Dağlık Karabağ Nerede ? – Nasıl Gidilir ?

Güney Kafkasya’nın uçlarında bulunmakta olan Dağlık Karabağ, uzun yıllar boyunca Azerbaycan ve Ermenistan arasında büyük bir sorun olmuştur. Günümüzde Ermenistan’ın işgali altında bulunan bu yer, Azerbaycan’da tarihi öneme sahip bir bölge. Dağların ve yüksek yaylaların hakim olduğu bir araziye sahip bu bölge adını Türk hakimiyeti döneminde almış.
Dağlık Karabağ Nerede adlı bu yazı ile, bölge hakkında detaylı bilgilere sahip olabilir, sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Dağlık Karabağ Nerede ?

Ermenistan’ın doğusu ile İran’ın kuzeyinde Azerbaycan topraklarında bulunan idari bir bölgedir. Ermeni işgali sonucunda birçok Azeri vatandaşının terk ettiği bu topraklar günümüzde ziyaret için pek elverişli görülmemektedir. Konum için tıklayın.

Dağlık Karabağ sorunu BM dahil birçok kuruluşun gündeminde bulunmakta. Bölgenin kontrolü Ermenistan’ın elinde olsa da, hala Azerbaycan tarafından yönetim hakkı savunulmakta. Ermenistan hariç tüm dünyadaki siyasi haritalara bakacak olursak bölge Azerbaycan’ın toprakları arasında gösterilmekte.

Dağlık Karabağ, gerek siyasi sorunları gerekse bulunduğu konum itibari ile turizme açık bir yer değil diyebiliriz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...