Dubai’de Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Ortadoğu’nun en turistik ve en canlı şehirlerinden biri olan Dubai, alışveriş ve kültür gezisi için daha çok tercih ediliyor. Bu şehirde konaklama ise, genel olarak uygun. Çoğunuzun bildiği üzere Dubai pahalı bir şehir. Fakat konaklama konusunda bu şehirde aradığınız bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Dubai’de konaklama için ortalama 250-550 TL arasındaki oteller işinizi fazlasıyla görecektir. Tabi 250 TL’nin altında birkaç oteli de burada bulabilirsiniz. Ayrıca 4-5 yıldızlı oteller gayet uygun olduğundan dolayı, mutlaka 4-5 yıldızlı otellere de göz atın derim.
Dubai’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Konaklama biriminizi seçmeden hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, seyahatiniz çok daha anlamlı ve uygun olacaktır.

Dubai’de Konaklama Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

  • Dubai’de gece hayatı için şu bölgede konaklayın diyemem. Zaten kimse diyemez. Bu şehirde gece hayatı için kulüpler ve barlar genelde otellerin bir parçası olarak faaliyet gösteriyor. Bunun yanında bir caddede 2’den fazla barı ve gece kulübünü bulabileceğiniz pek yer yok. Yani gece hayatı bu şehirde çok dağınık. Bir gece kulübünden diğerine gitmek için taksiye ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden gece hayatı için bölge seçmenize gerek yok.
  • Şehirdeki en ideal bölgeler Burç Halife yakınları (Şehir merkezi), Jumeirah Beach Residence Bölgesi, Dubai Limanı ve Palm Cumeyra bölgeleridir.
  • Eğer 4-5 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezinin dışında çok uygun fiyatlara oteller bulabilirsiniz.
  • Dubai’de 350-450 TL’ye 5 yıldızlı bir otel bulabileceğiniz 700-1200 TL’ye de 5 yıldızlı otel bulabilirsiniz. Bu yüzden hangi bölgede konaklayacağınıza iyi karar verin.
  • Aşağıdaki bölgelere göre otel tavsiyeleri, hepsi kendi kategorisinde en uygun, en ideal ve en iyi olan otellerdir. Bu yüzden fiyat bakımından endişeniz olmasın. Gönül rahatlığıyla da bu şehirde 4-5 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz. 350 TL’ye kadar 5 yıldızlı oteli bulmak mümkün.

Dubai’de Nerede Kalınır ?

Burç Halife Yakınları (Şehir Merkezi)

Dubai'de Nerede Kalınır

Sofitel Dubai Downtown

Şehir merkezindeki birçok otel bu simge yapıya oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Yani bu yere yakın yerlerde konaklayacak olursanız, şehirdeki en merkezi yerde konaklamış olursunuz. Tabi bu bölgedeki oteller de fiyat bakımından 1 tık pahalı olacaktır. Dünyanın en uzun binası olarak bilinen Burç Halife çevresindeki otellerin çoğu muhteşem şehir manzarasına sahip lüks otellerden oluşuyor olsa da, birkaç uygun oteli de burada bulmak mümkün.

Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olarak bilinen Dubai Alışveriş Merkezi de bu bölgede bulunuyor. Bu bölge herkes içindir. Yani süper bütçeli bir Dubai tatil planı yapmıyorsanız, bu bölgeyi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca birçok turistik yere, restoranlara ve cafelere de bu bölgeden yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Dubai'de Nerede Kalınır

Ramada Downtown Dubai Hotel

Burç Halife yakınlarındaki tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak şehirdeki en uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden biri olan Sofitel Dubai Downtown adlı otele veya biraz daha bütçeli bir otel için de 4 yıldızlı bir otel olan Ramada Downtown Dubai adlı otele göz atabilirsiniz.

Jumeirah Beach Residence Bölgesi 

Dubai'de Nerede Kalınır

Hilton Dubai Jumeirah Beach Hotel

Dubai’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Jumeirah Beach Residence Bölgesi, düşünmeden tercih edilebilecek bölgelerden. Bu bölgede birçok süper lüks ve lüks otel bulmak mümkün. Bunun yanında şehirdeki en uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden bazılarını da bu bölgede fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Dünyanın en lüks otellerinden biri olarak bilinen Burj Al Arab Jumeirah‘ta (Dünyanın en popüler otellerinden biri. Süper pahalı direkt es geçebilirsiniz) bu bölgede bulunuyor. 7 yıldızlı bu otel, her ne kadar dünyanın en iyi otellerinden olsa da, oda ücretleri en düşük 3.500 TL’den başladığı için göz atmanıza bile gerek yok. Fakat böylesine lüks bir otelin bulunduğu bölgeyi gönül rahatlığıyla tercih edebileceğinizi bilin yeter.

Bu bölgede 4-5 yıldızlı otellerde konaklayacak olursanız, mutlaka deniz manzaralı otellere göz atın derim. Ayrıca çok uygun fiyatlara 4-5 yıldızlı oteller bulabileceğinizden dolayı bu bölgeyi es geçmeyin derim.

Bu bölge kuzeyde Old Town (Deyra) ve güneyde Dubai Limanı arasında kalıyor. Yani şehirdeki en muhteşem bölgelerden. Ayrıca bu bölgede konaklayarak sahile direkt erişiminiz olacaktır.

Dubai'de Nerede Kalınır

Ja Ocean View Hotel – Dubai’de nerede kalmalı ?

Bu bölgede konaklamaya karar verecek olursanız, Burj Al Arab ve Madinat Jumeirah arasında konaklayın. Bu bölgenin en güzel yeri aslında tam olarak bu iki kompleks arasıdır.

Bu bölgede alışveriş merkezi, mağazası, restoranlar ve cafeleri fazlasıyla bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Ayrıca Burç Halife’ye buradan araç ile 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Jumeirah Beach Residence bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da şehirdeki en uygun 5 yıldızlı otellerden olan Hilton Dubai Jumeirah Beach adlı oteli veya daha da uygun bir otel için 4 yıldızlı bir otel olan JA Ocean View Hotel‘e göz atabilirsiniz.

Dubai Limanı Bölgesi

Dubai'de Nerede Kalınır

Wyndham Dubai Marina – Dubai’de nerede kalınır ?

Jumeirah Beach Residence bölgesinin güneyinde yer alan bu bölge, Dubai’deki en uzun ikinci ve dünyadaki en uzun binalardan biri olan Prenses Kulesi bu bölgede bulunuyor. Eğer Dubai’de akşamları dışarı çıkmayı planlıyor veya gece hayatı için bir plan yapıyorsanız, bu bölgede aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Liman Sahili yakınlarında aradığınız zevkte birçok barı ve restoranı da bulmak mümkün.

Bu bölgede bulunan otellerin manzarası akıl almaz güzellikte. Özellikte 4 ve 5 yıldızlı otellerin hemen hemen hepsinde eşsiz bir şehir manzarasını izlemek mümkün. Marina sahili yakınlarındaki oteller ise, eşsiz deniz manzarasına sahip. Tabi fiyatlar 1 tık daha pahalı. Ayrıca Dubai’deki en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Dubari Marina Mall’da bu bölgede bulunmakta.

Dubai'de Nerede Kalınır

Grosvenor House Hotel & Apartments karşıda görünen iki binada faaliyet gösteriyor

Bu bölgedeki 4-5 yıldızlı otellerin hemen hemen hepsinde erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Yani 2-3 ay öncesinde rezervasyon yapacak olursanız %45’e varan fırsat indirimlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Wyndham Dubai Marina (Süper Uygun) veya biraz daha lüks bir otel için Grosvenor House Hotel and Apartments adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu iki otel de fiyat bakımından şehirdeki en uygun otellerdendir.

Palm Cumeyra

Dubai'de Nerede Kalınır

Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah – Dubai’de nerede kalınır ?

Dubai’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan bir diğeri ise, Palm Cumeyra adı verilen bölgedir. Bu bölgede, şehirdeki en çok tercih edilen otellere ev sahipliği yapıyor. Daha çok uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otellerin bulunduğu bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

2014 sonlarında tamamlanan bu bölge, biraz daha sakin bir bölge arayanların tercih edebileceği yerlerden. Kumlu plajı da olan bu bölge, son yıllarda şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri olarak kabul ediliyor. Tabi bu bölgede konaklayacak olursanız, her zaman taksi veya diğer toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacağını da unutmayın. Bu bölgeden şehir merkezine, Jumeirah Beach bölgesine veya Dubai Marina bölgesine gitmek için bir hayli zaman harcayacaksınız.

Bu bölge şehrin biraz uzak kesiminde bulunuyor. Yani en son seçenek olarak bu bölgeye göz atın. Zaten yukarıdaki 3 bölgede aradığınızı mutlaka bulacaksınız. Yok bulamazsanız bu bölgede bulunan uygun fiyatlı lüks otellere de göz atabilirsiniz. Aman dikkat bu bölge herkes için değil 🙂

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah adlı 5 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Dubai’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal, en iyi ve en popüler bu 4 bölge arasından aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu yüzden aklınızı fazla bulandırmadan sırasıyla bu bölgelere göz atın derim.

By |2018-03-30T23:46:34+00:00Mart 30th, 2018|Dubai, Ortadoğu|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)