Floransa Alışveriş Rehberi-En İyi Alışveriş Bölgeleri

Floransa Alışveriş için pek pahalı olmayan şehirlerden biridir. Gerek hediyelik eşya konusunda gerekse, butik ürünler için, oldukça uygun alışveriş merkezleri ve mağazalar kolaylıkla bulunabilir. İtalya‘da alışveriş denince akla ilk gelen şehir Milano, olsa da, Floransa da İtalya’nın en iyi alışveriş şehirlerinden biri olarak bilinmektedir.

Floransa’da Alışveriş için en iyi bölge, şüphesiz Toskana’dır. Gerek büyük alışveriş mağazaları ile gerekse, Dünyaca ünlü markaları bulabileceğiniz, alışveriş mağazaları ile oldukça popülerdir. Eğer, ucuz birşeyler arıyorsanız, tabi bu bölge sizin için pek uygun olmayabilir.

Floransa Alışveriş Rehberi
Floransa Alışveriş Rehberi

Floransa’da konaklama için henüz aradığınız oteli bulamadıysanız, Floransa’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Floransa’daki en ideal konaklama birimlerine ve fırsat indirimi olan otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Floransa Alışveriş Bölgeleri

1.San Lorenzo Market : Floransa alışveriş bölgelerinden biri olan San Lorenzo Market, San Lorenzo Meydanı’nda bulunmaktadır. Fiyatlar oldukça ucuz olmasına rağmen, turist olduğunuzu anladıkları anda fiyatlar iki, hatta üç katına çıkabilmektedir. Bu yüzden, bu pazar gibi alandan alışveriş yaparken, size söylenen fiyatın en azından yarısını ödemeye çalışmalısınız.

2.Outlet Alışveriş Merkezi : Bu alışveriş merkezini Türkiye’nin alışveriş merkezleri ile genel bir kıyaslama yapacak olursak, ürün fiyatları hemen hemen aynı fiyattadır,diyebilirim. Bu alışveriş merkezi Leccio’da yer almaktadır. Leccio, şehir merkezine 15 km uzaklıktadır ve ulaşım araçları ile çok rahat gidilebilecek yerlerdendir. Gucci’den Armani Jeans’e, Veneta’dan Cavalli’ye Dünyaca ünlü markarları burada bulabilirsiniz.

Göz At : Floransa Gezilecek Yerler

3.Mercato Centrale (Merkez Pazar) : Bu pazar daha çok sebze, meyve ve taze balıkları ile meşhur bir yerdir. Eğer, Floransa’da otel yerine ev kiraladıysanız, ihtiyacınız olan tüm meyve ve sebzeleri bu pazarda bulabili yemek yapmadan önce mutlaka uğrayabileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca, pazar etrafında butik ürünleri de bulmak mümkündür.

4.Ponte Vecchio (Eski Köprü) : Floransa gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken yerlerden biri olan bu köprüde, birçok kuyumcu bulmak mümkündür. Köprü, sadece kuyumculardan ibaret değildir. Birkaç ünlü markaya ev sahipliği yapan mağazaları da bulmak mümkündür. Ponte Vecchio, şehir merkezinde yer almaktadır, Uffizi Müzesi, Pitti Sarayı, Signoria Meydanı, Vecchio Sarayı ve Floransa Katedrali gibi turistik yerlerden yürüyerek ulaşılabilecek bir yerdir.

Floransa Alışveriş Rehberi
Floransa Alışveriş Rehberi

5.Mercato Nuovo (Yeni Pazar) : Piazza della Repubblica (Cumhuriyet Meydanı)’na oldukça yakın bir konumda bulunan pazar, Floransa’da ucuz alışverişin adresidir,diyebilirim. Hediyelik eşyadan butiğe aradığınız birçok ürünü, şehir merkezine oldukça yakın olan bu pazar yerinde bulabilirsiniz.

Floransa Alışveriş Rehberi adlı bu yazıda yer alan bu bölgeler, daha çok ulaşımın kolay sağlanabildiği yerlerdendir. Tabi, daha birçok alışveriş bölgesi bulunsa da, ulaşımın kolay olmadığı yerler olduğundan pek tavsiye etmem.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...