Cenevre’de Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

İsviçre‘nin Zürih şehrinden sonra en kalabalık nüfusa sahip olan Cenevre, ülkenin en önde gelen turistik şehirlerinden biri. Bu şehirde konaklama ücretleri Zürih’e nazaran 1 tık daha pahalı denebilir. Özellikle 3-4 yıldızlı otellerde konaklamak isteyenler için bu şehirde yüzlerce seçenek bulunuyor. Lüks oteller ve bütçeli otel seçeneği de oldukça çeşitli olduğundan bu şehirde aradığınız zevkte ve bütçede oteli bulabilirsiniz.
Cenevre’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, bütçeli, orta bütçeli ve lüks oteller arasında en iyi fiyat/fayda oranına, en iyi konuk değerlendirmesine ve en iyi konuma sahip olan, kendi kategorisinde en uygun oteller arasından aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Cenevre’de konaklama için 12 bölge bulunuyor.

Fakat bu 12 bölge arasından en güvenli, en iyi konuma sahip ve en çok tercih edilen bölgeler ; Şehir merkezi, Cite, Old Town, Plainpalais, Eaux Vives, Saint Gervais / des Grottes ve Paquis adlı bölgelerdir.

Bu bölgelerin dışındaki yerlerde konaklama birimi az olduğu gibi, diğer bölgeler pek tercih edilmemektedir. Zaten bu 5 bölge arasından her bütçeye uygun otel bulabileceğinizi düşünürsek, diğer bölgelere bakmaya bile gerek yok.

Cenevre’de konaklama için tercih edilebilecek bu 5 bölgenin ortalama fiyatını göz önüne alacak olursak, en pahalıdan ucuza şu şekilde sıralayabiliriz ; Şehir merkezi, Paquis, Saint Gervais, Cite ve Old Town olarak sıralamak mümkün. Fakat şehir merkezi dışındaki bölgeler arasında otel fiyatları arasında çok büyük farklar olmadığını da unutmayın.

Cenevre’de Nerede Kalınır ? – Bölgeler

Acelem Var Diyorsanız ; 

Old Town – Eski Şehir Bölgesi ; Her yaştan turistin sevebileceği, şehrin en merkezi ve en popüler bölgesi olan Eski Şehir, birbirinden kaliteli restoranlara, kafelere, butik mağazalara ve her bütçeye uygun konaklama birimleriyle tercih edilebilecek en ideal bölgedir. Burası şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinir ve Cenevre gezilecek yerler bakımından popüler olan birçok noktaya yürüme mesafesinde. Bu bölgedeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Eski Şehir Bölgesi’nin en ideal otelleri ise ; 

1.Old Town – Eski Şehir Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 – Malaga’da En Merkezi Nerede Kalınır ? 

Cenevre Eski Şehir
Eski Şehir

Cenevre’nin Eski Kenti, neredeyse 2000 yıl öncesine dayanan kentin tarihi kısmıdır. Avrupa’nın en büyük eski şehirlerinden biri ve öğleden sonraları, mahalleyi keşfetmek büyük bir zevk.

Cenevre’nin en eski meydanı olan ”Place du Bourg de Four”da bir kahve ya da yemek için durabilir, yaz aylarında oturup güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Burası, şehrin en havalı bölgesi. Birbirinden klas olan kafeleri ve restoranlarıyla ünlü. Cenevre’nin gerçek kültürünü görebileceğiniz en iyi yer.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Şehrin kalbinin attığı yere yakın olmak istiyorsanız
 • Şık ve lüks restoranlara alışkınsanız
 • Daha çok otellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Her şey elimin altında olsun diyorsanız
 • Şehirdeki tarihi ve turistik noktalara bi koşu gideyim diyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Cenevre için ciddi anlamda düşük bir bütçeniz varsa
 • Turistik yerleri sevmiyor, turist kalabalığına dayanamıyorsanız
 • Biraz daha sessiz bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Şehirdeki en ucuz restoranları arıyorsanız

Eski Şehir Bölgesi’ndeki tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Eski Şehir Bölgesi’nde konaklama tavsiyeleri ;

2.Paquis Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Cenevre’de En Ucuz Nerede Kalınır ?

Paquis - Cenevre
Paquis

Paquis, ana tren istasyonunun yakınında bulunan ve gölle çevrili bir mahalledir. Daha çok birbirinden güzel restoranları ve kafe seçenekleriyle ünlü olan bu bölgede, şehirdeki en uygun ve en güzel restoranları da bulabilirsiniz.

Gece hayatı için de birkaç seçeneğin de olduğu bu bölgede, yaz aylarında gölde yüzebilir veya Perle du Lac parkına giderek güzel manzaranın ve temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Paquis Bölgesi, Cenevre’nin en ucuz otellerini bulabileceğiniz bir bölge. Bunun yanında, bütçeli daire seçeneklerini de bu bölgede bulabilirsiniz.

Paquis Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Résidence Studio Genève Centre – 2 Yıldız ; Cenevre’deki en bütçeli konaklama birimlerinden biri olan bu tesisten, Eski Şehir Bölgesi’ne yürüyerek 10 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz. Bunun yanında, turistik noktalara da bu otelden kolayca ulaşmak mümkün. Oteli incele
 • Kipling Manotel – 3 Yıldız ; Samimi havasıyla ünlü olan bu küçük otel, 3 yıldızlı oteller arasında en uygun olan tesislerden. Aile odaları da olan bu tesisten şehrin merkezine ve turistik noktalara yürüyerek 10-20 dakika içerisinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Oteli incele
 • Hotel Eden – 3 Yıldız ; Biraz daha modern ve şık bir 3 yıldızlı otel olan bu tesis, Eski Kent Bölgesi’ne 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani yürüyerek gidilebilecek gibi değil. Fakat, bütçeli bir modern otelde konaklamak istiyorsanız, bu tesise de göz atabilirsiniz. Oteli incele

3.Plainpalais Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Cenevre’de Gece Hayatı İçin Nerede Kalınmalı ? 

Plainpalais Cenevre
Plainpalais

Plainpalais, üniversite çevresinde bulunan bir semttir ve sonuç olarak çok canlı ve uygun fiyatlı bir bölgedir. Aynı zamanda Cenevre’deki ana gece hayatı merkezidir.

Dışarıda eğlenceli bir gece geçirmek istiyorsanız, Rue de L’Ecole de Médecine’deki barlardan birine gidin ve öğrencilerle ve Cenevre’de yaşayan gurbetçilerle bir araya gelin. Hafta sonları parti gecenin erken saatlerine kadar devam etmektedir.

Bu bölge de, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesindedir. Bunun yanında, Eski Şehir Bölgesi’ne bu bölgeden yürüyerek 10-15 dakika içerisinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Plainpalais Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • La Cour Des Augustins Boutique Gallery Design Hotel – 4 Yıldız ; Cenevre otelleri arasında en şık ve en modern tesislerden biri olan bu otelden, Eski Kent Merkezi’ne yürüyerek 7 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Oteli incele 
 • Hotel Adriatica – 3 Yıldız ; Biraz daha orta bütçeli bir otelde konaklamak isterseniz de, Eski Kent Bölgesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otele göz atabilirsiniz. Konum olarak güzel ve merkezi bir yerde bulunan bu tesis, şehirdeki en uygun 3 yıldızlı otellerden biri. Oteli incele 
 • Hotel Carmen – 2 Yıldız ; Otel olsun yeter diyorsanız, şehirdeki en bütçeli otellerden biri olan Carmen’e göz atabilirsiniz. Otel, Eski Şehir Bölgesi’ne yürüyerek 10 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Oteli incele 

4.Eaux Vives Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Cenevre’de Ailece Nerede Kalınır ?

Eaux Vives Bölgesi
Eaux Vives Bölgesi

Eaux Vives mahallesi, tarihi kent merkezinin yanında, göl kıyısında yer almaktadır. Gölde ünlü su çeşmesi olan Jet d’Eau’ya da bulunmaktadır. Bu çeşme, Cenevre’nin gezilecek yerleri arasında oldukça popüler.

Eaux Vives, Cenevre’deki en büyük parka, Parc de la Grange‘ye ev sahipliği yapmaktadır. Orada büyük bir gül bahçesi bulacaksınız. Yaz aylarında konserlerin organize edildiği açık bir tiyatro da var. Burada ailece mangal yapan yerel halkı da görebileceksiniz.

Klasik mağazalarla dolu olan bu bölge, alışveriş için de ideal bölgelerden. Fakat, aile dostu bir bölge olduğundan şehirdeki turistik noktalara ve şehir merkezine de çok uzak olmadığından dolayı, çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız, mutlaka bu bölgeye de göz atın.

Eaux Vives Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Hôtel Pax – 3 Yıldız ; Geniş aile odaları da olan bu tesis, Eski Kent Bölgesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne de yakın konumda bulunmaktadır. Oteli incele
 • Hotel Diplomate – 4 Yıldız ; Klasik tarzda döşeli bu otel, Eski Kent Bölgesi’ne 7 dakika yürüyüş mesafesinde bulunmakta. Daha çok bütçeli bir 4 yıldızlı otel olduğu için tercih edilebilecek tesislerden. Oteli inceleBooking.com

Cenevre Otel Tavsiyeleri

Cenevre için birçok otel tavsiyesi vermek mümkün. Fakat bu oteller arasında en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuma sahip otelleri bulmak pek de kolay olmuyor.

Aşağıdaki otelleri ile araştırmanıza başlayabilir bu tesislere yakın diğer konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

1.Nash Airport Hotel (4 Yıldız – Süper Popüler )

Cenevre'de Nerede Kalınır
Nash Airport Hotel – Cenevre Otel Tavsiyeleri

Cenevre Uluslararası Havaalanı’na 500 metre uzaklıkta bulunan bu otel, Cenevre’ye 1-2 gün için gelen gezginlerin tercih edebileceği en ideal otellerden.

Şehir merkezi havaalanına biraz uzak olduğundan erken saatlerde veya geç saatlerde dönüş uçağı olanlar için bu tesis en ideal otellerden biri olacaktır.

Ayrıca otelin 500 metre için ücretsiz havaalanı servisi de bulunuyor.

Bu otelden şehir merkezine ulaşım ise oldukça kolay. Merkeze araçla 10 dakika uzaklıkta bulunan bu otele 5 dakika yürüme mesafesinde toplu taşıma araçlarını bulabiliyorsunuz.

Bu otelin en güzel yanı ise, size verilen bir kart ile şehirdeki toplu taşıma araçlarının hepsine ücretsiz olarak binebiliyorsunuz.

Yani bu otelde konaklamamak için hiçbir sebep yok. 2 günlüğüne Cenevre’ye geldiğinizi düşünürsek, toplamda 20 ulaşım aracını kullandığınızı farz edelim.

Ortalama 40-50 euro zaten toplu taşıma araçlarına vereceksiniz. Bunun yanında havaalanından şehir merkezine veya merkezden havaalanına da ek ücret ödeyerek gideceğinizi hesaplarsak, bu otel 4 yıldızlı bir otel fiyatında değil de, daha çok 3 yıldızlı bir otel fiyatında denebilir.

Zaten şehirde görülecek yerler dağınık olarak yerleşmiş olduğundan toplu taşıma araçlarına çok fazla ihtiyacınız olacak. Hem yorulmadan şehri rahatlıkla keşfetmiş olacaksınız. Böylesine güzel bir fırsatı olan oteli kaçırmayın derim. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.Royal Manotel (4 Yıldız – Süper Popüler – Paquis Bölgesi)

Cenevre'de Nerede Kalınır
Royal Manotel – Cenevre Otel Tavsiyesi

Cenevre’nin en güzel bölgelerinden biri olan Paquis’te bulunan Royal Manotel, bu şehirde nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri.

Bu otelden de, tıpkı Cenevre’deki birçok 4 yıldızlı otelde olduğu gibi ücretsiz toplu taşıma kartı alabiliyorsunuz. Bu kartlar ile Cenevre’de konakladığınız süre boyunca, dilediğiniz birçok yere ücretsiz olarak gidebiliyorsunuz.

Plaja 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu şık otel, Cenevre Tren İstasyonu’na, Eski Kent Bölgesi’ne ve Cenevre Gölü’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yani konum olarak tercih edilebilecek en ideal otellerden.

Otelin almış olduğu 8.2 gibi bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin en büyük artılarından. Jet d’Eau gibi turistik yerlere yürüme mesafesinde olan bu otele de mutlaka göz atın derim. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

3.Hotel Montbrillant (4 Yıldız – Popüler – Saint Gervais Bölgesi)

Cenevre'de Nerede Kalınır
Hotel Montbrillant – Cenevre Otel Önerileri

Jet d’Eau gibi turistik yapılara yürüme mesafesinde bulunan bu 4 yıldızlı otel, Gare de Cornavin tren istasyonunun tam karşısında yer alıyor.

Süper konumu ve lüks odalarıyla popüler olan bu otelin,  8.0 gibi yüksek bir de değerlendirme puanı bulunuyor. Yani sırf konuk değerlendirme puanına ve müşteri yorumlarına bakara bile bu oteli tercih edebilirsiniz.

Eski Kent bölgesine ve plaja 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, kendi kategorisinde en lüks oteller arasında olmasına rağmen, fiyat bakımından gayet normal. Ayrıca bu otelde, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odalar bulmak da mümkün. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

4.N’vY Manotel (4 Yıldız – Popüler – Paquis Bölgesi)

Cenevre'de Nerede Kalınır
N’vy Hotel – Ceneve Otel Tavsiyeleri

Cenevre’de Nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan N’vY Manotel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri.

Jet d’Eau gibi turistik yapılara yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak da oldukça popüler bir bölgede bulunmakta.

Şehrin tam merkezinde bulunan 4 yıldızlı otellerden çok daha uygun fiyatlı olan bu otel, plaja 10, Göl kıyısına 5 ve Gare de Cornavin tren istasyonuna 12 dakikalık uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca otelin 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

CENEVRE’DE BULUNAN EN İDEAL VE EN UYGUN TÜM 4 YILDIZLI OTELLERE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

5.Design Hotel f6 (3 Yıldız – Süper Popüler – Uygun – Paquis Bölgesi)

Cenevre'de Nerede Kalınır
Design Hotel F6 – Cenevre otel tavsiyeleri

Jet d’Eau gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Cenevre’deki en popüler ve en uygun fiyatlı otellerden.

3-4 hafta öncesinden rezervasyon yaparak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak da bu otelde mümkün. Bu fırsat indirimlerine denk gelecek olursanız, %30’a kadar daha uygun odalar bulmak da pekala mümkün.

Bu otel plaja ve Cornavin tren istasyonuna 10 ve Cenevre Gölü’ne 8 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden biri.

Daha çok göller, müzeler ve manzara ile ilgilenen gezginlerin tercih edebileceği ideal otellerden. Fiyatına bakarak gayet mantıklı bir seçim denebilir. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

6.Hotel Longemalle (3 Yıldız – Süper Popüler – Cite Bölgesi)

Cenevre'de Nerede Kalınır
Hotel Longemalle

Lüks marka alışverişi ile ilgilenen gezginler için ideal otellerden biri olan Hotel Longemalle, şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden. Eski Kent bölgesine, İngiliz Bahçesi’ne ve Cenevre Gölü’ne bu otelden yürüyerek 3 dakika içerisinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Cenevre’de kalınacak yerler arasında güzel bir yere sahip olan bu otelin 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı almış olması, olumlu konuk yorumlarına sahip olması ve süper konumu ile tereddütsüz tercih edilebilecek Cenevre otellerinden biri. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

CENEVRE’DEKİ TÜM 3 YILDIZLI OTELLERE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

7.Grand Hotel Kempinski Geneva (5 Yıldız) – Cenevre Balayı Otelleri Arasında

Cenevre'de Nerede Kalınır
Grand Hotel Kempinski – Cenevre Otel Tavsiyesi

Cenevre Gölü’nün kıyısında esşiz bir manzaraya sahip bu lüks otel, bütçe önemli değil diyenlerin tercih edebileceği en ideal otellerden.

Süper konumu ve manzarası ile popüler olan bu otel, plaja 250 metre uzaklıkta bulunuyor. 3 restoranı, kapalı havuzu ve spa merkeziyle hizmet veren bu otelin en güzel yanı da, erken rezervasyonlarla süper fırsat indirimlerinin olması.

Şehir merkezinin kalbinde yer alan bir 4 yıldızlı otelde konaklamak yerine bu 5 yıldızlı otelde konaklayarak erken rezervasyonlar ile hemen hemen aynı ücreti ödeyebilirsiniz.

Otelin almış olduğu 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunması, birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunması ve süper olumlu konuk değerlendirmesinin olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Cenevre Otel Fiyatları

Cenevre’de otel ücretleri 65£’dan başlamaktadır. Bu fiyatın altında bu şehirde maalesef pek fazla tesis yok. Olanlarda ya şehir merkezine 5-6 km uzaklıkta, yada şehrin en sapa yerlerinde. Bunun yanın otel ve diğer konaklama birimlerinin ücretleri 600£’ya kadar çıkabilmektedir.

Bu şehirde ortalama 110-190£ arasında bir ücrete, şehirdeki turistik yerlere ve Eski Şehir Bölgesi’ne yakın olan güzel bir 3-4 yıldızlı oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Cenevre Ucuz Otel Tavsiyeleri

Şehirdeki ucuz otellerin büyük bir bölümü Plainpalais ve Paquis Bölgesi’nde bulunmaktadır. Yani, şehirde en ucuz oteli arıyorsanız, bu iki bölgenin dışına çıkmayın. Bu bölgeler ucuz diye kötü olacak anlamına gelmiyor. Yani, bölgeler oldukça merkezi ve güvenli.

Yok benim turistik yerlere veya şehir merkezine yakın olmama gerek yok. 3-4 km uzaklıkta olsam da sorun değil diyorsanız, şehirdeki en ucuz otellerden biri olan Geneva Residence adlı 3 yıldızlı tesise göz atın. Bu apart otel, şehir merkezine ve turistik yerlere biraz uzak. Yani toplu taşıma araçları olmadan şehir merkezine veya şehirdeki turistik noktalara ulaşmak imkansız. Ama bu otelde 80£’ya kadar gecelik odaları bulabilirsiniz.

Cenevre Hostel Tavsiyeleri

Bu şehirde hostel ücretleri Avrupa’nın birçok yerine göre pahalı olsa da, böylesine pahalı bir şehirde yardımınıza koşan tek tesistir.

Cenevre’de hostel ücretleri ortalama 30£’dan başlamakta ve 120£’ya kadar çıkabilmektedir. Bu şehirde hostelde konaklama planlıyorsanız, Geneva Hostel’den başka birine göz atmanıza bile gerek yok.

Bu Hostel, Eski Kent Merkezi’ne ortalama 20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca, hostelden şehirdeki turistik noktalara da yürüyerek gitmek mümkün. Bu hostelin dorm ücretleri 35£’dan başlamakta ve güzel bir kahvaltı da bu fiyata dahil. Ayrıca, sadece bayan/erken dorm odaları da bulunmaktadır. Hosteli İncele

Göz At :

Cenevre’de nerede kalınır ? adlı bu listedeki otellerin hepsi kendi kategorisinde en iyi fiyat/fayda oranına sahip, en güzel konuma ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip otellerden. Listedeki oteller arasından bütçenize ve zevkinize uygun olan oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Biraz daha bütçeli tesisler için Cenevre merkez otelleri listesinde olanlardan uzak durun yeter.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here