Dublin Gezi Rehberi

İrlanda‘nın en çılgın şehirlerinden biri olan Dublin, İrlanda aksanının en anlaşılabilir olduğu şehirlerden. Belfast veya kuzey İrlanda tarafına gidecek olursanız, bu ülkenin insanını anlamakta zorlanabilirsiniz.
Dublin, İrlanda’daki en güzel şehirlerden biri. Tarihi, kültürü ve gece hayatıyla eşsiz bir deneyim sunan bu şehri çok çabuk seveceksiniz.

Bu şehir daha çok gece hayatı ve çılgın Irish insanı için tercih ediliyor olsa da, bunun dışında turist olarak da yapılacak birçok şeyi bulabilirsiniz.

Dağ ve uçurum kenarlarına yapılan geziler ile Dublin gezinize renk katabileceğiniz gibi eşsiz fotoğraf kareleri de yakalayabilirsiniz.

Dublin’de tam olarak nerede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa, Dublin’de nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bu bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Dublin’deki en ideal ve en popüler otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

Dublin’de gezilecek yerler, daha çok tarihi yapılardan oluşuyor olsa da, bu şehirde görülmeye değer daha birçok cazibe merkezlerini, müzeleri ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Bu şehirde güzel bir gezi listesi için gezinize ilk olarak şehrin merkezinden başlamanızda yarar var. Merkezden dilediğiniz herhangi bir yere çok rahatlıkla gidebileceğiniz gibi şehirde önemli noktaların büyük bir bölümü de kent merkezinde bulunmaktadır.

1.Temple Bar 

Temple Bar şehirdeki en popüler bar olarak bilinir

Dublin’deki simgesel barlardan biri olan Temple Bar, şehirdeki en ünlü bardır. Sırf bu barın atmosferini görmek için şehri ziyaret eden birçok turistin olduğunu düşününce, ilk olarak bu bara göz atmakta yarar var.

Dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin akınına uğrayan bu barda yerli halk çok az. Bu yüzden de, turistleri ile kaynaşmak, güzel bir gece geçirmek isteyorsanız, Temple Bar’a mutlaka uğrayın.

Bu barın tarihi 1300’lü yıllara kadar gidiyor. Yani İrlanda’nın en eski barlarından biri.

Şehrin tam merkezindeki konumuyla (Haritada görmek için tıklayın) geceleri Dublin için plan yapanların vazgeçilmez adresi. Dublin’e kadar gidip Temple Bar’a uğramadan dönmekte olmuyor.

Bar, geceleri genç turistlerin daha çok parti amaçlı mekanlarından biri olsa da, akşama doğru ailece oturup bir şeyler içebileceğiniz güzel bir mekan. Yani parti ile işiniz yoksa dahi, bu tarihi bara göz atabilirsiniz.

2.The Church Bar

Kilise Barı
Thechurch.ie

Adı bir kilise olarak bilinse de kendisi öyle değil. Bir kilise gibi görünen bu bar, şehirdeki turistlerin favori yerlerinden.

Belirli bir saatten bir club’a dönüşen bu bar da, şehirdeki en iyi gece hayatımını yaşayabileceğiniz noktalardan.

Eskiden St Marry Kilisesi olarak bilinen bu dini yapı 1964 yılında kapanmış ve 2007 yılında restore edilerek popüler bir bara ve gece kulübüne dönüştürülmüş.

The Church Bar - Dış Görünümü
The Church Bar

Kilisenin alt katı bir gece kulübü olarak faaliyet gösterirken giriş ve üst katı ise, bar tarzında. Hemen hemen haftanın 3 4 günü burada canlı müzik konserleri oluyor. Cuma ve cumartesi günleri ise gece kulübü ağzına kadar dolu.

Eğer ailece bu barı ziyaret etmeyi planlıyorsanız ve partilerle işiniz yoksa, hafta içi canlı müziklere katılın. Çok ünlü sanatçılar olmasa da, İrlanda’nın en iyileri arasında olan grupları ve sanatçıları dinleme şansını yakalayabilirsiniz.

3.St Patrick’s Cathedral

Aziz Patrick Katedrali
St Patrick’s Cathedral

Gerçek bir dini kilise olan Aziz Patrick Katedrali, listenize ekleyebileceğiniz oldukça eski bir dini yapı. Ne bir bar, ne de bir gece kulübü. İrlandalıların zaman bulduklarında uğradığı söylenen bu kilise, genellikle oldukça boş 🙂

1191 yılında kurulmuş olan bu katedral İrlanda’daki en büyük katedral ve ulusal kilise olarak bilinmektedir.

St Patrick's Cathedral
St Patrick’s Cathedral

Ziyaretçiye açık olan bu katedral içerisinde ”Gulliver’s Travels”in yazarı Jonathan Swift’in mezarını da görebilirsiniz. Turistlerin en favori yerlerinden biri olarak bilinen bu katedrale, şehir merkezinden ve yukarıdaki diğer barlardan çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz (Haritada görmek için tıklayabilirsiniz)

4.Ha’Penny Köprüsü

Ha'Penny Köprüsü - Dublin
Ha’Penny Köprüsü

Dublin’de en iyi fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz yerlerden biri olan Ha”Penny Köprüsü de, şehrin en ikonik noktalarından.

Köprünün inşa edildiği 1816 tarihinde köprüyü geçmek isteyen yayaların ”a halfpenny” (Yarım Kuruş) ödemeleri gerekiyormuş. Köprü de adını bu şekilde almıştır.

Dublin’in kartpostallarında bolca yer alan bu köprüyü, mümkünse bir de gece görün. Gündüz bildiğiniz sıradan bir köprü. Fakat köprünün akşam saatlerinde çekilmiş fotoğraflarına bakacak olursanız, çok daha güzel manzaraya ev sahipliği yaptığı görebilirsiniz.

Ha'Penny Köprüsü
Ha’Penny Köprüsü

Daha da iyisini yapmak isterseniz köprünün altından feribotlar ile de geçebilir çok daha güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Sonbahar aylarında gidecek olursanız, köprünün üzerinde sürekli canlı müzik gösterileri oluyor kaçırmayın.

5.Guinness Bira Fabrikası

Dublin Gezilecek Yerler
Guiennes-Bira-fabrikasi

Eğer alkolle aranız iyiyse Guinness’ı mutlaka duymuşsunuzdur. İrlandalıların sabahları aç karnına kahvaltı olarak içtikleri bu içkinin yapılışını ve hikayesini görebileceğiniz bu fabrika turistlerin akınına uğrayan yerlerden biri. Sadece Dublin’in değil, tüm İrlanda’nın en popüler noktalarından.

İç mekan tam olarak bir Guinness pintine benzeyecek şekilde tasarlanmıştır ve dünyanın en büyük pint’i olarak biliniyor.

Bu bira fabrikasına girişler ücretli 2020 giriş ücreti 22£. Bu 7 katlı binayı gezmek istiyor ve biraların tadına bakmak istiyorsanız, bu ücreti de gözden çıkarmanız gerekiyor.

Guiennes-Bira-fabrikasi
Guiennes-Bira-fabrikasi

Turlar ile bu biraların nasıl özenle yapıldığını görecek ve en son 7. kattaki bara bırakılacaksanız, işte tam burada biralarınızın keyfini sürebiliyor, ödediğiniz ücrete değer bir şey alabiliyorsunuz 🙂 Ayrıca şehrin 360 derecelik manzarasını da buradan seyredebileceksiniz.

6.Old Jameson Distillery

Old Jameson Distillery - Dublin
Old Jameson Distillery

Old Jameson Distillery, Smithfield Meydanı’nın hemen dışında bulunan Eski Jameson İçki Fabrikası/Damıtım Evi’dir.

Bu yer önceleri Jameson viskisinin üretildiği ve 1970’lerin başında üretimin durdurulduğu zamana kadar damıtıldığı orjinal yerdir.

Eski bir içki fabrikası turu sizi rafine ve viski oluşturma sürecenin tarihi ve gelişimi ile karşılaştırmalı bir viski tadımı deneyimine katılma fırsatı sunuyor.

Hem tarihi bir yapı, hem de viski severlerin buluşabildiği bir yer olmasından dolayı, görülmeye değer yerlerden biri diyebiliriz.

7.Spire of Dublin

Spire of Dublin
Spire of Dublin

OConnell caddesinin merkezinde 120 metre yüksekliğiyle şehrin birçok yerinden görebileceğiniz bu anıt, tamamen paslanmaz bir çelikten yapılmış.

Turistlerin beğenisini toplamış bu anıt çevresindede birçok turistik yapıyı da görebilirsiniz. Bunlardan en önemlisi bu anıtın hemen yanında bulunan ”General Post Office” adı verilen eski bir postanedir.

8.Dublin Kalesi

Dublin Kalesi
Dublin Kalesi

Surlarının içerisine yerleştirilmiş 800 yıldan fazla İrlanda hatırasıyla ünlü bu inanılmaz yapı, listenizde mutlaka olması gereken tarihi yapılardan.

Ülke tarihinin en önemli olaylarına tanıklık edebileceğiniz bu kale içerisinde İrlanda tarihi ile ilgili birçok bilgiyi bulabilirsiniz.

11 dönüme yayılan kale, bölgedeki en yüksek tepede bulunuyor. Kalenin birçok odasını ve müzelerini rehberli turlar ile görebiliyorsunuz.

Dublin Kalesi, 1922’ye kadar İrlanda’daki İngiliz egemenliğinin merkeziymiş ve daha sonra İrlanda’nın en büyük hükümet kompleksi olarak faaliyet göstermeye başlamış. Güzel bir tarihi hikayesi olmasıyla turistlerin ilgisini kazanan bu yapıyı da listenize ekleyin.

9.Trinity Koleji Kütüphanesi

Trinity Koleji Kütüphanesi
Trinity Koleji Kütüphanesi

Trinity Koleji Kütüphanesi, mimarisiyle dikkat çeken yapılardan. Ana kütüphane bölümü sadece öğrencilere ve personele açık olsa da, eski kütüphane turistlerin ziyaretine açıktır.

İrlanda’nın en büyük kütüphanesi olarak nam yapmış bu kütüphane, 1000 yıldan daha eski olan Yeni Ahit’in dört incilinin hepsini içeren süslü ve güzel bir el yazması olan ünlü Kells Kitabına da ev sahipliği yapmasıyla da ünlüdür.

10.Kilmainham Gaol Hapishanesi

Kilmainham Gaol Hapishanesi
Kilmainham Gaol Hapishanesi

1789 yılından kalma Kilmainham Gaol Hapishanesi, İrlanda Milliyetçili tarihinde gerçekten kötü bir yer olarak bilinmektedir. Burada, 1916 isyancılarının lideri hapsedilmiş ve daha sonra yüksek ihanet eylemi olarak görülen şey için idam edilmiş.

Hapishane içerisinde bulunan modern bir salonda, buradaki koşulların nasıl olduğunu ve İrlanda bağımsızlığı mücadelesini özetlemektedir.

Kilmainham Gaol Hapishanesi
Kilmainham Gaol Hapishanesi

Tüm tarih seven turistler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olan Kilmainham Gaol, terkedilmiş eski bir hapishanedir. Hapishaneyi turlar ile ziyaret edebiliyor ve cezaevinin siyaseti ve restorasyonu hakkında çarpıcı bilgiler edinebiliyorsunuz.

Stonebreaker’in Avlusu ise, hapishanenin en rağbet gören noktası. Çünkü burası ayaklanma liderlerinin korkunç kaderleriyle buluştuğu yerdir.

11.The Cliff of Moher

The Cliff of Moher
The Cliff of Moher

Bu eşsiz Moher Kayalıkları, şehrin biraz dışında bulunuyor ve turlar ile bu kayalıkların bulunduğu yere gidebiliyorsunuz. Çok yakın olmadığından dolayı da, zamanınız sınırlı ise, bu muhteşem manzaraya ev sahipliği yapan noktayı es geçebilirsiniz.

Harry Potter ve The Princesss Bride gibi filmlerde de konu almış olan Moher Kayalıkları, şehirdeki en önemli ve en popüler aktivitelerden biri. Ortalama 25-60 euro bir ücret ödeyerek bu eşsiz manzaraya ev sahipliği yapan kayalıkların bulunduğu yere turlar ile gidebilirsiniz.

12.Glasnevin Mezarlığı Müzesi

Glasnevin Mezarlığı Müzesi
Glasnevin Mezarlığı

Listenize ekleyebileceğiniz bir diğer ilgi çekici nokta olan Glasnevin Mezarlığı Müzesi, Tripadvisor’da Dublin’de yapılacak en iyi şeyler arasında 1. listede yer alıyor.

Bu mezarlık içerisinde ünlü İrlandalı politik şahsiyetlerin, şairlerin, yazarların ve diğer ilgi çekici insanların mezarlarını görebiliyorsunuz. Toplamda 1.5 milyon mezara ev sahipliği yapması ile ünlü olan Glasnevin’in tarihi 1832 yılına kadar gidiyor.

Michael Collins, Eamon de Valera, Luke Kelly, Daniel O’Connell gibi ünlü isimlerin mezarları da bu mezarlıkta bulunmakta.

13.St Stephen’s Green (Aziz Stephen’ın Yeşil Parkı)

St Stephen's Green
St Stephen’s Green

Dublin’deki en güzel ve en popüler parklardan biri olan St Stephen’s Green, İrlandalıların koşuşturmacasından, eğlencesinden ve sert partilerinden yorulmuşların dinlenebileceği güzel bir yer.

Grafton Caddesi’nin tepesine doğru çıkarsanız, parkın ana girişi olan ”Fusilier’s Arch”a ulaşabilirsiniz (Haritada görmek için tıklayabilirsiniz).

22 dönümlük geniş bir alana yayılmış olan bu park, kış aylarında çok sakin olsa da, yaz aylarında turistlerin ve yerel halkın çimlerde uzanıp, piknik yaptığı popüler bir parktır. Park içerisinde ayrıca, süslü bir çeşme, ördek göleti üzerinde bir köprü ve çocuk oyun alanı da bulunmaktadır.

St Stephen’s Green adlı bu park, daha çok güzel yürüyüşler ile temiz havanın keyfini çıkaran yerli halk için popüler bir yer olsa da, yüzlerce turisti bu parkta bisiklet sürerken veya çimlerde oturmuş biralarını yudumlarken görebilirsiniz.

Süper popüler bir park olmasa da bu şehirde biraz daha huzuru bulabileceğiniz noktalar arasında diyebiliriz. Ayrıca park girişler de ücretsizdir.

14.İrlanda Ulusal Müzesi

İrlanda Ulusal Müzesi
İrlanda Ulusal Müzesi

Dublin’e kadar gidip de ülkenin en önemli müzelerinden biri olan İrlanda Ulusal Müzesi’ni de görmeden olmaz.

1997 yılında açılmış olan İrlanda Ulusal Müzesi’ndeki koleksiyonlar arasında gümüş, seramik, mücevher, mobilya, İrlanda haute couture modası ve İrlanda askeri tarihini araştıran sergileri görebiliyorsunuz.

Ücretsiz bir müze olmasından dolayı da müze turist akınına uğruyor. Müzenin en dikkat çeken sergisi ise Viking sergisidir. Bunun yanında müze içerisinde İrlanda’nın birçok bataklıklarından çıkarılmış cesetlerin koleksiyonunu da görebiliyorsunuz.

Modernist tasarımcı Eileen Gray’in retrospektifi, 17. yüzyıldan 20. yüzyıla tarihlenen İrlanda Gümüşü, Asya Sanatı, İrlanda Ülke Mobilyaları ve tarihi askeri eserler ve üniformalar sergileyen ”Askerler ve Şefler” de müze içerisinde en çok dikkat çeken bölümler arasında.

Her bir ceset, muhteşem bir hikaye ile ziyaretçiye sunulmuş. Eşsiz bir tarih deneyimini yaşayabileceğiniz bu ücretsiz müzeye de uğramayı unutmayın.

15.Dublin Hayvanat Bahçesi

Dublin Gezilecek Yerler
Dublin Hayvanat Bahçesi

Bu kadar alkolün eğlencenin ve çılgınlığın olduğu bu şehirde hayvanat bahçesi ziyaret edilir mi demeyin. Eğer çocuklarınız ile bu şehri ziyaret ediyorsanız, kesinlikle bu hayvanat bahçesine uğrayın.

Phonix Park içerisinde bulunan bu hayvanat bahçesi, sadece hayvanların kafeslerinden değil, hayvanların geniş oyun alanlarından yemeklerini yedikleri yere kadar büyük bir alanı kaplıyor.

Her ne kadar çocuklu aileler için tercih edildiği söylense de her yaştan bireyin sevebileceği güzel bir hayvanat bahçesi diyebiliriz.

16.Grafton Street

Grafton Street - Dublin Grafton Caddesi
Grafton Street

Grafton Street, İrlanda’nın en iyi alışveriş caddelerinden biri olarak bilinmektedir.

Trinity Koleji’nden kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz Grafton Caddesi, ”Molly Malone’un Heykeli” ile de ünlüdür. Buskers dışında, upmarket Brown Thomas dahil olmak üzere çok çeşitli butikler, kuyumcular ve mağazaları da bu cadde üzerinde bulabiliyorsunuz.

Cadde üzerinden birçok sokak sanatçılarını, şehrin önde gelen barlarından ve restoranlarından bazılarını da bulmak mümkün. Alışveriş ve restoranlar bu caddede oldukça pahalı olsa da, barlar şehrin geneline göre uygun.

Grafton Caddesi’ni haritada görmek için tıklayın.

17.The Little Museum of Dublin

The Little Museum of Dublin
The Little Museum of Dublin – Trover.com

The Little Museum of Dublin (Dublin Küçük Müzesi), çok popüler bir müze olmasa da, 10-15 dakikalığına göz atabileceğiniz bir yerdir.

Bir bira ücreti ödeyerek girebileceğiniz bu müze, Dublin ve halkının yüzyıl önce nasıl yaşadıklarını ve değiştiklerini merak edenlerin göz atabileceğini bir yer.

2011 yılında açılmış olan bu müzenin, her geçen gün popülaritesi artıyor. Özellikle geçici sergilerden kalıcı sergilere geçilmiş olması, müzeyi sürekli olarak ziyaret edilebilir bir yer haline getirmiş.

John F. Kennedy tarafından Haziran 1963’te İrlanda Parlamentosu’nun her iki evine hitap ederken kullanılan kürsü de müzede yer almaktadır. Müzedeki kalıcı eserlerin büyük bir bölümü, grup üyeleri tarafından bağışlanan eserlerden oluşmaktadır. Yeteri kadar zamanınız varsa, kesinlikle görülmeye değer.

18.İrlanda Ulusal Galerisi

İrlanda Ulusal Galerisi
İrlanda Ulusal Galerisi – Marie Louise Halpenny

Yine İrlanda’da ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz bir yer olan İrlanda Ulusal Galerisi, Orta Çağ’dan günümüze kadar Avrupa sanatının seçkin koleksiyonuna ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Ayrıca, İrlanda sanatının en iyi koleksiyonunu da barındıran bu galeri, ilk olarak 1864 yılında açılmış ve 3 defa eklemeler yapılarak (1903, 1968 ve son olarak 2002’de) günümüzdeki halini almış.

Koleksiyonlar arasında dikkatinizi çekecek Yeats Müzesi, İrlanda sanatına ayrılmış yedi oda, İtalyan Ressamlar, Shaw Odası ve Barok Odası’dır.

4 seviyeye yayılmış olan bu galeri ayrıca yılın belirli dönemlerinde geçici sergilere de ev sahipliği yapıyor.

Galeri 9:30-17:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca girişler de ücretsiz. Galeriyi haritada görmek için tıklayabilirsiniz.

19.Christ Church Cathedral (Mesih Kilisesi Katedrali)

Dublin Christ Church Cathedral
Christ Church Cathedral

Christ Church Cathedral, Mesih Kilisesi Katedrali veya Kutsal Üçleme Katedrali olarak da bilinmektedir.

1028 yılında burada kurulmuş keresteden bir kilisenin bulunduğu yere inşa edilmiş olan Mesih Kilisesi Katedrali, 19. yüzyılda yenilendikten sonra günümüzdeki görkemli haline kavuşmuş.

Dublin’in Orta Çağ katedrallerinden ikincisi olan bu dini yapı, Romaneski iç mekanı ile de oldukça ilgi çekicidir. Kış aylarında 15:00’a kadar açık olan bu katedrale de, şehir merkezinden çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Christ Church Cathedral
Christ Church Katedrali’nin içi

Giriş ücreti adı altında bir ücret talep edilmiyor olsa da, ”Katedrale Bağış” adı altında küçük bir ücret talep edilmektedir.

20.Dublin Ulusal Botanik Bahçeleri

Dublin Ulusal Botanik Bahçeleri
Dublin Ulusal Botanik Bahçeleri

Ulusal Botanik Bahçeleri, her yaştan turistin severek dolaşabileceği güzel bir alan. Çok fazla sayıda bitki ve çiçek türlerine ev sahipliği yapan bu bahçe, yarım gününüzü rahatlıkla geçirebileceğiniz kadar büyük.

Heykel Bahçesi, bu alanda turistlerin en çok ilgi gösterdiği noktalardan biridir. Özellikle hafta sonunun aşırı yoğun turist trafiğinden bir süreliğine uzaklaşmak için ideal bir yer. Girişler ücretsiz olduğundan dolayı da, 1-2 saatliğine zaman geçirebileceğiniz güzel bir yeşil alandır.

21.Phoenix Parkı

Phoenix Parkı
Phoenix Parkı

Dublin’in en büyük ve en güzel parkı olan Phoenix Parkı, turistlerin favori adreslerinden biridir.

Dublin Şehir merkezine sadece 3 km uzaklıkta bulunuyor ve toplu taşıma araçlarıyla çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz (Parkı haritada görmek için tıklayın).

Sıradan bir parktan çok daha fazlası olan Phoenix Parkı, 1700 dönümlük büyük bir alana yayılmış. Ayrıca park, Dublin Hayvanat Bahçesi, bir spor alanı, Wellington Anıtı ve hem Başkanlık hem de ABD Büyükelçisi Konutlarına da ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.

Çok sayıda ağaç ve bitki türlerini görebileceğiniz bu parkta, daha yapılabilecek birçok turistik aktiviteyi de bulabiliyorsunuz. Bu yüzden, en azından yarım gününüzü geçirecek şekilde bir plan yapın deriz.

Dublin Otel Önerileri ? 

Dublin’de konaklama için birçok seçenek bulunmakta. Fakat bu şehir süper pahalı olduğundan dolayı, nerede konaklayacağınıza çok iyi karar vermeniz gerekiyor. Özellikle 2 günden fazla bir süre bu şehirde konaklamayı planlıyorsanız.

Bu şehirdeki hemen hemen her şey pahalı. Sigara, yemek, otel veya toplu taşıma araçları her şey. Fakat içki fiyatları İngiltere’ye veya Avrupa ülkelerinin birçoğuna nazaran uygun. Özellikle Happy Hour’lara denk gelirseniz.

Bu şehirde konaklama için şehrin merkezi bölgelerinden uzak durmanızda yarar var. Zaten şehirdeki birçok yere çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Yok ben de para var sıkıntı değil diyorsanız, şehrin merkezinde konaklamak gerçekten en ideal seçenek fakat pahalı.

Bu şehirde gece hayatı için bir planınız varsa mutlaka Temple Bar yakınlarında konaklayın. Çünkü gece hayatının kalbi bu çevrede atmakta. Ayrıca bu bölgelerde fırsat indirimi olan birçok tesisi de bulabilirsiniz.

Bunun dışında O’Connell Caddesi de Dublin’de konaklayabileceğiniz, en çok tercih edilen güzel noktalardan. Bu cadde ve caddeye yakın olan tesisler arasında otelleri ve daireleri fazlasıyla bulabilirsiniz. Kalabalık grup halinde seyahat ediyorsanız, dairelere de mutlaka göz atın deriz.

Güney Gürcü Dublin olarak bilinen bölgede bu şehirde konaklama için tercih ediliyor. Özellikle bütçeli otel veya hosteller arayanlar tarafında. Eğer yukarıdaki iki bölgede aradığınız bütçede konaklama birimi bulamazsanız bu bölgeye de göz atabilirsiniz.

Bu şehirde daha çok gece hayatı ve alkol popüler. Alkol ile aranız iyiyse ve biraz ingilizceniz varsa bu şehre bayılacaksınız. Özellikle dar sokaklarda bulunan Irish Bar’lar size İrlanda’nın gerçek kültürünü öğretecektir.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...