Floransa Gece Hayatı Hakkında Bilgiler

İtalya’nın sanat şehri Floransa, müzeleriyle ve saraylarıyla ön plana çıkan şehirlerden olsa da, bu şehirde gece hayatı için de plan yapmak mümkün. Floransa gece hayatı için daha çok şehir merkezinde bulunan mekanlar tercih edilmekte. Bunun yanında, bu şehirde sabahlara kadar eğlenmenin pek de mümkün olamayacağı söyleniyor. Fakat, 3 gün Floransa’da kalmış biri olarak, bu şehirde eğlendiğiniz kadar belki  de çoğu Avrupa şehrinde eğlenemezsiniz.

Floransa, Avrupa’da uluslararası öğrencinin en fazla olduğu şehirlerden biri. Bu da, bu şehrin gecelerini süper canlı kılmakta. Bu şehre gelen turistlerin büyük bir bölümü, şüphesiz gece hayatı için plan yapmıyordur. Fakat, gece hayatı için plan yapan, o kadar uluslararası öğrenci vardır ki, turistlere ihtiyacınız bile olmayacaktır.

Bu şehirde yer alan gece kulüplerindeki kalabalığın büyük bir çoğunluğu öğrenci kesimdir. Özellikle erasmus partilerinin yoğun olduğu bu şehirde, geceleri çok canlı oluyor. Bu şehirdeki bar ve clublar süper modern ve canlı ama oldukça pahalı. Bu yüzden, bar ve club seçimi için doğru tercih yapmanız gerekiyor.

Floransa’da konaklama için henüz aradığınız oteli bulamadıysanız, Floransa’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Floransa’daki en ideal konaklama birimlerine ve fırsat indirimi olan otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Floransa Gece Hayatı İçin En İdeal Bar ve Gece Kulüpleri

—-BARLAR

1.LİON’s FOUNTAİN

Şehirde yaşayan uluslararası öğrencilerin parti için en çok tercih ettiği barlardan biri olarak bilinen Lion’s Fountain, gece hayatı için ilk düşünülmesi gereken mekanlardan. Şık dizaynı, atmosferi, birbirinden kaliteli kokteylleri ile, oldukça etkileyici bir mekan. Clublara gitmeden önce hafif bir şeyler atıştırıp, uygun fiyatlara içkileri burada bulabiliyorsunuz.

Fiyat ; 5-9£ bira ve kokteyller – 4-11£ yemek ücretleri

Adres ; Borgo degli Albizi, 34

Göz At : Floransa Gezilecek Yerler

2.KİTSCH

Şehrin en gösterişli barlarından biri olan Kitsch, Floransa gece hayatına başlamak için iyi bir başlangıç noktası olacaktır. Birbirinden kaliteli ve uygun fiyatlı kokteylleri ile, bu bar her damak zevkine hitap ediyor. Hafif atıştırmalık yemekleri de bulabiliyor olmanız ise, bu barı tercih etmek içmek yeterli nedenlerden. ”Aperitivo” adı verilen açık büfesiyle (Oldukça küçük) aradığınız birçok atıştırmalığı burada bulabilirsiniz.

Fiyat ; 10£ Aperitivo (İçecek ve açık büfeye erişim ücreti). Bira ve şaraplar 5-7£, kokteyller 7-9£

Adres ; Viale Antonio Gramsci, 1

3.RED GARTER

196 yılında açılmış olan bu bar, İtalya’nın en eski Amerikan barı olarak biliniyor. Şüphesiz, şehirdeki en popüler ve en iyi bardır. Hamburger ve biftekleri ile popüler olan bu bar da, Floransa gece hayatı için güzel bir başlangıç olacaktır. Bu barı tercih eden öğrencilerin büyük bir çoğunluğu, her gece yapılan karaoke için buraya akın etmekte. Bunun yanında, oldukça güzel atmosferiyle de, ayrılmak isteyemeceğiniz barlardan.

Fiyat ; Bira ve şaraplar 4-8£

Adres ; Via de’Benci 33r/35r

4.OLD STOVE PUB

Şehrin en kalabalık barlarından olan Old Stove Pub, şehirdeki en ucuz barlardan biri. Tarihi merkezin kalbinde yer alan bu bar, karaoke’si ile popüler olan mekanlardan.

Fiyat ; Bira 4£, kokteyller 6£

Adres ; Via Pelicceria, 2

—-CLUBLAR

1.SPACE ELECTRONİC

Gece kulübü denince turistlerin ve şehirdeki öğrencilerin ilk tercihlerinden olan Space Electronic, süper büyük bir mekan olmakla birlikte, çoğu gece kararoke de bu mekanda yapılabiliyor. Süper kalabalık olan bu mekanda sahne alan Dj’lerin büyük bir çoğunluğu da, İtalya’nın en ünlü Dj’lerinden. Giriş ücreti olsa da, denemeye değer bir mekan diyebilirim.

Fiyat ; 11-18£ giriş ücreti ( Bir içecek dahil). İçecek ücretleri de, 7-12£ arasında değişiyor.

Adres ; Via Palazzuolo 37r

2.YAB

Şehirdeki kıyafet zorunluluğu olan clublardan biri olan YAB, daha çok pazartesi ve perşembe günleri süper kalabalık oluyor. Daha çok partilere ev sahipliği yapan bu mekana da girişler ücretli. Şehirde bir tık daha kalite bir gece kulübü tercih edecek olacaksanız, YAB oldukça güzel bir seçenek olacaktır.

Fiyat ; 20£ Giriş ücreti, 10£ içki ücretleri

Adres ; Via Dei Sassetti, 5

3.CLUB TWENTYONE

Haftanın her gün açık olan Club Twentyone, öğrenci partileriyle popüler olan kulüplerden. Floransa’da en beğendiğim ve tecrübe ettiğim bu kulüpte 10:30’dan sonra, partiler başlıyor. Gecenin geç saatlerine kadar en kalabalık olan kulüplerden biri olan Twentyone es geçilmemesi gereken mekanlardan.

Fiyat ; 6-8£ bira ve kokteyller.

Adres ; Via Dei Cimatori, 13

Floransa gece hayatı için çok büyük bütçeler ayırmaya gerek yok. Bu şehirde, 50-60£’ya rahatlıkla eğlenebilirsiniz. Zaten, geceler daha çok öğrenciler tarafından tercih edildiğinden dolayı, fiyatlarda oldukça uygun.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...