da her bölgede konaklayamayacağınızdan dolayı aşağıdaki bölgelerin dışına çıkmanızı da pek tavsiye etmeyiz.

1.OLD TOWN – Eski Şehir Bölgesi – Bölge Puanı 95/100

Budva Eski Şehir Bölgesi
Budva Eski Şehir Bölgesi

Old Town (Eski Kent Bölgesi) Budva’da konaklama için ilk seçeneklerinizden olmalı. Bu bölgede ister daire, ister otel isterseniz de hostel bulabiliyorsunuz.

Budva’da gezilecek yerler bakımından popüler olan noktaların büyük bir bölümü burada bulunduğu gibi, diğer turistik yerlere de buradan çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Bölge biraz turistik ve kalabalık fakat, her şey elimin altında olsun diyorsanız, ilk olarak buraya göz atın deriz.

Eğer bu bölgede konaklayacak olursanız ; 

 • Gece hayatına yakın olursunuz
 • Şehir merkezine yürüme mesafesinde olursunuz
 • Şehirdeki en popüler bölgede konaklamış olursunuz
 • Şehirdeki tarihi ve turistik yerlere süper yakın olursunuz
 • Tivat havaalanına ortalama 15-20 km uzaklıkta olursunuz

Eski Şehir Bölgesi Otel Tavsiyeleri

Hotel Astoria (4 Yıldız) : 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu 4 yıldızlı otel daha çok lüks otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Süper konumu ve sunduğu hizmetleri göz önüne alacak olursanız rahatlıkla bu oteli tercih edebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

R-Club Old Town Apartments (4 YILDIZ) : Otel değil de apartmanda konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği şık ve modern olan bu tesis, otellere nazaran oldukça uygun. Gerek konumu gerekse konuk değerlendirme puanıyla gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Eski Şehir bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

2.BECİCİ BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100

Becici Bölgesi - Budva Nerede Kalınır
Becici Bölgesi Budva

Daha çok tatil otelleri ile popüler olan bu bölge de, şehirdeki en ideal seçimlerden biri. Daha çok Romantik bir tatil planı yapan çiftlerin tercih ettiği bu bölge de konaklama ücretleri ise, Eski şehir bölgesiyle hemen hemen aynı denebilir.

Eğer bu bölgede konaklayacak olursanız ; 

 • Turistik ve tarihi yerler 2-4 km uzaklıkta olursunuz
 • Şehir merkezine 3-5 km uzaklıkta olursunuz
 • Gece hayatına uzak olursunuz
 • Becici Plajı’na yakın olursunuz

Becici bölgesinde otel tavsiyesi olarak ;

Becici bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.BÖLGESİ – Bölge Puanı 85/100 – En Ucuz Budva’da Nerede Kalınır ?

Rafailovici Budva
Rafailovici

Biraz daha uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz Rafailovici bölgesi, Budva’da en çok tercih edilen bölgelerden. Daha çok dairelerin bulunduğu bu bölge, aile ve çiftler için oldukça popüler olsa da, tek başına veya arkadaş ile seyahatlerde de oldukça idealdir.

Daha çok bütçeli bir Budva gezisi planlayanların tercih ettiği bu bölgeden turistik noktalara ulaşım kolay. Tabi, Eski Şehir Bölgesi kadar yakın değil. Ancak, merkezdeki otellerin fiyatları pahalı gelecek olursa, alternatif olarak Rafilovici Bölgesi’ne de göz atabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız ; 

 • Erken rezervasyon fırsatları olan daha çok konaklama birimi seçeneğiniz olur
 • Biraz daha uygun konaklama birimleri bulursunuz
 • Süper bütçeli bir konaklama için aradığınız tesisi bulursunuz
 • Becici Plajı’na da yakın olursunuz
 • Restoran konusunda seçeneğiniz fazla olur
 • Şehir merkezine 2-4 km uzaklıkta olursunuz

Bu bölgede konaklama birimi tavsiyesi olarak lüks bir otel olan Meridian Hotel‘e (4 Yıldız) ve bütçeli bir konaklama birimi için de 3 yıldızlı bir tesis olan Apartmani Svetionik‘e göz atabilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Budva Otel Tavsiyeleri – Budva Otelleri

Budva’da birçok otel tavsiyesi vermek mümkün. Fakat seçimi kolaylaştırmak adına aşağıdaki tesislere ve aynı bölgede bulunan diğer konaklama birimlerine göz atarak seçim yapabilirsiniz.

Budva Lüks Otel Tavsiyeleri

1.Splendid Conference & Spa Resort (5 Yıldız – Süper Lüks)

Splendid Conference
Splendid Conference & Spa Resort

Nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak lüks bir resort otel arıyorsanız, Splendid Hotel’de aradığınızı fazlasıyla bulabilirsiniz. Becici’nin kalbinde uzun bir kumsalda bulunan bu eşsiz otel, plaja 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper lüks odaları ve Spa olanaklarıyla tercih edilebilecek lüks ama ideal otellerden biri.

Otel Old Town bölgesine 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani konum olarak mükemmel bir yerde. Ayrıca otelin olumlu konuk yorumlarına ve yüksek değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Bracera (4 Yıldız – Lüks)

Hotel Bracera
Hotel Bracera

Plaja 150 metre uzaklıkta bulunan bu lüks otel Mogren, Slovenska ve Jaz Plajı’na oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinse de, aile için de oldukça ideal otellerden. Budva merkeze yürüme mesafesinde olan bu otelin konumu, diğer birçok otele nazaran çok daha iyi ve merkezi.

Otelin erken rezervasyon fırsatları olduğu gibi, ücretsiz rezervasyon iptal seçeneği de bulunuyor. Ayrıca otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Budva Ucuz Otel Tavsiyeleri

3.Hotel Kangaroo (3 Yıldız – Bütçeli)

Hotel Kangaroo
Hotel Kangaroo

Şehirdeki en uygun fiyatlı tesislerden biri olan Hotel Kangaroo, plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Old Town (Eski Kent) bölgesine yürüme mesafesinde bulunan bu otelin oda ücretleri ise, bölgedeki diğer 3 yıldızlı otellere nazaran oldukça uygun.

Otel Tavsiyeleri - Budva Nerede Kalınır

Konumu, sunduğu imkanları ve güzel konuk değerlendirme puanına bakarak bile tercih edebileceğiniz bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Budva Otel Fiyatları 

Budva’da otel ücretleri yüksek sezonda, 25£’dan başlamakta ve 200£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat bu şehirde, ortalama 55-90£ arasında bir ücrete 3-4 yıldızlı otellerin hemen hemen hepsinde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Budva’da erken rezervasyon fırsat indirimleri ile otel fiyatlarının %30 gibi büyük bir oranda düştüğünü görebilirsiniz. Eğer 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, yukarıdaki fiyat aralığında 5 yıldızlı otellerde bile konaklayabilirsiniz.

Budva’da yüksek ve düşük sezonda fiyatlar oldukça farklılık göstermektedir. Düşük sezonda Budva’yı ziyaret edecek yukarıdaki fiyatların çok daha altında konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Budva Hostel Tavsiyeleri

Budva otelleri

Budva’da maalesef hostel sayısı oldukça sınırlı. 3 hostelin bulunduğu bu şehirde yaz aylarında tercih edebileceğiniz en ideal hostel ise, ”Freedom Hostel Budva” adlı tesistir. Diğer hosteller konuk değerlendirme puanına bakara, pek tercih edilebilecek tesisler olduğunu söyleyemeyiz.

Budva Merkez Otelleri

Budva otelleri

Eski Şehir Bölgesi, Budva’nın merkezi olarak biliniyor. Bu yüzden, Budva otelleri arasında en merkezi oteli arıyorsanız Eski Şehir Bölgesi’ne göz atabilirsiniz. Fakat tüm şehir merkezi otelleri bu bölgede bulunmuyor. Bu bölgeye 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunan yer de şehir merkezi olarak bilinmektedir.

Merkez otelleri arasında tavsiye edebileceğimiz tesisler ise ;

 • Avala Resort & Villas – 4 Yıldız ; Şehrin tam kalbine sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta ve turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında.
 • Hotel Moskva – 4 Yıldız ; Şehrin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor olsa da, bu tesiside merkez otelleri arasında sayabiliriz.
 • Fontana Hotel & Gastronomy – 4 Yıldız ; Şehrin tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde. Oldukça popüler ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip.
 • Hotel Oaza – 3 Yıldız ; Şehrin tam kalbine 7 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel de, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri.
 • Hotel Hermes Budva – 3 Yıldız ; Tam merkeze 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Merkezde Budva otel önerileri için bu listeye birkaç tesis daha eklemek de mümkün.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Budva’da konaklayacağınız yer konusunda çok fazla düşünmenize de gerek yok. Zaten bu şehirde yaz aylarında hemen hemen tüm bölgeler turistlerle dolu olacağından, çok düşünüp de hiç istemediğiniz otellere muhtaç kalmayın.

Şehir hakkında veya konaklama hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, Eski Şehir Bölgesi’nde veya yukarıdaki merkez otel tavsiyeleri arasından kendinize bir konaklama birimi seçebilirsiniz. Zaten, Budva’da öyle 5-10 tane bölge bulunmuyor. 3 bölgenin bulunduğu bu şehirde konaklama birimlerini bulmak da oldukça kolay.

Budva’da nerede kalınır ? sorusu için listeye daha birçok otel eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına araştırmanıza bu otellerden başlayarak aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul'daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...