Ermenistan Nerede ? – Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgi

Ermenistan, Güney Kafkasya’da bulunan doğuda Karabağ Cumhuriyeti ve Azerbaycan’la, batıda Türkiye ve Nahçıvan Özerk Cumhuriyet ile, kuzeyde Gürcistan’la ve güneyde İran ile sınırları çizilmiş. Mimari ve sanat meraklıları için vazgeçilmez ülkelerden biri olan Ermenistan’ın turist sayısı her geçen gün artmakta.

Ermenistan’ı keşfetmenin en kolay ve uygun yolu günübirlik turları tercih etmek olacaktır. Gerek fiyat bakımından gerekse karayolu ulaşımına elverişli olması bakımından günübirlik otobüs turları rahatlıkla tercih edilebilmekte.

Vayotz Dzor’da bulunan kireçtaşı mağaraları veya Goris’de yamaçlarda oyulmuş mağara evleri keşfedilmeye açık en popüler yerlerden. Müzelerle ve tarihi yapılarla ünlü olan Erivan da listenize ekleyebileceğiniz nadide yerlerdendir.

Ermenistan’ın kalbi olarak bilinen bir yerde bulunan Sevan Gölü muhteşem manzarası ve ülkenin en büyük gölü olma özelliğiyle en çok görülen yerlerden.

Ermenistan Nerede ?

Ermenistan Güney Kafkasya’da bulunmakta. Sınırları Gürcistan, Karabağ, Azerbaycan, İran ve Türkiye ile çizilmiştir. Gerek konumu gerekse el değmemiş doğal güzellikleri ile kaçırılmaması gereken komşu ülkelerimizdendir. Konum için tıklayın.

Ermenistan’ın resmi dili Ermenice’dir. Fakat bunun yanında Rusça ve İngilizce’de oldukça yaygın dillerdir.

Ermenistan’a Ne Zaman Gidilir ?

Ülkeyi ziyaret için en ideal zaman sıcaklıkların yüksek olduğu ve yağmurun oldukça seyrek olduğu yaz aylarıdır. Tabi yaz aylarında 40 derecenin üzerinde sıcaklıkları görebileceğinizi de unutmayın.

Kışların oldukça sert yaşandığı Ermenistan’da kış ayları ziyaret için pek tercih edilmemekte. Zaten oldukça ucuz bir ülke olan Ermenistan’da daha da ucuz bir konaklama arayışı içerisindeyseniz, ziyaret için ilkbahar aylarını tercih edebilirsiniz.

Ermenistan Nerede
Ermenistan Hakkında Bilgi

Ermenistan’a Nasıl Gidilir ?

Ülkeye havayolu ile ulaşmak istiyorsanız İstanbul’dan ülkenin başkenti olan Erivan’a uçmanız gerekmekte. Bunun yanında ülkeye karayolu ile de ulaşım sağlanabilmekte. İstanbul, Ankara, Trabzon ve Erzurum’dan da Ermenistan’a otobüs ile gitmek mümkün.

Ermenistan’da Nerede Kalınır ?

Birçok 4-5 yıldızlı oteli bulabileceğiniz bu ülkede bütçeli pansiyonları ve otelleri de bulmak mümkün.  En ideal ve en uygun konaklama seçeneklerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir ?

Festivalleri, el değmemiş doğal güzellikleri, tarihi ve kültürü ile görülmesi gereken güzel yerlerden biri olan Ermenistan’ı da komşu ülkeler arasında gezilecek yerler arasına da almayı unutmayın.
Ermenistan Nerede ? nasıl gidilir ? nerede kalınır ? adlı bu yazıya eklemek istedikleriniz veya sormak istediklerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...