Dubai Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

Arap Yarımadası’nın Basra Körfezi kıyılarında kurulan Dubai, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve İran’a komşudur. Küçük bir sahil kasabası olarak bilinen Dubai Arap Emirliklerinin 7 emirliğinden biridir.
Dubai Nerede, nasıl gidilir, nerede kalınır ? ve Dubai hakkında daha çok bir bilgiyi bu yazıda fazlasıyla bulabilirsiniz.

İlk yerleşimin 18. yüzyıla dayandığı Dubai, Ortadoğu’nun en pahalı şehirlerinden biri olarak bilinir. Gerek ekonomisi gerekse ticaretiyle dünyanın sayılı emirliklerinden biridir.

Tarihi ile pek anılmayan Dubai daha çok modern yapısıyla öne çıkmakta. Bölgede petrol bulunmasından sonra hızlı bir şekilde gelişerek dünyanın en sayılı bölgelerinden biri olmuş, turizm, ticaret ve ekonomi kenti haline gelmiştir. Dünyanın en yüksek yapısı olan Burj Khalifa da bu kentte bulunmakta.

Dünyaca ünlü Dubai Mall alışveriş merkezi sayesinde kent, önemli alışveriş bölgelerinden biri haline gelmiş. Bunun yanında temiz plajlara sahip olmasıyla da deniz turizmini canlandırmaktadır. Dubai’nin zenginliğini sokakta yürürken farketmek pekala mümkün. Altın kaplama arabalar ve altın kaplamalı ürünler kentin zenginliğini güzel bir şekilde sergilemektedir.

Kentin nüfusunun büyük bir çoğunluğunu hintliler oluşturmaktadır. Filipinliler, Bangladeşliler, Pakistanlılar ve Amerikanlar da nüfusun kalan kısmını oluşturmakta.

Ülkenin resmi dili Arapça olsa da İngilizceden Hintçeye birçok dili bir arada konuşmak mümkün. Çok kültürlü yapısıyla da dikkat çeken Dubai, Ortadoğuda mutlaka görülmesi gereken kentlerden biridir.

Dubai’ye Nasıl Gidilir ?

Saudia, Thy veya Qatar hava yollarının kente uçak seferleri bulunmakta. İstanbul’dan Dubai’ye uçuş süresi ise yaklaşık olarak 4 buçuk saattir. Konum için tıklayın

Dubai Konaklama Rehberi

Dubai, konaklama konusunda ciddi anlamda araştırma isteyen kentlerden biri. Gerek lüks otelleri gerekse uygun bütçeli daireleriyle geniş çapta bir araştırma gerektirmektedir. Dubai’de nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak, bölge bölge konaklama birimlerine ve hangi bölgenin daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz.

Dubai Nerede ? nasıl gidilir ? nerede kalınır ? adlı bu yazıda Dubai hakkında ihtiyacınız olan birçok bilgiyi bulabilirsiniz. Eklemek istediğiniz veya sormak istediklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...