Dublin’de Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

İrlanda‘nın başkenti ve en büyük şehri olan Dublin’de konaklama, az da olsa araştırma istiyor. Özellikle bütçeli bir Dublin gezisi planlıyorsanız. Bu şehir pahalı ve şehirde konaklama için tercih edilebilecek bölgeler hakkında az da olsa bilginiz olması şart.
Dublin’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en ideal, en çok tercih edilen, fakat kendi kategorisinde en uygun fiyatlı olan 10 otel arasından bütçenize ve zevkinize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu şehir, başlı başına hareketli bir bölge. Efsanevi İngilizce aksanına sahip Irish’lere bayılacaksınız. Hele bir de alkolle aranız iyiyse Dublin’in insanına aşık olacaksınız. 🙂

Bu şehirde gece hayatı hemen hemen her yerde var. Fakat, konaklama için gece hayatının kalbine yakın bir yerde konaklamak isterseniz Temple Bar Bölgesi’nde konaklayın. Biraz sakin, ailece bir gezi yapıyorsanız da Trinity veya Şehir Merkezi’nin sessiz yerlerindeki konaklama birimlerine göz atın.

Dublin’de Nerede Kalınır? Bölgeler

Dublin’de konaklama için birçok otel ve diğer konaklama birimleri tavsiyesi vermek mümkün. İste iş amaçlı isterseniz de kültür amaçlı bu şehri ziyaret ediyor olun. Aradığınız zevkte ve bütçede bir tesisi bu şehirde bulmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken doğru adreste tesis aramak.

 • Bu şehirde konaklama için en merkezi, en çok tercih edilen ve turistik yerlere en yakın olan bölge, City Centre – Şehir Merkezi Bölgesi‘dir.
 • Dublin’de en bütçeli konaklama bölgesi, Trinity Bölgesi‘dir.
 • Dublin Gece Hayatı için en ideal bölge Temple Bar Bölgesi‘dir.

1.Şehir Merkezi Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 – Dublin’de En Merkezi Nerede Kalınır ?

Dublin Şehir Merkezi Bölgesi
Dublin Şehir Merkezi

Mağazalar ve butikler, parklar, barlar ve kulüplerle dolu bu bölgede ihtiyacınız olan her şey hemen yanı başınızda.

Dublin’in şehir merkezi, heyecan verici bir tarih ve kültür karışımı ile doludur. Kıvrımlı ve parke taşlı sokakları çevirerek yürüyün; her köşede hikayeler ve efsanelerle karşılaşacaksınız.

Bu bölge ayrıca, şehirdeki en iyi alışveriş bölgesi olarak da biliniyor. Hem lüks hem butik mağazaları fazlasıyla bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Şehrin tam kalbinde konaklamak istiyorsanız
 • Her şey yanı başımda olsun diyorsanız
 • Dublin gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yakın olmak istiyorsanız
 • Biraz daha lüks otellerde konaklamayı planlıyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Bütçeli bir Dublin gezisi planlıyorsanız
 • Şehirdeki en ucuz restoranları ve otelleri arıyorsanız
 • Biraz daha az turistik bir bölgede konaklamak istiyorsanız

Şehir Merkezi Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Şehrin en eski ve en ünlü alışveriş bölgelerinden biri olan Henry Street bölgesinde alışveriş yapın.

FX Buckley Steakhouse’da geleneksel bir İrlanda bifteği yiyin.

Bir içki alın ve Whelan’s’ta canlı müzik dinleyin.

19. yüzyıl milliyetçi lideri Daniel O’Connell’in anıtı olan OConnell Anıtı’nı görün.

Dünyanın en uzun heykellerinden biri olan 120 metre yüksekliğindeki Dublin Spire’ı görün.

St. Mary’s Pro-Cathedral’i ziyaret edin ve çarpıcı iç mimarisine göz atın.

Şehrin sembollerinden biri olan, 19. yüzyıldan kalma bir köprü olan Ha’penny Köprüsü’nden yürüyün.

Dublin Şehir Merkezi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dublin Merkez Otelleri

Şehir merkezindeki otellerin biraz daha pahalı olabileceğini, çok merkezi oteller yerine merkeze yürüme mesafesinde olan otellere göz atın deriz.

2.Trinity Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Dublin’de En Ucuz Nerede Kalınır ?

Trinity Dublin
Trinity

Liffey Nehri’nin güney tarafında yer alan bu bölge, Dünyaca ünlü Trinity College Dublin’e ev sahipliği yapmaktadır.

Tarihi binalar, ikonik mimari, yeşil alanlar ve olağanüstü tarihle dolu olan bu bölge de, şehirdeki en ucuz otelleri (Dublin’de ucuz kelimesini duyabileceğiniz çok az yer var) bulabilirsiniz.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Şehirdeki en ucuz restoranları ve barları arıyorsanız
 • Lüks seven biri değilseniz.
 • Biraz daha samimi bir atmosfere sahip bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Ucuz otel veya diğer konaklama birimlerinde konaklamayı planlıyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Şehrin tam kalbinde konaklamak istiyorsanız
 • Lüks oteller arıyorsanız
 • Alışveriş için güzel bir bölgede konaklamak istiyorsanız

Trinity Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

En Ucuz Dublin Otelleri – Trinity

Şehirdeki en ucuz otelleri Dublin’in Trinity Bölgesi’nde bulabilirsiniz. En ucuz derken, şehirdeki en ucuz otellerden değil de, konaklanabilecek kendi kategorisindeki en ucuz otellerden bahsediyoruz.

3.Temple Bar Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Dublin Gece Hayatı İçin Nerede Kalınır ?

Dublin En Güzel Oteller
Dublin

Temple Bar, Dublin’in en ünlü semtidir. Liffey Nehri’nin güney kıyısında bulunan bu bölge, şehirdeki en çılgın partilere ev sahipliği yapmasıyla ünlü.

Bu bölge, İrlanda Fotoğraf Merkezi, İris Film Enstitüsü, Yeni Tiyatro ve İrlanda Menkul Kıymetler Borsası gibi önemli kurumlarla dolu bir alandır.

Ayrıca, Dublin’deki en iyi barları ve gece kulüpleri bu bölgede bulunmaktadır.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Dublin gece hayatı için plan yapıyorsanız
 • Orta bütçeli bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Turistik yerlere yakın olmak, ama çok yakın olup da daha fazla ücret ödemek istemiyorsanız
 • Şehirdeki en havalı bölgelerden birinde konaklamak istiyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Çocuklarınız ile gece kulübünde sabahlara kadar içmeyecekseniz
 • Sessiz sakin bir bölge arıyorsanız
 • Gece hayatı ile işiniz yoksa

Tempe Bar Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Temple Bar Bölgesi Otel TavsiyeleriBooking.com

Dublin Otel Tavsiyeleri

Yukarıdaki bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulamadıysanız, şehirdeki en çok tercih edilen ve en iyi konuma sahip aşağıdaki otellere de göz atabilirsiniz.

1.Ballsbridge Hotel (4 Yıldız )

Dublin
Ballsbridge Hotel – nerede kalmalı ?

D4 bölgesinde Ballsbridge bölgesine süper yakın bir konumda bulunan bu şık ve lüks otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Aviva Stadyumu’na sadece 500 metre uzaklıkta bulunan bu otel, konum olarak süper bir yerde bulunuyor. Bu otelden Temple Bar veya Grafton Caddesi’ne yürüyerek ulaşmak da mümkün.

Kendi kategorisindeki diğer 4 yıldızlı otellere nazaran fiyatları normal olan bu otelin almış olduğu 7.8 gibi yüksek bir puanı olması da bu oteli incelemek için yeterli olacaktır. Süper olumlu konuk değerlendirmesine ve denetleyici değerlendirmesine sahip olan bu otele göz atmadan tercih yapmayın derim. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

2.Clayton Hotel Burlington Road (4 Yıldız )

Dublin
Clayton Hotel – Dublin Konaklama Rehberi

Şehir merkezine 15 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, şehir merkezine uzaklığı sayesinde diğer 4 yıldızlı otellerden çok az daha uygun fiyatlı odaları bulunmakta. Bu otel, diğer 4 yıldızlı otellere göre de gayet şık ve lüks bir otel denebilir. Dublin’de 5 yıldızlı lüks bir otelde kalmak yerine Clayton Hotel’de aradığınızı fazlasıyla bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Tesis denetleyicisi tarafından 10 üzerinden 10 almış bu otelin, 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Sırf bu değerlendirmelere bakarak bile bu otelde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Otel, Temple Bar ve Dublin Kalesi’ne de sadece 2 km uzaklıkta bulunmakta. Yani konum olarak da gayet güzel bir yerde bulunuyor denebilir. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

3.Castle Hotel (3 Yıldız )

Dublin
Castle Hotel – Dublin Konaklama

Temple Bar’a ve Dublin Kalesi’ne sadece 12 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum itibariyle şehirdeki en idea otellerden biri. Güzel konumu ve modern odalarıyla oldukça popüler olan bu otelin, 10 üzerinden 10 puan almış tesis denetleyici puanı olduğu gibi, 8.1 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Sırf bu değerlendirme puanlarına bakarak tercih edebileceğiniz bu otel 3 yıldızlı olmasına rağmen 4 yıldızlı otellerin konforunu aratmayacaktır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

4.Maldron Hotel Pearse Street (3 Yıldız )

dublin
Maldron Hotel – Dublin Otelleri

Nerede kalınmalı ? sorusuna gayet güzel ve uygun bir cevap olan Maldron Hotel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Süper popüler olan bu otel, Temple Bar ve Dublin Kalesi gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine sadece 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Bunun yanında diğer turistik yapılara da yürüme mesafesinde bulunması ve 8.1 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip olması, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

5.Temple Bar Inn (3 Yıldız )

dublin otel tavsiyesi
Temple Bar Inn

Temple Bar bölgesi olarak bilinen yerin en popüler ve en uygun otellerinden biri olan Temple Bar Inn, süper konumu ve modern odalarıyla oldukça popüler. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak bu otelde %20’e varan fırsat indirimlerinden yararlanmak da gayet mümkün. Temple Bar’a sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel Dublin Kalesi’ne 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Yani Dublin’e kültür gezisi için geliyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal ve en uygun otellerden biri diyebilirim. Tesis denetleyicisi değerlendirmesine ve 8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu otelde gönül rahatlığıyla rezervasyon yapabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Dublin Ucuz Otel Tavsiyeleri

Aşağıdaki oteller kendi kategorisinden en uygun olan tesisler arasında.

6.Academy Plaza Hotel (3 Yıldız )

Dublin Otel Fiyatları
Academy Plaza

Connolly tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Temple Bar bölgesine 800 metre uzaklıkta bulunuyor. Daha çok aile oteli olarak bilinen bu otelin 8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanı da bulunuyor. Süper olumlu konuk yorumlarına sahip bu otel, diğer 3 yıldızlı otellere nazaran erken rezervasyonlarda biraz daha uygun denebilir.

Açık büfe kahvaltısı ve Dublin Kalesi’ne yakınlığı ile popüler olan bu otele de mutlaka bir göz atmak da yarar var. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

7.Drury Court Hotel (3 Yıldız )

Dublin Hostel tavsiyeleri
Drury Court – Dublin Otel Tavsiyesi

Temple Bar bölgesine yakın bir konumda bulunan bu otel, Güzel konumu ve modern odalarıyla Dublin’de en çok tercih edilen otellerden biri olması ve 8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

Dublin Kalesi’ne 3 ve Temple Bar’a 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki diğer birçok turistik yere de oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

8.Dergvale Hotel (2 Yıldız )

Dublin'da Ev Kiralamak
Dergvale – Dublin’de konaklama

Dublin şehir merkezinin tam kalbinde yer alan bu otel, daha çok şehir merkezinde süper bütçeli bir konaklama birimi arayanların tercih edebileceği otellerden. Otel,  Temple Bar, Trinity College, Dublin Kalesi ve O’Connell Caddesi gibi şehrin önde gelen yerlerine ev sahipliği yapan Grafton Caddesi ve Henry Caddesi arasında yer alıyor. Yani konum olarak bu otelden daha iyi ve daha ucuz otel bulmak, şehir merkezinde oldukça zor. Ayrıca otelin 8.1 gibi bir puanı olması da bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

9.The Kildare Street Hotel By The KeyCollection (2 Yıldız)

Dublin Ucuz Otel Tavsiyeleri
The Kildare

Dublin’in kalbinde yer alan bu otel, Dublin Kalesi ve Temple Bar’a sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok konumu ve uygun fiyatlı odaları için tercih edilen otellerden biri olmasına rağmen, gayet modern odalarıyla da dikkat çekiyor. Otelin  7.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması da, otelin fiyatına göre gayet güzel. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

10.Intercontinental Dublin (5 Yıldız )

Dublin Konaklama Rehberi
Intercontinental

Eğer bütçeli bir Dublin gezisi planlamıyor ve otelim süper lüks olsun diyorsanız, Dublin’de kendi kategorisinde en uygun, fakat en kaliteli otellerden biri olan Interncontinental Hotel’i deneyebilirsiniz. Süper lüks odalarıyla hizmet veren bu otel, şehir merkezine biraz uzak olsa da, otel yakınında ulaşım araçlarını rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Herbet Park’a 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, plaja da 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Dublin Otel Fiyatları

Dublin Gece Hayatı
Dublin Gece Hayatı

Dublin’de otel ücretleri 45£’dan başlamakta ve 500£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 90-160£ arasında, şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara yakın 3-4 yıldızlı otellerde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Eğer 50£’nun altında bir bütçeniz varsa, otel yerine hostelleri tercih etmenizde de yarar var.

Dublin Hostel Tavsiyeleri

Dublin, hostelleri ile de ünlü olan bir şehir. Fakat bu şehirdeki hostellerin öyle basit hosteller olmadığını, çok daha eğlenceli ve modern olduğunu bilin.

 • Eğer bütçeli güzel bir hostel arıyorsanız, hem konum hem de fiyat ve temizlik konusunda gayet iyi olan Jacobs Inn Hostel’e göz atabilirsiniz. Bu hostel şehirdeki en popüler hostellerden biri olduğu gibi en iyi fiyat/fayda oranına sahip tesislerden. Hosteli incele
 • Yok biraz daha modern ve lüks olsun derseniz de, Generator Dublin Hostel’e göz atabilirsiniz. Bu hostel, biraz daha otele benzer lüks havasıyla ünlü. Ayrıca sadece bayan veya sadece erken olan dorm odaları da bulunmaktadır. Hosteli incele

Dublin’de oteller daha çok 3 ve 4 yıldızlı otellerden oluşuyor. Bu şehirdeki 3 yıldızlı otellerin birçoğu, 4 yıldızlı otel kıvamında olduğundan 4 yıldızlı bir otele bakmak yerine 3 yıldızlı lüks bir otele göz atabilirsiniz. Eğer şehir merkezinde konaklamayı düşünmüyorsanız, size tavsiye edebileceğim en ideal bölgeler, Temple Bar, Ballsbridge ve Saint Stephen’s Green bölgesi olacaktır. Bu bölgeler de, şehirdeki en popüler ve en güvenli konaklama bölgeleri olduğu gibi, şehir merkezindeki otellere nazaran fiyatları 1-2 tık daha uygun. Ayrıca şehirdeki birçok noktaya ve turistik yerlere bu bölgelerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Dublin Geceleri
Dublin Gece Hayatı

Bu bölgelerden başka, Rathmines, Drumcondra ve Clontarf bölgeleri, turistlerin en az tercih ettiği yerlerden olmakla birlikte, konaklama fiyatlarının diğer bölgelerdeki otellerden çok büyük farkları yok. bu yüzden bu 3 bölgeyi es geçip, Temple Bar, Ballsbridge ve Saint Stephen’s Green bölgesine veya şehir merkezindeki konaklama birimlerine odaklanmanızı tavsiye ederim.

Dublin’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak eklenebilecek daha birkaç otel daha bulmak mümkün. Aradığınız konforda ve bütçede oteli listede bulamadıysanız, tüm Dublin otellerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...