Sahilleri, ince, doğal kumları ve eşsiz manzarası ile Akdeniz’in incisi Finiki’de konaklama, yaz aylarında diğer tatil bölgelerine göre oldukça uygun oluyor. Yüksek sezonda bile Finike’de 60 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulabilirsiniz. Finike otelleri genelde uygun fiyatlı olduğundan bu bölgede otel seçimi oldukça kolay oluyor. Tek yapmanız gereken Finike için ne kadar bütçe ayırmak istediğinize karar vermeniz oluyor.

Finike’de çok fazla otel olmadığından dolayı, doğru oteli bulmak çok da kolay olmuyor aslında. Zaten, otellerin çoğu süper düşük puanlı ve birçok olumsuz yorumlu olduğundan dolayı, Finike’de otel seçerken az biraz araştırma yapmak gerekiyor.

Burada otel seçerken önemli olan, otelin kaç müşteriden o yüksek puanı almış olması. Yani, bir otel 9.0 puan aldı diye direkt o otele atlamamak gerek. 5 müşteriden 9.0 almak gayet kolay. Fakat, 100 müşteriden 9.0 almak bir hayli zor. Bu yüzden, daha çok müşteriden daha güzel puan almış otellere bakın. Önce olumsuz yorumları okuyun. Olumlu yorumlara zamanınız kalırsa göz atın. Son olarak da, otel plaja yakın mı ? kredi kartı olmadan rezervasyon yapılabiliyor mu ? gibi otel bilgilerine de göz atmayı unutmayın.

En Uygun Finike Otelleri

1.Hotel Anadolu (Apart Otel)

Akdeniz’e 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Finike otelleri arasında oldukça popüler. Günlük açık büfe kahvaltısıyla da popüler olan bu otelin, 100 müşteriden 9.1 gibi oldukça yüksek bir puanı bulunuyor. Yani, sırf bu puana bakarak bile, tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden.

Yaz aylarında bu otelde 110 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulabilirsiniz. Özellikle erken rezervasyonlarda indirim fırsatları olan bu otele 1 dakikalığına da olsa bir göz atın derim. Bu otelde 3 ve kişilik odaları da süper uygun fiyatlara bulabildiğinizi de unutmayın. Bu otelin en güzel yanı ise, kredi kartı olmadan rezervasyon yapabiliyor olmanız. Yani, bu otele hemen bir göz atıp gitmek istediğiniz tarihlerde fırsat indirimi olup olmadığını kontrol edebilir, varsa otel rezervasyonunuzu yapabilir ve rezervasyondan sonra çok daha uygun veya çok daha iyi bir otel bulabilirseniz de ücretsiz olarak rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz.

2.Keramos Pansiyon

Finike’nin gözlerden uzak bir bölgesinde bulunan bu pansiyon samimi, sıcak bir otel atmosferi arayanların tercih edebileceği yerlerden. Bir ailenin işlettiği bu pansiyonda, oda sayısı az olduğundan dolayı, müşterilerle tek tek ilgilenmek çok daha kolay oluyor. Dağ ve bahçe manzaralı odalarıyla popüler olan bu tesis, konum olarak çok da güzel bir yerde bulunmuyor. Fakat, araçlarınız ile bu pansiyona gidecek olursanız, birçok simge yapılar 5-10 dakika sürüş mesafesinde bulunuyor.

Bu pansiyonun en güzel yanı ise, ev usulü kahvaltısıdır. Botanik bir bahçede yapacağınız güzel bir kahvaltı, güne iyi bir başlangıç olacaktır. Plaja 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu pansiyon süper popüler bir yer olmasa da, burada konaklayan 3 kişiden 2’si mutlu bir şekilde ayrılıyor. Zaten 8.4 gibi yüksek bir konuk puanı olması da bunun en önemli kanıtı.

3.Hotel Finike Marina (3 Yıldız)

Finike otobüs terminaline 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu 3 yıldızlı otel, Finike otelleri arasında tercih edilebilecek en uygun otellerden. Daha çok deniz gören odaları ile popüler olan bu otelin en büyük sıkıntısı ise, restoran bölümünde servis elemanlarının günlük kıyafet giyiyor olması. Yani, yanlışlıkla başka bir müşteriye sipariş verebilir veya aynı durum sizin başınıza gelebilir. Bir basit isimlik takılması bu sorunu çok rahat çözebilecek olmasına rağmen maalesef, bu eksiklik birçok müşterinin feryadına rağmen giderilmemiş. Bu tip detaylara takılmazsanız, Finike’deki otel sayısını ve otelleri kıyasladığımızda fiyatına göre tercih edilebilecek bir otel.

Bu otelde yaz aylarında 160 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Otelin 7.1 gibi güzel bir puanı olması da, rezervasyon yapmadan önce dikkate almanız gereken özelliklerden.

4.Otel Carpe Diem Gold 

Özel plaj alanına ve eşsiz Akdeniz manzarasına sahip bu otel, 2016 yılında yenilenmiş en taze otellerden. Bu otelin en güzel yanı ise, odalarında bulunan balkonların hepsinde deniz manzarası olmasıdır. İster açık yüzme havuzunun kenarında isterseniz de özel plaj alanında güneşlenebiliyorsunuz. Finike merkeze 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelde yaz aylarında 270 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün.

Finike’deki oteller arasında en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden Carpe Diem Gold, diğer otellere nazaran 1 tık pahalı olsa da, fiyatına göre aldığınız hizmete değiyor. Yani, en azından müşteri yorumlarına bakacak olursanız, bunu açık ve net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Bu otelin 120 müşteriden almış olduğu 8.6 gibi yüksek bir puan da dikkat alınması gereken özelliklerden.

5.Hasyurt Hotel

Finike otelleri sınırlı sayıda olduğundan dolayı, seçim yaparken beklentinizi 1 tık aşağıda tutmakta yarar var. Hasyurt Hotel’de bu otellerden biri. Deniz kıyısına 3 km uzaklıkta olan bu otelin 7.7 gibi güzel bir puanı olsa da, Finike merkeze 8 km uzaklıkta olması, denize uzak olması ve birkaç olumsuz yorum almış olması insanı düşündürüyor. Fakat, fiyatına baktıktan sonra otele bakacak olursanız, çok memnun olabileceğinizi söyleyebilirim. Çünkü bu otelde yaz aylarında 60 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Yani, Finike’deki en ucuz otel. Bu fiyatı göze alırsanız, mutlu ayrılabileceğiniz otellerden olduğunu göreceksiniz.

Finike otelleri oldukça sınırlı sayıda olduğu için tavsiye edebileceğim otellerden bunlardan ibarettir. Zaten, diğer otellerin konaklama için pek tercih edilebilir olduğunu düşünmüyorum. Özellikle Finike’de bulunan tek 5 yıldızlı otelin, yakınından bile geçmeyin derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here