Cenova Nerede ? Nasıl Gidilir ? Cenova Hakkında Bilgiler

Coğrafi konumunun diz kapağını andırması nedeniyle Cenova ismini alan şehir İtalya’ya bağlı olan Ligarya bölgesinde yer almakta ve bölgeye başkentlik yapmaktadır. Akdeniz bölgesinin en büyük şehirlerinden biri olan Cenova, sanat, müzik ve mimarisiyle 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiş. Gerek Ceneviz Devleti’ne başkentlik yapması gerekse Kristof Kolomb’un yaşadığı şehir olması sebebiyle önemlidir.
Cenova Nerede ? sorusuna geçmeden önce şehir hakkında birkaç bilgi vermekte yarar var.

Cenova’nın tarihi antik dönemlere kadar gitmekte. İlk yerleşimlerin Fenikeliler, Yunanlılar ve Etrüskler gibi milletler tarafından yapıldığı bilinmekte. Tarih boyunca Akdeniz’in liman kentleri arasında yer aldığı için de ticaretin merkezlerinden biri olarak kabul edilmekte.

Cenova Nerede ?

İtalya’nın kuzeybatısında ve Milano’nun güneyinde bulunan şehir Liguria Denizi ve Cenova Körfesi kıyısında kurulmuştur.

Konum için tıklayın.

Cenova’ya Nasıl Gidilir ?

Cenova’ya İstanbul’dan direkt uçuşlar ile ulaşmak mümkün. Eğer turlar ile İtalya’nın diğer şehirlerine gitmeyi düşünüyor ve oradan da Cenova’ya geçmeyi planlıyorsanız şehre trenler ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehirde bulunan Brignole tren istasyonu İtalya’nın en büyük tren istasyonudur. Bu sebeple de İtalya’nın diğer şehirlerinden Cenova’ya çok rahatlıkla tren seferleri bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Cenova’ya Ne Zaman Gidilir ?

Akdeniz ikliminin etkili olduğu bu şehri ziyaret için en ideal zaman ilkbahar ve sıcak yaz aylarıdır. Bunun yanında şehirde kışlar çok soğuk geçmemekte. Bu yüzden de bu şehre dört mevsim rahatlıkla gidilebilir. Konaklama ücretlerinin yaz aylarında biraz daha pahalı olduğunu hesaba katacak olursak, bu şehir için en ideal zamanın ilkbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bütçeli bir Cenova seyahati planlıyorsanız da kış aylarında bu şehri ziyaret edebilirsiniz. Çünkü kış aylarında konaklama ücretleri çok daha uygun olmaktadır.

Cenova Nerede ?
Cenova Nerede ?

Cenova’da nerede konaklayacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa Cenova’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilir hangi bölgenin konaklama için ideal olduğunu öğrenebilirsiniz.

Cenova Nerede ? nasıl gidilir ? ne zaman gidilir ? adlı bu yazı hakkında sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...