Dubrovnik’te Nerede Kalınır ? | Bölgeler Ve Otel Tavsiyeleri

Hırvatistan’ın Adriyatik Denizi sahilinde bulunan Dubrovnik, Orta Çağ’dan kalma tarihi eserleri ile ünlü oldukça turistik bir şehir. Bu şehirde konaklama ise, diğer birçok Avrupa ülkesine göre gayet uygun. Fakat erken rezervasyonlar ile çok daha uygun fiyatlara bu şehirde oteller bulmak da mümkün.  Bunun yanında yüzlerce konaklama birimi arasından seçim yapmakta bir hayli zor. Bu yüzden, Dubrovnik’te nerede kalınır ? adlı bu yazıya göz atarak, şehirdeki en ideal, en iyi konuk değerlendirmesi ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip oteller arasından bütçenize ve zevkinize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Dubrovnik’te bulunan otellerin %80’lik gibi büyük bir bölümü Temmuz-Ağustos aylarında doluyor. Yani daha çok yaz ayları için oldukça yoğun. Bu ayların otel rezervasyonları da, nisan-mayıs aylarında başlıyor. Yani 3-4 ay öncesinden rezervasyon yapılmaya başlanıyor. Fakat size tavsiyem bu şehirde erken rezervasyon olayını fazla abartmamanız olacaktır. Yani 5-6 ay öncesinden bu şehir için rezervasyon yapmanın pek bir mantığı olmuyor. Şöyle ki, erken rezervasyon fırsatları genel olarak 45-90 gün öncesinden başlıyor. Daha erken bir rezervasyon yapacak olursanız, 2-3 ay öncesindeki erken rezervasyon fırsatlarından yararlanamayabilirsiniz. Bu yüzden 2-3 ay öncesi Dubrovnik’te otel rezervasyonu için ideal olacaktır.

Dubrovnik’te Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Dubrovnik’te konaklama için birçok farkı bölge bulunmakta. Bu bölgeler arasında en popüler olanlar ise ;

 • Dubrovnik gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlerden birçoğuna ev sahipliği yapan şehrin kalbi olarak bilinen Old Town – Eski Şehir Bölgesi, şehrin en çok tercih edilen ve en iyi konuma sahip bölgesidir. Dubrovnik gece hayatı için planlarınız varsa bu bölgeden başka bir yerde konaklamanıza gerek yok.
 • Dubrovnik’te bütçeli bir konaklama bölgesi arıyorsanız Gruz Limanı Bölgesi‘ne göz atabilirsiniz.
 • Dubrovnik’te Old Town’a alternatif olarak en ideal konaklama bölgesi Ploce Bölgesi‘dir.
 • Dubrovnik’te ailece nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevabı Lapad Bölgesi‘nde bulabilirsiniz.

OLD TOWN – ESKİ ŞEHİR Bölgesi (Şehrin Kalbi – Bölge Puanı 95/100)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır ?
Dubrovnik

Şehrin tarihi bölgesi olarak bilinen Old Town, süper merkezi bir bölgede konaklamak isteyenlerin ilk tercih ettiği yerlerden oluyor. Bu bölgede bir otel tercih ettiğinizi düşünürsek, şehirdeki tüm turistik yerlere yürüyerek 20 dakikadan daha az bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Yani bu bölgede konaklayıp da ulaşım aracına ihtiyacınız olmayacaktır.

Bu bölgede kalın, EĞER ;

 • Gece hayatı için planlarınız varsa
 • Alışveriş caddelerine ve mağazalarına yakın olmak istiyorsanız
 • Cafe ve restoran konusunda bol bol seçeneklerim olsun diyorsanız.
 • Otelimden çıkıp bi koşu tarihi ve turistik yerleri göreyim diyorsanız
 • Daha çok otellerde konaklamayı planlıyorsanız (Otellerin en fazla olduğu bölgedir)

Bu bölgede kalmayın, EĞER ;

 • Dairelerde konaklamayı planlıyorsanız (Dairelerin en pahalı olduğu bölgedir)
 • Süper turistik yerleri sevmiyorsanız
 • Çok ucuza otel veya diğer konaklama birimleri arıyorsanız
 • Sessiz sakin bir bölge arıyorsanız

Old Town’da bulunan tüm otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Excelsior (5 Yıldız – Süper Popüler) : Dubrovnik’te otel fiyatları çok pahalı olmadığından burada gönül rahatlığıyla 4-5 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz. Eski Kent (Old Town) Bölgesine sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu süper lüks otel de erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunmakta. Eğer 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, çok daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. Ayrıca bu otelin 9.2 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Boutique Hotel Stari Grad (4 Yıldız) : Old Town Bölgesi’nin en popüler ve en ekonomik otellerinden biri olan bu 4 yıldızlı otel havaalanı servisi ve uygun fiyatlı odalarıyla popüler. Şehirdeki birçok turistik noktaya yakın bir konumda bulunması da bu otelin en güzel özelliklerinden. 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli de Dubrovnik’te nerede kalınır ? sorunuza cevap olarak düşünebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

PLOCE BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır ?
Ploce

Dubrovnik’te biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimleri arıyorsanız, benim konakladığım ve gayet de memnun kaldığım Ploce bölgesini deneyebilirsiniz. Bu bölgeden Old Town bölgesine ve şehirdeki diğer turistik yerlere yürüyerek gidebiliyorsunuz (Çok kısa mesafeler değil). Birçok bütçeye uygun konaklama birimini burada rahatlıkla bulmak da mümkün.

Ploce’de kendi içerisinde ikiye ayrılıyor diyebilirim. Birinci bölüm tarihi yapıların bulunduğu bölüm. Hemen şehir duvarlarının yanında kalıyor. Bura daha çok tarihi yapılar ve alışveriş mağazalarıyla dolu. Diğer bölüm olan BANJE ise, şehirdeki en büyük halk plajına ev sahipliği yapıyor. Burada, yüzebilir, kafanızı dinleyebilir veya birçok turistik yere buradan yürüyerek gidebilirsiniz.

Bu bölgede kalın, EĞER ; 

 • Old Town’a alternatif bir bölge arıyorsanız
 • Turistik yerlere yakın ama çok da yakın olmak istemiyorsanız
 • Bazı yerler için toplu taşıma araçlarını kullanmayı dert etmiyorsanız
 • Daha çok dairelerde konaklamayı tercih ediyorsanız (Bu bölgede toplasanız 10 otel ya var ya yok. Bu yüzden otel konusunda seçenekleriniz biraz sınırlı)
 • Lüks otellerde konaklamak istiyorsanız (Bölgede bulunan otellerin büyük bir bölümü 5 yıldızlıdır ve şehrin en iyileri arasındadır)

Bu bölgede kalmayın, EĞER ;

 • Otel konusunda çok fazla seçeneğim olsun istiyorsanız
 • Gece hayatına süper yakın olmak istiyorsanız (Gece hayatı araçlara ihtiyacınız olabilir)

Ploce Bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • İlk olarak eşsiz bir manzarası olan Grand Villa Argentina adlı 5 yıldızlı otele göz atın derim. Şehirdeki en kaliteli ve en iyi otellerden biri olan bu tesisin 9.0 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Bu otelin en güzel yanı da Old Town – Eski Kent’e sadece 5 dakika yürüme mesafesinde olmasıdır. Şehirdeki turistik yerlerin hemen hemen hepsine bu otelden yürüyerek gidebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha lüks bir tesiste konaklamak isterseniz de, şehirdeki en iyi otellerin başında gelen 5 yıldızlı Villa Dubrovnik adlı otele göz atabilirsiniz. Bu otelden Eski Kent Merkezi’ne yürüyerek 15 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Şehirdeki turistik yerler çok yakın olmasa da 15-25 dakika içerisinde hemen hemen tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin 9.4 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

LAPAD BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır ?
Dubrovnik’te Nerede Kalınır ?

Sahili ile popüler olan bu bölgede daha çok daireler ve 3 yıldızlı oteller bulunuyor olsa da, lüks otelleri de bulmak mümkün. Ayrıca bu bölgede bulunan konaklama birimleri diğer iki bölgeye nazaran biraz daha uygun. Sırf bu yüzden bile bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Old Town’a veya şehirdeki diğer bölgelere gitmek istiyorsanız da ulaşım oldukça kolay. Bölgede 15 dakikada bir hareket eden otobüsleri bulmak mümkün. Yani bu bölgeden şehirde dilediğiniz herhangi bir yere ulaşmak mümkün.

Bu bölgede kalın, EĞER ;

 • Biraz daha sakin bir konaklama bölgesi arıyorsanız
 • Konaklama ücretlerinin 1 tık daha uygun olabileceği yerleri arıyorsanız
 • Otel ve diğer konaklama seçeneğim fazla olsun diyorsanız
 • Turistik yerlere ve şehrin merkezine 2-3 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız

Bu bölgede kalmayın, EĞER ; 

 • Toplu taşıma araçlarıyla aranız iyi değilse
 • Şehrin tam kalbinde konaklamak istiyorsanız
 • Gece hayatı için bu şehirde plan yapıyorsanız

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Ivka (3 Yıldız) : Lapad bölgesinin en güzel ve en uygun otellerinden biri olan Hotel Ivka, şehirdeki en iyi konuk yorumlarına sahip otellerden. Ayrıca bu otelden plaja da 10 dakikada yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Bu otelden Eski Kent bölgesine otobüsle 10-15 dakika içerisinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT. 

–Hotel Kompas (4 Yıldız) : Eski Kent bölgesine otobüsle sadece 15 dakika uzaklıkta olan bu otel, hem şık ve modern odalarıyla hem de fiyatı ve konuk yorumlarıyla oldukça popüler. Sahilde bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaalanı servisi, yüzme havuzu ve spa merkezi olan bu otelin 9.2 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

GRUZ LİMANI BÖLGESİ (Bölge Puanı – 85/100)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır ?
Dubrovnik Nerede Kalınır ?

Gruz, Dubrovnik’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri. Şehrin merkez limanı olarak bilinen Gruz’da yolcu gemilerinin ilk yanaştığı yer. Old Town bölgesinin kuzeyi olarak bilinen bu bölge şehir kalabalığından ve turistlerden kaçmak isteyenlerin tercih edebileceği en ideal bölgelerden.

Gruz, şehirdeki en ucuz restoranları, cafeleri ve konaklama birimlerini bulabileceğiniz bir bölge. Yani bu bölgede konaklamasanız bile yemek için uygun restoranlara ev sahipliği yapan Gruz’u deneyebilirsiniz. Lapad bölgesindeki bazı konaklama birimlerinin buraya oldukça yakın olduğunu da unutmayın.

Not : Bu bölge şehir merkezine ve turistik yerlere 1.5-2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani hemen hemen Lapad Bölgesi gibi bir uzaklıkta. Bu bölge, şehirdeki en ucuz konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgedir. Bu yüzden, bütçeli bir Dubrovnik gezisi planlıyorsanız bu bölgeye de mutlaka göz atın.

Bu bölgeye yakın olan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; Hotel Adria adlı 4 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.

Dubrovnik’te nerede kalınmalı? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha eklemek mümkün. Fakat aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bu 4 bölgeden birinde rahatlıkla bulabileceğinizden, kafanızı fazla bulandırmanıza da gerek yok.

Dubrovnik’te Nerede Kalınır ? – En İdeal 3 Otel

Dubrovnik’te birçok otel bulabilirsiniz. Fakat bu oteller arasında en ekonomik en ideal ve en çok tercih edilen aşağıdaki 3 otele de göz atmanızda yarar var.

1.Dubrovnik’te nerede kalınır ? – Hotel Perla (3 Yıldız)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır
Hotel Perla – Dubrovnik’te Nerede Kalınır

Old Town’a 3 km uzaklıkta bulunan bu tesis plaja 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak mükemmel bir yerde bulunmuyor olmasa da, otobüsler ile şehirdeki dilediğiniz birçok yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Lapad’da bulunan bu otel diğer 3 yıldızlı otellere nazaran daha lüks olsa da, fiyat bakımından biraz daha uygun denebilir. Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Dubrovnik’te nerede kalınır ? – Hotel Vis (3 Yıldız)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır
Hotel Vis

Plaja 50 metre uzaklıkta bulunan bu popüler Dubrovnik Oteli, Lapad bölgesinde bulunuyor. Old Town bölgesine otelden otobüs ile 15 dakikada ulaşmak da mümkün. Bunun yanında otelin 1.300 konuktan 7.0 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunuyor. Tesise yakın birçok bar, cafe ve restoranı da fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Otelin oda ücretleri 3 yıldızlı otellere göre normal olsa da, plajı, konumu ve modernliği ile Dubrovnik’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olacaktır. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Dubrovnik’te nerede kalınır ? – Villa Homa (Muhteşem Seçim – 4 Yıldız)

Dubrovnik'te Nerede Kalınır
Villa Homa

4 yıldız konforunda olan Villa Homa, farklı tarzda konaklama birimi arayanlar için gayet ideal olacaktır. Gayet uygun fiyatlı ve geniş odalarıyla popüler olan bu tesis şehrin tam kalbinde, Old Town’da bulunuyor. Bunun yanında plaja 250 metre uzaklıkta olması, Stradun Caddesi’ne süper yakın olması, Banje Plajı’na 100 metre uzaklıkta bulunması ve 8.2 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip olması bu tesisi tercih etmek için yeterli olacaktır.

Şehirdeki birçok bara, cafeye, restorana veya turistik yapılara yürüyerek bu tesisten rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Mükemmel bir konuma sahip bu tesisin şık ve lüks odaları ise tesisin en büyük artılarından. Tesisi incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dubrovnik’te nerede kalınır ? sorunuza hala cevap bulamadınız mı ?

Eğer süper bütçeli bir konaklama bölgesi aramıyorsanız, konaklayabileceğini en ideal 2 bölge, Old Town – Eski Şehir ve Ploce Bölgesi’dir. İlk olarak bu iki bölgeye göz atın. Eğer zevkinize ve bütçenize uygun konaklama birimini bu iki bölgede bulamazsınız diğer 2 bölgeye de göz atabilirsiniz.

Şehir merkezi bölgesi ile diğer bölgeler arasında fiyat farklılıkları var. Fakat bu fiyat farklılıkları öyle çok fazla değil. Bu yüzden tercihiniz ilk olarak şehirdeki turistik yerlere ve merkeze yakın olan Old Town Bölgesi olmalı.

Eğer ailece Dubrovnik’i ziyaret ediyor ve biraz daha sakin bir bölgede konaklamak istiyorsanız da Lapad Bölgesi sizin için en ideal bölge olacaktır.

Not : Dubrovnik’te bulunan konaklama birimlerinin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor. Yani 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız biraz daha uygun odaları bulabilirsiniz. Tabi bu erken rezervasyon olayını da çok abartmaya gerek yok. Yani gidip 6-7 ay öncesinden rezervasyon yapmanın size hiçbir getirisi olmayacaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Dubrovnik’te nerede kalınır ? diye herhangi bir Hırvatlıya veya şehri ziyaret etmiş orta yaşta turistlere sorduğunuzda alacağınız cevap ilk olarak Old Town veya Lapad oluyor. Fakat benim konakladığım Ploce bölgesi de oldukça turistik ve fiyat bakımından da diğer bölgelere nazaran 1 tık uygun. Bunun yanında Gruz da konaklama için tercih edilebilecek bölgelerden. Bu 4 bölgeyi inceleyerek hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra konaklama birimini çok daha rahat bulabilirsiniz.

Dubrovnik’te nerede kalmalı? sorusu için daha birçok otel tavsiyesi eklemek mümkün. Fakat kendi kategorisinde gayet uygun olan, fiyat/fayda oranı yüksek olan ve yüksek konuk değerlendirmelerine sahip olan bu oteller arasından aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul'daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...