İtalya’nın en küçük turistik yerlerinden biri olan Cinque Terre rengarenk tarihi evleriyle, eşsiz manzarasıyla, balıkçı köyleriyle son yıllarda İtalya’nın en gözde tatil cennetlerinden. Ligurya bölgesinde yer alan bu tatil kasabasında konaklama ise, genel olarak pahalı. Fakat her bütçeye uygun konaklama birimini bulmak da çok zor değil. Konaklama için çok fazla bölge ve konaklama birimi olduğundan dolayı da, Cinque Terre’de nerede kalınır ? sorusuna direk tesis aramak yerine ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bölge seçimi yaptıktan sonra, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini çok daha rahat bulabilirsiniz.

Cinque Terre’de çok farklı konaklama birimleri bulunuyor. Oteller, hosteller, odalar, daireler gibi birçok seçeneği burada bulabiliyorsunuz. Bunlar arasında en uygun fiyatlı konaklama birimleri de hosteller ve apart oteller oluyor. Eğer yalnız seyahat etmiyorsanız, Cinque Terre’de çok uygun fiyata 2-5 kişilik daireleri de bulabilirsiniz.

  • Eğer düşünmeden veya araştırma yapmadan tek bir bölgeye odaklanmak istiyorsanız, Cinque Terre’nin en popüler ve en iyi bölgesi olan Vernazza Bölgesi’ne odaklanın derim.

Cinque Terre’de Nerede Kalınır ?

Cinque Terre’e çok fazla konaklama bölgesi olsa da bunlar arasında en popüler ve en ideal olanlardan Riomaggiore Bölgesi’ne, Manarola, Corniglia, Vernazza ve Monterosso bölgelerine göz atabilirsiniz. Bu bölgelerin dışındaki bölgeler ihtiyacınız olacağını da pek sanmam.

1.RİOMAGGİORE BÖLGESİ

Cinque Terre'de Nerede Kalınır
Riomaggiore Kasabası

Cinque Terre’de konaklama için en ideal bölgelerden biri olan Riomaggiore, ulaşımı en kolay olan bölgelerden. Eğer La Spezia veya Tuscany’den Cinque Terre’ye gidiyorsanız, 10 dakikada tren ile Riomaggiore’ye ulaşabilirsiniz. Küçük bir taş plajı olan bu bölgede konaklama ücretleri ise, genel olarak uygun. Bu yüzden, biraz daha bütçeli bir Cinque Terre seyahati planlıyorsanız, ilk olarak bu bölgeye göz atmanızda yarar var.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

2.MANAROLA BÖLGESİ

Cinque Terre'de Nerede Kalınır
Manarola Bölgesi

Cinque Terre’deki en güzel fotoğrafları çekebileceğiniz bölgelerden biri olan Manarola, İtalya’daki en güzel şarapları deneyebileceğiniz güzel bir bölgedir. Çift olarak seyahat eden turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri olduğu gibi, konaklama ücretleri de diğer bölgelere nazaran uygun. Eğer çift olarak Cinque Terre’ye seyahat ediyorsanız, en romantik atmosferi bulabileceğiniz bu bölge konaklama için ilk göz atmanızı tavsiye edebileceğim bölgelerden.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

  • Giovanni Rooms (600 TL’den başlayan fiyatlar) adlı tesise göz atabilirsiniz.

3.CORNİGLİA BÖLGESİ

Cinque Terre'de Nerede Kalınır
Corniglia Bölgesi

Cinque Terre’de nerede kalınır ? sorusuna en muhteşem cevaplardan biri olan Corniglia bölgesi, eşsiz bir manzara sunuyor. Fakat bu bölgeye ulaşım biraz zor. Tren ile Corniglia’ya gittiğinizde tren istasyonundan bölgenin merkezine giden otobüsleri kullanmanız gerekiyor. Yok tren istasyonundan otobüs kullanmadan bölgenin merkezine giderim diyorsanız, 382 basamak çıkmaya hazırlıklı olun 🙂

Bu bölge de, Cinque Terre’de en az tercih edilen bölgelerden. Fakat yine de birçok çift turistin ilk göz attığı yerlerden biri olarak biliniyo.

NOT : Bu bölge Cinque Terre’de denizde olmayan tek bölgedir. Ayrıca Cinque Terre’deki en sessiz bölgedir.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

4.VERNAZZA (Favorim – En Turistik)

Cinque Terre'de Nerede Kalınır
Vernezza Bölgesi

Cinque Terre’deki en muhteşem manzaraya sahip bölgelerden biri olan Vernezza, Cinque Terre’deki en popüler ve en iyi bölgedir. Su üzerine inşa edilmiş ortaçağ kilisesi, küçük kumsalı ve küçük bir limanı oldukça şirin bir köy olan Vernazza, 7’den 70’de herkes için tavsiye edebileceğim en ideal bölgedir.

Cinque Terre’deki en çok tercih edilen bölge olduğundan dolayı da bu bölgede erken rezervasyon şart. En azından 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, her tesiste oda bulabilirsiniz. Fakat son 15-20 güne kalırsanız, aradığınızı bu bölgede bulamayabilirsiniz.

Birçok bar ve restoranı bulabileceğiniz bu bölgede, güneşin doğuşunu ve batışını izleyerek muhteşem vakit geçirebileceğiniz yerleri de bulabilirsiniz. Bu yüzden süper romantik bir Cinque Terre seyahati için bu bölgenin dışına çıkmayın derim.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

5.MONTEROSSO BÖLGESİ

Cinque Terre'de Nerede Kalınır
Monterosso Bölgesi – Cinque Terre’de nerede kalınır

Cinque Terre’deki en büyük plaja ev sahipliği yapan bu bölge, eğer çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız en iyi seçenek olacaktır. Doğal güzelliği ve büyük otelleri dikkat çeken bu bölgede bulunan konaklama birimleri diğer bölgelere nazaran çok daha uygun. Eğer 3-4 yıldızlı lüks bir otelde konaklayıp, çok daha az bir ücret ödemek istiyorsanız, bu bölgeden başka bir bölgeye bakmanıza bile gerek yok.

Diğer bölgelere ulaşımın oldukça kolay olduğu bu bölgede, birçok restoran ve barı da bulabiliyorsunuz.

Bu bölgeye yakın konumda bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

Cinque Terre’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak en ideal bölge Vernezza olsa da, diğer bölgelerde oldukça popüler. Bölge olan yerlerin hepsi birer kasabadır. Yani hepsi farklı bir yerde bulunmakta. Bu yüzden seçim yaparken bunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

[huge_it_maps id=”111″]

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here