Bükreş’te Nerede Kalınır? | Bölgelere Özel Otel Tavsiyeleri (2020)

Romanya’nın başkenti ve ticaret merkezi olan Bükreş, Tuna Nehri’nin bir kolu olan Dambovita’nın kıyısında kurulmuş eşsiz güzellikte bir şehir. Bu şehirde konaklama ücretleri genel olarak uygun. Özellikle 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız, bu şehirde birçok uygun seçenek bulmak mümkün. Tabi bunun yanında süper lüks veya düşük bütçeli bir oteli de bu şehirde fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bükreş’te konaklama birimi tercih etmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza mutlaka karar verin derim. Çünkü, bu şehirde ucuz diye bir otele gidecek olursanız şehirdeki turistik noktalara ve merkeze biraz uzak olabiliyorsunuz.

Gelelim Bükreş’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en güzel bölgelere ;

 • OLD TOWN (Eski Şehir): Bükreş’te konaklama için, en merkezi ve turistik yerlere yakınlık bakımından en ideal bölge Old Town’dır. Eski binalarla çevrili olmak ve arnavut kaldırımlı sokaklarla dolu bir bölgeye yakın olmak istiyorsanız, burası size göre olabilir.
 • Piata Unirii : Bize ve birçok turiste göre şehir merkezine nazaran daha iyi bölgedir. Birçok yere yürüyerek bu bölgeden de gidebilirsiniz. Ayrıca bölge Parlemento Binası’na ev sahipliği yapmaktadır. Bükreş’te en ucuza konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgedir.
 • Lipscani ; Bükreş’te gece hayatı için de planınız varsa, şehirdeki en iyi barlara ve gece kulüplerine yakın olan Lipscani bölgesine göz atabilirsiniz.
 • Floreasca ; Turistlerden biraz daha uzak olabileceğiniz havalı bölgelerden. Bazı bölümleri Eski Şehir’e çok uzak olmasa da, yürüyerek turistik noktalara ulaşım biraz zor.
 • Tineretului ; Daha çok ailelerin tercih ettiği bir bölge olsa da, her turistin sevebileceği, ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bölge.

1.OLD TOWN

(ESKİ ŞEHİR Bölge Puanı 95/100) – Bütçe Sıkıntı Değil En İyisi Olsun Diyenlere ;

Eski Şehir - Bükreş Ucuz Konaklama
Eski Şehir Bölgesi

Old Town, yani Eski Şehir Bölgesi, Bükreş’in kalbi, ruhu ve merkezidir. Restoranlar, barlar, mağazalar ve kafelerle çevrili bu bölge, turistlerin en çok tercih ettiği bölge. Bu yüzden de aşırı kalabalık olabiliyor.

Şehirdeki en fazla insan trafiğine sahip bu bölge, ayrıca  Bükreş gece hayatı için plan yapanların tercih edebileceği yerlerden.

Burada kalın, EĞER ;

 • Şehrin tam kalbinde olmak istiyorsanız
 • Turistik yerlere yürüyerek gideyim diyorsanız
 • Bütçeli bir Bükreş gezisi planlamıyorsanız
 • Turistik yerlere yakın restoranlarda ve kafelerde 2 kat ücret ödemeyi dert etmiyorsanız
 • Şık ve lüks otellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Yürüyerek şehir keşfi yapmak istiyorsanız
 • Havaalanından otelinize kolay ulaşmak istiyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Düşük bütçeli konaklama birimleri arıyorsanız
 • Pahalı restoranları sevmem, ucuz restoran bulmam lazım diyorsanız
 • Daha bütçeli bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Aşırı turistik yerleri ve kalabalığı sevmiyorsanız

Old Town Bölgesindeki otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Eski Şehir Bölgesinde Yapılacak En Güzel Şeyler

Old Town Otelleri Bükreş
Old Town

-Zlatari Kilisesi’ne göz atarak gezinize başlayın.

-Dünyanın en büyük ikinci binası olan Parlamento Sarayı’na gidin.

-Bükreş’teki en eski dini yapı olan Stavropoleos Manastırı’nın içerisine göz atın.

-Büyük Sinagog’un mimarisini ve tasarımını seveceksiniz.

-Romanya Ulusal Tarihi Müzesi’nde tarihin derinliklerine inin.

-Güzel bir yemek için ”Energiea” adlı mekan aklınızda olsun.

-Romanya Ulusal Bankası Müzesi’ni de ziyaret edin.

-Rumen ve Moldova sanatçılarının eserlerini Future Museum’de inceleyin.


Booking.com

Eski Şehir Otel Tavsiyeleri

 • Europa Royale Bucharest – 4 Yıldız ; 19. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren bu otel, şehirdeki turistik yerlere yakın olduğu gibi gece hayatı için canlı olan yerlere de yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
 • Matisse Bucharest Old Town – 3 Yıldız ; Şehirde, turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olan bu tesis, Bükreş’te en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan otellerden. Daire tarzında olan odalarıyla ünlü olan bu tesisin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.
 • Rembrant Hotel – 3 Yıldız ; Bir diğer 3 yıldızlı otel tavsiyesi olarak şehrin en merkezi yerlerinden birinde bulunan Rembrant’a göz atabilirsiniz. Gayet şık ve modern olan bu tesisin 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

2.PİATA UNİRİ 

Bölge Puanı 90/100) – Ucuz Olsun Diyenlere Özel ;

PİATA UNİRİ 
PİATA UNİRİ

Merkezi bir bölge olarak kabul edilebilecek bölgelerden biri olan Piata Uniri, Eski Şehir bölgesi dahil olmak üzere birçok bölgeye yürüme mesafesinde bulunuyor.

Bu bölgedeki bütçeli, orta bütçeli ve lüks oteller şehirdeki otellerin en fazla olduğu bölge. Bu yüzden, bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede bir oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

NOT : Bu bölgede teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor. Bu bölgede bulunan tesislerin Eski Şehir Bölgesi ile sınırları da bulunmakta.

Piata Uniri Bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Piata Uniri Bölgesinde Yapılacak Şeyler

PİATA UNİRİ Bükreş
PİATA UNİRİ

-Önemli bir tarihi, kültürel ve dini yer olan Dealul Mitropoliei’ye göz atın.

-Patrikhane Sarayı’nı görün.

-Avrupa yemekleri için ”Alouette” aklınızda olsun.

-Birkaç kadeh içmek isterseniz de ”Temple Social Pub” adlı mekana göz atabilirsiniz.

-1000 de Chipuri adlı mekan şarap için en güzel adres.

-Zodyak Çeşmesi’ni görün.

-Carol Parkında (Özgürlük Parkı) dolaşın.

-Il Cantuccio, pizza ve makarna için güzel bir adres.


Booking.com

Piata Uniri Otel Tavsiyeleri

 • Hilton Garden Inn Bucharest – 4 Yıldız ; Bu otel, Eski Kent Bölgesi’nin kalbini çok kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan bu otel Çeşmeci Parkı’na da yürüyerek 10 dakika uzaklıkta yer almaktadır.
 • New Era Hotel ; Şehrin tam kalbinin attığı yere 5 dakika yürüme mesafesinde. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve merkezi konumuyla göz atmaya değer bir tesis.

3.TİNERETULUİ

Sector 4 – Bölge Puanı 85/100 Ailece Konaklanabilecek En İdeal Bölge

TİNERETULUİ

Bükreş’in güneyinde yer alan, büyük bir mahalle olan Tineretului Bölgesi, şehir merkezine kolay erişimi nedeniyle tercih edilebilecek en ekonomik bölgelerden biri.

Tineretului Parkı, çevresinde yer alan bu bölge, Sector 4 olarak bilinen bölümün büyük bir kısmını kaplamaktadır ve şehirdeki en aile dostu mahalledir.

Sadece bölgedeki park ile değil, daha birçok oyun alanları, restoranları, kafeleri ve birçok cazibe merkezi ile her yaştan turistin sevebileceği bir bölgedir.

Not : Bu bölge, şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine 1-3 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, yürüyerek şehri biraz zor keşfedebilirsiniz. Ancak toplu taşıma araçlarıyla dilediğiniz yere çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Tineretului bölgesindeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Tineretului Bölgesinde Yapılacak En Güzel Şeyler

-Bellu Mezarlığı’nda tanınmış romenlerin mezarlarına göz atın.

-Ulusal Çocuk Sarayı’nı ziyaret edin.

-Children’s Town Bucharest, çocuklarınızın çıkmak istemeyeceği parklardan biri.

-Tekne kiralayıp Tineretului Gölü turuna çıkın.

-Bisiklet kiralamak isterseniz, bunun için en iyi adreste olduğunuzu unutmayın.

Tineretului Konaklama Tavsiyeleri

 • Aesthetic Apartment – 3 Yıldız – Daire ; Eğer Bükreş’te dairede konaklamayı planlıyorsanız, Eski Şehir bölgesine 1.5 km uzaklıkta olan bu tesise göz atabilirsiniz. 3 yıldızlı bir tesis olmasına rağmen, gayet lüks olması da bu tesisin en büyük artısı. Güzel konumu ve olumlu konuk yorumlarıyla göz atmaya değer bir tesis.
 • Hotel Bucharest Boutique Accommodation ; Unirii Meydanı ve Eski Şehir Merkezine ortalama 20 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, yıldızı olmasa da, 3-4 yıldızlı otel kıvamında bir tesistir. Havaalanı servisi ve aile odaları da olan bu tesis, biraz daha bütçeli bir konaklama birimi arayanların göz atabileceği otellerden.
 • Hotel Boutique & Restaurant Cherie – 3 Yıldız ; Bükreş’te turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri. Konum olarak turistik yerlere ve şehir merkezine ortalama 1-1.5 km uzaklıkta bulunmakta. Bükreş’in kültür ve iş merkezinin yakınında bulunan bu otel, daha çok iş seyahatleri için tercih ediliyor olsa da, tesisin aile odaları da bulunmaktadır.

4.UNİVERSİTY

(University Square – Bölge Puanı 90/100) – Şehrin Merkezinde, Biraz Daha Hareketli Bir Yerde Konaklamak İsteyenlere Özel ; 

Bükreş Ucuz Konaklama
Bükreş University Bölgesi

University Romana bölgesi de teknik olarak Eski Şehir Bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor. Yani merkezdeki birçok otelden bu meydanın bulunduğu bölgeye çok kısa sürede gidebilirsiniz.

Bükreş’te gece hayatı için iyi bölge arıyorsanız, aradığınızı bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Üniversite öğrencilerinin ve genç kesimin en fazla takıldığı bu bölgede, uygun fiyatlı barları ve restoranları da iyi bir araştırma sonrasında bulmak mümkün.

Bölge turistik yerlere ve şehir merkezine de yakın bir konumda bulunduğundan, çok fazla yürümeden güzel bir Bükreş gezisi yapabiliyorsunuz.

University Romana Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

University Otel Tavsiyeleri

 • Liad Hotel – 3 Yıldız ; Tesis, Üniversite Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca Eski Kent Bölgesi bu otelee 500 metre uzaklıkta bulunmaktadır.
 • Hotel Lido by Phoenicia – 4 Yıldız ; 1930 yılından kalma tarihi bir otel olan Lido, şehirdeki en iyi konuma ve en iyi fiyat / fayda oranına sahip otellerden biri. Otelin 9+  konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

5.FLOREASCA

(ŞEHRİN KUZEYİ – Bölge Puanı 85/100) – Sessiz Sakin Bir Bölge Arayanlara Özel

Bükreş Merkez Otelleri
Bükreş’te Konaklama

Şehir merkezinin kuzeyinde yer alan Floreasca, daha çok restoranları ile ünlü olan bir bölge. Ayrıca bu bölge, Bükreş’te alışveriş için en çok tercih edilen bölgelerden biri.

Birbirinden güzel yeşil alanları ve parklar için de tercih edilebilecek bu bölge, şehir karmaşasından kaçmak için tercih edilebilecek en sessiz ve sakin bölgelerden biridir.

Floreasca Bölgesindeki konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.


Booking.com

Floreasca Otel Tavsiyeleri

 • Radisson Blu Hotel Bucharest – 5 Yıldız ; Bu otel, iş ve alışveriş bölgelerine yakınlığı ile ünlü. Şehirdeki gezilecek yerlerin bazılarına yürüme mesafesinde olan bu otelin 8+  konuk değerlendirme puanı bulunuyor.
 • Hotel Ambasador4 Yıldız ; Şehrin tam merkezine 1 km uzaklıkta bulunan bu otel, Eski Kent’e 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Fiyat konusunda birçok 4 yıldızlı otelden uygun bu tesisin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

6.BULEVARD DACİA

( Sector 2 BÖLGESİ – Bölge Puanı 75/100) – Şehir Merkezine En Uzak Yerde Konaklamak İsteyenlere Özel ;

Bükreş Merkez Otelleri
Bükreş

Şehir merkezinin doğu tarafını çevreleyen bu bölge, daha çok süper şık ve modern daire seçenekleriyle popüler olsa da, birçok bütçeli ve lüks oteli de bu bölgede bulabilirsiniz.

Eski Şehir bölgesi ve şehrin tam merkezi bu bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ortalama 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Daha çok uygun fiyatlı 3 ve 4 yıldızlı otel arayanların tercih edebileceği bu bölgede, lüks daireleri fazlasıyla bulabilirsiniz.

NOT : Yukarıdaki 5 bölgede aradığınız bütçede tesisi bulamazsanız bu bölgeye göz atın deriz. Çünkü bu bölge sadede ucuz olduğu için tercih edilebilecek bir bölge. Yani, şehir merkezi ve turistik yerler bölgeye uzak.

Sector 2 Bölgesindeki tüm otellere göz atmak için TIKLAYIN

Bükreş Merkez Otelleri

Bükreş’te konaklama için hangi bölgede kalacağınıza karar verdiyseniz ve bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki otel önerilerine de göz atabilirsiniz.

Z Executive Boutique Hotel (4 Yıldız )

Bükreş Otelleri
Z Executive Hotel

Old Town (Eski Şehir ) bölgesinin en popüler ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip otellerinden olan Z Executive, fiyat bakımından da kendi kategorisinde en uygun olan otellerden biri.

Oldukça modern odaları ve birçok olumlu konuk yorumlarıyla popüler olan bu otel, Lipscani Caddesi’ne 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Sector 3 bölgesine de yakın olan bu tesis, Bükreş gece hayatı için en ideal otellerden. Ayrıca otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunmakta.

Europa Royale Bucharest (4 Yıldız)

Bükreş Otelleri
Europa Royale

Sector 3 bölgesinin en gözde oteli olan Europa Royale, 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen fiyatı gayet uygun. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak bu otelde çok uygun fiyatlara odalar bulabilirsiniz.

Otel, şehrin önde gelen yapılarına yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında otelin yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Bükreş Ucuz Otel Tavsiyeleri

Hotel Razvan (3 Yıldız)

Bükreş Otel Önerileri
Hotel Razvan

Nuirea Meydanı’na 20 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, düşük bütçede seyahat edenlerin göz atabileceği tesislerden.

Oldukça uygun fiyatlı odalarıyla hizmet veren bu otelde de, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak mümkün. Şehirdeki en ucuz 3 yıldızlı otellerden olmasına rağmen modern ve şık odalarıyla tercih edilebilecek en ideal otellerden.

Hotel Duke Armaneasca Ex Tempo (3 Yıldız)

Bükreş Otel Önerileri
Hotel Tempo

Kendi kategorisinde en uygun fiyatlı otellerden biri olan Hotel Tempo, uygun fiyatlı odaları ve güzel konumu ile Bükreş’te ucuz konaklama için tercih edilebilecek en ideal otellerden. Süper olumlu konuk yorumlarına sahip bu otelin yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

Tesis, metro istasyonuna 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Bu metro istasyonundan şehirde dilediğiniz birçok yere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca otel birçok turistik yapıya da yürüme mesafesinde bulunuyor.

Sarroglia Hotel (4 Yıldız)

Bükreş Otel Önerileri
Sarroglia Hotel

Bükreş’teki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan Saroglia Hotel, Bükreş’in tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Birçok turistik yere yürüme mesafesinde olan bu otelin 8+ değerlendirme puanı olması bile, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Tesis, konum, fiyat ve fayda bakımından şehirdeki en iyi 5 otelden biri.

Bükreş Lüks Otel Önerileri

Ramada Parc Hotel (4 Yıldız)

Bükreş'te Kalınacak Yerler
Ramada Parc Hotel

Ramada Parc Hotel, şehirdeki 4 yıldızlı oteller arasında fiyat bakımından en uygun otellerden biri olduğu gibi, en popüler ve en iyi konuk değerlendirmesine de sahip otellerden. Otelin 8+ konuk değerlendirme puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

Hotel Ambassador (4 Yıldız)

Bükreş'te Kalınacak Yerler
Hotel Ambasador

Gayet lüks ve modern odalarıyla hizmet veren bu 4 yıldızlı otel de, kendi kategorisinde fiyat bakımından en uygun olan otellerden biri. Buna rağmen 8+ konuk değerlendirme puanı olması da otelin en güzel özelliklerinden. Bu otel, şehirdeki birçok turistik yapıya ve merkeze yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum ve fiyat olarak tereddütsüz tercih edilebilecek bir tesis denebilir.

Radisson Blu Hotel Bucharest (5 Yıldız)

Bükreş'te Kalınacak Yerler
Radisson Blu

Bükreş’te lüks bir otel arıyorsanız, ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğim Radisson Blu Hotel, şehirdeki en iyi konuma, en iyi konuk değerlendirmesine ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Süper lüks odalarıyla hizmet veren bu tesiste, 1-2 ay öncesinden rezervasyon yaparak fırsat indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Fırsat indirimleriyle bu otelde %25’e varan indirimli odalar da bulmak mümkün.

Bükreş’te Hangi bölgede kalınır ? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha eklemek mümkün. Fakat, çok ucuza otel bulacağım diye şehrin çok bilinmedik yerlerine gitmemeniz gerektiğinden, listedeki bölgeler arasından bütçenize ve zevkinize uygun olan tesisi bulmanızda yarar var.

Bükreş Otel Fiyatları ve Rezervasyon

University Bükreş Otel Fiyatları
University Bükreş

Bükreş’te otel fiyatları 40£’dan başlıyor. Tabi bu fiyattan biraz daha ucuza konaklama arıyorsanız, hostellere ve pansiyon tarzı konaklama birimlerine göz atmanız şart.

Bunun yanında gecelik 65-120£ arası bir otelde aradığınız lüksü, konumu ve konforu rahatlıkla bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Tabi otel veya hostel seçimi yapmadan önce hangi bölgede konaklamak istediğinize karar vermenizde de yarar var. Bölge seçimini yaptıktan sonra, konaklama birimini seçmek çok daha kolay olacaktır.

Bükreş’te otel rezervasyonu için de, en azından 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapmanızda yarar var. Bu şehirdeki otel fiyatları özellikle son dakika rezervasyonlar ile çok daha pahalı olabilmektedir. Booking üzerinden, 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, otel fırsatlarına da mutlaka göz atın.


Booking.com

Hala Kalınacak Yer Konusunda Kararsız mısınız ? ; 

O zaman aşağıdaki bölgelerden birini seçin ve bütçenize göre bir tesisi bulun yeter. Bu iki bölge, birçok turistin yorumlarına ve puanlarına göre şehirdeki en ideal iki bölgedir.

Victory Avenue : Bükreş’te en kaliteli ve en yüksek reytinge sahip otellere ev sahipliği yapan bu bölge, bütçesi yetenler için ilk seçeneklerden. Butikleri, müzeleri ve lüks konaklama birimleriyle ünlü olan bölge ise, Victory Avenue Bölgesi’dir. Bu bölgedeki otellere göz at

Univesity – Romana Bölgesi : Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu bölge şehirdeki üniversite öğrencilerinin ve genç kesimin en çok olduğu yer. Bükreş’te gece hayatı için de plan yapıyorsanız, bu bölgeye de göz atabilirsiniz. Birbirinden kaliteli barları, restoranları ve otelleri bu bölgede bulmak mümkün. Bölge Old Town’a yakın. Hatta bazı bölümleri Old Town sınırları içerisinde yer almakta. Bu yüzden de merkezi bir bölge. University Romana Bölgesi’ndeki otellere göz at Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here