Cenova’da Nerede Kalınır? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri (2020)

Dört mevsim turistlerin favorisi olan Cenova, İtalya’nın en güzel ve en popüler şehirlerinden. Ülkenin süper turistik şehirlerine nazaran daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bu şehirde, birçok bölge ve her keseye hitap eden yüzlerce tesis bulabilirsiniz.

Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna direkt olarak konaklama birimi aramak yerine ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Cenova’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

Konaklama Bölgelerine kısaca göz atacak olursak ; 

 • Cenova’da en merkezi konaklayabileceğiniz bölge tarihi şehir merkezi. Ancak bu bölge de kendi içerisinde bölgelere ayrılır. Fakat genel olarak, bu bölge içerisindeki bütçenize uygun bir tesis sizi üzmeyecektir.
 • Gece hayatına yakın olmak ve şehir merkezinden biraz daha uygun bir bölgede konaklamak isterseniz, ”Porto Antico”ya göz atabilirsiniz.
 • Şehirdeki en ekonomik konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgenin, ana tren istasyonuna ev sahipliği yapan ”Piazza Principe” olduğunu da unutmayın.
 • Nervi !!! bölgesi şehir merkezine 7-8 km uzaklıkta bulunuyor. Çok düşük bütçeli bir Cenova gezisi planlıyorsanız güzel bir seçim olabilir. Ancak 1 gün bu şehirde konaklamayı planlıyor ve toplu taşıma araçlarıyla aranız iyi değilse, bu bölgeyi es geçebilirsiniz.

1.Cenova Tarihi Şehir Merkezi

Bölge Puanı 95/100 – Şehrin Tam Kalbinde Olayım Diyenlere Özel ;

Cenova Tarihi Şehir Merkezi
Cenova Tarihi Şehir Merkezi

Cenova’da konaklama için en ideal bölge, şüphesiz tarihi şehir merkezi bölgesi olacaktır.

Bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Ancak daha ucuzlarını diğer bölgelerde bulabileceğinizi de unutmayın.

Şehirdeki tarihi yapıların çoğunu bu bölgede göreceksiniz. Bunun yanında bu bölgede konaklayacak olursanız şehrin tam kalbinde olacağınızı, hemen hemen her yere yürüyerek gidebileceğinizi ve bir tık daha pahalı tesislerde konaklamak zorunda olacağınızı da unutmayın.

Burada kalın, EĞER ;

 • Şehrin tam kalbinde konaklamak istiyorsanız,
 • Para sorun değil sen bana şehrin en iyi bölgesini göster diyorsanız,
 • Cenova Limanı’na yakın olmak istiyorsanız,
 • Cenova gezilecek yerler bakımından popüler olan noktalara yakın olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki en kaliteli ve en lezzetleri yemekleri bulabileceğiniz restoranlara yakın olmak istiyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Çok düşük bütçeli bir Cenova gezisi planlıyorsanız

Cenova Tarihi Merkez Bölgesi’nde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Tarihi Şehir Merkezinde Otel Tavsiyesi olarak da ; 

 • Manena Hostel Genova – HOSTEL ; Otellere geçmeden önce, Cenova’da hostelde konaklamayı planlıyorsanız, şehrin tam kalbine 5 dakika yürüme mesafesinde, yüksek konuk değerlendirme puanına sahip Manena Hostel’e göz atabilirsiniz.
 • Best Western Hotel Metropoli – 3 Yıldız ; Şehirdeki en popüler otellerden biri olan bu tesis, UNESCO Dünya Mirası listesindeki Via Garibaldi‘nin hemen yanında bulunuyor. Dükler Sarayı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel konum olarak şehirdeki en iyi otellerden.
 • Hotel de Ville – 4 Yıldız ; En iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması ve eşsiz merkezi konumu bu tesisi tercih etmek için yeterli.
 • Hotel Bristol Palace – 4 Yıldız ; Cenova’nın merkezinde yer alan bu tarihi otel, Piazza De Ferrari meydanına sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Yani şehirdeki en merkezi otellerden biri.

2.Porto Antico

Bölge Puanı 90/100 – Gece Hayatı İçin Güzel Bir Bölge Arayanlara Özel ;

Porto Antico
Porto Antico

Nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Porto Antico‘da konaklama ücretleri şehrin tam merkezi bölgesine nazaran birazcık daha uygun denebilir.

Şehirdeki en güzel restoranlara ve barlara da ev sahipliği yapan bu bölge, daha çok gece hayatına yakın olmak isteyen turistlerin tercih ettiği bir bölge olsa da, Tarihi merkez bölgesine alternatif arayanların da gönül rahatlığıyla göz atabileceği bir yer.

Bu bölge de merkezi bir bölgedir. Yani Tarihi Şehir Merkezi’ne bu bölgeden yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi, Garibaldi Caddesi ve Dükler Sarayı gibi şehrin önde gelen turistik noktalarına da yürüyerek ulaşabilirsiniz.

NOT : Bu bölgenin bazı bölümleri de Tarihi Şehir Merkezi Bölgesi olarak geçmekte. Fakat otel konusunda mutlaka kıyaslama yapın. İki bölge de konum konusunda muhteşem. Ancak bu bölgede çok daha fazla otelde erken rezervasyon fırsatları var. Yani bu bölge Tarihi Şehir Merkezi Bölgesi’ne nazaran çoğu zaman biraz daha uygun oluyor.

Porto Antico Cenova
Porto Antico

Burada kalın, EĞER ;

 • Şehir merkezinde konaklamak istiyorsanız
 • Otelimden çıkıp bi koşu Garibaldi Caddesi‘ni veya Dükler Sarayı‘nı göreyim diyorsanız
 • Şehirdeki turistik yerlerin hemen hemen hepsine yürüyerek gitmek istiyorsanız
 • Tarihi Merkez Bölgesi‘ne alternatif arıyorsanız,
 • Otel veya diğer konaklama birimleri konusunda bol seçeneğim olsun diyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Tarihi Şehir Merkezi’nin kalbinde aradığınız bütçede tesisi bulacağınıza inanıyorsanız,

Porto Antico bölgesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

3.Piazza Principe Bölgesi

Bölge Puanı 85/100 – Cenova’nın En Ucuz Bölgesini Arayanlara ; 

Piazza Principe Bölgesi
Piazza Principe Bölgesi

Cenova’daki Ana Tren İstasyonu olarak bilinen Piazza Principe, şehirde konaklama için en iyi ve en ideal bölgelerden. Çünkü burası, hem merkezi bir bölge, hem de şehirdeki en ucuz konaklama birimlerini bulabileceğiniz yerdir.

Bu önemli demiryolu kavşağı, şehrin Eski Kent bölgesinin kuzeyindedir ve Torino, Marsilya, Cannes, Nice veya Monako’ya giden uluslararası trenlerle doğrudan hızlı tren bağlantıları sunmaktadır.

Metro hattı 1’deki Principe istasyonu, bu alanı, şehir merkezi, liman  ve Genova Brignole istasyonu ile birbirine bağlar.

Burada kalın, EĞER ;

 • Mükemmel bir toplu taşıma bağlantısı olan bir bölgede konaklamak istiyorsanız,
 • Şehir merkezinden 1-2 tık daha uygun konaklama birimleri arıyorsanız,
 • Şehir merkezine ve turistik yerlere yakın, fakat çok da yakın olmak istemiyorsanız (Turistik yerler 1-2 km uzaklıkta- Bölge tarihi şehir merkezinin kalbine yürüme mesafesinde)
 • Yerel restoranlarda uygun fiyatlara güzel yemekler arıyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarıyla aranız iyiyse

Burada kalmayın, EĞER ; 

 • Tarihi merkez bölgesinin kalbinde konaklayacak bir bütçeniz varsa
 • Toplu taşıma araçları yerine yürümeyi tercih ediyorsanız (Yürüyerek gidebileceğiniz turistik yerler sınırlı)
 • Otelimden çıkıp bi koşu limana ve turistik yerlere gideyim diyorsanız
 • Cenova’da 1 gününüz varsa (1 günde Cenovayı gezmeyi planlıyorsanız yukarıdaki Tarihi Merkez Bölgesi’nde konaklayın derim)

Not : Piazza Principe Bölgesi’nin esprisi, şehir merkezine kolay ulaşım sunup, biraz daha uygun fiyatlı otelleri ile ön plana çıkmak. Yani tam merkezdeki otellere nazaran 1 tık daha uygun otelleri burada bulabilirsiniz.

4.Nervi Bölgesi

Bölge Puanı 70/100 – Cenova’da 2 gün veya daha fazla uzun süre konaklamayı planlayanlara ; 

Nervi Bölgesi Cenova
Nervi Bölgesi

Bu bölgeyi de listeye ekliyoruz. Çünkü Cenova, genel olarak pahalı bir şehir. Yani her bütçeye uygun konaklama birimlerini merkezde veya Piazza Principe Bölgesi’nde bulamayabilirsiniz.

Bu bölge şehir merkezine ve turistik yerlere ortalama 7-8 km uzaklıkta bulunuyor. Yani her defasında toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Eğer, Cenova’ya çocuklarınız ile seyahat ediyor ve bütçeli bir dairede konaklamak istiyorsanız, işte bu bölge tam size göre. Tabi Tarihi Merkez Bölgesi’ndeki dairelere verecek paranız çok değilse.

Göz At : Cenova Otelleri

Burada kalın, EĞER ; 

 • Süper bütçeli konaklama birimleri arıyorsanız
 • Ailece Cenova’ya seyahat ediyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarını severim diyorsanız
 • Şehrin en sessiz sakin bölgelerinden birinde konaklamak istiyorsanız
 • Eşsiz okyanus manzarasını seviyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Cenova’da 1 gününüz varsa
 • Turistik yerlere yakın olayım diyorsanız
 • Merkeze yakın olayım diyorsanız
 • Otel ve diğer konaklama birimleri bakımından bol seçeneğim olsun diyorsanızBooking.com

En İdeal Cenova Otel Tavsiyeleri

Aşağıdaki oteller şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olduğu gibi en iyi konuma ve en güzel fırsat indirimlerine de sahip. Bu yüzden aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini aşağıda bulabilirsiniz.

1.Melia Genova – 5 Yıldız

Cenova'da Nerede Kalınır
Melia Genova Hotel

Cenova’da nerede kalınır ? sorusuna lüks bir cevap arayanlar için şehirdeki en ideal 5 yıldızlı otellerden biri olan Melia Genova, şehrin tam kalbinde yer alıyor. Yani konum olarak muhteşem seçimlerden biri.

Otel plaja ve şehrin tam merkezine 10 dakika, Cenova Sergi Merkezi’ne 7 ve Santa Maria Assunta Kilisesi’ne ise sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Sağlıklı yaşam alanı, Türk hamamı ve kapalı yüzme havuzu gibi olanakların olduğu bu otelin oda ücretleri ise, diğer 5 yıldızlı otellerden çok az da olsa uygun. Geniş odalara ve 9+ gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip olması da otelin en büyük artılarından. Oteli İncele

2.Starhotels President – 4 Yıldız

Cenova'da Nerede Kalınır
Starhotels President

Cenova’da lüks otel tavsiyesi olarak önerebileceğim bir diğer tesis ise, Starhotels President adlı 4 yıldızlı bu tesistir. Tren ve metro istasyonlarının tam karşısındaki güzel konumu sayesinde, şehirde dilediğiniz herhangi bir yere çok kolay şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Şehrin alışveriş bölgesine yürüme mesafesinde olan bu otel, plaja 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Cenova Sergi Merkezi de otele sadece 1 km uzaklıkta bulunmakta. Yani otelin konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunduğu söylenebilir. Bunun yanında otelin 8+ gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli İncele

3.Best Western Hotel Moderno Verdi – 4 Yıldız

Cenova'da Nerede Kalınır
Best Western Hotel Moderno Verdi

Cenova’daki uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan Moderno Verdi Hotel, Cenova Brignole Tren İstasyonu’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

En yakın plaj ise otele 1 km uzaklıkta bulunmakta. Konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunan bu otelden Cenova Akvaryumu’na yürüyerek 20 ve Palazzo Ducale (Dükler Sarayı)’na ise 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinse de, aile odalarıyla da oldukça popüler denebilir. Erken rezervasyon indirim fırsatlarından yararlanarak bu otelde %30’a varan fırsat indirimlerine denk gelmekte mümkün. Ayrıca otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli İncele

4.Hotel Britannia – 3 Yıldız

Cenova'da Nerede Kalınır
Cit Hotel Britannia

Şehrin tarihi merkezinde yer alan bu 3 yıldızlı otel, şehirdeki en eygun ve en ideal otellerden. Principe tren istasyonuna süper yakın olan bu otel konum olarak oldukça merkezi. Yani bu otelden şehirdeki birçok yere yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Cenova’da bütçeli bir konaklama birimi arayanlara tavsiye edebileceğim bu otelin 3 bin konuktan 8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması, süper merkezi olması, olumlu konuk yorumlarına sahip olması ve oda ücretlerinin gayet uygun olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele

5.Hotel Chopin – 2 Yıldız 

Cenova'da Nerede Kalınır
Hotel Chopin

Cenova Porta Principe tren istasyonuna 100 metre uzaklıkta olan bu otel, şehirdeki en popüler ve en uygun fiyatlı otellerden biri.

En az 3 yıldızlı oteller kadar şık ve modern olan bu otel, konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunuyor. Cenova Akvaryumu’na 10, Cenova Katedrali’ne ve Dükler Sarayı’na 15 dakika ve şehirdeki daha birçok turistik yere yürüme mesafesinde olan bu otelin süper olumlu konuk yorumlarına ve  8+ konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih edebilirsiniz.

Otelin oda ücretleri şehirdeki diğer birçok 2 ve 3 yıldızlı otelin oda ücretlerine göre normal. Erken rezervasyon fırsat indirimleri olan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Hotel Genova Liberty – 2 Yıldız

Cenova'da Nerede Kalınır
Hotel Genova Liberty

Plaja 15 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan bu otel, Dükler Sarayı’na da sadece 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Konum olarak gayet güzel bir yerde bulunan bu otelin oda ücretleri de gayet uygun. Bütçeli bir otel tavsiyesi arıyorsanız, Liberty Hotel ilk olarak göz atmanız gereken tesislerden diyebilirim.

Modern ve şık yapısıyla şehirdeki en popüler otellerden biri olan Genova Liberty Hotel’in 9+ gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Bunun yanında oda ücretleri uygun olsa da, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara bu otelde odalar bulabiliyorsunuz. Oteli İncele

Peki Cenova’da hangi konaklama birimini tercih etmek gerekir ?

Cenova Otel Tavsiyesi

Cenova’da konaklama için ilk olarak otelleri, sonra daireleri ve en son olarak da konukevlerini (Hosteller) tavsiye ederim. Hangi konaklama birimini tercih ederseniz edin, fiyat bakımından diğer şehirlere nazaran biraz daha uygun olacağını söyleyebilirim.

Cenova’da Konaklama için listeye birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip bu 6 otel, araştırmanıza başlayabileceğiniz en ideal otellerden.

Hala Nerede Konaklayacağınıza Karar Veremediniz mi ?

Konaklama için tercih edilebilecek bölgeler arasında en popüler ve en ideal olan yer Tarihi Şehir Merkezi oluyor. Fakat bunun yanında süper bütçeli bir Cenova gezisi için merkezin dışındaki bölgeler de tercih edilebilir. Eğer Cenova için seyahat süreniz 1-2 günü geçmiyorsa (1-2 gün bu şehir için fazlasıyla yeterli olacaktır), merkez dışındaki otelleri tercih etmenizi pek tavsiye etmem. Zaten dilediğiniz zevkte veya bütçede konaklama birimini merkezde rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Cenova’da konaklama için en ideal bölgeler Cenova Tarihi Merkez, Porto Antico, Piazza Principe ve Nervi Bölgesi’dir. Bu bölgelerin dışında 1-2 bölge daha bulunuyor olsa da, hem popülerlik hem de konum bakımından pek iç açıcı olmadıklarından dolayı, bu 4 bölgenin dışına çıkmayın derim.

Cenova Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Cenova’da otel fiyatları İtalya’nın diğer şehirlerine nazaran 1 tık daha uygun denebilir. Özellikle 3-4 yıldızlı oteller bu şehirde çok daha uygun. Bunun yanında, Cenova’daki otellerin büyük bir çoğunluğunda ücretsiz rezervasyon iptali ve erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor. Yani seyahatinizden en az 45 gün öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, %30’a varan fırsat indirimlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Otel fiyatları genel olarak 40£’dan başlamaktadır. Fakat düşük sezonda 40£’nun altında birkaç oteli de bulabilirsiniz. Ortalama 60-115£ arasında bir ücrete, şehirdeki birçok 3-4 yıldızlı otelde, hatta bazı fırsat indirimi olan 5 yıldızlı otellerde bile konaklayabilirsiniz.

40£’nun altındaki oteller yerine, pansiyonlara ve hostellere göz atın. Çünkü, şehir merkezine 7-8 km uzaklıkta bulunan, yukarıda da bahsetmiş olduğum Nervi Bölgesi, çok daha ucuz olabilmekte. Ancak, şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara yürüyerek gidemeyeceğinizden dolayı, biraz sıkıntılı olabilmektedir.

Cenova’da otel rezervasyonu için de, Booking, Expedia ve Hotels.com adlı sitelere göz atabilirsiniz.Booking.com

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here