Cenevre'de Nerede Kalınır ?
Cenevre'de Nerede Kalınır ?

İsviçre’nin Zürih şehrinden sonra en kalabalık nüfusa sahip olan Cenevre, ülkenin en önde gelen turistik şehirlerinden biri. Bu şehirde konaklama ücretleri Zürih’e nazaran 1 tık daha uygun denebilir. Özellikle 3-4 yıldızlı otellerde konaklamak isteyenler için bu şehirde yüzlerce seçenek bulunuyor. Lüks oteller ve süper bütçeli otel seçeneği de oldukça çeşitli olduğundan bu şehirde aradığınız zevkte ve bütçede oteli bulabilirsiniz.
Cenevre’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, bütçeli, orta bütçeli ve lüks oteller arasında en iyi fiyat/fayda oranına, en iyi konuk değerlendirmesine ve en iyi konuma sahip olan, kendi kategorisinde en uygun oteller arasından aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Cenevre’de konaklama için 12 bölge bulunuyor.

Fakat bu 12 bölge arasından en güvenli, en iyi konuma sahip ve en çok tercih edilen bölgeler ; Şehir merkezi, Cite, Old Town, Saint Gervais / des Grottes ve Paquis adlı bölgelerdir.

Bu bölgelerin dışındaki yerlerde konaklama birimi az olduğu gibi, diğer bölgeler pek tercih edilmemektedir. Zaten bu 5 bölge arasından her bütçeye uygun otel bulabileceğinizi düşünürsek, diğer bölgelere bakmaya bile gerek yok.

Cenevre’de konaklama için tercih edilebilecek bu 5 bölgenin ortalama fiyatını göz önüne alacak olursak, en pahalıdan ucuza şu şekilde sıralayabiliriz ; Şehir merkezi, Paquis, Saint Gervais, Cite ve Old Town olarak sıralamak mümkün. Fakat şehir merkezi dışındaki bölgeler arasında konaklama fiyatları arasında süper farklar olmadığını da unutmayın.

Cenevre’deki en ucuz otellere göz atmak için TIKLAYIN.

Cenevre’de Nerede Kalınır ? | Cenevre Otel Tavsiyeleri

Cenevre için birçok otel tavsiyesi vermek mümkün. Fakat bu oteller arasında en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuma sahip otelleri bulmak pek de kolay olmuyor.

Aşağıdaki otelleri ile araştırmanıza başlayabilir bu tesislere yakın diğer konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

1.Nash Airport Hotel (4 Yıldız – Süper Popüler )

Cenevre'de Nerede Kalınır
Nash Airport Hotel – Cenevre Otel Tavsiyeleri

Cenevre Uluslararası Havaalanı’na 500 metre uzaklıkta bulunan bu otel, Cenevre’ye 1-2 gün için gelen gezginlerin tercih edebileceği en ideal otellerden.

Şehir merkezi havaalanına biraz uzak olduğundan erken saatlerde veya geç saatlerde dönüş uçağı olanlar için bu tesis en ideal otellerden biri olacaktır.

Ayrıca otelin 500 metre için ücretsiz havaalanı servisi de bulunuyor.

Bu otelden şehir merkezine ulaşım ise oldukça kolay. Merkeze araçla 10 dakika uzaklıkta bulunan bu otele 5 dakika yürüme mesafesinde toplu taşıma araçlarını bulabiliyorsunuz.

Bu otelin en güzel yanı ise, size verilen bir kart ile şehirdeki toplu taşıma araçlarının hepsine ücretsiz olarak binebiliyorsunuz.

Yani bu otelde konaklamamak için hiçbir sebep yok. 2 günlüğüne Cenevre’ye geldiğinizi düşünürsek, toplamda 20 ulaşım aracını kullandığınızı farz edelim.

Ortalama 40-50 euro zaten toplu taşıma araçlarına vereceksiniz. Bunun yanında havaalanından şehir merkezine veya merkezden havaalanına da ek ücret ödeyerek gideceğinizi hesaplarsak, bu otel 4 yıldızlı bir otel fiyatında değil de, daha çok 3 yıldızlı bir otel fiyatında denebilir.

Zaten şehirde görülecek yerler dağınık olarak yerleşmiş olduğundan toplu taşıma araçlarına çok fazla ihtiyacınız olacak. Hem yorulmadan şehri rahatlıkla keşfetmiş olacaksınız. Böylesine güzel bir fırsatı olan oteli kaçırmayın derim. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.Royal Manotel (4 Yıldız – Süper Popüler – Paquis Bölgesi)

Cenevre'de Nerede Kalınır
Royal Manotel – Cenevre Otel Tavsiyesi

Cenevre’nin en güzel bölgelerinden biri olan Paquis’te bulunan Royal Manotel, Cenevre’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri.

Bu otelden de, tıpkı Cenevre’deki birçok 4 yıldızlı otelde olduğu gibi ücretsiz toplu taşıma kartı alabiliyorsunuz. Bu kartlar ile Cenevre’de konakladığınız süre boyunca, dilediğiniz birçok yere ücretsiz olarak gidebiliyorsunuz.

Plaja 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu şık otel, Cenevre Tren İstasyonu’na, Eski Kent Bölgesi’ne ve Cenevre Gölü’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yani konum olarak tercih edilebilecek en ideal otellerden.

Otelin almış olduğu 8.2 gibi bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin en büyük artılarından. Jet d’Eau gibi turistik yerlere yürüme mesafesinde olan bu otele de mutlaka göz atın derim. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

3.Hotel Montbrillant (4 Yıldız – Popüler – Saint Gervais Bölgesi)

Cenevre'de Nerede Kalınır
Hotel Montbrillant – Cenevre Otel Önerileri

Jet d’Eau gibi turistik yapılara yürüme mesafesinde bulunan bu 4 yıldızlı otel, Gare de Cornavin tren istasyonunun tam karşısında yer alıyor.

Süper konumu ve lüks odalarıyla popüler olan bu otelin,  8.0 gibi yüksek bir de değerlendirme puanı bulunuyor. Yani sırf konuk değerlendirme puanına ve müşteri yorumlarına bakara bile bu oteli tercih edebilirsiniz.

Eski Kent bölgesine ve plaja 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, kendi kategorisinde en lüks oteller arasında olmasına rağmen, fiyat bakımından gayet normal. Ayrıca bu otelde, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odalar bulmak da mümkün. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

4.N’vY Manotel (4 Yıldız – Popüler – Paquis Bölgesi)

Cenevre'de Nerede Kalınır
N’vy Hotel – Ceneve Otel Tavsiyeleri

Cenevre’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan N’vY Manotel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri.

Jet d’Eau gibi turistik yapılara yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak da oldukça popüler bir bölgede bulunmakta.

Şehrin tam merkezinde bulunan 4 yıldızlı otellerden çok daha uygun fiyatlı olan bu otel, plaja 10, Göl kıyısına 5 ve Gare de Cornavin tren istasyonuna 12 dakikalık uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca otelin 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

CENEVRE’DE BULUNAN EN İDEAL VE EN UYGUN TÜM 4 YILDIZLI OTELLERE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

5.Design Hotel f6 (3 Yıldız – Süper Popüler – Uygun – Paquis Bölgesi)

Cenevre'de Nerede Kalınır
Design Hotel F6 – Cenevre otel tavsiyeleri

Jet d’Eau gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Cenevre’deki en popüler ve en uygun fiyatlı otellerden.

3-4 hafta öncesinden rezervasyon yaparak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak da bu otelde mümkün. Bu fırsat indirimlerine denk gelecek olursanız, %30’a kadar daha uygun odalar bulmak da pekala mümkün.

Bu otel plaja ve Cornavin tren istasyonuna 10 ve Cenevre Gölü’ne 8 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden biri.

Daha çok göller, müzeler ve manzara ile ilgilenen gezginlerin tercih edebileceği ideal otellerden. Fiyatına bakarak gayet mantıklı bir seçim denebilir. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

6.Hotel Longemalle (3 Yıldız – Süper Popüler – Cite Bölgesi)

Cenevre'de Nerede Kalınır
Hotel Longemalle

Lüks marka alışverişi ile ilgilenen gezginler için ideal otellerden biri olan Hotel Longemalle, şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden. Eski Kent bölgesine, İngiliz Bahçesi’ne ve Cenevre Gölü’ne bu otelden yürüyerek 3 dakika içerisinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Cenevre’de nerede kalınır ? sorunuza gayet güzel bir cevap olabilecek bu otelin 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı almış olması, olumlu konuk yorumlarına sahip olması ve süper konumu ile tereddütsüz tercih edilebilecek Cenevre otellerinden biri. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

CENEVRE’DEKİ TÜM 3 YILDIZLI OTELLERE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

7.Grand Hotel Kempinski Geneva (5 Yıldız – Paquis )

Cenevre'de Nerede Kalınır
Grand Hotel Kempinski – Cenevre Otel Tavsiyesi

Cenevre Gölü’nün kıyısında esşiz bir manzaraya sahip bu lüks otel, bütçe önemli değil diyenlerin tercih edebileceği en ideal otellerden.

Süper konumu ve manzarası ile popüler olan bu otel, plaja 250 metre uzaklıkta bulunuyor. 3 restoranı, kapalı havuzu ve spa merkeziyle hizmet veren bu otelin en güzel yanı da, erken rezervasyonlarla süper fırsat indirimlerinin olması.

Şehir merkezinin kalbinde yer alan bir 4 yıldızlı otelde konaklamak yerine bu 5 yıldızlı otelde konaklayarak erken rezervasyonlar ile hemen hemen aynı ücreti ödeyebilirsiniz.

Otelin almış olduğu 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunması, birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunması ve süper olumlu konuk değerlendirmesinin olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Göz At : Roma’da nerede kalınır ? 

Cenevre’de nerede kalınır ? adlı bu listedeki otellerin hepsi kendi kategorisinde en iyi fiyat/fayda oranına sahip, en güzel konuma ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip otellerden. Listedeki oteller arasından bütçenize ve zevkinize uygun olan oteli bulamadıysanız, tüm Cenevre otellerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here