Como Gölü’nde Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

İtalya’nın en büyük üçüncü gölü olan Como Gölü, Milano’ya yakınlığı, muhteşem atmosferi ve doğal güzelliğiyle dünyanın dört bir yanından çiftlerin baş başa kalarak eşsiz bir tatil planı yaptığı muazzam güzellikte bir yer. Como Gölü’nde konaklama ise İtalya’nın birçok şehrine nazaran oldukça pahalı. Fakat Como Gölü’nde nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, zevkinize ve bütçenize uygun konaklama birimini bulmak da oldukça kolay.

Como Gölü’nde güzel bir tatil için ideal süreler 3-5 gün arasında olduğundan doğru bölgede konaklamanın da oldukça büyük önemi var. Merkezde bulunan 3 yıldızlı bir otele 1.000 TL öderken, merkeze 5-10 km uzaklıkta olan bir otele 500 TL ödeyerek çok daha ekonomik bir tatil planı yapmak mümkün. Fakat bunun için hangi bölgenin ideal, popüler ve uygun olduğunu da bilmek gerek.

Como Gölü’nde Nerede Kalınır ? – En İdeal Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Öncelikle bölge seçimi için 20’e yakın seçeneğinizin olduğunu bilmenizde yarar var. Bunun yanında bu bölgelerin hepsi konaklama için ideal değil. Bu yüzden size önerebileceğim aşağıdaki 4 bölgeden konaklama birimi arayışınıza başlamanızda yarar var.

COMO (En Merkez)

Como Gölü'nde Nerede Kalınır

Hotel Plinius

Como kent merkezi, konaklama için ilk incelemeniz gereken bölgelerden biri. Bu bölgede yüzlerce konaklama birimini hemen hemen her bütçeye uygun şekilde bulabiliyorsunuz. Bu bölgenin en güzel yanı Como San Giovanni Tren İstasyonu’na oldukça yakın olmasıdır. Yani Milano’dan veya başka bir şehirden Como Gölü’ne ulaşmaya çalışıyorsanız, bu bölgede konaklayarak otelinize çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun yanında tekne turları ve birçok aktivite de Como merkezinde fazlasıyla bulunabiliyor.

Eğer Como kent merkezinde konaklamayı düşünüyorsanız, gönül rahatlığıyla 3-4 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz. Otel ücretleri diğer semtlere nazaran burada 1 tık daha uygun denebilir. Zaten Como Gölü’nde araç kiralama gibi bir planınız yoksa Como sizin için güzel bir seçenek olacaktır.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Plinius‘a veya 4 yıldızlı bir otel Hotel Como‘ya göz atabilirsiniz. Como kent merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

BELLAGİO (Popüler Bölgelerden)

Como Gölü'nde Nerede Kalınır

Hotel Belvedere

Como Gölü’nde nerede kalınır ? sorusuna gayet ideal ve uygun cevaplardan biri olan Bellagio, Como kent merkezinden sonra en çok tercih edilen bölgelerden. Fakat bu bölgedeki konaklama birimleri yaz aylarında 1-2 ay öncesinden full dolmakta. Bu yüzden bu bölgede doğru konaklama birimi tercihi yapmak için en az 75 gün öncesinden rezervasyon yapmak gerekiyor.

Como Kent Merkezi’ne göre bu bölgede konaklama ücretleri 1 tık pahalı diyebilirim. Özellikle yaz sezonunda uygun otel bulmak burada biraz zor. Bu bölge daha çok çiftlerin bölgesi olarak bilindiği için aileniz veya arkadaşlarınız ile seyahat ediyorsanız başka bölgeleri deneyin derim.

Eğer sevgiliniz veya eşiniz ile unutulmaz bir tatil planı yapıyorsanız, ilk olarak Bellagio bölgesine göz atın. Hatta gücünüz yeterse 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Belvedere‘de konaklayın. Her şeyin çiftlere göre düzenlendiği bu otelde, muhteşem bir tatil yapabilirsiniz. Bu otel pahalı gelecek olursa, yine çiftler için ideal olan ve yine 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Du Lac‘ı deneyebilirsiniz. Gölün hemen yakınında bulunan bu manzaralı otellerde aradığınız tatil keyfini fazlasıyla bulabilirsiniz.

Como Gölü kıyısında yer alan Bellagio kasabasındaki tüm konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

GRAVEDONA (Kişisel Tercihim)

Como Gölü'nde Nerede Kalınır

Tullio Hotel

Como Gölü’nde nerede kalınır ? sorusuna en muhteşem ve en popüler cevaplardan biri olan Gravedona, her bütçeye uygun konaklama birimleriyle romantik tatil planı yapanların vazgeçilmez adreslerinden. Daha çok daire veya tatil evlerinde konaklamak isteyenler için uygun olan bu bölgede otel sayısı sınırlı. Fakat dairede konaklamak istiyorsanız, çok fazla seçeneğiniz oluyor.

Como Gölü’nün hemen kıyısında yer alan bu bölge Como Kent Merkezi’ne araç ile yarım saat uzaklıkta. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak eğer gücünüz yeterse 3 yıldızlı bir otel olan Tullio Hotel‘de, yok biraz daha bütçeli bir otel arıyorsanız da yine 3 yıldızlı bir otel olan Hotel La Villa‘ya göz atabilirsiniz. Bu iki otel de, bölgenin en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

VARENNA (Araçsız en ideal bölge)

Como Gölü'nde Nerede Kalınır

Hotel Royal Victoria’nın eşsiz göl manzarası

Como Gölü’nde nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan bir diğeri ise, Varenna bölgesidir. Bu bölgedeki tesislerin hemen hemen hepsi eşsiz Como Gölü manzarası sunmakta. Burada bulunan tesislerin büyük bir çoğunluğu da uygun fiyatlı. Tabi lüks konaklama birimlerini de bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Fakat rezervasyon için bu bölgede biraz erken davranmak gerekiyor. Özellikle temmuz-ağustos aylarında romantik bir tatil planı yapıyorsanız.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak 4 yıldızlı lüks bir otel olan Hotel Royal Victoria‘ya göz atabilirsiniz. Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ?

 

Como Gölü’nde nerede kalınır ? sorusu için birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat bu bölgelerde aradığınız konforu, romantik tatili ve huzuru bulabileceğinizden dolayı kafanızı bulandırmayın derim. Zaten aradığınız bütçede veya zevkte konaklama birimini bu 4 bölgeden birinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

By |2018-03-31T11:20:08+00:00Mart 31st, 2018|Avrupa, Como Gölü|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)