Dublin Otelleri | Dublin Otel Tavsiyeleri

Dublin Otelleri
Dublin Otelleri

İrlanda’nın başkenti olan Dublin’de konaklama ücretleri biraz pahalı. Özellikle yüksek sezonda bu şehri ziyaret edecek olursanız fiyatlar çok daha artmaktadır. Bu yüzden hangi tesiste konakladığınız az da olsa önemli. Dublin Otelleri ve Dublin Otel Fiyatları sezona, bölgeye ve erken rezervasyon fırsatlarına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden bu şehri ne zaman ziyaret edeceğiniz de önemli.

Dublin’de otel ücretleri 60-70£’dan başlamakta ve 350£’ya kadar çıkabilmektedir. Tabi 50£’nun altında olan birkaç oteli bulmak da pekala mümkün. Fakat güzel ve keyifli bir Dublin seyahati için ortalama 100-180£ gecelik konaklama birimlerini tercih etmenizde de yarar var.

En İdeal ve En Uygun Dublin Otelleri

Aşağıdaki oteller arasında aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu 4 otele ek olarak birçok oteli de listeye eklemek mümkün. Fakat bu oteller ile araştırmanıza başlayacak olursanız, çok daha güzel bir konaklama birimi bulabilirsiniz.

1.Academy Plaza Hotel (3 Yıldız)

O’Connell Sokağında bulunan Academy Plaza Hotel, Connolly Tren İstasyonu’na sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Trinity College ve Dublin Kalesi otele sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak Dublin’deki en ideal otellerden biri. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4-5 yıldızlı otelleri aratmayan bu lüks otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 200£’dan başlamaktadır. Diğer 3 yıldızlı otellere nazaran ortalamanın üzerinde olsa da konumu göz önüne alacak olursanız fiyatının normal olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca otelin 5 bin konuktan 8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunmaktadır.

2.The Ripley Court Hotel (3 Yıldız)

O’Connell Caddesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan Ripley Court Hotel, Temple Bar ve Trinity College’ın yakınında bulunmaktadır. Trinity College ve Croke Park yürüyerek otele 10 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

Oldukça şık ve lüks odalara sahip bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 190£’dan başlamaktadır. Ayrıca otelin 9 bin konuktan 7.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

NOT : Dublin’de bölge bölge otel araştırması yapmak istiyorsanız, Dublin’de nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

3.Clayton Hotel Cardiff Lane (4 Yıldız)

Nehrin hemen yanında bulunan bu 4 yıldızlı otel, Bord Gais Energy Tiyatrosu’na bakmaktadır. Konuklar geniş odalar, 22 metrelik yüzme havuzu ve sağlık kulübünün keyfini çıkarabilir. Tesis, 3 Arena’ya 10 dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Tesis, Cardiff Lane’den yürüyerek Pearse Street Tren İstasyonu’na sadece 10 dakikada, hareketli Grafton Caddesi ve Temple Bar’a ise 20 dakikada gidebilirsiniz.

Oldukça lüks ve şık bir otel olan Clayton’da ortalama gecelik konaklama ücretleri 180£’dan başlamaktadır. Yani 3 yıldızlı otellerden bile ucuz. Bu otelin 3 yıldızlı otellerden ucuz olmasının en büyük sebebi ise merkeze biraz daha uzak olması diyebiliriz. Ayrıca otelin 5 bin konuktan 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

4.Ballsbridge Hotel (4 Yıldız)

Dublin Otelleri arasında en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis şehir merkezine birkaç dakikada ulaşım sağlayan DART treninin yanında konumlanmıştır. Bu yüzden şehirdeki birçok noktaya kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehirdeki bazı turistik noktalara yürüme mesafesinde olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 150£’dan başlamaktadır. Ayrıca otelin 10 bin konuktan 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Dublin Merkez Otelleri

Dublin’in tam kalbinde bulunan otelleri 200£’nun altında bir fiyata bulmak ciddi anlamda zor. Özellikle yüksek sezonlarda merkezde bulunan otellerden uzak durmanızda yarar var. Merkeze tren ile 5 dakika uzaklıkta bulunan otelleri çok daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

En Ucuz Dublin Otelleri

Dublin’de ucuz bir otel arıyorsanız öncelikle çıtanızı düşürmelisiniz ve daha sonra da şehir merkezine uzak bölgelerdeki otellere göz atabilirsiniz. Genelde merkeze uzak otellerde erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunmaktadır. Bu fırsatlardan faydalanabilirseniz çok daha uygun fiyata odaları olan otelleri bulabilirsiniz.

Dublin Otelleri veya Dublin Otel Fiyatları her ne kadar sezona, bölgeye veya erken rezervasyona göre farklılık gösteriyor olsa da ortalama fiyatlar bu aralıkta diyebilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here