Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük kenti olan Erzurum, oldukça eski bir yerleşim birimi. Palandöken dağı eteklerinde kurulu olan bu şehir, kış turizmi açısından Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olmayı başarmış. Buna bağlı olarak konaklama için bu şehirde az da olsa araştırma yapmak gerekiyor, özellikle uygun fiyatlı bir otel arıyorsanız. Erzurum’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en uygun ve en ideal oteller arasından zevkinize ve bütçenize uygun olan oteli tercih edebilirsiniz.

Erzurum’da 100 TL’ye kadar erken rezervasyonlar ile otel bulunabiliyor. Tabi, lüks bir otel arıyorsanız da, bu şehirde aradığınızı fazlasıyla bulabilirsiniz. Erzurum merkez yerine Palandöken otellerini tercih etmek de gayet mantıklı olacaktır. Zaten, Erzurum ile Palandöken arası 5-6 km uzaklıkta bulunduğundan, merkeze dönüş veya Palandöken’e gidiş çok da problem olmayacaktır.

Erzurum’da Nerede Kalınır ? | En Uygun 7 Erzurum Otel Tavsiyesi

Erzurum’da daha çok oteller Palandöken’de bulunuyor olsa da şehir merkezinde de birçok konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

1.Dedeman Palandöken Ski Lodge Hotel (4 Yıldız – Palandöken Kayak Merkezi)

Erzurum'da Nerede Kalınır ?
Dedeman Hotel ; Agoda.com

Palandöken Kayak Merkezi’nde bulunan bu lüks otel, ”kayak pistinden kapıya” uygulamasıyla, kayak merkezi yakınlarındaki en popüler otellerden. Bu otelde, erken rezervasyon yaptırmadığınız takdirde 2, hatta 3 katı fazla fiyat ödeyebiliyorsunuz. Bu yüzden, bu otelde konaklamayı düşünüyorsanız, en azından 2-3 hafta öncesinde rezervasyon yapmanızı tavsiye ederim.

Bu otelde yüksek sezonda, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak 340 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Çok yüksek sezonları tercih etmeyecek olursanız da, bu fiyattan daha uygun odalar da bulmak mümkün.

Bu otelin 7.4 gibi bir puanı olması da, rezervasyon yaparken dikkate almanız gereken olumlu özelliklerden.

2.Palan Ski & Convention Resort Hotel (4 Yıldız – Palandöken Kayak Merkezi)

Erzurum'da Nerede Kalınır ? Otel Tavsiyeleri
Palan Ski Hotel ; Agoda.com

Erzurum’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Palan Ski Hotel, lüks ve konforlu otel arayanların tercih edebileceği otellerden. ”Kayak pistinden kapıya” uygulamasının bulunduğu bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak 285 TL’ye kadar uygun otel bulmak mümkün. Özellikle grup veya kalabalık aile olarak seyahat edenlerin tercih edebileceği bu otelde, çok uygun fiyatlara 3-4 kişilik odalar da bulmak mümkün.

İster her şey dahil, isterseniz de sadece kahvaltı dahil odalardan birini seçerek bu otelde güzel bir kış tatili yapabilirsiniz. Ayrıca bu otelin 7.4 gibi yüksek bir puanı olması da, bu otelde konaklamak için yeterli olacaktır.

3.Sway Hotels (5 Yıldız – Palandöken Kayak Merkezi – Süper Lüks)

Erzurum'da Nerede Kalınır ? Otel Tavsiyesi
Sway Hotel ; Agoda.com

Spa ve sağlıklı yaşam merkezi, sauna ve hamamıyla popüler olan bu otel, Palandöken’deki en popüler otellerden. 181 odasıyla hizmet veren bu lüks ve büyük otelde, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak 550 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Diğer Palandöken otellerine nazaran 1-2 tık daha pahalı olan bu otel, Erzurum’da lüks bir otel arayanların tercih edebileceği yerlerden.

Otelin 8.4 gibi yüksek bir puanı olması da, bu otelin en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden olduğunun en iyi kanıtı.

4.Hotel Kervansaray (Erzurum Merkez)

Erzurum'da Nerede Kalınır ? Otel Önerileri
Hotel Kervansaray ; Agoda.com

Lala Mustafa Paşa Camii’ne 500 metre uzaklıkta bulunan bu otel, Erzurum merkezde otel arayanlara tavsiye edebileceğim en uygun otellerden. 35 odasıyla hizmet veren bu otelde tek kişilik odaları 80 TL’ye kadar bulabilirken, çift kişilik odaları 140 TL’ye kadar bulmak mümkün. Süper yüksek sezonlarda fiyatların 20-40 TL kadar oynayabileceğini de unutmayın.

Bu otelin 8.0 gibi bir puanı olması da, bu otelin ödediğiniz ücrete değecenin en büyük kanıtıdır.

5.Hotel Zade (Erzurum Merkez)

Erzurum'da Nerede Kalınır ?
Hotel Zade ; Agoda.com

Lala Mustafa Paşa Camii’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan Hotel Zade, modern ve şık odalarıyla popüler. Erzurum’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan olan bu otelde, erken rezervasyonlar ile 230 TL’ye kadar çift kişilik uygun oda bulabilirsiniz. Şehirdeki en iyi müşteri puanına sahip 3 otelden biri olan Hotel Zade’nin 9.0 gibi süper yüksek bir puanı bulunuyor.

35 odasıyla hizmet veren bu otel, Palandöken kayak teleferiğine 3 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, hem Palandöken’e, hem de şehir merkezine uğramayı düşünüyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal otellerden biri diyebilirim.

6.Rafo Hotel (Erzurum Merkez)

Erzurum'da Nerede Kalınır ?
Rafo Hotel ; Agoda.com

Süper modern ve lüks odalarıyla hizmet veren Rafo Hotel, Erzurum’un tam merkezinde bulunuyor. Cumhuriyet Caddesi’ne ve Lala Mustafa Paşa Camii’ne 6 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelde, 300 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Bu otelin diğer otellere nazaran 1-2 tık pahalı olduğunu da unutmayın. Bu yüzden, Rafo Hotel, sadece şehir merkezinde lüks otel arayanlara tavsiye edebileceğim otellerden.

Açık büfe kahvaltısı ile de bir hayli popüler olan bu otelin 300’e yakın müşteriden almış olduğu 8.6 gibi yüksek bir puana bakarak bile, bu otelde gönül rahatlığıyla rezervasyon yapabilirsiniz.

7.Hekimoğlu Hotel (Erzurum Merkez – Ucuz)

Erzurum'da Nerede Kalınır ?
Hekimoğlu Hotel ; Agoda.com

Daha çok ucuz olduğu için tercih edilebilecek otellerden olan Hekimoğlu, Lala Mustafa Paşa Camii’ne 6 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper merkezi bir konumu olması, 7.4 gibi yüksek bir puanı olması ve süper ekonomik olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Bu otelde, erken rezervasyonlar ile 110 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Fakat, lüks veya modern otel arıyorsanız, bu oteli es geçin derim. Daha çok ucuz bir otel arayanların tercih edebileceği konaklama birimi.

Erzurum’da nerede kalınır ? sorunuza aradığınızı listedeki otellerde bulamadınız mı ? tüm Erzurum ve Palandöken otellerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Son olarak, Erzurum’da lüks bir otel arıyorsanız, Palandöken’deki otelleri, ucuz bir otel arıyorsanız da Erzurum şehir merkezindeki otelleri tercih etmeniz de yarar var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here