Buenos Aires Nerede ? – Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

Buenos Aires Nerede ? tam olarak neresi ?, Güney Amerika’da bulunan Arjantin’in başkentidir. Rio de Plata’nın (Gümüş Nehir) atlas okyanusuna döküldüğü yerde konumlanmış. Aşkın ve tutkunun dansı olarak bilinen Tango’nun doğduğu yer olan Buenos Aires, Arjantin’in en popüler ve en güzel şehirlerinden biri. Gerek kültürü gerekse manzaraları ve tarihi ile turistlerin ülkede en çok ziyaret ettikleri şehirlerden biri.

Güney Yarımkürenin Paris’i olarak bilinen bu şehir, yılın uzun bir zamanı güneşlidir. Bu yüzden de ülkenin en turistik şehirlerinden biri diyebiliriz.

3 milyonun üzerinde nüfusu olan Buenos Aires, dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak bilinir.

Buenos Aires Nerede ? 

Güney Amerika’nın en popüler ve en güzel ülkelerinden biri olan Arjantin’in başkenti olan Buenos Aires, ülkenin doğusunda ve Uruguay’ın güneyinde bulunmaktadır. Konum için tıklayın.

Buenos Aires’e Ne Zaman Gidilir ?

Biz yazı yaşarken orada kış yaşanmakta. Bu yüzden şehri ziyaret için zamanlama oldukça önemli. Ocak- Şubat ve Mart ayları yaz mevsimidir. Bu sebepten ötürü de otel fiyatları ve şehrin geneli oldukça pahalı olabilmekte. Şehri ziyaret için en ideal zaman Eylül – Aralık ayları arasıdır. Ayrıca otel fiyatlarının en düşük olduğu sezonda bu aylar arasındadır.

Temmuz ve Ağustos ayları ise, Buenos Aires için oldukça kötü bir zamandır. Şehir sürekli yağış ve soğuk olduğundan dolayı şehirde turist yok denecek kadar azdır.

Buenos Aires’e Nasıl Gidilir ?

Türkiye’den direkt uçuşlar ile şehre ulaşmak mümkün. Ayrıca Vizesiz Ülkeler arasında olan Arjantin’in başkenti olan Buenos Aires’i 90 güne kadar vizesiz ziyaret edebilirsiniz.

Buenos Aires’te Konaklama

Şehirde konaklamak için birçok seçenek bulunmakta. Bölge bölge konaklamalara bakacak olursanız, ilk 3 sırayı Recoleta Bölgesi, Palermo Bölgesi ve şehir merkezi olan Microcentro Bölgesi almaktadır. Bu bölgelerin dışında San Telmo bölgesi veya Puerto Madero Bölgesi de tercih edilebilir.

Buenos Aires’te bulunan en ideal ve en uygun konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Buenos Aires, gerek Tango’su ve canlı kültürü, gerekse eşsiz manzaraları ve gece hayatı ile Arjantin’de mutlaka görülmesi gereken önemli şehirlerdendir, kaçırmayın.

Buenos Aires Nerede ? Nasıl Gidilir ? Nerede kalınır ? adlı bu yazı eklemek istediklerinizi veya sormak istediklerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...