Fethiye’de Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Muğla dendiği zaman akla gelen en güzel tatil yerlerinden biri olan Fethiye, tarihi ve doğal güzellikleriyle tatilcilerin favori yerlerinden. Birbirinden şık ve lüks otelleri fazlasıyla bulabileceğiniz Fethiye’de dilerseniz apart veya pansiyonları da fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Konaklama birimlerinin zengin olması sebebiyle Fethiye’de nerede kalınır ? sorusu kaçınılmaz oluyor.

Fethiye’de konaklama için 3 bölge seçeneğiniz bulunuyor. Bunlar, Fethiye merkez, Ölüdeniz ve Çalış plajıdır. Bu 3 bölgede de aradığınız tatil keyfini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Fethiye’de Nerede Kalınır ? – En İdeal Bölgeler

Fethiye’de konaklama birimi bulmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Fethiye Merkezi

Fethiye'de Nerede Kalınır ?
Yacht Boutuqiue Hotel

Fethiye’de konaklama için hiç araştırma yapmadan merkezdeki yüksek reytinge ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip bir otel tercih etseniz bile pişman olmazsınız. Fethiye merkezde konaklamanın çok büyük artıları olsa da, Ölüdeniz’e nazaran daha az turistin olduğunu söyleyebilirim. Biraz daha sessiz bir yer arıyorsanız merkezde bulunan konaklama birimlerinden aradığınızı fazlasıyla bulabilirsiniz.

Merkezde konaklamanın en büyük artılarından biri de Ölüdeniz, Çalış plajı ve Saklıkent gibi yerlere ulaşım ağının oldukça kolay ve sık olmasıdır. Bu yüzden merkezdeki konaklama birimleri Fethiye’de nerede kalınır ? sorusuna cevap arayabileceğiniz en ideal yerlerden.

Peki merkezde bulunan otellerden hangisini seçmeliyim ? hangisi popüler ? hangisi daha uygun veya en iyi fiyat/fayda oranına sahip ? diyorsanız, bu özelliklere sahip şu 3 otele mutlaka bir göz atın derim ; Alesta Yacht Hotel, Hotel Doruk ve Yacht Boutique Hotel. Bu 3 otelin erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olduğunu da unutmamakta yarar var.

Ölüdeniz

Fethiye'de Nerede Kalınır
Liberty Hotels Ölüdeniz

Fethiye merkezden sonra ilk göz atmanız gereken bölgelerden bir diğeri de Ölüdeniz’dir. Ölüdeniz, Fethiye merkezden daha çok tercih edilen bölgelerden. Turistlerin en fazla olduğu Ölüdeniz’de Fethiye’de gezilecek yerlere ulaşım kolay. Fakat merkezdeki kadar ulaşım ağı sık değil. Bunun yanında, Ölüdeniz diğer bölgelere nazaran biraz daha canlı ve hareketli bölgelerden. Ölüdeniz’den hareket eden tur teknelerini kullanarak adaları ve kelebek vadisini keşfedebilir, bembeyaz kumsalı ve yemyeşil ormanların içinde muhteşem bir tatil yapabilirsiniz.

İster lüks otel isterseniz de butik bir otel aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini burada bulabiliyorsunuz. Ölüdeniz’deki lüks otellerde golf sahalarından sağlık yaşam alanlarına, özel plajlardan spa’ya aradığınız hizmeti ve kaliteyi burada bulabilirsiniz.

Ölüdeniz’de bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ölüdeniz’de hem fiyat hem de popülerlik ve değerlendirme puanı bakımından en ideal olan oteller ise, Liberty Hotels Ölüdeniz, Bellevue Hotel ve Morina Deluxe Hotel‘dir.

Çalış Plajı

Fethiye'de Nerede Kalınır
Jiva Beach Resort

Gayet şık ve modern otellere ev sahipliği yapan Çalış plajı, çevresindeki lüks ve bütçeli oteller ile tatilcilerin favori yerlerinden. 200’den fazla konaklama birimiyle birçok seçenek sunan çalış plajında sahil otelleri en canlı ve hareketli olan otellerden. Fethiye merkeze 5 km uzaklıkta olması dolayısıyla da, düşünülebilecek en ideal bölgelerden.

Su sporları ve eğlencesi ile ön planda olan Çalış plajında birbirinden kaliteli ve lüks otelleri fazlasıyla bulabilirsiniz. Çalış plajı çevresindeki konaklama birimlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Çalış plajı çevresinde tercih edilebilecek en ideal oteller ise, Jiva Beach Resort (5 Yıldız – her şey dahil), Hotel Delta, Hotel Vanilla ve Hotel Truva‘dır.

NOT : Fethiye’de otel fiyatları 100-150 TL’den başlayıp 400-500 TL’ye kadar çıkmakta. Eğer aşırı bütçeli bir Fethiye tatili planlıyorsanız, bölgede bulunan hostellere de mutlaka göz atın derim. Genelde yabancı turistlerin tercih ettiği bu hostellerde çok ucuza konaklayarak güzel bir tatil yapmak da mümkün. Bu yüzden, Fethiye hostellerine de mutlaka göz atmakta yarar var.

Fethiye Otel Tavsiyeleri – En İdeal 5 Otel

500’den fazla konaklama birimine sahip Fethiye’de otel veya diğer konaklama birimi tercihi yapmak çok da kolay olmuyor. Özellikle lüks otel tercih ederken, çok daha uygun fiyata aynı hizmeti ve kaliteyi alabileceğiniz oteller olduğundan dolayı, aşağıdaki 5 otel tavsiyesine göz atmanızda yarar var.

1.Yacht Classic Hotel 

Fethiye'de Nerede Kalınır
Yacht Classic Hotel

Fethiye’de nerede kalınır ? sorusuna lüks ama uygun fiyatlı bir cevap arıyorsanız Yacht Classic Hotel ilk göz atabileceğiniz otellerden. Oldukça şık ve modern yapıda olan bu lüks otel kendi kategorisindeki diğer lüks otellere nazaran hem daha popüler hem de fiyat bakımından biraz daha uygun.

Fethiye merkezinde yer alan bu otelde sauna Türk hamamı, açık havuz ve deniz manzaralı balkonlar bulunmakta. Çalış plajına 3.5 km uzaklıkta olan bu otelin almış olduğu 9.3 gibi süper yüksek bir puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Unique – Boutique Class – Sadece Yetişkin

Fethiye'de Nerede Kalınır ?
Hotel Unique

Fethiye’deki en lüks otellerden olmasına rağmen fiyat bakımından uygun olan Hotel Unique sadece yetişkinler için hizmet veriyor. Birbirinden şık ve lüks odalarıyla muhteşem bir tatilin kapısını aralayan bu otel Fethiye’nin tam merkezinde yer alıyor. Yani konum olarak muhteşem bir yerde bulunmakta. Canlı ve hareketli otel sevenlerin favori yerlerinden olan Hotel Unique’de erken rezervasyon fırsatlarını yakalayarak %35’e varan fırsat indirimlerinden de yararlanabiliyorsunuz.

Birçok turistik yere de yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Çalış plajına 5 ve Ölüdeniz’e sadece 13 km uzaklıkta bulunuyor. Otelin süper olumlu konuk değerlendirmelerine bakarak bile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu otelin 9.3 gibi süper yüksek bir puanı bulunuyor. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Ten Apart Hotel (Uygun)

Fethiye'de Nerede Kalınır
Ten Apart Hotel

Bütçeli bir Fethiye tatili planlayanların en iyi adreslerinden biri olan Ten Apart Hotel, Çalış plajına sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otelin odaları daire tarzında olup donanımlı mutfaklar da her odada bulunmakta.

Grup veya Aile olarak seyahat edenler için süper ekonomik olacak bu otele mutlaka göz atın derim. Hem plaja yakınlığı hem de otelin hizmetleri oldukça güzel. Bunun yanında, otelin  9.1 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Yani bu oteli tercih eden 10 kişiden 7’si bu otele 10 üzerinden 10 gibi güzel bir puan veriyor. Bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Hotel Delta (Uygun)

Fethiye'de Nerede Kalınır
Hotel Delta

Çalış plajında bulunan yine uygun fiyatlı otellerden biri olan Hotel Delta, dağ manzaralı odaları ile oldukça popüler. Fethiye merkeze deniz taksileri ile gitmeyi planlıyorsanız da bu otel sizin için ideal otellerden olacaktır. Otelden deniz taksilerinin olduğu yere yürüyerek çok kısa bir sürede ulaşmak mümkün.

Fethiye’de nerede kalınır ? sorusuna çok da pahalı olmayan bir otel arıyorsanız, Delta Hotel’e göz atmakta yarar var. Gerek otelin almış olduğu 9.0 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması gerekse kredi kartı olmadan rezervasyon yapabiliyor olmanız bu oteli düşünmek için yeterli olacaktır. Oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Jade Residence – Sadece Yetişkin

Fethiye'de Nerede Kalınır
Jade Residence

Ölüdeniz’de favori otellerden biri olan Jade, gayet şık ve lüks dizaynı ile tatilcilere muhteşem bir deneyim sunuyor. Ölüdeniz’de bulunan bu otel, Ölüdeniz plajına sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Otelin 250 yıllık tropik bir bahçe ile çevrili olması da tesisin en önemli özelliklerinden. Birçok turistik yere ve ilçe merkezine ulaşım ağlarına oldukça yakın olması ve almış olduğu 9.4 gibi süper yüksek bir puanının olması da bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cennet tatil yeri olan Fethiye’de oteller yüksek sezonda aşırı pahalı olabiliyor. Fakat son hafta veya son 2-3 gün kala bazı otellerde fırsat indirimlerini de yakalayabiliyorsunuz. Tabi, pat diye tatile gitmeye karar verebilecek bir durumunuz yoksa, araştırmanızı iyi yapmanız gerekiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Fethiye’de nerede kalınır ? sorusu için daha birçok konaklama birimi eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına ilk olarak bu otellere göz atmanızı ve öncelikle hangi bölgede (Merkez – Ölüdeniz – Çalış Plajı) konaklayacağınıza karar verin derim. Bölge seçimi yaptıktan sonra otel veya diğer konaklama birimlerini bulmak çok daha kolay olacaktır.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...