Hırvatistan’ın Adriyatik Denizi sahilinde bulunan Dubrovnik, Orta Çağ’dan kalma tarihi eserleri ile ünlü oldukça turistik bir şehir. Bu şehirde konaklama ise, diğer birçok Avrupa ülkesine göre gayet uygun. Fakat erken rezervasyonlar ile çok daha uygun fiyatlara bu şehirde oteller bulmak da mümkün.  Bunun yanında yüzlerce konaklama birimi arasından seçim yapmakta bir hayli zor. Bu yüzden, Dubrovnik’te nerede kalınır ? adlı bu yazıya göz atarak, şehirdeki en ideal, en iyi konuk değerlendirmesi ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip oteller arasından bütçenize ve zevkinize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Dubrovnik’te bulunan otellerin %80’lik gibi büyük bir bölümü Temmuz-Ağustos aylarında doluyor. Yani daha çok yaz ayları için oldukça yoğun. Bu ayların otel rezervasyonları da, nisan-mayıs aylarında başlıyor. Yani 3-4 ay öncesinden rezervasyon yapılmaya başlanıyor. Fakat size tavsiyem bu şehirde erken rezervasyon olayını fazla abartmamanız olacaktır. Yani 5-6 ay öncesinden bu şehir için rezervasyon yapmanın pek bir mantığı olmuyor. Şöyle ki, erken rezervasyon fırsatları genel olarak 45-90 gün öncesinden başlıyor. Daha erken bir rezervasyon yapacak olursanız, 2-3 ay öncesindeki erken rezervasyon fırsatlarından yararlanamayabilirsiniz. Bu yüzden 2-3 ay öncesi Dubrovnik’te otel rezervasyonu için ideal olacaktır.

Dubrovnik’te nerede kalınır ? diye herhangi bir Hırvatlıya veya şehri ziyaret etmiş orta yaşta turistlere sorduğunuzda alacağınız cevap ilk olarak Old Town veya Lapad oluyor. Fakat benim konakladığım Ploce bölgesi de oldukça turistik ve fiyat bakımından da diğer bölgelere nazaran 1 tık uygun. Bunun yanında Gruz da konaklama için tercih edilebilecek bölgelerden. Bu 4 bölgeyi inceleyerek hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra konaklama birimini çok daha rahat bulabilirsiniz.

Dubrovnik’te Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Dubrovnik’te konaklama için birçok farkı bölge bulunmakta. Bu bölgeler arasında en popüler olanlar ise, Old Town (Şehir Merkezi), Ploce ve Lapad Bölgesidir. Bunun yanında Gruz bölgesi de son yıllarda oldukça fazla tercih edilen bölgelerden. Bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

OLD TOWN (Şehrin Kalbi – Bölge Puanı 100/100)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır ?
Rooms Placeta

Şehrin tarihi bölgesi olarak bilinen Old Town, süper merkezi bir bölgede konaklamak isteyenlerin ilk tercih ettiği yerlerden oluyor. Bu bölgede bir otel tercih ettiğinizi düşünürsek, şehirdeki tüm turistik yerlere yürüyerek 20 dakikadan daha az bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Yani bu bölgede konaklayıp da ulaşım aracına ihtiyacı olacak bir allahın kulu olmayacaktır.

Bu bölgede kalın EĞER; Gece hayatı için planlarınız varsa, alışveriş caddelerine ve mağazalarına yakın olmak istiyorsanız, cafe ve restoran konusunda bol bol seçeneklerim olsun diyorsanız.

Old Town’da bulunan tüm otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Excelsior (5 Yıldız – Süper Popüler) : Dubrovnik’te otel fiyatları çok pahalı olmadığından burada gönül rahatlığıyla 4-5 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz. Eski Kent (Old Town) Bölgesine sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu süper lüks otel de erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunmakta. Eğer 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, çok daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. Ayrıca bu otelin 9.2 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Boutique Hotel Stari Grad (4 Yıldız) : Old Town Bölgesi’nin en popüler ve en ekonomik otellerinden biri olan bu 4 yıldızlı otel havaalanı servisi ve uygun fiyatlı odalarıyla popüler. Şehirdeki birçok turistik noktaya yakın bir konumda bulunması da bu otelin en güzel özelliklerinden. 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli de Dubrovnik’te nerede kalınır ? sorunuza cevap olarak düşünebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

PLOCE BÖLGESİ (Böle Puanı 90/100)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır
Apartments Villa Ari – Daire

Dubrovnik’te biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimleri arıyorsanız, benim konakladığım ve gayet de memnun kaldığım Ploce bölgesini deneyebilirsiniz. Bu bölgeden Old Town bölgesine ve şehirdeki diğer turistik yerlere yürüyerek gidebiliyorsunuz (Çok kısa mesafeler değil). Birçok bütçeye uygun konaklama birimini burada rahatlıkla bulmak da mümkün.

Ploce’de kendi içerisinde ikiye ayrılıyor diyebilirim. Birinci bölüm tarihi yapıların bulunduğu bölüm. Hemen şehir duvarlarının yanında kalıyor. Bura daha çok tarihi yapılar ve alışveriş mağazalarıyla dolu. Diğer bölüm olan BANJE ise, şehirdeki en büyük halk plajına ev sahipliği yapıyor. Burada, yüzebilir, kafanızı dinleyebilir veya birçok turistik yere buradan yürüyerek gidebilirsiniz.

Ploce Bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

LAPAD BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır
Apartments Daisy – Daire

Sahili ile popüler olan bu bölgede daha çok daireler ve 3 yıldızlı oteller bulunuyor olsa da, lüks otelleri de bulmak mümkün. Ayrıca bu bölgede bulunan konaklama birimleri diğer iki bölgeye nazaran biraz daha uygun. Sırf bu yüzden bile bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Old Town’a veya şehirdeki diğer bölgelere gitmek istiyorsanız da ulaşım oldukça kolay. Bölgede 15 dakikada bir hareket eden otobüsleri bulmak mümkün. Yani bu bölgeden şehirde dilediğiniz herhangi bir yere ulaşmak mümkün.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Ivka (3 Yıldız) : Lapad bölgesinin en güzel ve en uygun otellerinden biri olan Hotel Ivka, şehirdeki en iyi konuk yorumlarına sahip otellerden. Ayrıca bu otelden plaja da 10 dakikada yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Bu otelden Eski Kent bölgesine otobüsle 10-15 dakika içerisinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT. 

–Hotel Kompas (4 Yıldız) : Eski Kent bölgesine otobüsle sadece 15 dakika uzaklıkta olan bu otel, hem şık ve modern odalarıyla hem de fiyatı ve konuk yorumlarıyla oldukça popüler. Sahilde bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaalanı servisi, yüzme havuzu ve spa merkezi olan bu otelin 9.2 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

GRUZ BÖLGESİ (85/100)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır
Berkeley Hotel & Day Spa

Gruz, Dubrovnik’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri. Şehrin merkez limanı olarak bilinen Gruz’da yolcu gemilerinin ilk yanaştığı yer. Old Town bölgesinin kuzeyi olarak bilinen bu bölge şehir kalabalığından ve turistlerden kaçmak isteyenlerin tercih edebileceği en ideal bölgelerden.

Gruz, şehirdeki en ucuz restoranları, cafeleri ve konaklama birimlerini bulabileceğiniz bir bölge. Yani bu bölgede konaklamasanız bile yemek için uygun restoranlara ev sahipliği yapan Gruz’u deneyebilirsiniz. Lapad bölgesindeki bazı konaklama birimlerinin buraya oldukça yakın olduğunu da unutmayın.

Bu bölgeye yakın olan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; Hotel Adria adlı 4 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.

Dubrovnik’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha eklemek mümkün. Fakat aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bu 4 bölgeden birinde rahatlıkla bulabileceğinizden, kafanızı fazla bulandırmanıza da gerek yok.

Dubrovnik Otel Tavsiyeleri – En İdeal 3 Otel

Dubrovnik’te birçok otel bulabilirsiniz. Fakat bu oteller arasında en ekonomik en ideal ve en çok tercih edilen 3 oteli aşağıda bulabilirsiniz.

1.Hotel Perla (3 Yıldız)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır
Hotel Perla – Dubrovnik’te Nerede Kalınır

Old Town’a 3 km uzaklıkta bulunan bu tesis plaja 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak mükemmel bir yerde bulunmuyor olmasa da, otobüsler ile şehirdeki dilediğiniz birçok yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Lapad’da bulunan bu otel diğer 3 yıldızlı otellere nazaran daha lüks olsa da, fiyat bakımından biraz daha uygun denebilir. Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Vis (3 Yıldız)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır
Hotel Vis

Plaja 50 metre uzaklıkta bulunan bu popüler otel, Lapad bölgesinde bulunuyor. Old Town bölgesine otelden otobüs ile 15 dakikada ulaşmak da mümkün. Bunun yanında otelin 1.300 konuktan 7.0 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunuyor. Tesise yakın birçok bar, cafe ve restoranı da fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Otelin oda ücretleri 3 yıldızlı otellere göre normal olsa da, plajı, konumu ve modernliği ile Dubrovnik’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olacaktır. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Villa Homa (Muhteşem Seçim – 4 Yıldız)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır
Villa Homa

4 yıldız konforunda olan Villa Homa, farklı tarzda konaklama birimi arayanlar için gayet ideal olacaktır. Gayet uygun fiyatlı ve geniş odalarıyla popüler olan bu tesis şehrin tam kalbinde, Old Town’da bulunuyor. Bunun yanında plaja 250 metre uzaklıkta olması, Stradun Caddesi’ne süper yakın olması, Banje Plajı’na 100 metre uzaklıkta bulunması ve 8.2 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip olması bu tesisi tercih etmek için yeterli olacaktır.

Şehirdeki birçok bara, cafeye, restorana veya turistik yapılara yürüyerek bu tesisten rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Mükemmel bir konuma sahip bu tesisin şık ve lüks odaları ise tesisin en büyük artılarından. Tesisi incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

[huge_it_maps id=”27″]

 

Dubrovnik’te nerede kalınır ? sorusu için daha birçok otel tavsiyesi eklemek mümkün. Fakat kendi kategorisinde gayet uygun olan, fiyat/fayda oranı yüksek olan ve yüksek konuk değerlendirmelerine sahip olan bu oteller arasından aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here