Ortadoğu’nun en turistik ve en canlı şehirlerinden biri olan Dubai, alışveriş ve kültür gezisi için daha çok tercih ediliyor. Bu şehirde konaklama ise, genel olarak uygun. Çoğunuzun bildiği üzere Dubai pahalı bir şehir. Fakat konaklama konusunda bu şehirde aradığınız bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Dubai’de konaklama için ortalama 350-750 TL arasındaki oteller işinizi fazlasıyla görecektir. Tabi 350 TL’nin altında birkaç oteli de burada bulabilirsiniz. Ayrıca 4-5 yıldızlı oteller gayet uygun olduğundan dolayı, mutlaka 4-5 yıldızlı otellere de göz atın derim.
Dubai’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Konaklama biriminizi seçmeden hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, seyahatiniz çok daha anlamlı ve uygun olacaktır.

Dubai’de Konaklama Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

  • Dubai’de gece hayatı için şu bölgede konaklayın diyemem. Zaten kimse diyemez. Bu şehirde gece hayatı için kulüpler ve barlar genelde otellerin bir parçası olarak faaliyet gösteriyor. Bunun yanında bir caddede 2’den fazla barı ve gece kulübünü bulabileceğiniz pek yer yok. Yani gece hayatı bu şehirde çok dağınık. Bir gece kulübünden diğerine gitmek için taksiye ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden gece hayatı için bölge seçmenize gerek yok.
  • Şehirdeki en ideal bölgeler Burç Halife yakınları (Şehir merkezi), Jumeirah Beach Residence Bölgesi, Dubai Limanı ve Palm Cumeyra bölgeleridir.
  • Eğer 4-5 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezinin dışında çok uygun fiyatlara oteller bulabilirsiniz.
  • Dubai’de 350-450 TL’ye 5 yıldızlı bir otel bulabileceğiniz 700-1200 TL’ye de 5 yıldızlı otel bulabilirsiniz. Bu yüzden hangi bölgede konaklayacağınıza iyi karar verin.
  • Aşağıdaki bölgelere göre otel tavsiyeleri, hepsi kendi kategorisinde en uygun, en ideal ve en iyi olan otellerdir. Bu yüzden fiyat bakımından endişeniz olmasın. Gönül rahatlığıyla da bu şehirde 4-5 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz. 350 TL’ye kadar 5 yıldızlı oteli bulmak mümkün.

Dubai’de Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

Dubai’de bölge seçimi yaparken, bütçenizi ilk olarak göz planda tutun. Yani şehir merkezindeki otellerde konaklayacak olursanız şehirdeki ortalama otel fiyatlarının burada biraz daha fazla olabileceğini unutmayın. Normalde 4 yıldızlı bir otelde kalmayı planlıyorsanız şehir merkezinde 3 yıldızlı bir otelde konaklayın.

Burç Halife Yakınları (Şehir Merkezi – Bölge Puanı 100/100)

Dubai'de Nerede Kalınır
Sofitel Dubai Downtown

Şehir merkezindeki birçok otel bu simge yapıya oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Yani bu yere yakın yerlerde konaklayacak olursanız, şehirdeki en merkezi yerde konaklamış olursunuz. Tabi bu bölgedeki oteller de fiyat bakımından 1 tık pahalı olacaktır. Dünyanın en uzun binası olarak bilinen Burç Halife çevresindeki otellerin çoğu muhteşem şehir manzarasına sahip lüks otellerden oluşuyor olsa da, birkaç uygun oteli de burada bulmak mümkün.

Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olarak bilinen Dubai Alışveriş Merkezi de bu bölgede bulunuyor. Bu bölge herkes içindir. Yani süper bütçeli bir Dubai tatil planı yapmıyorsanız, bu bölgeyi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca birçok turistik yere, restoranlara ve cafelere de bu bölgeden yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Dubai'de Nerede Kalınır
Ramada Downtown Dubai Hotel

Burç Halife yakınlarındaki tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Rove Downtown (3 Yıldız ) : Şehir merkezinde bulunan en ideal ve en çok tercih edilen otellerden biri olan Rove, güzel konumu ve uygun fiyatlı odalarıyla tercih edilebilecek en ideal otellerden biri. Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız aynı odayı %30’a varan indirimlerle bulabilirsiniz. Açık yüzme havuzu ve güneşlenme terasıyla hizmet veren bu otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Sırf bu puana bakarak bile bu otelde rezervasyon yapmak mümkün. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Ramada Downtown Dubai (4 Yıldız) : Dubai’de nerede kalınır ? sorusuna oldukça ideal bir cevap olan Ramada Hotel, şehirdeki en güzel 4 yıldızlı otellerden biri. Şehirdeki en çok satan otellerden biri olmasının en büyük nedeni ise, fırsat indirimlerinin olmasıdır. Bu otelde erken veya son dakika rezervasyon fırsat indirimlerini bulabilirsiniz. Otel, bir apart otel olarak hizmet vermekte. Yüzme havuzu, havaalanı servisi ve aile odaları da olan bu otelin 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Roda Al Murooj Hotel (5 Yıldız) : Biraz daha lüks otel arayanların tercih edebileceği bu 5 yıldızlı otel, Dubai Alışveriş Merkezi ve Burç Halife’nin tam karşısında yer almakta. Süper merkezi konumu sayesinde şehirde dilediğiniz hemen hemen her yere çok kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Dubai Dünya Ticaret Merkezi bu otele sadece 10 dakika sürüş mesafesinde bulunuyor. Yüzme havuzu ve havaalanı servisi de olan bu otelin de erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor. Ayrıca otelin 8.5 gibi oldukça güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Jumeirah Beach Residence Bölgesi (Bölge Puanı 90/100)

Dubai'de Nerede Kalınır
Hilton Dubai Jumeirah Beach Hotel

Dubai’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Jumeirah Beach Residence Bölgesi, düşünmeden tercih edilebilecek bölgelerden. Bu bölgede birçok süper lüks ve lüks otel bulmak mümkün. Bunun yanında şehirdeki en uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden bazılarını da bu bölgede fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Dünyanın en lüks otellerinden biri olarak bilinen Burj Al Arab Jumeirah‘ta (Dünyanın en popüler otellerinden biri. Süper pahalı direkt es geçebilirsiniz) bu bölgede bulunuyor. 7 yıldızlı bu otel, her ne kadar dünyanın en iyi otellerinden olsa da, oda ücretleri en düşük 3.500 TL’den başladığı için göz atmanıza bile gerek yok. Fakat böylesine lüks bir otelin bulunduğu bölgeyi gönül rahatlığıyla tercih edebileceğinizi bilin yeter.

Bu bölgede 4-5 yıldızlı otellerde konaklayacak olursanız, mutlaka deniz manzaralı otellere göz atın derim. Ayrıca çok uygun fiyatlara 4-5 yıldızlı oteller bulabileceğinizden dolayı bu bölgeyi es geçmeyin derim.

Bu bölge kuzeyde Old Town (Deyra) ve güneyde Dubai Limanı arasında kalıyor. Yani şehirdeki en muhteşem bölgelerden. Ayrıca bu bölgede konaklayarak sahile direkt erişiminiz olacaktır.

-Bu bölgede konaklamaya karar verecek olursanız, Burj Al Arab ve Madinat Jumeirah arasında konaklayın. Bu bölgenin en güzel yeri aslında tam olarak bu iki kompleks arasıdır.

-Bu bölgede alışveriş merkezi, mağazası, restoranlar ve cafeleri fazlasıyla bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Ayrıca Burç Halife’ye buradan araç ile 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Jumeirah Beach Residence bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Ramada Plaza Jumeirah Beach (4 Yıldız) : Bu bölgedeki en uygun 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, The Walk ve Dubai Marina arasında güzel bir konumda bulunmakta. Yüzme havuzu ve havaalanı servisi de olan bu otelin müşteri yorumlarına ve 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli düşünebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–JA Ocean View Hotel (5 Yıldız) : Birinci sınıf hizmet kalitesi ile ünlü olan bu otel biraz pahalı olabilir. Fakat otelin sunduğu hizmetlere ve olanaklarına baktığınız zaman bu ücreti 5 yıldızlı bir otel için fazla olmadığını rahatlıkla görebilirsiniz. Şehirdeki birçok önemli noktaya bu otelden çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında otelin sahilde bulunması, havaalanı servisi olması, açık yüzme havuzu olması ve 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olması oldukça güzel. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Dubai Limanı Bölgesi (Bölge Puanı 75/100)

Dubai'de Nerede Kalınır
Wyndham Dubai Marina – Dubai’de nerede kalınır ?

Jumeirah Beach Residence bölgesinin güneyinde yer alan bu bölge, Dubai’deki en uzun ikinci ve dünyadaki en uzun binalardan biri olan Prenses Kulesi bu bölgede bulunuyor. Eğer Dubai’de akşamları dışarı çıkmayı planlıyor veya gece hayatı için bir plan yapıyorsanız, bu bölgede aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Liman Sahili yakınlarında aradığınız zevkte birçok barı ve restoranı da bulmak mümkün.

Bu bölgede bulunan otellerin manzarası akıl almaz güzellikte. Özellikte 4 ve 5 yıldızlı otellerin hemen hemen hepsinde eşsiz bir şehir manzarasını izlemek mümkün. Marina sahili yakınlarındaki oteller ise, eşsiz deniz manzarasına sahip. Tabi fiyatlar 1 tık daha pahalı. Ayrıca Dubai’deki en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Dubari Marina Mall’da bu bölgede bulunmakta.

Dubai'de Nerede Kalınır
Grosvenor House Hotel & Apartments karşıda görünen iki binada faaliyet gösteriyor

Dubai’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Dubai Limanı Bölgesi‘ndeki 4-5 yıldızlı otellerin hemen hemen hepsinde erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Yani 1-2 ay öncesinde rezervasyon yapacak olursanız %35’e varan fırsat indirimlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Bu bölgede bulunan otellere birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede bulunan dairelere de göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Wyndham Dubai Marina (Uygun – 4 yıldız) : Şehirdeki en uygun 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, nefes kesen bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Tramvay ve metro istasyonuna yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki hemen hemen her yere çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Açık yüzme havuzu ve havaalanı servisi de olan bu otelin en güzel yanı da fırsat indirimlerinin olması ve 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip olmasıdır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Grosvenor House Hotel and Apartments (5 Yıldız ) : Şehirdeki en lüks otellerden biri olan bu tesis de stüdyo daire tarzı odaları da bulabilirsiniz. Oda ücretlerinin diğer 5 yıldızlı otellere nazaran 1 tık daha uygun olduğu bu otelin de 9.3 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Palm Cumeyra Bölgesi (Bölge Puanı 70/100)

Dubai'de Nerede Kalınır
Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah – Dubai’de nerede kalınır ?

Dubai’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan bir diğeri ise, Palm Cumeyra adı verilen bölgedir. Bu bölgede, şehirdeki en çok tercih edilen otellere ev sahipliği yapıyor. Daha çok uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otellerin bulunduğu bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

2014 sonlarında tamamlanan bu bölge, biraz daha sakin bir bölge arayanların tercih edebileceği yerlerden. Kumlu plajı da olan bu bölge, son yıllarda şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri olarak kabul ediliyor. Tabi bu bölgede konaklayacak olursanız, her zaman taksi veya diğer toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacağını da unutmayın. Bu bölgeden şehir merkezine, Jumeirah Beach bölgesine veya Dubai Marina bölgesine gitmek için bir hayli zaman harcayacaksınız.

Bu bölge şehrin biraz uzak kesiminde bulunuyor. Yani en son seçenek olarak bu bölgeye göz atın. Zaten yukarıdaki 3 bölgede aradığınızı mutlaka bulacaksınız. Yok bulamazsanız bu bölgede bulunan uygun fiyatlı lüks otellere de göz atabilirsiniz. Aman dikkat bu bölge herkes için değil 🙂

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah adlı 5 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.

[huge_it_maps id=”66″]

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Dubai’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal, en iyi ve en popüler bu 4 bölge arasından aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu yüzden aklınızı fazla bulandırmadan sırasıyla bu bölgelere göz atın derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here