Dubrovnik Gezilecek Yerler ve Yapılacak 24 Şey

Dubrovnik’i Dubrovnik yapan aslında Game of Thrones oldu diyebiliriz. Tabi ki bundan öncede oldukça popüler olan bu şehir, bu dizinin çekimleri ile şehir adeta turist akınına uğradı.
Dubrvonik gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz o kadar çok yer var ki 1-2 günde bitirmek pek de kolay olmuyor. Fakat gezinize doğru yerden başlayacak olursanız aşağıdaki listedeki hemen hemen her yeri 2 günde halledebilirsiniz.

Eğer Dubrovnik’te sınırlı zamanınız varsa aşağıdaki en popüler turistik yerlerden kendinize ve gezi sürenize göre bir gezilecek yerler listesi çıkarabilirsiniz.

Dubrovnik’te gezilecek yerler listenizi hazırlamadan önce nerede konaklayacağınıza da mutlaka karar verin. Henüz nerede, hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermediyseniz, Dubrovnik’te nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.
Dubrovnik’teki en iyi konaklama bölgelerine, en iyi fiyat/fayda oranına ve en güzel konuk değerlendirme puanına sahip otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

Dubrovnik Gezilecek Yerler Listesi

Dubrovnik Gezilecek Yerler

Dubrovnik’te gezilecek ve görülecek yerlerin büyük bir bölümü şehir merkezi etrafında toplanmakta.

Gezinize şehri seyredebileceğiniz kale duvarlarından, eski şehrin kiliselerinden veya manastır ve anıtlardan başlayabilirsiniz. Eğer eski şehir bölgesinden başlayacak olursanız, çok daha kısa zamanda daha fazla yer görmek mümkün. Ayrıca turistik ve tarihi yerler arası da bu bölgede oldukça kısa.

1.Eski Şehir Surları

Dubrovnik Gezilecek Yerler
Eski Şehir Surları

Şüphesiz Dubrovnik denince akla ilk gelen yerlerden biri Eski Şehir Surları oluyor.

1979 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan bu surlar, şehirdeki en iyi manzarayı seyredebileceğiniz yerlerden. Eski Kent bölgesini ve Adriyatik Denizi’ni en güzel bu surlar üzerinde seyredebilirsiniz.

Tüm Eski Kent bölgesini çevreleyen bu surlar 2 km uzunluğunda ve 17 kuleden oluşmakta.

Eğer Dubrovnik’te tek bir şey yapmak istiyorsanız, o da bu eşsiz görkemli surları ziyaret etmek olmalı.

Yaz aylarında 8:00-19:30 saatleri ve kış aylarında 08:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açık olan bu surların tarihi 13. yüzyıla kadar gitmekte.

Şehir surlarını ziyaret etmek ortalama 150-180 kuna civarında.

TAVSİYE : Eğer sabahları erken kalkabiliyorsanız, bu surları 08:00’de ziyaret edin. Yaz aylarında Dubrovnik’i ziyaret ediyorsanız, gün içerisinde akıl almaz bir sıcaklıkla karşılaşabiliyorsunuz.
Surları gezerken köşe başı market yok. Bu yüzden su alabileceğiniz bir yer de yok. Yanınıza ortalama 3-4 saatlik bir su alın. Şapka takmayı da unutmayın.

Eğer güzel fotoğraf kareleri yakalamak istiyorsanız, akşama doğru 6-7 gibi (Yaz Aylarında) surları ziyaret edebilirsiniz. Güneşin batışını fotoğraflamak bu surlar üzerinde yapabileceğiniz en güzel şeylerden.
Bu surlara giriş için 3 kapı bulunmakta. Ana giriş Pile kapısından. Yani turistlerin %80’i giriş için burayı tercih etmekte. Siz bu kapıyı kullanmayın. St Lucas Kalesi girişi veya St John Kalesi giriş tarafını kullanın. Bu iki giriş çok daha sakin olmakta.

Eğer sabahın erken saatlerinde surlara gitmek istiyorsanız, otelinizi veya diğer konaklama birimlerinizi Old Town (Eski Kent) bölgesinde ayarlamanızda yarar var. Eski Kent bölgesinde bulunan en ideal otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Eski Kent Bölgesi’ni Keşfedin

Dubrovnik Gezilecek Yerler
Eski Kent

Dubrovnik gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından biri olan Eski Kent Bölgesi, şehrin en önemli ve en popüler turistik/tarihi yapılarına ev sahipliği yapmakta.

Bu bölge, surların iç kısmında yer almakta. Bu yüzden surları ziyaret ettikten sonra, bu bölgeye geçebilirsiniz.

Tamamen beyaz taşlardan inşa edilmiş, gotik, barok ve rönesans tarzı sarayları, kiliseleri ve manastırları bu bölgede fazlasıyla görebilirsiniz.

Eski Kent bölgesini gezmenin en güzel şekli kaybolmaktır. Bu bölgede kaybolarak gezin. Ara sokaklara girin ve ilginizi çeken tüm mağazalara göz atın.

Bu bölgede birbirinden güzel ve kaliteli restoranları, kafeleri ve hediyelik eşya alabileceğiniz yerleri bulabilirsiniz.

Dubrovnik’te konaklama için Eski Kent Bölgesi’nin en güzel, en popüler ve en iyi konum sahip otellerinden olan Scalini Palace (4 Yıldız), Apartmants Karla Old Town (3 yıldız) ve Dominus Rooms (4 Yıldız) adlı tesislere göz atmayı da unutmayın.

3.Stradun Caddesi’nde bi aşağı bi yukarı gidin

Dubrovnik Gezilecek Yerler
Stradun Caddesi

Dubrovnik’te görülecek en popüler yerin Eski Kent bölgesi olduğunu söylemiştik. İşte bunun en güzel kanıtlarından biri, Stradun Caddesi.

Stradun Caddesi, Eski Kent bölgesi sınırları içerisinde yer alan şehrin en hareketli ve n popüler caddesi olarak bilinmekte.

Caddenin en güzel yanı oturduğunuz yerden insanları seyredebiliyor olmanız. Bu cadde daha çok restoranlarında ve kafelerinde dinlenmek ve bir şeyler yiyip içmek için tercih ediliyor olsa da, ayrıca güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz yerlendendir.

Beyaz kireçtaşı döşemesiyle ünlü olan, 300 metre uzunluğundaki bu caddenin tarihi 1468 yılına kadar gitmekte. Ayrıca cadde çevresindeki binaların büyük bir çoğunluğu 1667 yılının yıkıcı depreminden sonra 17. yüzyılda inşa edilmiş.

Birbirinden güzel hediyelik eşya dükkanları ile süslü olan bu caddeyi listenize mutlaka ekleyin.

4.Rektör Sarayı

Dubrovnik Gezilecek Yerler
Rektör Sarayı

Yine Eski Kent bölgesinde bulunan yerlerden biri de görkemli yapısı ve tarihiyle ünlü Rektör Sarayı’dır.

Tarihi 15. yüzyıla kadar giden bu saray Gotik-Rönesans tarzında inşa edilmiş. Dubrvonik’i yönetmek için kurulan bu saray günümüzde bir müze olarak hizmet vermekte.

Sarayda en çok beğendiğimiz yerler ise, sarayın zindanı, orjinal mobilyalar ve Game of Thrones’un 2.sezonunda kullanılmış olan avlusuydu.

Onofrio de la Cava tarafından 1435 yılında tasarlanan saray, yüzyıllar boyunca birçok değişikliğe uğramış.

Müzedeki 15 binden fazla koleksiyon arasında, orta çağda Ragusa Cumhuriyeti’ndeki yaşamı ayrıntılandıran pek çok farklı eserleri ve Venedikli ve Dalmaçyalı birçok sanatçının resmini de bu koleksiyonlar arasında görebilirsiniz.

5.Lovrijenac Hisarı’nda Game of Thrones bölümlerini hatırlayın

Dubrovnik Gezilecek Yerler

Game of Thrones’un birçok bölümlerinde kullanılmış olan bu hisar, Dubrovnik gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından.

St Lawrence Kalesi olarak da bilinen bu hisar, şehirdeki en iyi manzaraya sahip yerlerden biri. Daha çok gün batımı ve sabahın erken saatlerinde tercih edilen bu kaleden güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Adriyatik Denizi’nin 37 metre yukarısında etkileyici bir şekilde yükselen bu kale, Venedikliler tarafından 11. yüzyılda yapılmış.

3 teraslı sıra dışı üçgen yerleşimi ile de dikkat çeken bu kale, Dubrovnik’in en ünlü yaz festivali, birçok tiyatro ve müzikal performanslarını seyredebileceğiniz yerlerden.

TAVSİYE : Eski surları ziyaret edecekseniz, bunun için aldığınız biletleri atmayın. Lovrijenac Hisarı için de bu biletleri kullanabilirsiniz.

6.Teleferik ile Dubrovnik’i Seyredin

Teleferik
Dubrovnik Gezilecek Yerler

Dubrovnik’te yapılacak şeyler arasında en iyiler arasında olan bu teleferik ile yerden 778 metre yükseklikten şehrin en güzel fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Ortalama 3-4 dakika süren bu yolculuk ile Dubrovnik’in en güzel manzarasına ev sahipliği yapan bir başka yere, ”Srd Dağı”na ulaşabilirsiniz.

Srd Dağı, daha çok fotoğraf severlerin gün batımı için tercih ettiği yerlerden biri. Süper popüler olan bu dağdan güneşin batışını seyredebilir, Adriyatik Denizinin eşsiz güzelliğine kendinizi kaptırabilirsiniz.

7.Lokrum Adası

Lokrum adası
Lokrum Adasına bu kanolar ile tura çıkacak olursanız, adanın bu mağarasını da görebilirsiniz

Dubrovnik’te gezilecek yerler arasında güzel bir yer olan Lokrum Adası, turistlerin en favori yerlerinden.

Dubrovnik kıyısına sadece 600 metre uzaklıkta bulunan bu küçük ada, şehrin en büyük parkı olarak da bilinmekte.

Popüler bir yüzme yeri arıyorsanız, aradığınızı bu ada içerisinde bulabilirsiniz. Yerli ve yabancıların akın ettiği bu alanda yaz aylarında güneşin ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Geceleri kalamayacağınız bu adaya ilk tekne sabah 10:00’da Dubrovnik’in eski limanından hareket etmekte. Tekneler saat 16:00’a kadar her saat çalışmakta ve yolculuk ortalama 10 dakika sürmekte.

8.Sponza Sarayı’na Göz Atın

Sponza Sarayı
Sponza Sarayı

1500’lerin başında inşa edilmiş olan bu dikdörtgen saray şehirdeki en eski tarihi yapılardan. Günümüzde kent arşivleri olarak hizmet veren bu saray içerisinde 10. yüzyıldan kalma yaklaşık 100 bin belge bulunuyor.

Eski Kent bölgesinde bulunan bu sarayı da, Dubrovnik gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

9.Büyük Onofrio çeşmesini ve Aziz Saviour Kilisesi’ni beraber görün

Dubrovnik Gezilecek Yerler
Onofrio Çeşmesi

1438-1444 yılları arasında inşa edilen şehirdeki en popüler yapılardan biri olan Onofrio Çeşmesi, şehirdeki en eski tarihi yapılar arasında.

1667 depreminden sonra orjinalinden biraz daha küçük olduğu söylenen bu çeşme, şehirdeki en önemli gotik ve rönesans özelliklerini yansıtan Aziz Saviour Kilisesi’nin hemen önünde bulunmakta.

Aziz Saviour Kilisesi, 1667 depreminden sağ kalabilen birkaç tarihi yapıdan biri. Bu yüzden de görülmeye değer.

10.Loggia Meydanı’na bir göz atın

Dubrovnik Gezilecek Yerler
Loggia Meydanı

Eski Kent bölgesinin kuzey doğusunda yer alan bu meydan, şehirdeki Dubrovnik’in en ünlü binalarını ve birçok halka açık olan anıtları görebileceğiniz güzel bir yer.

Ünlü heykeltraş Antonio Ragusino tarafından tasarlanan ve inşa edilen Orlando Sütunu da burada bulunmakta.

Barok cephesiyle göz kamaştıran, paha biçilemez koleksiyonları ile turistlerin beğenisini kazanmış olan Aziz Blaise Kilisesi’de bu meydanda bulunuyor. Bunun yanında 15. yüzyıldan kalma bir saat kulesini de meydanda görebilirsiniz.

11.Dubrovnik Katedrali

Dubrovnik Katedrali
Dubrovnik Katedrali

Dubrovnik gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer tarihi dini yapı ise, Dubrovnik Katedrali’dir.

6. yüzyıldan kalma depremlerden sağ çıkabilmiş yapılardan biri olan Dubrovnik Katedrali, Romalı Andrea Buffalini tarafından Barok bir tarzda tasarlanmış.

Tam adı Bakire Meryem’in Varsayım Katedrali olarak bilinen bu dini yapı, 3 koridoru, apsisi ve görkemli koridoru ile ünlü.

16. yüzyıldan 18. yüzyıla kadar birçok İtalyan sanatçının resimlerini de bu katedral içerisinde görebiliyorsunuz.

Katedral içerisinde ayrıca, İsa’nın çarmıha gerildiği düşünülen hacı da burada görebilirsiniz.

Göz At : Dubrovnik Otelleri

12.Fransisken Manastırı

Fransisken Manastırı
Fransisken Manastırı

Dubrovnik’in görülmeye değer dini yapıları arasında oldukça popüler olan Fransisken Manastırı, 15. ve 16. yüzyıldan kalma dini tabloları, altın ve gümüş eserleri ve diğer kalıntıların bulunduğu bu manastırın geniş ve farklı bir koleksiyona sahip müze bölümü bulunuyor.

Hırvatistan’ın en değerli kütüphanelerinden birine de ev sahipliği yapan bu manastır içerisinde bulunan ortaçağ eczanesini de ziyaret etmeden manastırdan ayrılmayın.

13.Jesuit Merdivenleri’nden çıkın

Jesuit Merdivenleri
Jesuit Merdivenleri

Şehirdeki görülecek en güzel yerler arasında olan bu Jesuit Merdivenleri, her turistin görmeye can attığı yerlerden biri olsa da, güzel fotoğraf karelerinin dışında pek bir albenisi yok diyebiliriz.

Cizvit Merdivenleri olarak da bilinen bu yer, yine Game of Thrones’un bölümlerinde yer alan bir yer.

Birçok kafe ve restoranı merdivenlerin hemen aşağısındaki sokakta bulabilirsiniz.

14.Şehrin en iyi barında bir şeyler için (Buza Bar – Uçurum Manzaralı)

Dubrovnik Gezilecek Yerler
Buza Bar

Dubrovnik’te yapılacaklar arasında olmazsa olmazlardan olan Buza Bar, oturup dinlenebileceğiniz, bir şeyler içebileceğiniz güzel mekan.

Bu şehirde 2 tane buza bar var. Buza 1 ve Buza 2. İkiside eşsiz manzaraya sahip. Gün batımını seyrederken bir şeyler içebileceğiniz bu iki bardan birine mutlaka uğrayın.

15.Kano heyecanı yaşayın

Dubrovnik Gezilecek Yerler
Dubrovnik Gezilecek Yerler

Dubrovnik’te yapılacaklar arasında akıl almaz bir şekilde popüler olan bu deniz kanolarıyla (Kayaklarıyla) güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Biz zamanımız kısıtlı olduğundan es geçmiştik. Fakat zamanınız ve yeteri kadar bütçeniz varsa mutlaka bu Kano deneyimini yaşayın. Zaten çok da pahalı değil.

Dubrovnik’i denizden görmek kadar güzel bir şey sanırım yok. İşte bu yüzden bu kanolar ile turlara katılmalı ve şehri bir de denizden görmelisiniz.

Yarım gün ve tam gün tur seçenekleri ile turistlerin en çok yapmak istediği şeylerden biri olan bu turların fiyatları ise 25£ – 50£ arasında değişmekte.

Bu turlar genelde Pile Kapısı’nın hemen altında bulunan küçük plajdan başlıyor ve birçok tur firmasını burada bulabilir veya online olarak rezervasyon da yapabilirsiniz.

Bu turlar ile şehir surlarının ve lokrum adasının etrafındaki küçük çakıl mağara plajlarını görebilirsiniz.

TAVSİYE : Tam gün tur yerine 3 saatlik gün batımı turlarını tercih edin. Hem daha ekonomik olmakta. Hem de çok daha iyi bir manzara görebiliyorsunuz.

16.Banje Plajı’nda güneşlenin

Banje Plajı
Banje Plajı

Dubrovnik gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz yerlerden bir diğeri de süper popüler Banje Plajı’dır.

Daha çok sunduğu manzarasıyla popüler olan bu plaj, şehirdeki en iyi plajlardan biri olarak biliniyor.

Bu şehri her ne kadar tarihi yapıları ve kültürü için ziyaret ediyor olsanız da, şehrin bu güzel plajını da görmeden dönmeyin.

17.Trsteno Arboretumu 

Dubrovnik Gezilecek Yerler

Deniz kenarındaki güzel konumu ile popüler olan bu sevimli park, 1400’lü yıllardan kalma bir park ve bölgenin en eski arboretumlarından biridir.

Dünyanın dört bir yanından getirilmiş ağaçları görebileceğiniz bu arboretum, kısa yürüyüşler için ideal.

Bu bahçelerde yine Game of Thrones’un çekimlerinin yapıldığı yerlerden biri.

18.Dondurma yemeyi de unutmayın

Dubrovnik Gezilecek Yerler
Dubrovnik Gezilecek Yerler

Dubrovnik’e kadar gidip dondurma yemeden de olmaz. Buranın dondurması da en az Roma kadar popüler.

Eski Kent bölgesinin hemen hemen her köşesinde dondurmacıları görebilirsiniz. Fakat bizim size tavsiyemiz, krepleri ve dondurması ile turistlerin ve yerli halkın uğrak yerlerinden biri olan ”Dolce Vita”yı ziyaret etmenizden yanadır.

Dubrovnik’in ana caddesi olarak bilinen Stradun Caddesi’nin hemen dışında yan sokakta yer alan Dolce Vita dondurma severlerin buluşma noktası olarak bilinir.

30’a yakın farklı dondurma çeşitleri, ev yapımı kek çeşitleri ve farklı sos seçenekleriyle Dolce Vita’yı seveceksiniz.

19.Eski Liman’ın fotoğraflarını çekin

Eski Liman
Eski Liman

Dubrovnik gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer güzel yer ise, Eski Liman’dır. Zamanın Dubrovnik’in deniz ticaretini sağlayan bir yermiş.

Daha çok gün batımını seyretmek için tercih edebileceğiniz yerlerden olan Eski Liman’dan kalkan tekneler ile Lokrum adasına gidebiliyorsunuz.

İki dalga kıran ile çevrili olan bu limanın mimarı, Dubrovnik’in ana mimarı olarak bilinen Paskoce Milicevic’tir.

20.Elafiti Adaları

Elafiti Adaları
Elafiti Adaları – Lopud plajı

Dubrovnik’te yeteri kadar zamanınız var ve şehirdeki turistik ve tarihi yerleri bitirmiş ne yapacağınızı düşünüyorsanız, Elafiti Adaları 1 gününüzü geçirebileceğiniz güzel bir tatil yeri olabilir.

Bu takımadalar arasında nüfusu olan sadece 3 ada bulunuyor. Bunlar Kolocep, Lopud ve Sipan’dır.

Eğer Dubrovnik’in koşuşturmacasından sıkıldıysanız ve 1 günlüğüne güzel bir ada arıyorsanız, Sanj Plajı ile popüler olan Lopud’u deneyebilirsiniz.

Eğer yemek için güzel denize karşı, eşsiz manzarası olan bir restoran arıyorsanız da Kolocep’te bulunan Villa Ruza adlı deniz ürünlerinin servis edildiği mekana göz atabilirsiniz.

Birçok takımadadan oluşan Elafiti Adaları daha çok dalış meraklıları için tercih ediliyor olsa da, birçok tarihi yapıyı da bu adalarda görebilirsiniz.

21.Dubrovnik Uçurum Atlayışı

Elafiti Adaları

Dubrovnik’te yapılacak en adrenalin dolu şeylerden biri de uçurum kenarlarından denize atlamaktır. Bunlar arasında en popüler olan Buza barın hemen yanında bulunan yerdir.

Birçok genç turistin denediği fakat vazgeçip dalış yapmaya karar verdiği bu yerden atlayış yapabilirsiniz. Tabi bu atlayış yerine hemen aşağıda bulunan dalış yerlerinde denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda birçok kazaların meydanı gelmesinden dolayı, birçok turist dalışı tercih ediyor. Eğer sizin de bir uçurum atlayışı deneyiminiz yoksa, sadece dalış yaparak bu aktiviteyi geçiştirin.

22.Romantik gün batımı seyrine çıkın

Dubrovnik Gezilecek Yerler
Dubrovnik Gezilecek Yerler

Dubrovnik’e kadar geldiniz yapacak hiç romantik bir şey bulamadınız mı ? O zaman bu gün batımı turlarını mutlaka deneyin.

”Sunset Cruise” olarak bilinen bu turlar, kano veya kayık gezisinden çok daha farklı. Bir teknede daha çok akşam yemeği gün batımı turu olarak satılan bu paketlere mutlaka göz atın. Özellike çift olarak Dubrovnik’i ziyaret ediyorsanız.

Tur, Eski Kent çevresinde ortalama 2.5 saat sürmekte. Bir büfe akşam yemeği, Lokrum Adası ve eşsiz bir gün batımı manzarasını kapsamakta.

23.Dubrovnik müzelerini ziyaret edin

Dubrovnik Gezilecek Yerler

Dubrovnik gezilecek yerler listesine en azından 1 müze ekleyin. Bu şehrin her bir köşesinde tarihi yapıları görebileceğiniz gibi birçok müzeyi de görebilirsiniz.

Bu müzeler arasında en çok sevilen Rupe Etnografya Müzesi’dir. Eski Kent bölgesinin arka sokaklarında yer alan ve antik tahıl ambarı içerisinde bulunan Rupe Müzesi, Dubrovnik’in ve halkının geleneklerini ve tarihini 5 binden fazla eser ile en iyi yansıtan bir müzedir.

Son zamanlarda açılmış müzelerden biri olan Aşk Hikayeleri Müzesi de turistlerin en çok merak ettiği yerlerden. Bizim görmek istediğimiz fakat bir şekilde listemize eklemeyi unuttuğumuz yerlerden biri.

Bu Aşk Hikayeleri Müzesi içerisinde bulunan sergiler, daha çok Dubrovnik’te çekilen diziler ve filmlere konu olmuş aşk hikayelerini kapsıyor. Bunlar arasında Game of Thrones bile varmış.

Bunun yanında dünyanın dört bir yanından müzeye verilmiş olan birçok aşk hikayesini de bu müze içerisinde görmek mümkün.

24.Jet Ski’ye Binin

Dubrovnik gezilecek yerler listenizi bitirdiniz ve hala şehirde zamanınız varsa, şehri bir de Jet Ski ile görün.

Dubrovnik’te tekne kiralamak istiyorsanız, tekne lisansına ihtiyacınız var. Fakat Jet Ski sürmek için bir lisansa ihtiyacınız yok. Bu yüzden de şehri denizden görmek isteyenlere hızlı ve farklı bir çözüm de Jet Ski ile birlikte geliyor. Fiyatların biraz pahalı olduğunu ve bu Jet Skileri her yerde kiralayamayacağınızı da bilmenizde yarar var.

Dubrovnik gezilecek yerler ve yapılacaklar bu liste ile sınırlı olmasa da, şehirdeki en popüler yerler ve en güzel yapılacak şeylerin başında bu listedeki yerler geliyor diyebiliriz.

Dubrovnik’te Nerede Kalınır ? 

Dubrovnik, turistler için oldukça pahalı olabilen şehirlerden biri. Özellikle konaklama, yemek ve turistik yerler süper pahalı olabiliyor. Bu yüzden bu şehirde nerede konaklayacağınız ve nerede yemek yiyeceğiniz oldukça önemli.

Yemek seçimini konaklayacağınız bölgeye göre rahatlıkla yapabilirsiniz. Dubrovnik’te nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atacak olursanız, şehirdeki en ideal bölgeleri ve bu bölgelere özel konaklama birimi tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Dubrovnik Gezilecek Yerler
Dubrovnik Gezilecek Yerler

Bu şehirde konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden biri Old Town (Eski Kent Bölgesi)’dır. Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki turistik yerlerin yarısından fazlasına yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Eski Kent bölgesinde konaklamanın en güzel yanlarından biri de, yerli halk ile iç içe olabilir, gecenin geç saatlerine kadar barlarda ve kafelerde oturabilirsiniz. Eski Kent bölgesi ayrıca şehirdeki en çok otel seçeneğine ev sahipliği yapan yerlerden. Bu yüzden aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu bölgede çok daha rahat bulabilirsiniz.

Eski Kent Bölgesi’nde otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı Dominus Rooms’a göz atabilirsiniz. Bu tesis plaja yakın olduğu gibi Dubrovnik gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere de kısa yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Dubrovnik Gezilecek Yerler
Dubrovnik Gezilecek Yerler

Yine Eski Kent Bölgesi’nde bulunan Scalini Palace adı verilen 4 yıldızlı tesis de, bu bölgede tercih edilebilecek en ideal konaklama birimleri arasında. Eşsiz balkon manzarası, sunduğu hizmetleri, konumu ve birçok olumlu konuk yorumlarıyla bu tesisi gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz.

Son olarak Eski Kent Bölgesi’nin en güzel apartman tarzı konaklama birimlerinden biri olan ”Aparmants Karla Old Town” adlı tesisi deneyebilirsiniz. 3 yıldızlı bu tesis, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri olarak bilinmekte ve şehirdeki gezilecek yerler bakımından popüler olan birçok yere yakın bir konumda bulunmakta.

Eski Şehir Bölgesi’nde konaklamak istemezseniz, Lapad, Ploce veya Gruz bölgelerine de göz atabilirsiniz. Bu bölgelerde konaklama birimleri Eski Kent Bölgesi’ne göre daha uygun. Fakat şehirdeki turistik yerlere ulaşım bu yerlerden bazen zor olabiliyor.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...