Düsseldorf Gezilecek Yerler | En Turistik 17 Yer

Bir sanat ve moda merkezi olan Düsseldorf, Almanya‘nın en güzel üniversite şehirlerinden biri. Önemli bir kültür merkezi Düsseldorf’ta en çok göreceğiniz şey, müzeler ve galeriler olacaktır. Birbirinden kaliteli birinci sınıf eserlere ev sahipliği yapan müzelerin dışında bu şehirde, gezip görülebilecek birbirinden eski yapıları da bulabiliyorsunuz.

Bu şehir, Almanya’nın en çok ziyaretçi çeken şehirlerinden biri olarak biliniyor. Temmuz aylarında 4 milyonu aşkın turistin ziyaret ettiği bu şehir, Almanya’da görülecek en güzel şehirlerden biri.

Düsseldorf gezilecek yerler, ağırlıklı olan sanatseverlere hitap ediyor olsa da, bu şehir müzelerden ve galerilerden çok daha fazlasıdır. Birbirinden güzel yürüyüş yolları, tarihi yapıları, sarayları ve meydanları ile bu şehirde sıkılmadan 2 gününüzü rahatlıkla geçirebiliyorsunuz.

Düsseldorf, modern mimarinin en iyi örneklerini bulabileceğiniz bir Almanya şehridir. Bu şehirde, en yeni tasarıma sahip modern binalar, ilginç mimari yapılar da, şehirde görülmesi gereken yerler arasında.

Düsseldorf Gezilecek Yerler Listesi

Bu şehirde gezilecek birçok yer bulunmakta. Bunların başında Marktplatz, Alstadt, Königsalle ve Rheinturm gibi yerler gelmekte. Bu turistik yerlerin dışında şehirde daha gezilecek ve görülecek birçok yer bulunmakta.

Düsseldorf’ta nerede kalınır ?

Stadtmitte Bölgesi ; Şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinen bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen konaklama bölgesi olduğu gibi, turistik yerlere en yakın olan bölgedir. Şehir merkezi olarak da bilinen bu bölgeden, dilediğiniz herhangi bir yere çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. 1-2 günlük bir Düsseldorf gezisi için en güzel konaklama bölgesidir. Bölgedeki Oteller

1.Marktplatz

Marktplatz Düsseldorf
Marktplatz

Düsseldorf’un ana meydanı olarak bilinen Marktplatz, Düsseldorf’ta listenizin ilk sıralarına ekleyebileceğiniz oldukça fotojenik yerlerden biri.

Düsseldorf’ta en çok fotoğrafı çekilen yerlerden biri diyebileceğimiz Marktplatz, şehir gezisine başlamak için en ideal yerlerden biri olacaktır. Rathaus olarak bilinen Eski Belediye Binası’nın hemen önündeki bu meydan, önemli cazibe noktalarına oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır.

Turistlerin favori yerlerinden olan bu meydanda birbirinden güzel restoranları, kafeleri ve turistik yerleri bulabilirsiniz.

Meydanın tam ortasında Jan Wellem heykeli yer alıyor. Ayrıca Düsseldorf’ta ki birçok festivalde bu meydanda düzenlenmekte.

Eğer Düsseldorf’a kış aylarında gitmeyi planlıyorsanız, Noel zamanında bu meydana kurulan büyük pazarı da görebilirsiniz.

2.Alstadt (Eski Kent)

Eski Kent Bölgesi Düsseldorf (Altstadt)
Eski Kent Bölgesi

Düsseldorf’un en popüler ve en güzel yerlerinden bir diğeri ise, Aldstadt olarak bilinen Düsseldorf’un Eski kent bölgesidir. Bu bölge şehirdeki birçok turistik noktaya, alışveriş bölgelerine, barlara ve restoranlara oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Ayrıca konaklama konusunda da en çok tercih edilen bölgelerden biri.

Bu bölgede birbiri ardına dizilmiş barları görmek mümkün. Bu yüzden de buraya dünyanın en uzun barı da deniliyor (300’e yakın bar ve publar var)

Daha çok gece hayatı ile gündeme gelen bu bölgede ayık kafayla yapılacak da bir çok şey var. NRW-Forum, Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen ve Filmmuseum bunlardan sadece birkaçıdır. Yani hem Düsseldorf gece hayatı için hem de kültürel bir gezi için göz atılmaya değer yerlerden.

3.Rhine Kulesi (Rheinturm – Ren Kulesi)

Rhine Kulesi Düsseldorf
Rhine Kulesi

Düsseldorf’ta gezilecek yerler arasında en popüler yapılardan biri olan Rhine Kulesi, Ren Nehri’nin hemen yanında bulunuyor.

1981 senesinden günümüze kadar gelmiş olan bu eşsiz yapı 240 metre yüksekliğinde. Bu kuleye çıkarak Düsseldorf’un eşsiz manzarasını seyretmek de pekala mümkün.

Rehinturm veya Ren Kulesi olarak da bilinen bu kulenin üzerinden dünyanın en büyük dijital saati olduğu söylenen bir saat bulunmakta. Düsseldorf’un sembolik yapılarındandır ve kaçırılmaması gereken birkaç gezilecek noktadan biridir.

4.Königsallee

Königsallee Alışveriş Caddesi
Königsallee

Düsseldorf’ta alışveriş için en popüler ve en iyi yerlerden biri olan Königsallee’yi de listenize ekleyebilirsiniz.

Alışveriş yapmasanız dahi görülmeye değer bir yer diyebiliriz. Birbirinden ünlü lüks markaların yer aldığı bu yerde birçok restoran ve kafeyi de bulabiliyorsunuz.

Şehrin tam kalbindeki konumuyla hemen hemen şehirdeki birçok turistik yere de bu bölgeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Paris’teki Avenue Montaigne ile sık sık kıyaslanan bu alışveriş caddesi, ağaçlarla kaplı bir su şeridinin iki tarafında yer alıyor. Bu ağaçlarla çevrili su şeridi ise, şehirdeki en güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz yerlerden biri.

5.Benrath Sarayı

Benrath Sarayı Düsseldorf
Benrath Sarayı

60 hektarlık bir alan üzerine av köşkü olarak 1756-1773 yılları arasında inşa edilmiş olan bu sarayın bahçesinde 18. yüzyıla ait eserleri görmek mümkün.

Pembe renkteki görkemli yapısı ile oldukça popüler olan bu saray, Barok tarzı bir mimari yapıya sahip.

Bu sarayı görmekle yetinmeyin. İçeriye girip müzelere de göz atın derim. Saray içerisinde biri Doğa Tarihi Müzesi diğeri ise, Avrupa Bahçe Sanatı Müzesi olmak üzere iki müze bulunmakta.

Her yaştan turistin severek gezebileceği bu saraya, toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Saray, şehrin tam merkezine ortalama 10 km uzaklıkta bulunmaktadır.

6.Kunstsammlung Nordrhein – Westfalen

İsmine baktığınızda pek bir şey ifade etmeyen bu müze, geniş bir sanat eserleri koleksiyonuna sahip.

Kuzey Ren-Vestfalya sanat koleksiyonu, K20 ve K21 olmak üzere iki ana bölüme ayrılmış. 1980’lerin ortalarında Arne Jacobsen tarafından tasarlanmış ve cilalı siyah granitle kaplı olan etkileyici bir binada bulunan ”K20 am Grabbeplatz”ta galeriler 20. yüzyıla yöneliktir. Dışavurumculuk, Fovizm, Kübizm, Yeni Nesnellik, Dada, Sürrealizm, Pop Sanat ve Soyut Dışavurumculuk gibi eserleri kapsamaktadır.

Braque, Fernand Léger, Jackson Pollock, Andy Warhol ve daha birçok sanatçıya ait eserleri bu müzede görebiliyorsunuz.

Picasso gibi ünlü sanatçıların eserlerini de bulabileceğiniz bu müze 1960 yılında inşa edilmiş. Sanatseverler için eşsiz bir deneyim sunan, bu müzeyi de listenize ekleyebilirsiniz.

7.Tritonenbrunnen Çeşmesi

Tritonenbrunnen Çeşmesi
Tritonenbrunnen Çeşmesi

Heykellerle süslü bir çeşme olan Tritonenrunnen Çeşmesi, Düsseldorf’a ait tarihi dokularla oluşturulmuş güzel bir yapıt.

Konigsallee alışveriş caddesinde bulunan bu çeşmenin de birkaç fotoğrafını çekmeyi unutmayın. Çeşmede, Yunan tanrısı Triton betimlenmiştir.

Turistlerin ilgi odağı olan bu çeşme hemen gölün başında bulunmakta.

8.Carlstadt

Carlstadt Düsseldorf
Walzstahlhaus, Carlstadt Bölgesi’nin en ilgi çekici yapılarından biridir.

Biraz daha sakin ve huzurlu bir bölge olan Carlstadt da Düsseldorf gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz güzel yerlerden.

18. yüzyılda Elector Charles Theodore tarafından bir ızgara üzerine konulmuş küçük bir şehir merkezi olan Carlstadt, Eski Şehir Bölgesi’nin hemen güneyinde bulunuyor.

Barok tarzı binaları ve alışveriş mağazaları ile ünlü olan bu bölgeye, şehrin o insan trafiğinden kurtulmak, biraz kafa dinlemek için uğrayabilirsiniz. Bunun yanında birbirinden güzel kafeleri ve restoranları da bu bölgede fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

9.St. Lambertus Kilisesi

St. Lambertus Kilisesi
St. Lambertus Kilisesi

Tarihi 14. yüzyıla kadar giden bu kilise, Düsseldorf’un tarihi yerleri arasında oldukça popüler ve fotojenik bir yapıdır.

Birbirinden değişik hikayeleri olan bu kilisenin sade ve gösterişsiz dış mimarisi görülmeye değer. İçeride çarmıha germe ve Çocukla Bakire’nin 15. yüzyıl freskleri ve soylu Herzog Wilhelms von Jülich-Kleve-Berg’in İtalyan Yüksek Rönesans mezarı da bulunuyor. İç mekan kesinlikle görülmeye değer.


Booking.com

10.The Embankment Promenade (Rheinuferpromenade)

The Embankment Promenade
The Embankment Promenade

Düsseldorf’un nehir kıyısı olarak bilinen bu yer, Düsseldorf’un en turistik yerleri arasından. Eşsiz bir manzara sunan bu nehir kıyısı boyunca güzel bir yürüyüş yapabilir ve şehrin eşsiz fotoğraf karelerini yakalayabilirsiniz.

Bu uzun yaya yolunun bir tarafı Ren nehri, diğer tarafı da kafelerler, restoranlarla ve galerilerle dolu. Şehirde mutlaka görülmeye değer yerlerden.

11.Medienhafen

Medienhafen - Medya Limanı Düsseldorf
Medienhafen – Medya Limanı

Düsseldorf’un liman bölgesinde bulunan Medienhafen, Medya Limanı olarak da bilinmekte.

Günümüzde bir iş merkezi olarak bilinen bu yer, eskiden oldukça önemli bir liman olarak faaliyet gösteriyormuş.

Bu bölgedeki farklı mimari yapılara sahip binalar ise, bölgede kaçırmamanız gereken yapılardan. Ayrıca yemek veya bir yerlere oturup bir şeyler içebileceğiniz güzel bir mekan arıyorsanız da aradığınız fazlasıyla bu bölgede bulabilirsiniz.

12.Kunstpalast Müzesi

Kunstpalast Müzesi
Kunstpalast Müzesi – mapio.net

Düsseldorf müzeleri arasında popülerliği ile ayrılan Kunstpalast, Sanat Müzesi olarak da bilinmektedir.

M.Ö 3. yüzyıla kadar giden eserlere ev sahipliği yapan bu müzede 70 binden fazla, grafik sanatı, fotoğraf ve uygulamalı sanatın yanı sıra güzel sanatlar, heykeller ve çizimlere ev sahipliği yapıyor. Dev koleksiyonu sayesinde gün boyu gezseniz sıkılmayacağınız müzelerden bir tanesi.

Helmut Hentrich’in cam koleksiyonu ve nadir bulunan İtalyan Barok eserleri, müzenin en ilgi gören eserleri arasında.

Ayrıca müzede çeşitli klasik konserler ve tiyatro gösterileri de yapılmaktadır.

13.Burgplatz

Düsseldorf Burgplatz
Burgplatz

Ren Nehri kıyısında bulunan Burgplatz, Düsseldorf’taki en güzel meydanlardan biri.

Kale Meydanı olarak da bilinen bu yer, Almanların buluşma noktası için en çok tercih ettiği yerlerden. Meydanda bira veya kahve içmek için birbirinden güzel mekanları da bulabiliyorsunuz. Ayrıca, bu meydan şehrin merkezi yerlerinden biri olarak da kabul edilir. Meydandan turistik noktalara ve şehrin canlı gece hayatı bölgelerine de çok kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca bu meydan Almanya’nın en güzel meydanı ödülünü de almış güzel bir yer. Düsseldorf’ta gezilecek yerler listenizde olmazsa olmazlardan diyebiliriz.

14.Japon Bahçesi – Nord Park

Japon Bahçesi
Japon Bahçesi

Düsseldorf’ta görülecek yerler arasında oldukça popüler olan Japon Bahçesi, oldukça sakin bir yerdir.

Şehrin en güzel parklarından biri olarak bilinen Nord Park içerisinde bulunan bu Japon Bahçesi’nin dışında, birçok temalı bahçeleri de görebilirsiniz.

At-Tamers heykeli, büyük akvaryumu ve insectarium sayesinde her yaştan çocuklar için harika bir yer olan Aquazoo Löbbecke Müzesi Nord Park’ın olmazsa olmazlarındandır. Özellikle ailece Düsseldorf’u ziyaret ediyorsanız, her yaştan turiste hitap eden bu parkı da mutlaka görün.

15.Konrad Adenauer Meydanı

Düsseldorf’ta görülecek en güzel meydanlardan bir diğeri de Konrad Meydanı’dır. Düsseldorf’a gelip de Türk restoranı arıyorsanız, bu meydan çevresindeki restoranlara göz atabilirsiniz. Bunun yanında yine Türklere ait birçok farklı mağazayı da burada fazlasıyla bulabilirsiniz.

16.Kaiserswerth

Kaiserswerth
Kaiserswerth

1929 yılında kurulmuş olan bu semt, şehrin en eski ve en lüks semtlerinden biri olarak bilinmektedir.

Ren nehrinin eşsiz fotoğraf karelerini yakalayabileceğiniz ve Barok binaları bolca görebileceğiniz bu semtin öne çıkan yeri ise, Kaiserpfalz adı verilen İmparator Frederick I’in imparatorluk kalesidir. Günümüzde kalıntılardan ibaret olsa da, görülme değer en güzel yerlerden bir tanesi.

17.Hofgarten

Hofgarten Düsseldorf
Hofgarten

İngiliz peyzaj tarzı ile dikkat çeken Hofgarten, 68 dönümlük büyük bir alanda bulunuyor. Çayırlar ve ormanlık alanları ile ünlü olan bu yerde, çok sayıda dere ve gölette bulunmaktadır.

Bahçenin en önemli yapıları arasında ise, ”Court Gardener House” gelmektedir. Tiyatro müzesine ev sahipliği yapan bu yapıya da mutlaka göz atın deriz. Bunun yanısıra, 1763 yılında rokoko tarzında inşa edilmiş ve  kısa bir süreliğine Napolyon tarafından kullanılmış eski bir av evi olan Schloss Jägerhof da görülmeye değer yerler arasındadır.

Düsseldorf Çevresinde Gezilecek Yerler

Düsseldorf Gezi Rehberi - Düsseldorf Gezilecek Yerler
Düsseldorf Gezilecek Yerler Blog

Düsseldorf yakınlarında görülecek birbirinden güzel şehirleri, kasabaları ve turistik noktaları bulabilirsiniz. Bu şehir, Almanya’nın en mükemmel konumuna sahip şehirlerinden biri. Bu şehirden birkaç farklı ülkenin şehirlerine 1.5 saatten az bir sürede tren veya otobüsler ile rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bunlardan bazıları ise ; Almanya’nın en gözden şehirlerinden biri olan Köln, Düsseldorf’a tren ile 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Köln’ün turistik yerleri de birbirinden eski tarihi ve modern mimari yapılardan oluşmaktadır ve Almanya’da mutlaka görülmesi gereken şehirlerden bir tanesidir.

Düsseldorf’tan tren veya araç ile 1 saatten daha az bir sürede gidebileceğiniz bir diğer şehir ise, Almanya’nın en turistik şehirlerinden biri olan Bonn’dur. Bonn’da görülecek birçok turistik ve tarihi yeri de fazlasıyla bulabilirsiniz.

Yine 1 saatten az bir sürede Dortmund‘ta da rahatlıkla tren veya otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Düsseldorf’tan gidilebilecek bu Almanya şehirlerinin dışında Belçika’nın Brüksel‘ine de 2 saat gibi bir sürede gidebiliyorsunuz.

Almanya’nın en popüler ve en ünlü şehirlerinden olan Berlin ve Münih ise, Düsseldorf’tan kısa bir sürede gidebileceğiniz şehirlerden değil. Bu yüzden, bu büyük şehirlere gitmek için karayolu yerine havayolunu tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Düsseldorf’ta Gezilecek Yerlere Göre Nerede Kalınır ?

Nordpark Düsseldorf Gezilecek Yerler
Nordpark

Düsseldorf’ta nerede kalınır ? sorusuna güzel bir cevap için birçok bölge ve birçok konaklama birimi bulunmakta. Konaklama birimini seçmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Şehrin konumuna göz atacak olursanız, şehirdeki bölgelerin dizilişi hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Aşağıdaki otel tavsiyeleri, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden olduğu gibi, en iyi konuma sahip olan otellerdir.

1.Holiday İnn Express Dusseldorf City (3 Yıldız)

Düsseldorf’ta en iyi fiyat/fayda oranına sahip 3 yıldızlı otellerden biri olan Holiday Inn, uygun fiyatları ve güzel konumu sayesinde şehirdeki en çok satan otellerden biri. Şehir merkezinde güzel bir konumda yer alan bu otel tren istasyonuna 1 km uzaklıkta bulunuyor. Otel çevresinde birçok toplu taşıma araçlarını da bulabiliyorsunuz. Bu sayede de şehirde dilediğiniz hemen hemen her yere çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aile odaları da olan bu otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.Hotel Stadt München (4 Yıldız)

Düsseldorf merkez istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehrin tam merkezine ortalama 700 metre uzaklıkta yer alıyor. Şehirdeki en canlı ve en hareketli caddelerden biri olan Königsallee Caddesi bu otele 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Bunun yanında şehirdeki en önemli turistik noktalara da bu otelden çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması, eşsiz bir konuma sahip olması, 4 yıldızlı oteller arasında en ideal ve en uygun otel olması ve son olarak 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

3.Leonardo Hotel Düsseldorf City Center (4 Yıldız)

Şehirde turistik yerlere yakın bir konumda olan bu otel, erken rezervasyon fırsat indirimleriyle popüler otellerden biri. Düsseldorf Tren İstasyonu’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden Königsallee Caddesi’ne metroyla 5 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Birbirinden şık ve modern odaları olan bu otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Sırf bu puana ve otelin konumuna bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek mümkün. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT 

Düsseldorf Gezilecek Yerler Videosu

Düsseldorf gezilecek yerler listesi, tabiki bu 17 yer ile sınırlı değildir. Fakat, şehirdeki sürenize ve zevkinize göre, şehrin en ünlü ve en güzel bu 17 yeri arasından güzel bir liste çıkarabilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...