Dedeağaç’ta Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

Yunanistan‘da, Batı Trakya’da bir liman kenti olan Dedeağaç, Bulgar sınırının hemen yanıbaşında yer aldığından dolayı, hem Yunanistan’dan hem Bulgaristan’dan oldukça fazla turist ağırlıyor.

Evros bölgesinin merkezi olan Dedeağaç’ta konaklama ücretleri ise, diğer Yunan şehirlerine ve adalarına göre gayet uygun.

Dedeağaç’ta Nerede Kalınır ? 

Dedeağaç’ta konaklama için bölge bölge araştırma yapmanıza gerek yok. Zaten fazla konaklama bölgesi olmadığından dolayı da buna gerek kalmıyor.

Dedeağaç’ta Otel Fiyatları genel olarak 45£’dan başlamakta ve 150£’ya kadar çıkabilmektedir. Tabi bu fiyat aralığı yüksek sezon geçerlidir. Biraz daha düşük sezonda Dedeağaç’ı ziyaret ediyorsanız, fiyatlar biraz daha düşmektedir.

45-50£ Dedeağaç’ta en ucuz otel için ödemeniz gereken ücret. Bunun yanında, 4-5 yıldızlı otelleri de 80-150£ arasında bulabiliyorsunuz.

Ayrıca, 50£’nun altında düşük bir bütçeniz varsa, oteller yerine dairelere ve pansiyon tarzı konukevlerine göz atabilirsiniz.

Erken rezervasyon fırsatları olan otellere mutlaka göz atın derim. Özellikle 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapıyorsanız, bu fırsat indirimlerini kaçırmayın.


Booking.com

Dedeağaç’ta Konaklama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Dedeağaç’ta tam merkezde konaklamanızı gerektirecek hiçbir durum yok diyebilirim. Merkez yerine merkeze 2-3 km ve daha fazla uzaklıkta olan otelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Özellike daha lüks bir otelde daha uygun bir fiyata konaklamak istiyorsanız
  • Otel veya diğer konaklama birimi seçimi yaparken tesisin plaja yakın olup olmadığına mutlaka göz atın.
  • Dedeağaç’ta konaklama için 1-2 yer bulunmakta. Bu yüzden bölge bölge araştırma yapmayın. Fakat Dedeağaç Limanı’na ve Şehir Merkezine yakın olan tesislere mutlaka göz atın, seveceksiniz. Limana yakın otellere booking.com aracılığıyla göz at, merkezde bulunan konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.
  • Dedeağaç’ta konaklama birimleri arasında çok büyük fiyat farklılıkları olmasa da, merkezde 3 yıldızlı bir otelde kalmak yerine, merkeze 3-4 km uzaklıkta 4 yıldızlı bir otelde konaklayabileceğinizi de unutmayın.

En İdeal Dedeağaç Otel Tavsiyeleri

Dedeağaç’ta birçok otel ve diğer konaklama birimleri bulunmakta. Bunlar arasında en çok tercih edilenler de 4-5 yıldızlı otellerden oluşuyor. Eğer plaj yakınlarında kalmaya gerek yok derseniz de, merkezdeli orta bütçeli tesislere göz atabilirsiniz.

İşte Dedeağaç’ta en çok tercih edilen ve en iyi konuma sahip olan otel önerileri ;

1.Alexander Beach Hotel & Spa – 5 Yıldız

Dedeağaç'ta Nerede Kalınır ?
Alexander Beach Hotel

Dedeağaç’ta en lüks otellerden biri olan Alexander Beach Hotel, şehirde lüks otel arayanların tercih edebileceği en iyi otel. Plaja 100 metre uzaklıkta olan bu otel Dedeağaç’ın tam merkezine 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani konum olarak süper merkezi değil. Fakat, plaja yakın olmak için en ideal tesislerden.

Spa olanakları, açık yüzme havuzu ve eşsiz deniz manzarası ile popüler olan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden. Otel, Dedeağaç havaalanına 6 km, tren istasyonuna 4 km ve otogara sadece 100 metre uzaklıkta bulunuyor.

Sahilde yer alan bu otel, Dedeağaç’taki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olması, olumlu konuk yorumlarına sahip olması ve 8+ gibi güzel bir değerlendirme puanı almış olması bu otelin en büyük artılarından.

Otelin gecelik konaklama ücretleri yüksek sezonda 100£’dan başlamaktadır.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Ramada Plaza Thraki – 5 Yıldız 

Dedeağaç'ta Nerede Kalınır

2 açık yüzme havuzu ve spa olanaklarıyla tercih edilebilecek otellerden biri olan Thraki Palace, Dedeağaç’ın batı kıyısında özel bir plaj üzerinde bulunuyor. Bahçe ve deniz manzaralı farklı fiyatta odaları bu otelde bulmak mümkün.

Dedeağaç’ın merkezine 4 km uzaklıkta olan bu otel, konum olarak merkeze biraz uzak. Fakat dilediğiniz yere otel çevresinden ulaşmak oldukça kolay. Havaalanına 9, tren istasyonu ve limana da 4 km uzaklıkta bulunan bu otelin 8+ gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Merkeze uzak süper lüks bir otel arıyorsanız bu otele göz atabilirsiniz.

Gecelik konaklama ücretlerinin 90£’dan başladığı bu oteli, Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Astir Alexandroupolis – 5 Yıldız 

Dedeağaç'ta Nerede Kalınır ?
Astir Alexandroupolis

Dedeağaç’ın tam merkezinde muhteşem bir konuma sahip bu lüks otel, en çok tercih edilen otellerden. Süper konumu, lüks odaları ve eşsiz manzarasıyla tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden. Sauna, hamam, fitness merkezi, açık ve kapalı yüzme havuzu gibi imkanları olan bu otel, şehirdeki en iyi ve en lüks otellerden biri olarak biliniyor.

Oda ücretleri diğer 5 yıldızlı otellere nazaran 1 tık pahalı (145£’dan başlıyor) olsa da, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlarda odaları bulabilirsiniz.

Limana 5, tren istasyonuna 3 ve alışveriş bölgesine de 4 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak adadaki en iyi otellerden. Fakat bu otel için rezervasyonunuzu 1-2 ay öncesinden yapmayacaksanız diğer 5 yıldızlı otellere ve daha düşük otellere göz atmanızda yarar var.

8+ gibi güzel bir değerlendirme puanına sahip bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Nefeli Hotel – 4 Yıldız 

Dedeağaç'ta Nerede Kalınır
Nefeli Hotel

Birçok plaja oldukça yakın olan Nefeli Hotel, şehirde nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan. 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen oda ücretlerinin gayet uygun olmasının nedeni ise, otelin şehir merkezine 5 km uzaklıkta olmasıdır.

Oldukça geniş ve lüks odalarıyla hizmet veren bu otelde, fitness merkezi ve açık yüzme havuzu gibi imkanlar da bulunuyor. Bahçe veya deniz manzaralı odalarıyla şehirdeki popüler otellerden biri olan Nefeli Hotel’in 8+ gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Otelin gecelik konaklama ücretleri 80£’dan başlamaktadır.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Grand Hotel Egnatia – 4 Yıldız

Dedeağaç'ta Nerede Kalınır
Grand Hotel Egnatia

Şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi otel, yemyeşil bir çam ormanının ortasında hizmet veriyor. Fitness salonu ve açık yüzme havuzu gibi imkanları bulunan bu lüks otel de, lüks otel arayanların göz atabileceği tesislerden.

Otelin oda ücretleri diğer 4 yıldızlı otellere nazaran 1-2 tık pahalı (130£’dan başlayan fiyatlar). Fakat otelin konumunu göz önüne alacak olursanız, fiyatlar gayet normal.

Limana ve tren istasyonuna 1 km uzaklıkta bulunan bu otel, havaalanına 8 km uzaklıkta bulunmakta. Bunun yanında otelin süper olumlu konuk yorumları ve 8+ gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Hotel Erika – 2 Yıldız 

Dedeağaç'ta Nerede Kalınır
Hotel Erika

Dedeağaç’ta en çok tercih edilen otellerden biri olan Hotel Erika, şehir merkezinin tam kalbinde bulunuyor. Süper merkezi konumu ve uygun fiyatlı oda ücretleriyle popüler olan bu otel, limana 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Dedeağaç’taki birçok turistik yere ve önemli bölgelere yürüyerek bu otelden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otobüs ve tren istasyonuna yürüyerek bu otelden rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi, alışveriş bölgesine ve yerel pazara da kısa bir yürüyüş sonrası ulaşmak mümkün. Bunun yanında otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dedeağaç’ta konaklama çok fazla düşünmenize de gerek yok. Zaten şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümü birbirine yakın konumda bulunuyor. Aslında Dedeağaç’ta öyle çok fazla gezilecek yer de yok. Daha çok plajları için Dedeağaç tercih edildiğinden dolayı da, konaklama tercihi yaparken plaja yakın olup olmadığınıza da mutlaka kontrol edin derim.

Bunun yanında, ailece Dedeağaç’ı ziyaret ediyorsanız, konaklama için daireleri de düşünebilirsiniz. 4-5 kişilik daireler bazı durumlarda otellerden çok daha uygun olmakta. Özellikle plaja yakın olan daireler, Dedeağaç’ın en geniş tesisleri arasında.

Dedeağaç Otel Rezervasyonu

Dedeağaç Otel Rezervasyonu

Dedeağaç’ta otel rezervasyonu için Booking, Expedia ve Hotels.com adlı sitelere göz atabilirsiniz. Bu siteler arasında en çok kullanılan ve en iyi bilinen Booking olsa da, diğer sitelere de göz atmayı unutmayın.

Erken rezervasyon otel fırsatları genel olarak Booking üzerinden çok daha iyi görülebiliyor. Özellikle 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, bu site üzerinden çok daha iyi fırsatları görebiliyorsunuz. Bunun yanında, Dedeağaç’ta check inn yaparken ödemeniz gereken belirli bir vergi ve ek ücret bulunmaktadır. Genellikle bu ücret 7-15£ arasındadır. Bunu da en iyi şekilde görebileceğiniz site booking’dir.

Dedeağaç’ta konaklama için listeye daha birçok otel daha eklemek mümkün. Fakat bu 6 otel arasından aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, buna gerek de kalmayacak. Aradığınız zevkte ve bütçede oteli listede bulamadıysanız, tüm Dedeağaç otellerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...