Dubrovnik Otelleri | Dubrovnik Otel Fiyatları

Dubrovnik Otelleri
Dubrovnik Otelleri

Hırvatistan’da bulunan Dubrovnik, Adriyatik Denizi sahilinde bulunmakta. Daha çok tarihi eserleri ile ünlü olan bu şehir kültürel geziler için en iyi destinasyonlardan biridir. Dubrovnik, konaklama konusunda az da olsa araştırma isteyen şehirlerden. Özellikle bütçeli bir otel arıyor veya çok güzel bir yerde konaklamak istiyorsanız. Dubrovnik otelleri veya Dubrovnik Otel Fiyatları, sezona, bölgeye ve erken rezervasyona göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden bu şehre ne zaman gideceğiniz ve nerede konaklayacağınız oldukça önemli.

Dubrovnik’te otel fiyatları 40£’dan başlamakta. Fakat ideal oteller genelde 50-100£ arasındadır. Bunun yanında biraz daha uygun olan otelleri bulmak da pekala mümkün.

En İdeal ve En Uygun Dubrovnik Otelleri

1.Cinema View House (3 Yıldız)

Şehirdeki en ideal ve en popüler otellerden biri olan bu tesis, şehrin merkezinde bulunmaktadır. Eski Kent’e kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 160£’dan başlamaktadır. Biraz pahalı bir otel olsa da konumunu göz önüne aldığınızda çok da pahalı olmadığını görebiliyorsunuz.

Şehirdeki en önemli yapılardan olan : Onofrio çeşmesi, Bokar Kalesi ve Minceta Kulesi otele sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen bu tesisin 8.9 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunmaktadır. Rezervasyon yaparken konuk yorumlarına mutlaka göz atın derim.

2.Aparments Festa (3 Yıldız)

Dubrovnik Eski Kenti’nin tam kalbinde bulunan bu eşsiz tesis, daha çok stüdyo daire olarak hizmet vermektedir. Orlando Sütunu veya Onofrio Çeşmesi gibi şehirde önde gelen turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunan bu tesis daha çok kalabalık grupların veya aile olarak seyahat edenlerin tercih edebileceği tesislerden.

Bu tesisin ortalama gecelik konaklama ücretleri (4 kişilik) 70£’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki en uygun fiyatlı tesislerden biri. Ayrıca tesisin 600 konuktan 9.5 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

3.Hotel Kompas (4 Yıldız)

Eski Kent Bölgesine otobüsle 15 dakika uzaklıkta olan bu otel, merkezi bir otel olmasa da şehirdeki birçok turistik noktaya çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Eşsiz bir açık yüzme havuzu olan bu 4 yıldızlı lüks otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 100£’dan başlamaktadır. Yani şehir merkezinde 2-3 yıldızlı otellerin çoğundan ucuz. Otelin ucuz olmasının en büyük nedeni merkeze uzak olması. Fakat dilediğiniz gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak merkeze ulaşabiliyorsunuz. Bu yüzden otelin konumunu problem etmeye gerek yok. Ayrıca otelin 1.200 konuktan 9.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Dubrovnik Otelleri arasında en uygun fiyatlı ve en lüks otellerden biri olan bu tesisin spa ve sağlık merkezi, yüzme havuzu, fitness merkezi, sahili ve barı bulunmaktadır.

4.Hotel Adria (4 Yıldız)

Dubrovnik Eski Kent bölgesine 2.5 km uzaklıkta bulunan 4 yıldızlı lüks otel, şehirdeki en ideal ve en uygun otellerden biri. Lapad Körfezi’nin manzarasını sunan bu eşsiz otelde ortalama gecelik konaklama ücretleri 70£’dan başlamaktadır. Fitness merkezi ve yüzme havuzu da olan bu otelin 2.300 konuktan 8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunmaktadır. Sırf bu puana ve otel fiyatına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün.

5.Rixos Libertas Dubrovnik (5 Yıldız)

Şehirdeki en lüks otellerden biri olarak bilinen bu tesis, eski kent merkezine sadece 15 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca panaromik deniz manzarasına sahip havuzu olan bu eşsiz otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 150£’dan başlamaktadır. Fakat erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak 100£’ya kadar odaları bu otelde bulabiliyorsunuz.

Havaalanı servisi, fitness merkezi, açık yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezi de olan bu otelin 1.000 konuktan 8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunmaktadır. Şehirdeki birçok turistik noktaya bu otelden çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Dubrovnik Merkez Otelleri

Bu şehirde süper merkezi oteller biraz pahalı olabiliyor. Fakat yine merkeze 10-15 dakika uzaklıkta bulunan otellerde konaklayarak merkezde konaklamış gibi oluyorsunuz. Bu yüzden süper merkezi otellerden mümkün olduğunca uzak durmanızı tavsiye ederim. Ayrıca kalabalık turist trafiği de sizi rahatsız edebiliyor.

Ucuz Dubrovnik Otelleri

Dubrovnik Otelleri arasında en ucuz olan oteller genellikle şehir merkezinin dışında bulunmaktadır. Eğer şehir merkezine 2-3 km uzaklıkta bulunan otelleri tercih edecek olursanız fiyatların çok daha uygun olduğunu görebiliyorsunuz.

Göz At : Dubrovnik’te Nerede Kalınır ?

Dubrovnik Otelleri veya Dubrovnik otel fiyatları her ne kadar sezona bölgeye veya erken rezervasyona göre farklılık gösteriyor olsa da ortalama fiyatlar bu aralıktadır.

7 Senelik Profosyonel Yurt dışı otel ve hostel tecrübesinden sonra, part time olarak başladığım gezi bloguna, Full time devam. Özellikle Güneydoğu Asya'da geçirdiğim 5 seneden fazla süreyi, gezerek çalıştığım şehirleri ve çok daha fazlasını yazılarımda paylaşıyorum. -iyi bir Backpacker, -içerisinde çikolata olan her şeyi sever. -En iyi yaptığı şey ; ''Running a Hostel''

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here