Cenova’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Konaklama Rehberi
Cenova'da Nerede Kalmalı ?

Dört mevsim turistlerin favori yerlerinden olan Cenova, İtalya’nın en güzel ve en popüler şehirlerinden. Venedik, Roma veya Floransa gibi İtalya’nın gözde şehirlerine nazaran daha az tercih ediliyor olsa da, konaklama birimi konusunda oldukça çeşitli.
Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna direkt olarak konaklama birimi aramak yerine ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Konaklama için tercih edilebilecek bölgeler arasında en popüler ve en ideal olan yer Tarihi Şehir Merkezi oluyor. Fakat bunun yanında süper bütçeli bir Cenova gezisi için merkezin dışındaki bölgeler de tercih edilebilir. Eğer Cenova için seyahat süreniz 3-4 günü geçmiyorsa (1-2 gün bu şehir için yeterli olacaktır), merkez dışındaki otelleri tercih etmenizi pek tavsiye etmem. Zaten dilediğiniz zevkte veya bütçede konaklama birimini merkezde rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Cenova’da konaklama ücretleri İtalya’nın diğer şehirlerine nazaran 1 tık daha uygun denebilir. Özellikle 3-4 yıldızlı oteller bu şehirde çok daha uygun. Bunun yanında, Cenova’daki otellerin büyük bir çoğunluğunda ücretsiz rezervasyon iptali ve erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor. Yani seyahatinizden en az 45 gün öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, %30’a varan fırsat indirimlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Cenova’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

Cenova’da konaklama için en ideal bölgeler Cenova Tarihi Merkez Bölgesi, Porto Antico Bölgesi, Piazza Principe Bölgesi ve Nervi Bölgesi’dir. Bu bölgelerin dışında 1-2 bölge daha bulunuyor olsa da, hem popülerlik hem de konum bakımından pek iç açıcı olmadıklarından dolayı, bu 4 bölgenin dışına çıkmayın deriz.

Cenova Tarihi Merkez Bölgesi – Bölge Puanı 95/100

Cenova'da Nerede Kalınır ?
Cenova’da Konaklama

Cenova’da konaklama için en ideal bölge şüphesiz tarihi merkez bölgesi olacaktır. Bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Şehirdeki tarihi yapıların çoğunu bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Bunun yanında bu bölgede konaklayacak olursanız şehrin tam merkezinde konaklamış oluyorsunuz. Bu yüzden merkezi yerlere yakın olmak isteyenlerin de tercih edebileceği güzel otellerden.

Burada kalın, EĞER ;

 • Şehrin tam kalbinde konaklamak istiyorsanız
 • Para sorun değil sen bana şehrin en iyi bölgesini göster diyorsanız
 • Cenova Limanı’na yakın olmak istiyorsanız
 • Cenova gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yakın olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki en kaliteli ve en lezzetleri yemekleri bulabileceğiniz restoranlara yakın olmak istiyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Bütçeli bir Cenova gezisi planlıyorsanız

Cenova Tarihi Merkez Bölgesi’nde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Best Western Hotel Metropoli (3 yıldız – 8.8 konuk değerlendirme puanı – OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT) Şehirdeki en popüler otellerden biri olan bu tesis, UNESCO Dünya Mirası listesindeki Via Garibaldi’nin hemen yanında bulunuyor. Dük Sarayı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel konum olarak şehirdeki en ideal otellerden.
 • Hotel de Ville (4 Yıldız – 9.1 konuk değerlendirme puanı – Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT) Cenova’da konaklama için en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması ve eşsiz merkezi konumu bu tesisi tercih etmek için yeterli.
 • Hotel Bristol Palace (4 Yıldız -9.0 konuk değerlendirme puanı – Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT) Cenova’nın merkezinde yer alan bu tarihi yapı, Piazza De Ferrari meydanına sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Yani şehirdeki en merkezi otellerden biri.

Porto Antico Bölgesi – Bölge Puanı 95/100

Konaklama Rehberi
Cenova’da Nerede Kalmalı ?

Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu bölgede konaklama ücretleri şehrin merkezi bölgesine nazaran birazcık daha uygun denebilir. Şehirdeki en güzel restoranlara ve barlara da ev sahipliği yapan bu bölgede konaklamak ise ideal Cenova gezisi için gayet güzel olacaktır.

Bu bölgede merkezi bir bölgedir. Yani Tarihi Şehir Merkezi’ne bu bölgeden yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi Garibaldi Caddesi ve Dükler Sarayı gibi şehrin önde gelen turistik noktalarına da yürüyerek ulaşabilirsiniz.

NOT : Bu bölgenin bazı bölümleri de Tarihi Şehir Merkezi Bölgesi olarak geçmekte. Fakat otel konusunda mutlaka kıyaslama yapın. İki bölge de konum konusunda muhteşem. Ancak bu bölgede çok daha fazla otelde erken rezervasyon fırsatları var. Yani bu bölge Tarihi Şehir Merkezi Bölgesi’ne nazaran bazen biraz daha uygun oluyor. Bu bölgede Tarihi Şehir Merkezi Bölgesi’nde, Akvaryuma daha yakın olan bir konumda bulunuyor.

Burada kalın, EĞER ;

 • Şehir merkezinde konaklamak istiyorsanız
 • Otelimden çıkıp bi koşu Garibaldi Caddesi’nin veya Dükler Sarayı’nı göreyim diyorsanız
 • Şehirdeki turistik yerlerin hemen hemen hepsine yürüyerek gitmek istiyorsanız
 • Tarihi Merkez Bölgesi’ne alternatif olsun diyorsanız
 • Otel veya diğer konaklama birimleri konusunda bol seçeneğim olsun diyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

….

Porto Antico bölgesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Hotel Twenty Nine (2 Yıldız – 8.6 konuk değerlendirme puanı – OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT)
 • NH Collection Genova Marina (4 Yıldız – 8.8 konuk değerlendirme puanı – OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT) Eüer bütçeniz varsa, Cenova’da bu otelin üzerine tanımam. Bu otelde konaklamamış olsak da, şehirdeki en iyi konuma ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip bir otel olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca otelin erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunuyor. Yani 1-2 ay önceden rezervasyon yapacak olursanız, biraz daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz.

Piazza Principe Bölgesi – Bölge Puanı 85/100

Cenova'da Nerede Kalınır ?
Cenova’da Konaklama

Cenova’daki Ana Tren İstasyonu olarak bilinen Piazza Principe, Cenova’da konaklama için en iyi ve en ideal bölgelerden.

Bu önemli demiryolu kavşağı, şehrin Eski Kent bölgesinin kuzeyindedir ve Torino, Milano, Roma ve Venedik gibi şehirlere ve Marsilya, Cannes, Nice veya Monako’ya giden uluslararası trenlerle doğrudan hızlı tren bağlantıları sunmaktadır.

Metro hattı 1’deki Principe istasyonu bu alanı şehir merkezi, liman  ve Genova Brignole istasyonu ile birbirine bağlar.

Burada kalın, EĞER ;

 • Mükemmel bir toplu taşıma bağlantısı olan bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Şehir merkezinden 1-2 tık daha uygun konaklama birimleri arıyorsanız
 • Şehir merkezine ve turistik yerlere yakın fakat çok da yakın olmak istemiyorsanız (Turistik yerler 1-2 km uzaklıkta- Bölge Eski Şehir Bölgesi’ne yürüme mesafesinde)
 • Yerel restoranlarda uygun fiyatlara güzel yemekler arıyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarıyla aranız iyiyse

Burada kalmayın, EĞER ; 

 • Tarihi merkez bölgesinde konaklayacak geniş bir bütçeniz varsa
 • Toplu taşıma araçları yerine yürümeyi tercih ediyorsanız (Yürüyerek gidebileceğiniz turistik yerler sınırlı)
 • Otelimden çıkıp bi koşu limana ve turistik yerlere gideyim diyorsanız
 • Cenova’da 1 gününüz varsa (1 günde Cenovayı gezmeyi planlıyorsanız yukarıdaki Tarihi Merkez Bölgesi’nde konaklayın)

Not : Piazza Principe Bölgesi’nin esprisi, şehir merkezine kolay ulaşım sunup, biraz daha uygun fiyatlı otelleri ile ön plana çıkmak. Yani tam merkezdeki otellere nazaran 1 tık daha uygun otelleri burada bulabilirsiniz.

Nervi Bölgesi – Bölge Puanı 75/100

Nervi Bölgesi Cenova
Nervi Bölgesi

Bu bölgeyi de listeye ekliyoruz. Çünkü, bu şehir genel olarak pahalı bir şehir. Yani her bütçeye uygun konaklama birimlerini merkezde veya Piazza Principe Bölgesi’nde bulamayabilirsiniz.

Bu bölge şehir merkezine ve turistik yerlere ortalama 7-9 km uzaklıkta bulunuyor. Yani her defasında toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Eğer, Cenova’ya çocuklarınız ile seyahat ediyor ve bütçeli bir dairede konaklamak istiyorsanız, işte bu bölge tam size göre. Tabi Tarihi Merkez Bölgesi’ndeki dairelere verecek paranız çok değilse.

Göz At : Cenova Otelleri

Burada kalın, EĞER ; 

 • Süper bütçeli konaklama birimleri arıyorsanız
 • Ailece Cenova’ya seyahat ediyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarını severim diyorsanız
 • Şehrin en sessiz sakin bölgelerinden birinde konaklamak istiyorsanız
 • Eşsiz okyanus manzarasını seviyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Cenova’da 1 gününüz varsa
 • Turistik yerlere yakın olayım diyorsanız
 • Merkeze yakın olayım diyorsanız
 • Otel ve diğer konaklama birimleri bakımından bol seçeneğim olsun diyorsanız

Cenova’da Nerede Kalınır ? – En İdeal Cenova Otel Tavsiyeleri

Aşağıdaki oteller şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olduğu gibi en iyi konuma ve en güzel fırsat indirimlerine de sahip. Bu yüzden aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini aşağıda bulabilirsiniz.

1.Cenova’da Hangi Bölgede Kalınır ? – Melia Genova (5 Yıldız – Lüks)

Cenova'da Nerede Kalınır
Melia Genova Hotel

Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna lüks bir cevap arayanlar için şehirdeki en ideal 5 yıldızlı otellerden biri olan Melia Genova, Cenova’nın tam kalbinde yer alıyor. Yani konum olarak muhteşem seçimlerden biri. Otel plaja ve şehrin tam merkezine 10 dakika, Cenova Sergi Merkezi’ne 7 ve Santa Maria Assunta Kilisesi’ne ise sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Sağlıklı yaşam alanı, Türk hamamı ve kapalı yüzme havuzu gibi olanakların olduğu bu otelin oda ücretleri ise, diğer 5 yıldızlı otellerden çok az da olsa uygun. Geniş odalara ve 9.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip olması da otelin en büyük artılarından. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.Cenova’da Nerede Kalmalı ? – Starhotels President (4 Yıldız – Lüks)

Cenova'da Nerede Kalınır
Starhotels President

Cenova’da lüks otel tavsiyesi olarak önerebileceğim bir diğer otel ise, Starhotels President adlı 4 yıldızlı bu tesistir. Tren ve metro istasyonlarının tam karşısındaki güzel konumu sayesinde, şehirde dilediğiniz herhangi bir yere çok kolay şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Şehrin alışveriş bölgesine yürüme mesafesinde olan bu otel, plaja 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Cenova Sergi Merkezi de otele sadece 1 km uzaklıkta bulunmakta. Yani otelin konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunduğu söylenebilir. Bunun yanında otelin 8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

3.Best Western Hotel Moderno Verdi (4 Yıldız – Orta Bütçeli)

Cenova'da Nerede Kalınır
Best Western Hotel Moderno Verdi

Cenova’daki uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan Moderno Verdi Hotel, Cenova Brignole Tren İstasyonu’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. En yakın plaj ise otele 1 km uzaklıkta bulunmakta. Konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunan bu otelden Cenova Akvaryumu’na yürüyerek 20 ve Palazzo Ducale (Dükler Sarayı)’na ise 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinse de, aile odalarıyla da oldukça popüler denebilir. Erken rezervasyon indirim fırsatlarından yararlanarak bu otelde %40′ varan fırsat indirimlerine denk gelmekte mümkün. Ayrıca otelin 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

4.Cenova’da Nerede Kalınır ? – Cit Hotel Britannia (3 Yıldız – Bütçeli)

Cenova'da Nerede Kalınır
Cit Hotel Britannia

Şehrin tarihi merkezinde yer alan bu 3 yıldızlı otel, şehirdeki en eygun ve en ideal otellerden. Principe tren istasyonuna süper yakın olan bu otel konum olarak oldukça merkezi. Yani bu otelden şehirdeki birçok yere yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Cenova’da bütçeli bir konaklama birimi arayanlara tavsiye edebileceğim bu otelin 3 bin konuktan 8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması, süper merkezi olması, olumlu konuk yorumlarına sahip olması ve oda ücretlerinin gayet uygun olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

5.Cenova’da Nerede Kalınır ? – Hotel Chopin (2 Yıldız – Bütçeli)

Cenova'da Nerede Kalınır
Hotel Chopin

Cenova Porta Principe tren istasyonuna 100 metre uzaklıkta olan bu otel, şehirdeki en popüler ve en uygun fiyatlı otellerden biri. En az 3 yıldızlı oteller kadar lüks ve modern olan bu otel konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunuyor. Cenova Akvaryumu’na 10, Cenova Katedrali’ne ve Dükler Sarayı’na 13 ve şehirdeki daha birçok turistik yere yürüme mesafesinde olan bu otelin süper olumlu konuk yorumlarına ve  8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih edebilirsiniz.

Otelin oda ücretleri şehirdeki diğer birçok 2 ve 3 yıldızlı otelin oda ücretlerine göre normal. Erken rezervasyon fırsat indirimleri olan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Cenova’da Nerede Kalınır ? – Hotel Genova Liberty (2 Yıldız – Bütçeli)

Cenova'da Nerede Kalınır
Hotel Genova Liberty

Plaja 15 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan bu otel, Dükler Sarayı’na da sadece 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Konum olarak gayet güzel bir yerde bulunan bu otelin oda ücretleri de gayet uygun. Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna bütçeli bir otel tavsiyesi arıyorsanız, Liberty Hotel ilk olarak göz atmanız gereken otellerden.

Modern ve şık yapısıyla şehirdeki en popüler otellerden biri olan Genova Liberty Hotel’in 9.1 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Bunun yanında oda ücretleri uygun olsa da, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara bu otelde odalar bulabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Peki Cenova’da hangi konaklama birimini tercih etmek gerekir ?

Cenova’da konaklama için ilk olarak otelleri, sonra daireleri ve en son olarak da konukevlerini (Hosteller) tavsiye ederim. Hangi konaklama birimini tercih ederseniz edin, fiyat bakımından diğer şehirlere nazaran biraz daha uygun olacağını söyleyebilirim.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 

Cenova’da nerede kalınır ? sorusu için listeye birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip bu 6 otel Cenova’da konaklama için araştırmanıza başlayabileceğiniz en ideal oteller olduğunu unutmayın.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here