Dubai Gezilecek Yerler – En Popüler 22 Yer

Dubai, inanılması gerçekten çok zor şehirlerden. Muhteşem insan yapımı adaları, farklı ve süper modern mimarisi ve geleneksel mahalleleri ile turistlere eşsiz bir deneyim sunuyor.
Dubai gezilecek yerler listesi için en azından 3 gününüzü ayırmanızda yarar var. Bu şehri tam anlamıyla gezelim diyorsanız, listedeki en popüler ve en iyi yerleri kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin tatil bölgesi olarak bilinen süper turistik bir şehir.

Yüksek alışveriş merkezleri, süper kalabalık caddeleri ve dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa’sı ünlü bu şehirde sıkılmadan 1 haftanızı rahatlıkla geçirebilirsiniz.

Bu gezilecek yerler listesi ile, Bastakia bölgesinde dolaşıp Eski Dubai’yiyi keşfedecek, Dubai körfezinde geleneksel bir şekilde gezinecek ve bu şehirde gezilecek ve yapılacak birçok şeyi bir arada bulabileceksiniz.

Dubai’de gezilecek yerlere ve şehrin en ünlü yerlerine rahat bir şekilde ulaşım sağlamak için bu şehirde nerede konaklayacağınıza iyi bir şekilde karar vermenizde yarar var.

Dubai’de hangi bölgede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, Dubai’de nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal bölgeleri ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.
Dubai’deki en ideal ve en çok tercih edilen konaklama bölgelerinde bulunan, fırsat indirimleri olan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Dubai Gezilecek Yerler Listesi

Dubai’de gezilecek yüzlerce yer var diyebiliriz. Fakat bu tüm yerleri gezmek için en azında 10 güne ihtiyacınız var 🙂

Bu yüzden şehirdeki en popüler ve en çok beğenilen bu liste ile kendinize 2-5 günlük bir gezilecek yerler listesi çıkarabilirsiniz.

1.Burj Khalifa

Dubai Gezilecek Yerler
Burj Khalifa

Dubai denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Burj Khalifa, şehirdeki en popüler yapı diyebiliriz.

Şehrin simgesi olarak bilinen Burj Khalifa, 829,8 metre uzunluğuyla dünyanın en yüksek binası olma özelliğini korumakta.

Çoğu turistin yaptığı gibi, Burj Khalifa’nın 124. katında bulunan gözlem güvertesinden şehrin eşsiz manzarasını seyredebilir, muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Akıl almaz derecede hızlı olan asansörü ile 124. kata çıkmadan Burj Khalifa’yı gördüm demek olmuyor.

Dubai Gezilecek Yerler
Burj Khalifa Gece

Dubai’nin bu efsane binasına çıkmayı planlıyorsanız, biletinizi 1 hafta önceden almanızda yarar var. Özellikle hafta sonu bu kule için bilet alma kuyruklarında bunalıp baygınlık geçirebilirsiniz 🙂

Eğer fotoğrafçılığa merakınız varsa mutlaka bu kuleyi akşam saatlerinde ziyaret edin. Çok daha etkileyici fotoğraf karelerinin akşam saatlerinde yakalamak mümkün.

Binanın çevresinde bulunan bahçelerden kulenin en güzel fotoğraf karelerini yakalayabiliyorsunuz.

Binanın çevresinde bulunan Burj Khalifa Park adı verilen yeşillik alan çöl ortamını anımsatmakta. Ayrıca binanın hemen yanında bulunan Dubai Çeşmesi de kaçırılmaması gereken güzel yerlerden.

Dubai Gezilecek Yerler
Dubai Gezilecek Yerler

Burj Khalifa çevresi, Dubai’de konaklama için en çok tercih edilen yerlerden. Özellikle Dubai’yiyi hafta sonu ziyaret ediyor ve sabahın erken saatlerinde binayı görmek istiyorsanız, otelinizden erkenden bir koşu çıkıp binayı görebilirsiniz.

Bu bina çevresinde bulunan en ideal otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Dubai Mall (Alışveriş Merkezi)

Dubai Gezilecek Yerler
Dubai

Dubai gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz, alışveriş yapmasanız bile göz atabileceğiniz Dubai Mall, bu şehirdeki en popüler yerlerden.

Burj Khalifa’ya da giriş sağlayan bu alışveriş dünyanın en yüksek binası ziyareti sonrasında görülebilecek en güzel yerlerden.

Bu alışveriş merkezi içerisinden buz pistinden sinemaya birçok eğlence yerlerini de bulabilirsiniz.

Birçok canlı müzik ve moda şovlarına ev sahipliği yapan bu alışveriş merkezinde yemek yiyebileceğiniz bir de bölüm bulunuyor. Eğer Dubai’yiyi temmuz – ağustos aylarında ziyaret ediyorsanız, bu alışveriş merkezi içerisinde yapılan ”Dubai Yaz Sürprizleri Festivali”ne katılın.

1.200’den fazla mağazası 150’ye yakın restoranı ile yapılacak çok şeyi olan bu alışveriş merkezine, çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız mutlaka uğrayın. Merkez içerisinde bulunan kapalı tema parkı ve Dubai Akvaryumu çocukların en favori yerlerinden.

Dubai’de bulunan en ekonomik otellere ve diğer konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Dubai Çeşmesi

Dubai Çeşmesi
Dubai Çeşmesi

Burj Khalifa’nın hemen yanında bulunan bu çeşme, özellikle akşamları süper bir görüntüye ev sahipliği yapmakta.

Dünyanın en büyük koreograflı çeşme sistemine sahip olmasından dolayı, turistlerin en favori yerlerinden. 150 metreye kadar çıkan su gösterileri ile ünlü bu çeşme Dubai’de kaçırılmaması gereken güzel yerlerden.

Akşam saatlerinde ışıklandırma ve müzikal gösteriler ile uyum içerisinde dans eden bu çeşme, akşam saatlerinde süper kalabalık olmakta.

Bu çeşmede yapılan gösterilerin büyük bir bölümü akşam saatlerinde yapılmakta. Akşam saat 8’den sonra her 30 dakikada bir bu gösterileri izleyebiliyorsunuz. Saat 11:00’a kadar bu gösterileri izlemek mümkün.

4.Bastakia Bölgesi (Old Dubai – Eski Dubai Bölgesi)

Dubai Gezilecek Yerler
Bastakia Bölgesi

Bastakia Mahallesi ve bölgesi olarak bilinen bu şehrin en gözde yerlerinden biri olan Bastakia da bu şehirdeki gezilecek yerler listesine eklenebilecek yerlerden.

Al-Fahidi mahallesi olarak da bilinen Bastakia bölgesi, çoğunlukla inci ve tekstil işleriyle uğraşan zengin Persli tüccarların evi olarak bilinirmiş.

Daha çok rüzgarlı kuleleriyle dikkat çeken bu bölge, farklı bir Arap mimarisine sahip.

Bölge içerisinde görebileceğiniz birçok galeri, müze ve diğer seramik eserler ise, bölgeye anlam katan en önemli etkenlerden.

5.Palm Jumeirah

Dubai Gezilecek Yerler
Palm Jumeirah

Palmiye ağacı şekline olduğundan dolayı bu ismi almış olan Palm Jumeirah insan yapımı bir adadır.

İnsan zekasının bir zaferi olarak kabul edilen Palm Jumeirah, dünyanın en büyük yapay adalarından biri olarak bilinmektedir.

Anakaraya bağlantı ise bir tramvay yardımıyla yapılmış ve adaya ulaşım gerçekten çok kolay.

Turistlerin büyük bir bölümü Dubai’de konaklama için bu ada içerisinde bulunan otelleri tercih etmekte. Fiyatlar biraz pahalı olsa da, bu ada içerisinde konaklamak gerçekten büyük ve farklı bir deneyim olsa gerek.

Bu ada içerisinde bulunan en güzel ve en popüler oteller ise şöyle ; Waldorf Astoria (5 Yıldız), Fairmont The Palm (5 Yıldız), One&Only The Palm (5 Yıldız) ve Zabeel Saray (5 Yıldız)’dır. Bu otellere bütçeniz yetiyorsa Dubai’de başka bir otel aramanıza gerek yok.

6.Dubai Creek (Dubai Körfezi) ve Marina

Dubai Körfezi
Dubai Gezilecek Yerler

Kuzeyden Deira ve güneyden Bur Dubai olarak şehri ikiye ayıran Dubai Körfezi şehirdeki en güzel atraksiyonlara ev sahipliği yapan yerlerden.

4 bin yıl öncesine kadar küçük köyler körfez kenarında büyürken modern çağın başlaması ise, Bani Yas Kabilesi’nin 1830’larda bölgeye yerleşmesinde sonra başlıyor.

Dhow İskelesi, Al-Maktoum Köprüsü’nün kuzeyinde Dubai körfezinin kıyısında yer almaktadır. Dhow, Dubai’nin geleneksel botudur ve bu botlar ile Dubai Körfezi’nde güzel bir tura çıkabilirsiniz.

Bu iskelede bulunan Dhow çalışanları tarafından botun içerisine davet edilebiliyorsunuz. Eğer siz de davet edilecek olursanız bu daveti geri çevirmeyin. Dhow’ların içerisine girip geleneksel denizcilerin yaşamı hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak bu Dhow’ları gezebiliyorsunuz.

Körfezin Bur Dubai tarafında geleneksel mercan blok ve kireçtaşı binaları, el sanatları ürünleri satan dükkanlar ile çevrili sahil şeridi ise, manzaralı bir yürüyüş ve güzel fotoğraf kareleri yakalamak için en güzel yerlerden.

Dubai Körfezi’nin bulunduğu bölge de Dubai’de konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden biri olarak biliniyor. Hemen hemen her bütçeye uygun olan konaklama birimlerini bu bölgede bulabiliyorsunuz. Dubai Körfezi yakınlarında bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

7.Dubai Müzesi

Dubai Gezilecek Yerler
Dubai

Dubai gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer güzel yer ise, Dubai Körfezi’ni korumak amacıyla 1787 yılında inşa edilen Al-Fahidi kalesinde yer almaktadır. Kalenin duvarları geleneksel mercan bloklarından yapılmış ve kireçle birlikte çok güzel bir şekilde tutturulmuş.

Üst kat ahşap direkler ile desteklenmiş ve tavan çamurdan ve sıvadan yapılmış.

Kale tarihinde hapishane, garnizon ve Yöneticiler için rezidans olarak da kullanılmış.

Müze, Emirates ve Dubai haritalarının büyük bir koleksiyonuna sahip. Avlu ise, birkaç geleneksel tekneye, rüzgar kulesine ve palmiye yaprağı evine ev sahipliği yapmakta.

Sağ salonda silah koleksiyonu bulunurken sol salonda Emirati müzik aletleri bulunuyor.

Zemin kat, Al Qusais arkeolojik sahasında 3 bin 4 bin yıllık el yapımı eserlerin yanı sıra, geleneksel Emirati hayatının çeşitli yönlerini kapsayan sergi salonları ve dioramalar bulunmaktadır.

8.Jumeirah Mosque

Jumeirah Mosque
Jumeirah Mosque

Dubai’nin en güzel camilerinden biri olarak bilinen Jumeirah Camii de Dubai gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz güzel yerlerden.

Kahire’de bulunan 8 katı büyüklüğündeki ”El Ezher Camii”nin tam bir kopyası olmasından dolayı olsa gerek turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden.

İslam mimarisinin güzel örneklerinden biri olan Jumeirah Camii’nin taş işçiliği ile yapılmış, ince detayları görebileceğiniz iki minaresi bulunuyor.

Camiiyi her sabah (Cuma günleri hariç) saat 10:00’da düzenlenen turlar ile gezmek çok daha anlamalı olacaktır.

9.Burj Al-Arab

Burj Al Arab Oteli
Burj Al Arab

Bir otel olarak faaliyet gösteriyor olsa da, bu oteli dışarıdan görmek bile yeter.

Dünyanın ilk 7 yıldızlı otellerinden biri olan Burj Al Arab, bir yapay ada üzerine 1994-1999 yılları arasında inşa edilmiş bir mühendislik harikası olarak kabul edilmekte.

Jumeirah Plajı’na yakınlığı dolayısıyla turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olarak bilinse de bu otel bütçenizi zorlayabilir. Şehirdeki en pahalı otellerden biri olan Burj Al-Arab da konaklamaya bütçenizin yeteceğini düşünüyorsanız, Booking.com aracılığıyla bu otelin fiyatlara göz atabilirsiniz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Otelin tasarımı bir yelkeni andırdığından dolayı da yapı Yelken Otel olarak da anılmakta. Bu otelde konaklayamasanız bile, otelin körfez manzaralı restoranlarında manzaraya karşı güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

321 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek oteli ünvanına sahip bu yapıyı içeriden görmenin en ucuz yolu 27.katındaki barında bir çay içmek olacaktır. Otelde konaklayacak olursanız en azından 7 8 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

10.Dubai Frame

Dubai Frame
Dubai Frame

Gelelim Dubai gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken eşsiz yapıya, Dubai Frame.

Bir çerçeve şeklindeki bu yapı Dubai’de en çok ziyaret edilen yapılar arasında gösteriliyor.

Dubai’de en güzel parklardan biri olarak bilinen Zabeel Parkı’nda bulunan bu mühendislik harikası yapıt Eski ve Yeni Dubai bölgesi arasında yükselmekte. 150 metre yüksekliğinde şehrin eşsiz manzarasını sunan bu yapı üzerinden harikulade fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Dubai Frame’in en çarpıcı yanı ise, bu iki çerçeve şeklindeki paralel kuleyi üstten birleştiren köprü tarzındaki yerin tabanının camdan oluşu. Yani aşağıyı dilerseniz görebiliyorsunuz. 150 metre yükseklikten aşağıya bakmak biraz ürkütücü olsa da, bir süre sonra alışıyorsunuz.

Yapı içerisinde elektronik ekranlardan Dubai’nin eski yeni görüntüsünü görebilir ve birkaç galeriye göz atabilirsiniz.

11.Jumeirah Plajı

Jumeirah Plajı
Jumeirah Plajı * Flickr.com

Dubai’nin en güzel plajı olarak nam yapmış Jumeirah Plajı, Dubai gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken yerlerden biri diyebiliriz.

Bu şehre plaj için gelen turistlerin sayısı akıl almaz derecede fazla olduğundan dolayı da Jumeirah Plajı çevresi birbirinden kaliteli ve uygun oteller ile çevrili.

Plajda çok sayıda şezlong, restoran ve jet ski imkanı sunan yerleri bulabilirsiniz. Şehirdeki en güzel plajlardan biri olan Jumeirah’ta doya doya zaman geçirin.

12.Dubai Operası

Dubai Operası
Dubai Operası – arc-magazine.com

Daha çok akşam saatlerinde gezilecek yerlerden biri olan Dubai Operası, 2016 yılının ortalarından açılmış şehirdeki en klas mimari yapılardan biri.

Dubai’nin şehir merkezinde bulunan sahilin tam kalbinde yer alan bu yapı, şehrin en önemli kültür ve ana eğlence merkezi haline gelmiş.

Yıl boyunca ünlü müzikal tiyatro prodüksiyonları programlarına, dünya çapında müzisyenlerin konserlerine, opera, bale ve klasik müzik konserlerine, komedi gecelerine ev sahipliği yapmakta.

2 bin kişilik tiyatro binası, deniz kıyısında eşsiz kıvrımlı yapısıyla, cam ve çelik duvarları ile, şaşırtıcı bir mimariye sahip ve Dubai’nin yeni simge yapılarından biri.

13.Kite (Uçurtma) Plajı

Kite Plajı
Kite Plajı

Dubai gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer plaj ise, turistlerin favori yerlerinden biri olarak bilinen Kite Plajı’dır.

Jumeirah Plajı’nın güneyinde yer alan uzun kumlu bu plajda birçok su spor aktivitilerini bulabilirsiniz.

Uçurtma Plajı olarak da bilinen bu plaja birkaç adım uzaklıkta birbirinden güzel restoranları ve kafeleri bulabilir, bisikletçilerin ve patencilerin şovlarını izleyebilirsiniz.

Eşsiz Burj Al Arab otelinin manzarasıyla tüm gününüzü burada rahatlıkla geçirebilirsiniz.

14.Şeyh Sayed Al-Maktoum Evi

Dubai Gezilecek Yerler
DubaiTravelator.com

Şeyh Sayed Al Maktoum, 1921 yılından 1958 yılına kadar Dubai’nin hükümdarı ve şimdiki Hükümdarında büyükbabasıydı. Eskiden yaşadığı ev restore edilerek müzeye dönüştürülmüş.

Oyulmuş kapılar, pencerelerdeki ahşap kafes perdeler ile orjinaline uygun şekilde yeniden restore edilmiş olan bu evi de Dubai’de gezilecek yerler listenize gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz.

Müze içerisinde Dubai’nin tarihsel fotoğraf ve belgeleri görebileceğiniz sergiler bulunuyor. Ayrıca 1948 ve 1953 yılları arasında Dubai nasıl bir yerdi diye merak ediyorsanız, bu müze içerisinde fotoğraflara mutlaka göz atın.

Müzenin deniz kanadında balık avlama, inci ve tekne yapımının fotoğraflarını da bulabilirsiniz. Müze boyunca Emirlik’in gelişimini gösteren çok sayıda harf, harita, sikke ve pullar vardır.

15.Deira Bölgesi

Deira Bölgesi
Deira Bölgesi – Flickr

Dubai Körfezi’nin kuzey kıyısında yer alan bu bölge, şehirdeki en kalabalık bölgelerden biri. Dolambaçlı sokaklarıyla turistlerin beğenisini kazanmış olan bu bölgeyi de gezilecek yerler listenize eklemenizde yarar var.

Deira’nın turistler tarafından ünlü olmasının en önemli nedenlerinden biri de bölgenin geleneksel pazarlara ev sahipliği yapıyor olması. Deira Altın Çarşısı olarak bilinen pazar dünyadaki en büyük altın pazarı olarak ün yapmış.

Bu bölgeye kadar gelmişken Deira’nın zarif bir şekilde restore edilmiş mimari binalarından olan ”Heritage House” (Miras Evi) ve Al-Ahmadiya Okulu’dur.

Heritage House, 1890 yılında zengin bir İranlı tüccarın evi olarak inşa edilmiş ve daha sonradan Şeyh Ahmed Bin Dalmouk’un (Dubai’deki ünlü bir inci tüccarı) evi olmuş.

1912 yılında inşa edilen Al Ahmadiya Okulu ise, Dubai’deki en eski okul ve günümüzde bir halk eğitim müzesi olarak faaliyet gösteriyor.

16.Sheikh Zayed Yolu

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai’nin iş merkezi bölgesi olarak bilinen yerin ana caddesi olan Sheikh Zayed Yolu, birbirinden uzun gökdelenlere ev sahibi yapan yerlerden. Süper turistik olmasa da şehrin daha modern yapılarını görmek için bu yolu da Dubai gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Ayrıca bu yol üzerinde Dubai Dünya Ticaret Kulesi (Burj Khalifa’dan daha ucuz bir seçenek – manzara için) eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Bu kulenin güvertesine daha ucuza çıkarak daha güzel manzara fotoğrafları çekebilirsiniz.

17.Al Fahidi

Al Fahidi
Al Fahidi

Dubai’nin en eski mahallelerinden biri olarak bilinen Al Fahidi, Bur Dubai bölgesinde bulunan şehrin en güzel ve en popüler yerlerinden biri olarak biliniyor.

Geçmiş dönemi hissedebileceğiniz bu mahalledeki labirentli sokaklar, birbirinden güzel rüzgar kuleleri ile eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Yerel kültürü daha iyi anlamak istiyorsanız, bu mahalle için yapılan turlara mutlaka katılın.

18.Madinat Jumeirah

Dubai Gezilecek Yerler
Madinat

Geleneğin lüks ile harmanlandığı bir yer görmek istiyorsanız Madinat’ı da Dubai gezilecek yerler listenize ekleyin.

Cumeyra Şehri olarak bilinen bu kompleksin eski bir kaleden ilham aldığı söylenir.

40’tan fazla restorana ev sahipliği yapan bu kompleks yakınları da Dubai’de konaklama için tercih edilebilecek en ideal bölgelerden.

Kompleksin ayrıca 2 km uzunluğunda bir plajı bulunuyor. Yani bir gününüzü bu kompleks için ayırsanız, sıkılmadan zaman geçirebilirsiniz.

19.Mall of the Emirates 

Mall of the emirates
Mall of the emirates

Şehirdeki en büyük ikinci alışveriş merkezi olması bakımından turistlerin uğrak yerlerinden biri olan Emirates alışveriş merkezi, dünyanın ilk kapalı kayak merkezlerinden biri olan Ski Dubai’ye ev sahipliği yapıyor.

Özellikle ailece seyahat eden turistler için birçok aktiviteyi de burada bulabiliyorsunuz.

Dünya mutfağından birçok restoranı da bu alışveriş merkezinin içerisinde bulabilirsiniz.

20.Heritage and Diving Village (Denizcilik Mirası ve Dalış Köyü)

Heritage and Diving Village (Denizcilik Mirası ve Dalış Köyü)
Heritage and Diving Village (Denizcilik Mirası ve Dalış Köyü) – Dubaiwikia

Bu yapı içerisinde eski Dubai’nin tarihi ekonomik dayanaklarından ikisi olan inci dalışı ve dhow ile ilgili gösteriler sergilenmekte.

Bu köy içerisinde Dubai’nin eski halini çok daha ince detayları ile öğrenebilirsiniz.

Geleneksel bedevi ve sahil köyü yaşamı, Pers evleri, geleneksel bir kahvehane, çömlekçilerin ve dokumacıların tezgahlarda el sanatlarını uyguladıkları küçük bir çarşı da var.

21.Alserkal Sanat Bölgesi

alserkal-sanat-bolgesi
Alserkal Sanat Bölgesi

Şehrin en önemli çağdaş sanat galerilerine ev sahipliği yapmış olan bu sanat bölgesi, birçok geçici sergilere ev sahipliği yapıyor.

Ortadoğu yeteniğini vurgulamaya çalışan birçok koleksiyonu burada bulunan geçici sergilerde görebiliyorsunuz.

Ayrıca bu bölge Dubai’nin en hızlı gelişen bölgelerinden biri olarak biliniyor. Bu yüzden bölge oldukça hareketli. Konaklama için hala bir yer bulamadıysanız, bu bölgeye de göz atabilirsiniz.

22.Dubai Miracle Garden (Mucize Bahçesi)

Dubai Mucize Bahçesi
Dubai Miracle Garden

Akıl almaz güzellikteki bu bahçede 100 milyon çiçeğe ev sahipliği yapıldığı söyleniyor. Birisi Dubai’nin yüksek binalarından gökdelenlerinden sıkılmış olmalı ki, 2 bin metrekarelik bu alanı kurmuş olmalı.

Dubai gezilecek yerler listenize kesinlikle eklemenizi tavsiye edebileceğimiz rengarenk bu bahçede, İngiliz tarzı kır evlerinden yel değirmenlerine ve kamyonlara her şey çiçeklerle kaplı. Güzel yürüyüşlerin güzel adresi olan Mucize Bahçesi’ni kaçırmayın.

Dubai Gezilecek Yerler tabi ki bu liste ile sınırlı değil. Daha bu listeye birçok tema park, müze ve diğer turistik yerleri eklemek de mümkün. Fakat şehirdeki en popüler bu 22 yer sanırım 2-7 günlük bir Dubai gezisi için yeterli olacaktır.

Dubai Gezilecek Yerler
Dubai Miracle Garden

Dubai’de Nerede Kalınır ? 

Dubai, çoğunuz bildiği gibi pahalı denebilecek bir şehir. Özellikle konaklama konusunda bu şehir için iyi bir araştırma yapmak gerekiyor.

Eğer Dubai’de hangi bölgede konaklayacağınızı bilmiyorsanız, toplu taşıma araçları veya taksilerle bir yerden bir yere gitmek için çok fazla para harcayabilirsiniz.

Bu yüzden ilk olarak bu şehirde hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin ve daha sonra tesis seçin.

Bu şehirdeki en ideal konaklama bölgeleri, Burj Khalifa çevresi olarak bilinse de bu bölge biraz pahalı olabiliyor.

Bur Dubai ve Deira Dubai’de konaklama için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bölgelerden. Bu bölgelerde hemen hemen her bütçeye ve zevke uygun konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölgelerde konaklayarak da Dubai gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yakın yerlerde konaklamış olursunuz.

Dubai’de konaklama biriminize karar verdikten sonra, bu şehri nasıl gezeceğinize karar vermenizde yarar var. Bu şehirdeki birçok turistik yer birbirine yakın olsa da, bazı yerlere ulaşım sıkıntı yaratabiliyor.

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai’de gezilecek yerler listenize ilk olarak Burj Khalifa’dan başlayacak olursanız, bu binanın yakınlarında birçok turistik yeri de görebilirsiniz. Daha sonra yavaş yavaş Dubai Körfezi’ne ve oradan da Deira ve Bur Dubai bölgelerine geçebilirsiniz.

Şehirde gece hayatı için bir yerler arıyorsanız, Jumeirah Plajı’nın bulunduğu çevreye göz atabilirsiniz. Genelde bu plaj ve çevresi oldukça hareketli olmakta. Ayrıca mekanların büyük bir bölümü de plaja yürüme mesafesinde bulunmakta.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...