Cenova’da Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

Dört mevsim turistlerin favori yerlerinden olan Cenova, İtalya’nın en güzel ve en popüler şehirlerinden. Venedik, Roma veya Floransa gibi İtalya’nın gözde şehirlerine nazaran daha az tercih ediliyor olsa da, konaklama birimi konusunda oldukça çeşitli. Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna direkt olarak konaklama birimi aramak bu şehir için oldukça mantıklı olacaktır. Çünkü konaklama için bu şehirde çok fazla bölge bulunmuyor.

Konaklama için tercih edilebilecek bölgeler arasında en popüler ve en ideal olan yer Tarihi Şehir Merkezi oluyor. Fakat bunun yanında süper bütçeli bir Cenova gezisi için merkezin dışındaki bölgeler de tercih edilebilir. Eğer Cenova için seyahat süreniz 3-4 günü geçmiyorsa, merkez dışındaki otelleri tercih etmenizi pek tavsiye etmem. Zaten dilediğiniz zevkte veya bütçede konaklama birimini merkezde rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Cenova’da Nerede Kalınır ?

Cenova’da konaklama ücretleri İtalya’nın diğer şehirlerine nazaran 1 tık daha uygun denebilir. Özellikle 3-4 yıldızlı oteller bu şehirde çok daha uygun. Bunun yanında, Cenova’daki otellerin büyük bir çoğunluğunda ücretsiz rezervasyon iptali ve erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor. Yani seyahatinizden en az 45 gün öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, %30’a varan fırsat indirimlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Peki Cenova’da hangi konaklama birimini tercih etmek gerekir ?

Cenova’da konaklama için ilk olarak otelleri, sonra daireleri ve en son olarak da konukevlerini (Hosteller) tavsiye ederim. Hangi konaklama birimini tercih ederseniz edin, fiyat bakımından diğer şehirlere nazaran çok daha uygun olacağını söyleyebilirim.

Cenova Otel Tavsiyeleri

1.Melia Genova (5 Yıldız – Lüks)

Cenova'da Nerede Kalınır

Melia Genova Hotel

Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna lüks bir cevap arayanlar için şehirdeki en ideal 5 yıldızlı otellerden biri olan Melia Genova, Cenova’nın tam kalbinde yer alıyor. Yani konum olarak muhteşem seçimlerden biri. Otel plaja ve şehrin tam merkezine 10 dakika, Cenova Sergi Merkezi’ne 7 ve Santa Maria Assunta Kilisesi’ne ise sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Sağlıklı yaşam alanı, Türk hamamı ve kapalı yüzme havuzu gibi olanakların olduğu bu otelin oda ücretleri ise, diğer 5 yıldızlı otellerden çok az da olsa uygun. Geniş odalara ve 1.000 konuktan almış olduğu 9.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip olması da otelin en büyük artılarından. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Starhotels President (4 Yıldız – Lüks)

Cenova'da Nerede Kalınır

Starhotels President

Cenova’da lüks otel tavsiyesi olarak önerebileceğim bir diğer otel ise, Starhotels President adlı 4 yıldızlı bu tesistir. Tren ve metro istasyonlarının tam karşısındaki güzel konumu sayesinde, şehirde dilediğiniz herhangi bir yere çok kolay şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Şehrin alışveriş bölgesine yürüme mesafesinde olan bu otel, plaja 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Cenova Sergi Merkezi de otele sadece 1 km uzaklıkta bulunmakta. Yani otelin konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunduğu söylenebilir. Bunun yanında otelin 2.500’e yakın konuktan almış olduğu 8.2 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Şehirdeki en popüler 4 yıldızlı otellerden biri olan Starhotels President’ı incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Best Western Hotel Moderno Verdi (4 Yıldız – Orta Bütçeli)

Cenova'da Nerede Kalınır

Best Western Hotel Moderno Verdi

Cenova’daki uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan Moderno Verdi Hotel, Cenova Brignole Tren İstasyonu’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. En yakın plaj ise otele 1 km uzaklıkta bulunmakta. Konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunan bu otelden Cenova Akvaryumu’na yürüyerek 20 ve Palazzo Ducale (Dükler Sarayı)’na ise 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinse de, aile odalarıyla da oldukça popüler denebilir. Erken rezervasyon indirim fırsatlarından yararlanarak bu otelde %40′ varan fırsat indirimlerine denk gelmekte mümkün. Ayrıca otelin 2.300 konuktan 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Cit Hotel Britannia (3 Yıldız – Bütçeli)

Cenova'da Nerede Kalınır

Cit Hotel Britannia

Şehrin tarihi merkezinde yer alan bu 3 yıldızlı otel, şehirdeki en eygun ve en ideal otellerden. Principe tren istasyonuna süper yakın olan bu otel konum olarak oldukça merkezi. Yani bu otelden şehirdeki birçok yere yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Cenova’da bütçeli bir konaklama birimi arayanlara tavsiye edebileceğim bu otelin 3 bin konuktan 8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması, süper merkezi olması, olumlu konuk yorumlarına sahip olması ve oda ücretlerinin gayet uygun olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Hotel Chopin (2 Yıldız – Bütçeli)

Cenova'da Nerede Kalınır

Hotel Chopin

Cenova Porta Principe tren istasyonuna 100 metre uzaklıkta olan bu otel, şehirdeki en popüler ve en uygun fiyatlı otellerden biri. En az 3 yıldızlı oteller kadar lüks ve modern olan bu otel konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunuyor. Cenova Akvaryumu’na 10, Cenova Katedrali’ne ve Dükler Sarayı’na 13 ve şehirdeki daha birçok turistik yere yürüme mesafesinde olan bu otelin süper olumlu konuk yorumlarına ve 800 konuktan almış olduğu 8.6 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih edebilirsiniz.

Otelin oda ücretleri şehirdeki diğer birçok 2 ve 3 yıldızlı otelin oda ücretlerine göre normal. Erken rezervasyon fırsat indirimleri olan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Hotel Genova Liberty (2 Yıldız – Bütçeli)

Cenova'da Nerede Kalınır

Hotel Genova Liberty

Plaja 15 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan bu otel, Dükler Sarayı’na da sadece 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Konum olarak gayet güzel bir yerde bulunan bu otelin oda ücretleri de gayet uygun. Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna bütçeli bir otel tavsiyesi arıyorsanız, Liberty Hotel ilk olarak göz atmanız gereken otellerden.

Modern ve şık yapısıyla şehirdeki en popüler otellerden biri olan Genova Liberty Hotel’in 700 konuktan 9.1 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Bunun yanında oda ücretleri uygun olsa da, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara bu otelde odalar bulabiliyorsunuz.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 

 

Cenova’da nerede kalınır ? sorusu için listeye birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip bu 6 otel Cenova’da konaklama için araştırmanıza başlayabileceğiniz en ideal oteller olduğunu unutmayın.

By |2018-03-31T11:21:05+00:00Mart 31st, 2018|Avrupa, Cenova|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)