Eskişehir Sualtı Dünyası Nerede – Nasıl Gidilir ?

Eskişehir Sualtı Dünyası, Sazova Parkı içerisinde Hayvanat Bahçesi bölümünde bulunan, Eti ve Belediyenin ortak çalışması sonucu oluşturulmuş. bir Eskişehir Akvaryumu. Tam adı, Eskişehir Eti Sualtı Dünyası olan tesisin, daha çok çocuklara hitap ettiği söylense de, çocuklardan çok yetişkinleri görebileceğiniz bir yer.

Eskişehir Sualtı Dünyası
En az balığın olduğu küçük akvaryum

Eskişehir’in bu güzide akvaryumu, diğer büyük illerde bulunan akvaryumları aratmayacak kadar etkileyici olduğunu söyleyebilirim. Tesiste, Tropikal, Amazon ve Dokunma Akvaryum gibi birçok akvaryum çeşitlerini görebilirsiniz. Bu tesiste yaşayan balık sayısının da 2000’den fazla olduğu söylenmekte. Dünyanın çok farklı kıtalarından getirildiği bilinen Piranasından Köpek Balığına, birçok Okyanus ve Tropikal balık çeşitleri mutlaka ilginizi çekecektir.

Eskişehir Sualtı Dünyası
Sualtı Dünyası Akvaryumları

Benim ziyaret ettiğim zaman akvaryumdaki çocuk sayısı oldukça azdı ve bu çocukların içine girmek için can attığı, fakat ”facebook profili çek nalan”, ”haberim yokmuş gibi çek Esra” diyerek, bu küçük akvaryumdan (İçerisine girip kafanızı dışarı çıkartarak vücudunuz akvaryum içindeymiş gibi fotoğraf çektirebileceğiniz sıradan bir akvaryum) ayrılamayan bu instagram profil canavarları yüzünden, melum melum sıra beklemekte, hatta bazıları beklemeye dayanamayıp ağlıyordu. Hani tamam 1-2 fotoğraf çekersin-çektirirsin ama o küçük çocukların ağlayarak beklediğini göre göre 15-20 instagram profili çektirmeye çalışman neden? diye soramadan edemiyorum 🙂

Eskişehir Sualtı Dünyası
Sualtı Dünyası Akvaryumları

Her neyse akvaryum zaten küçük olduğundan dolayı bir tur atıp geri döndüm, belki bu küçük akvaryumun fotoğrafını çekerim diye. Yine başka ablalar tarafından işgal edildiğinden ve bu ablaları fotoğraf karemin içine almak istemediğimden es geçmek zorunda kaldım.

Eskişehir Sualtı Dünyası, benim Sazova Parkı‘nda en beğendiğim yerlerdendi. Genel olarak hem sizin hem de çocuklarınızın kısa süreliğine de olsa, eğlenebileceği yerlerden biri. Akvaryum içerisinde flaş açık iken fotoğraf çekmek yasakmış (Nedenine bir türlü anlam veremesem de, sanırım balıkları ürküteceğini düşünmekteler). Tabi bunu 1-2 fotoğraf çektikten ve uyarıldıktan sonra anladım. Çünkü ne girerken uyarıyorlar ne de, bir uyarı levhası bulunuyor. Oldukça karanlık olan bu akvaryumda güzel fotoğraflar çekebilmek için gerçekten kaliteli bir fotoğraf makinasına ihtiyacınız olabilir. Aksi taktirde girişte belirli ücretler karşılığında hatıra fotoğrafı çektirmeniz gerekebilir.

Eskişehir Sualtı Dünyası
Tesisin en son tarafında bulunan akvaryumlardan biri

Eskişehir Sualtı Dünyası’da hediyelik eşya alabileceğiniz ve oturup dinlenebileceğiniz yerler de bulunmakta. Bu cafede dilerseniz çocuklarınızı bekleyebilir, dilerseniz bir şeyler içebilirsiniz.

Eskişehir Sualtı Dünyası
Giriş bölümünde bulunan akvaryumlardan biri.

Eskişehir Sualtı Dünyası Hakkında Bilgiler

Akvaryum, Eskişehir’in en bilindik parklarından biri olan Sazova Parkı’nda yer almakta.

Eskişehir Sualtı Dünyası Nerede Nasıl Gidilir ?

Atatürk Stadyumu (Tramvay ile Stadyum durağına gidebilirsiniz) arkasında bulunan dolmuş duraklarından, 16 ve 38 nolu dolmuşlar ile Sazova Parkı’na gidebilirsiniz. Akvaryum bu parkın ana girişinden 2-3 dakika uzaklıkta bulunmakta (Ana girişten girer girmez sola dönün ve 150-200 metre yürüyün, Hayvanat Bahçesi yazılı büyük tabelayı göreceksiniz. İşte bu bölümün içerisinde Sualtı Dünyası’nı bulabilirsiniz). Konum için tıklayın.

Eskişehir Sualtı Dünyası
Köpek Balığının bulunduğu akvaryum (Tünel gibi olan bölüm)

Eskişehir Sualtı Dünyası 2020 giriş ücreti

Akvaryum bilet fiyatları, tam 10 TL öğrenci 5 TL’dir.

Eskişehir Sualtı Dünyası ziyaret saatleri : 10:00-19:00 olarak bilinmektedir. Fakat, akvaryum ziyaretinizi 18:00’dan sonraya bırakmamanızı tavsiye ederim. Ayrıca akvaryum pazartesi günleri dışında haftanın her günü açıktır.

Eskişehir Sualtı Dünyası
Sualtı Dünyası Giriş Bölümü

Eskişehir gezilecek yerler listenize mutlaka eklemenizi düşündüğüm yerlerden biri olan bu akvaryum, çocuklarınız ile güzel bir gün geçirebilmek için en ideal yerlerden biridir. İlla çocuklarla mı gitmek lazım ? tabi ki hayır, en az çocuklar kadar yetişkinlerin de hoşuna gidebilecek yerlerden biridir.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...