Yunanistan’da, Batı Trakya’da bir liman kenti olan Dedeağaç, Bulgar sınırının hemen yanıbaşında yer aldığından dolayı, hem Yunanistan’dan hem Bulgaristan’dan oldukça fazla turist ağırlıyor. Evros bölgesinin merkezi olan Dedeağaç’ta konaklama ücretleri ise, diğer Yunan şehirlerine ve adalarına göre gayet uygun.
Dedeağaç’ta nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal 6 konaklama birimi arasından bütçenize ve zevkinize uygun olan tesisi bulabilirsiniz.

Dedeağaç’ta Nerede Kalınır ? 

Dedeağaç’ta konaklama için bölge bölge araştırma yapmanıza gerek yok. Zaten fazla konaklama bölgesi olmadığından dolayı da buna gerek kalmıyor.

Dedeağaç’ta konaklama ücretleri 300-750 TL arasında değişiyor. Fakat 350-550 TL arasında bir ücrete lüks otelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Bunun yanında 300 TL’nin altında birkaç otel de bulmak mümkün. Fakat 300 TL’nin altındaki oteller hem konum hem de konfor bakımından pek tercih edilmediği için, tercihinizi 350-550 TL arasındaki otellerden yana kullanın derim.

Booking.com aracılığıyla Dedeağaç otellerine göz atacak olursanız, erken rezervasyon fırsatları olan otellere mutlaka göz atın derim. Özellikle 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapıyorsanız, bu fırsat indirimlerini kaçırmayın. Fırsat indirimleri olan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dedeağaç’ta Konaklama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Dedeağaç’ta tam merkezde konaklamanızı gerektirecek hiçbir durum yok diyebilirim. Merkez yerine merkeze 2-3 km ve daha fazla uzaklıkta olan otelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
  • Otel veya diğer konaklama birimi seçimi yaparken tesisin plaja yakın olup olmadığına mutlaka göz atın derim.
  • Dedeağaç’ta konaklama için 1-2 yer bulunmakta. Bu yüzden bölge bölge araştırma yapmayın. Fakat Dedeağaç Limanı’na ve Şehir Merkezine yakın olan tesislere mutlaka göz atın, seveceksiniz. Limana yakın otellere booking.com aracılığıyla göz at, merkezde bulunan konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.
  • Dedeağaç’ta konaklama birimleri arasında çok büyük fiyat farklılıkları olmasa da, merkezde 3 yıldızlı bir otelde kalmak yerine, merkeze 3-4 km uzaklıkta 4 yıldızlı bir otelde konaklayabileceğinizi de unutmayın.

En İdeal Dedeağaç Otel Tavsiyeleri

1.Alexander Beach Hotel & Spa – 5 Yıldız (500-1100 TL)

Dedeağaç'ta Nerede Kalınır ?
Alexander Beach Hotel

Dedeağaç’ta en lüks otellerden biri olan Alexander Beach Hotel, şehirde lüks otel arayanların tercih edebileceği en iyi otel. Plaja 100 metre uzaklıkta olan bu otel Dedeağaç’ın tam merkezine 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani konum olarak da oldukça ideal ve merkezi bir otel.

Spa olanakları, açık yüzme havuzu ve eşsiz deniz manzarası ile popüler olan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden. Otel, Dedeağaç havaalanına 6 km, tren istasyonuna 4 km ve otogara sadece 100 metre uzaklıkta bulunuyor.

Sahilde yer alan bu otel Dedeağaç’taki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olması, süper olumlu konuk yorumlarına sahip olması ve 8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı almış olması bu otelin en büyük artılarından.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Ramada Plaza Thraki – 5 Yıldız (450-800 TL)

Dedeağaç'ta Nerede Kalınır

2 açık yüzme havuzu ve spa olanaklarıyla tercih edilebilecek otellerden biri olan Thraki Palace, Dedeağaç’ın batı kıyısında özel bir plaj üzerinde bulunuyor. Bahçe ve deniz manzaralı farklı fiyatta odaları bu otelde bulmak mümkün.

Dedeağaç’ın merkezine 4 km uzaklıkta olan bu otel, konum olarak merkeze biraz uzak. Fakat dilediğiniz yere otel çevresinde ulaşmak oldukça kolay. Havaalanına 9, tren istasyonu ve limana da 4 km uzaklıkta bulunan bu otelin 8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Merkeze uzak süper lüks bir otel arıyorsanız bu otele göz atabilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Astir Alexandroupolis – 5 Yıldız (700-1300 TL)

Dedeağaç'ta Nerede Kalınır ?
Astir Alexandroupolis

Dedeağaç’ın tam merkezinde muhteşem bir konuma sahip bu lüks otel, en çok tercih edilen otellerden. Süper konumu, lüks odaları ve eşsiz manzarasıyla tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden. Sauna, hamam, fitness merkezi, açık ve kapalı yüzme havuzu gibi imkanları olan bu otel, şehirdeki en iyi ve en lüks otellerden biri olarak biliniyor. Oda ücretleri diğer 5 yıldızlı otellere nazaran 1 tık pahalı olsa da, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlarda odaları bulabilirsiniz.

Limana 5, tren istasyonuna 3 ve alışveriş bölgesine de 4 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak adadaki en iyi otellerden. Fakat bu otel için rezervasyonunuzu 1-2 ay öncesinden yapmayacaksanız diğer 5 yıldızlı otellere ve daha düşük otellere göz atmanızda yarar var.

8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Nefeli Hotel – 4 Yıldız (320-500 TL)

Dedeağaç'ta Nerede Kalınır
Nefeli Hotel

Birçok plaja oldukça yakın olan Nefeli Hotel, Dedeağaç’ta nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan. 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen oda ücretlerinin gayet uygun olmasının nedeni ise, otelin şehir merkezine 5 km uzaklıkta olmasıdır.

Oldukça geniş ve lüks odalarıyla hizmet veren bu otelde, fitness merkezi ve açık yüzme havuzu gibi imkanlar da bulunuyor. Bahçe veya deniz manzaralı odalarıyla şehirdeki popüler otellerden biri olan Nefeli Hotel’in 8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Grand Hotel Egnatia – 4 Yıldız ( 650-1100 TL)

Dedeağaç'ta Nerede Kalınır
Grand Hotel Egnatia

Şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi otel, yemyeşil bir çam ormanının ortasında hizmet veriyor. Fitness salonu ve açık yüzme havuzu gibi imkanları bulunan bu lüks otel de, Dedeağaç’ta nerede kalınır ? sorusu için en ideal cevaplardan. Otelin oda ücretleri diğer 4 yıldızlı otellere nazaran 1 tık pahalı. Fakat otelin konumunu göz önüne alacak olursanız, fiyatlar gayet normal.

Limana ve tren istasyonuna 1 km uzaklıkta bulunan bu otel, havaalanına 8 km uzaklıkta bulunmakta. Bunun yanında otelin süper olumlu konuk yorumları ve 8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Hotel Erika – 2 Yıldız (300-500 TL)

Dedeağaç'ta Nerede Kalınır
Hotel Erika

Dedeağaç’ta en çok tercih edilen otellerden biri olan Hotel Erika, şehir merkezinin tam kalbinde bulunuyor. Süper merkezi konumu ve uygun fiyatlı oda ücretleriyle popüler olan bu otel, limana 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Dedeağaç’taki birçok turistik yere ve önemli bölgelere yürüyerek bu otelden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otobüs ve tren istasyonuna yürüyerek bu otelden rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi, alışveriş bölgesine ve yerel pazara da kısa bir yürüyüş sonrası ulaşmak mümkün. Bunun yanında otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dedeağaç’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok otel daha eklemek mümkün. Fakat bu 6 otel arasından aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, buna gerek de kalmayacak. Aradığınız zevkte ve bütçede oteli listede bulamadıysanız, tüm Dedeağaç otellerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

[huge_it_maps id=”58″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here