Dünyanın En İlginç 25 Yeri

Kelimelerin yeterli olmadığı birbirinden ilginç yerler için bazen fotoğraflar çok daha açıklayıcı olabiliyor. Aşağıdaki Dünyanın En İlginç 25 Yeri de, daha çok fotoğraflar ile ifade edilebilecek yerlerden oluşuyor. Her ne kadar ilginç ve garip yerler olsa da, şaşırtıcı güzelliği ile de dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Hem güzelliği hem de enteresan yapılarıyla Dünyanın en iyi 25 yerini bir araya getirdik. Bu yerlerin çoğuna kolay bir şekilde ulaşabilirken, bazıları ise ulaşımın oldukça sıkıntılı olduğu yerlerdir.

25Die Rakotzbrück Köprüsü

Die Rakotzbrück Köprüsü
Die Rakotzbrück Köprüsü

Azalea ve Rhododendron Park Kromlau olarak da bilinen Die Rakotzbrück Köprüsü, dünyanın en garip yerleri arasında yerini alıyor. Doğal güzelliğiyle de ziyaretçilerini büyüleyen bu köprü 19. yüzyıldan kalma. Bu köprü ve yansıması, nereden bakarsanız bakın eksiksiz ve muhteşem bir taş daireye dönüşüyor.

Biraz ürpertici! Bu yüzden de ”Şeytan Köprüsü” olarak da biliniyor. Köprüyü yapanların faydasından çok estetiğini göz önüne almış olmaları da, bu köprüyü biraz daha özel kılıyor.

  • Ne zaman ziyaret edilmeli ? ; Mayıs – Eylül ayları arası.
  • Nasıl Gidilir ? ; Almanya‘nın en güzel şehirlerinden biri olan Dresden‘in Hauptbahnhof istasyonundan Gablenz’a trenle gidin. Oradan Şeytan Köprüsü için taksiler binebilirsiniz.
Önceki

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here