Bursa’da Nerede Kalınır ? | En Uygun Bursa Otel Tavsiyeleri

Eğer orta Anadolu’da yaşıyorsanız ve ilk defa batıya doğru yola çıktıysanız yolda doğanın batıya gittikçe nasıl canlandığını ve yeşilin giderek hakim olduğunu görürsünüz ve bu yolculuğunuzda Bursa’ya geldiğinizde kente neden yeşil unvanının verildiğinide anlamış olursunuz ve hayran kalırsınız. Evet ben Bursa’ya ilk seyahatimde bu duyguları yaşamıştım. Köklü geçmişi ile tam bir tarih ve kültür kenti olan Bursa, Osmanlı Devletinin ilk başkentidir. Tam bir ecdat yurdu olan Bursa, birçok padişahın türbesini barındırmasının yanında sadece tarihi yapılarıyla değil, harika doğal güzellikleri, şifalı suları, ve elbetteki önceki adı Keşişdağı olan ve kış sporlar tutkunlarının uğrak yeri Uludağ’la saymak bitmez güzelliklere ev sahipliği yapıyor.  Bursa, hem yaşanabilecek hem de turist olarak doya doya gezilecek şehirlerden. Turistik ve tarihi yerlerin hemen hemen hepsi birbirine çok yakın olduğundan, şehri yürüyerek de gezmek mümkün. Bu yüzden, Bursa’da nerede kalınır ? sorusu için bölge araştırma yapmaya da pek gerek yok aslında. Sadece bütçenize ve zevkinize uygun olan otel veya pansiyonu seçmek yeterli olacaktır.Booking.com

Bursa’da Nerede Kalınır ? | En İdeal 10 Bursa Otel Tavsiyesi

1.Golden Pearl Buotique Hotel (Uygun)

Bursa kent meydanına 15-20 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu butik otel, Bursa’daki en uygun fiyatlı otellerden. Bu otelde çift kişilik gecelik oda ücretleri 210 TL’den başlıyor. Yani, Bursa geneline bakacak olursanız, merkezdeki birçok otelden daha uygun.

Otel 2016 yılında hizmete girmiş. 25 standart oda ve 2 adet süit oda var. Açık büfe kahvaltısı idare eder ama ürünlerin yenilenmesinde biraz sıkıntı var gibi. Ücretsiz otoparkı bulunan otelin çalışanlarını ilgisi yeterli ve güler yüzlüler. Odaların temizliği fena değil.

Bu otelin en güzel yanı ise, birçok turistik yere yürüme mesafesinde olması. Muradiye Külliyesi, Ulu Camii gibi turistik yerlere yürüyerek 15-20 dakikada gidebiliyorsunuz. Zaten, Ulu Camii’ne geldikten sonra, birçok turistik yere de, 3-5 dakika içerisinde ulaşmak mümkün.

Bu otelin 300’e yakın müşteriden almış olduğu 8.7 gibi yüksek bir puanı olması da, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Lena Central Flats (Apart Otel – Uygun)

Bursa’da nerede kalınmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu apart otel, Bursa kent meydanı alışveriş merkezine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında, merkezi konumuyla birçok turistik yere 5-10 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz. Mesela, Ulu Camii, İpek Han, Koza Han veya diğer hanlar otele sadece 5-7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, Bursa’ya sadece turistik gezi için geliyorsanız, süper konumu ile memnun kalacağınız bir otel diyebilirim.

Bu otelin en güzel yanı ise, odalarının daire şeklinde olması. Zaten apart otellerin hemen hemen hepsi daire şeklinde olduğundan, geniş odalar oluyor. Bu otelin daha çok aile odaları meşhur. Mesela, 4 kişilik bir aile (Küçük çocuklar) için 1 çift kişilik yatak ve 1 çift kişilik yataklı kanepe olan odayı tercih edecek olursanız, ödemeniz gereken gecelik ücret sadece 165 TL’dir. Yani, Bursa’nın bu konumuna göre süper uygun denebilir.

Otelde kahvaltı verilmiyor ama şaşırmayın apart otellerde genelde durum aynı.en büyük avantajlarından biri ise ücretsiz otoparkı olması. temizlik vasat diyebilirim, daha güzel olabilirdi.

Bu otelin 500 müşteriden almış olduğu 9.1 gibi süper yüksek bir puanı olması da, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.Ibis Bursa (3 Yıldız – Uygun)

Bursa’da nerede kalınır ? sorusuna güzel cevaplardan biri olan Ibis Bursa, daha çok erken rezervasyon fırsatları ile popüler. Bu otel şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Fakat, turistik yerlere pek de yakın sayılmaz. Tabi, turistik yerlere ulaşım için otobüs ve minibüsleri otel çevresinde bulmak da mümkün.

Ibis otelin bir 3 yıldızlı otele göre fiyatları gayet uygun. Erken rezervasyon yaparak bu otelde 160 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Yok, erken rezervasyon yapamasanız bile, çift kişilik oda için ödeyeceğiniz ücret en fazla 190 TL olacaktır. Zaten otelin 200 odası bulunduğundan dolayı, boş oda bulmak gayet kolay, bu yüzden de fiyatlar uygun.

Bu otelin 1.000’den fazla müşteriden almış olduğu 7.6 gibi yüksek bir puanı bulunuyor. Yani, bu puanı da rezervasyon yaparken dikkate alabilirsiniz.

Not : Bu otelden turistik ve tarihi yerlere yürüyerek gidemezsiniz. Sürekli ulaşım araçlarına ihtiyacınız olacak. Eğer, bi koşu Ulu Camii veya Yeşil Camii gibi turistik yerlere gitmeyi planlıyorsanız, bu oteli es geçin derim.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

4.Onuncuköy Hotel (Ucuz)

Bursa’da nerede kalınmalı ? sorusuna oldukça ucuz bir cevap olan Onuncuköy otel, en iyi fiyat/fayda oranına sahip Bursa otelleri arasında. Yeşil Camii ve Yeşil Türbe, otele 3-4 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, konum olarak oldukça ideal. Ulu Camii ise, otelden sadece 2 km uzaklıkta bulunuyor.

Otel bir hayli küçük. Yani, 7 odası ile hizmet veriyor. Bu yüzden de, fiyatlar gayet uygun. Bu otelde, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak 100 TL’ye kadar oda bulabilirsiniz. Yok, erken rezervasyon yapamasanız da 130-140 TL’ye kadar oda bulabilirsiniz. Yani, Bursa’daki en ucuz otellerden.

Otel için ödediğiniz fiyata bakınca aldığınız hizmet yeterli denilebilir. Ama rahat ve konfor arayanlar başka yere baksınlar bence.

Bu otelin 300’e yakın müşteriden almış olduğu 8.3 gibi yüksek bir puanı olması da, bu otelde gönül rahatlığıyla rezervasyon yapmak için yeterli olacaktır.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

5.Kadı Konağı Thermal Hotel (Uygun – Butik Otel)

Bursa’nın en popüler otellerinden olan Kadı Konağı Hotel, I. Murat Hüdavendigar Camii’nin avlusunda yer alıyor. Fakat, konum olarak turistik yerlere pek de yakın olduğu söylenemez. Bunun yanında, turistik yerlere ulaşmak için birçok ulaşım aracını otel çevresinde bulabiliyorsunuz.

18 odası bulunan otel Çekirge’de. Açık büfe kahvaltısı yeterli. Temizlik ve servis fena değil. Odalar fazla büyük değil ama temiz ve insanı daraltmıyor. Genel alanlarda Wİ-Fİ mevcut. Evcil hayvan kabul etmiyorlar maalesef. Otelin alt katında ise termal banyolar var rezervasyon ile ailecek kullanabilirsiniz.

Bu otelde, 1-2 haftadan önceden erken rezervasyon yaparak 200 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulabilirsiniz. Ayrıca, otelin 700 müşteriden 8.4 gibi süper yüksek bir puanı bulunuyor. Yani, hem uygun hem popüler hem de sevilen bir otel denebilir.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

6.Aloft Bursa Hotel (En İyi – Uygun)

Timsah Arena’ya 800 metre uzaklıkta bulunan bu eşsiz otel, Bursa’nın en popüler 5 oteli arasında. Butik bir otel olmasına rağmen 4-5 yıldızlı otelleri aratmayan Aloft Hotel’de, erken rezervasyonlar ile 350 – 550 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Turistik ve tarihi yerlere yürüme mesafesinde olmasa da, otel çevresinde bulunan ulaşım araçları ile çok rahat bir şekilde dilediğiniz yere ulaşabiliyorsunuz.

Otelin en sevdiğim yanı evcil hayvan kabul etmesi. Çalışanlar yeterli. Kahvaltısı daha iyi olabilirdi. Odalar gayet refah ve temizlik güzel. Ücretsiz otopark ve ücretsiz Wİ-Fİ bulunuyor.

Bu otelin 1.200 müşteriden 8.3 gibi süper yüksek bir puanı bulunuyor. Zaten otelde konaklamış müşterilerin yorumlarına bakacak olursanız da, gönül rahatlığıyla bu oteli tercih edebileceğinizi göreceksiniz.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

7.Grand Swiis Belhotel Çelik Palas Thermal Spa (5 Yıldız – Uygun)

Atatürk müzesine 200 metre uzaklıkta bulunan bu otel, 5 yıldızlı bir otel olmasına rağmen çift kişilik oda ücretleri gayet uygun. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak 330 TL’ye kadar bu otelde çift kişilik odalar bulabilirsiniz. Yok, erken rezervasyon yapamasanız dahi, 600 TL’ye kadar çift kişilik ekonomik odalar da bulmak mümkün.

Otelde açık büfe kahvaltı, her odada ücretsiz Wİ-Fİ bulunuyor. Çalışan kalitesi ise yeterli. Otelde sauna, Türk hamamı, fitness merkezi var. Spa merkezini ise denemenizi öneririm. ayrıca kaplıca suyuyla doldurulmuş havuzu keyifle kullanabilirsiniz.

Otel Bursa Ulu Camii’ne 2.5 km uzaklıkta bulunuyor. Bunun yanında, otelin 700’e yakın müşteriden 8.2 gibi yüksek bir puanı bulunuyor. Yani, bu otele giden 10 müşterinin 9’u otelden mutlu ayrılıyor. Oldukça modern olan bu 5 yıldızlı otele mutlaka bir göz atın derim. Çok uygun fiyatlara erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

8.Divan Bursa (4 Yıldız)

Bursa’nın en güzel ve en büyük parkı olan Kültürpark’a 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, süper modern mimari yapısı ile göz kamaştıran otellerden. Geleneksel Osmanlı yemeklerinden dünya mutfağına çok çeşitli yemekleri ile hizmet veren bu otelde, 300 – 600 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün.

Otelin açık büfe kahvaltısı güzel ve yeterli. Odalarda ücretsiz Wİ-Fİ bulunuyor. Evcil hayvan kabul etmiyorlar. Ayrıca açık – kapalı yüzme havuzu ve spa merkezini güvenle kullanabilirsiniz. Tabiiki ücretsiz otopark.

Ulu Camii’ne 3 km uzaklıkta bulunan bu otel yakınında metro durağı da bulunuyor. Metroları kullanarak, Bursa’da gezilecek yerler arasında oldukça popüler olan turistik ve tarihi yerlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

1.000’den fazla müşteriden almış olduğu 8.2 gibi yüksek bir puanla, Bursa otelleri arasında popülerliğini koruyan Divan otel, Bursa’da orta bütçeli arayanların tercih edebileceği en uygun otellerden.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

9.Hampton By Hilton Bursa (3 Yıldız – Uygun)

Gelelim Bursa’nın en popüler 2 otelinden biri olan Hampton By Hilton Hotel’e. Bu otel, 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4-5 yıldızlı otelleri aratmıyor. Süper modern ve ferah odaları ve eşsiz mimari yapısıyla dikkat çeken bu otelde, erken rezervasyon imkanlarından yararlanarak 400 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulabiliyorsunuz.

Açık büfe kahvaltısı fena değil. Çalışanlar ilgili ve gayet profesyonel. Odalarda ücretsiz Wİ-Fİ bulunuyor. Evcil hayvan kabul etmiyorlar. Spor salonu ve fitness merkezi fena değil. Ücretsiz otopark mevcut

Turistik ve tarihi yerler otele çok yakın olmasa da, ulaşım araçlarını kullanarak 5-10 dakikada dilediğiniz birçok yere rahatlıkla gidebilirsiniz. Şehir merkezine 4 km uzaklıkta olan bu otelin, 2 binden fazla müşteriden almış olduğu 8.2 gibi süper yüksek bir puanı olması, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

10.Almira Hotel (5 Yıldız – Ucuz)

Bursa’da nerede kalmalıyım ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Almira Hotel, spa alanı ve eşsiz manzaraya sahip terası ile ön plana çıkan otellerden. 215 odasıyla hizmet veren bu 5 yıldızlı otelde 1-2 hafta önceden erken rezervasyon yaparak 350 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Yok, erken rezervasyon yapamayacak olursanız da 600 TL’ye kadar bu otelde rahatlıkla çift kişilik odalar bulabilirsiniz.

öncelikle otelin personeli mükemmel, en ufak problemi anında çözüyorlar. Açık büfe kahvaltısı harika. havuz, spa merkezi, kısaca her yönden 5 yıldızı sonuna kadar hak ediyor

Konum olarak merkezi bir yerde bulunan bu otelden birçok turistik ve tarihi yere yürüyerek ulaşmak mümkün. Bunun yanında, otelin 1.500 müşteriden 8.2 gibi süper yüksek bir puanı bulunuyor. Yani, sırf bu puana bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Bursa’da nerede kalınır ? sorusu için aradığınızı bulamadıysanız, tüm Bursa otel ve pansiyonlarına göz atmak için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here