Eskişehir Kentpark ve Yapay Plajı Gezi Bilgileri

Eskişehir Kentpark, daha çok yapay plajı ile ünlü olan, Eskişehir parklarından biridir. Şehirler arası otobüs terminaline yürüyerek 5 dakikada ulaşabileceğiniz bu park, Eskişehir gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz turistik parklardan.

Eskişehir Kentpark

Göl ve Köprsü manzarası

Agoda.com ile Eskişehir’deki en uygun otellere göz atmak için tıklayın.

Parkta’ta göl, cafe ve yürüme parkurlarının yanı sıra, yapay bir plaj ve oldukça popüler bir havuz bulunmakta. Genel olarak Eskişehirlilerin yapay plajı için tercih ettiği Kentpark, çok dikkat çeken yerlerden biridir, diyemem. Öyle aman aman bir yer olmasa da, Eskişehir’de havuz arayanların plaj havası yaşayabileceği bir park.

Eskişehir Kentpark

Soyunma Kabinleri ve Havuz

Parkın merkez yeri diyebileceğim bir yerde büyük bir cafe bulunmakta. Bu cafe Kentpark’ta kahvaltı veya öğle yemekleri için güzel yerlerden biridir. Fiyatların oldukça makul olduğu bu cafe, Parkın favori yerlerinden. Parkta daha başka küçük cafelerde bulabilirsiniz. Fakat göl kenarında olan bu cafe, en çok tercih edilen yerlerden biri olarak bilinmekte.

Eskişehir Kentpark

Kentparkta bulunan kafe

Eskişehir Kentpark Hakkında Bilgiler

Eskişehir Kentpark Nerede, Nasıl Gidilir ? : Kentpark plajına tramvaylar ile otobüs terminali durağını kullanarak ulaşabilirsiniz. Fakat, Eskişehir Kentpark’a ulaşım için en ideal yol, botları kullanmaktır. Tramvay bilet ücretleri ile hemen hemen aynı olan bu bot seferleri ile, Porsuk Çayı-Adalar Bölgesi tarafından parka rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer Kentpark’a gitmeyi planlıyorsanız ve şehir merkezindeyseniz, bu botları kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Çok çok etkileyici olmasa da, sonuçta tramvayla parka ulaşmaktan çok daha rahat ve eğlenceli olacaktır.

Eskişehir Kentpark

Kentpark giriş bölümü

Eskişehir Kentpark giriş ücreti olmasa da, Kentpark Plajı 2017 ücretleri hafta içi herkese 10 TL, hafta sonu 16 yaş altı 10 TL, 16 yaş üstü ise 15 TL’dir. Gerek 350 metre uzunluğundaki yapay plajı, gerekse havuzları ile, Eskişehir halkına deniz keyfini yaşatabilecek yerlerden.

Eskişehir Kentpark

Kentpark

Eskişehir Kentpark Plajında, soyunma kabinleri ve şezlongları ile akdeniz sahillerini aratmayacağını söyleyebilirim. Parkın açılış saati 10:00-18:00 arasıdır. Ve plaj için ödediğiniz ücrete sabahtan akşama kadar plajda kalabilirsiniz.

Eskişehir Kentpark

Kentparkta bulunan göl

Plaj, bir deniz ve sahili gibi olmasa da, en az o hissi verecek kadar profosyonel yapılmış diyebilirim. aradığınız birçok şeyi parkta bulabileceğiniz gibi, olimpik yüzme havuzlarında yüzme hocaları ile cüzi ücretlere çocuklarınıza yüzmeyi öğretebilirsiniz.

By |2018-03-31T14:21:21+00:00Mart 31st, 2018|Eskişehir, Türkiye|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)