Floransa’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri (2020)

İtalya‘nın en muhteşem ve en turistik şehirlerinden biri olan Floransa, tüm güzelliği, tarihi yapıları, kiliseleri ve sarayları ile eşsiz bir kültür gezi deneyimi sunuyor.

Oldukça turistik bir şehir olduğundan dolayı da oteller bu şehirde biraz pahalı. Fakat düşük bütçeli, uygun konaklama birimlerini bulmak da pekala mümkün.

Bu şehirdeki konaklama biriminizi tercih etmeden önce de hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde de yarar var.
Floransa’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek 3 güzel cevap var. Birincisi, tarihi merkez bölgesi, ikincisi şehir dışı ama hala şehir içi, üçüncüsü ise, şehrin çok daha dış kısımlarıdır.

Bu seçenekler arasında en mantıklı olanı şehir merkezi gibi duruyor olsa da, şehir merkezinde bulunan otel ve hostellerin biraz pahalı olabileceği aşikar. Bu yüzden, bütçeli bir Floransa gezisi planlıyorsanız, ilk tercihinizi merkeze 2-3 km uzaklıkta bulunan bölgelerden yana kullanın derim.

Çok aşırı bütçeli bir seyahat planlamıyorsanız da, Floransa’nın şehir merkezinden pek dışarı çıkmayın.

Floransa
Floransa’da konaklama

Şehir dışı ama hala şehir içi demekten kastım, şehir merkezine biraz uzakta olan fakat yine de birçok turistik noktaya ve merkeze yürüyerek ulaşabileceğiniz yerler. Örnek verecek olursak ;

 • Fortezza da Basso
 • Piazza Beccaria
 • Porta al Prato
 • Oltrarno
 • Piazza della Liberta
 • Poggio İmperiale
 • Piazzale Michelangelo/San Niccolo
 • Via Bolognese

Bu bölgeler cüzdanınızı pek yakmayacak bölgeler olduğu gibi, birçok turistik noktaya veya şehir merkezine yürüyerek en fazla 20-30 dakikada ulaşabilirsiniz. Bu yüzden, çok lüks bir otel bile arıyorsanız, bu bölgelere de mutlaka bir göz atın derim.

Gelelim Şehirdeki en güzel konaklama bölgelerine ; 

Floransa’da konaklama için birçok bölge bulunuyor olsa da, bu bölgeler arasında en ideal ve en turistik konumlara sahip aşağıdaki bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

 • İlk defa Floransa’yı ziyaret ediyor ve çok fazla zamanınız yoksa konaklayabileceğiniz en iyi bölge DUOMO 
 • Floransa’daki en düşük bütçe ile konaklayabileceğiniz bölge, San Marco
 • Floransa’da gece hayatı için en iyi bölge, San Spirito / San Frediano 
 • Her şeyden ortaya karışık olsun diyorsanız, Santa Croce 
 • Floransa’da çocuklar ile nerede kalmalı ? diyorsanız da Santa Maria Novella

1.Tarihi Şehir Merkezi 

(Bölge Puanı 95/100) – Para Sorun Değil En İyisi Olsun Diyenlere ; 

Floransa Tarihi Merkez
Floransa Tarihi Merkez

Oldukça büyük bir bölge olan tarihi merkez bölgesinde bir uçtan bir uca yürüyerek 30 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Bu yüzden tercihinizi bu bölgeden yana kullanacak olursanız, çok fazla düşünmenize gerek olduğunu sanmam. Sadece size hitap eden fiyatta ve konforda oteli bulmanız sanırım yeterli olacaktır (Aşağıdaki Duomo, Santa Croce ve San Marco bölgesine göz atmadan karar vermeyin)

Bu bölge kimler için daha mantıklı olacaktır ? diye soracak olursanız, kısa süreliğine (1, bilemediniz 2 gün) Floransa’ya seyahat edenler için oldukça ideal olacaktır. Çok yürüme veya ulaşım aracı derdi olmadan çevrede bulunan en bilindik turistik yerleri ziyaret ederek Floransa gezinizi çok güzel bir şekilde noktalayabilirsiniz.

İyi, güzel hoş da bu bölge içerisinde bir sürü yer var, ben nerede kalacağım ? diyorsanız da, ilk tercihinizi Santa Maria Novella (SMN) olarak bilinen merkez tren istasyonu çevresinde bulunan otellerden yana kullanın derim. NEDEN ? diye soracak olursanız da ;

 1. Havaalanından ulaşımın en kolay olduğu yer, merkez tren istasyonu. Eğer, bu istasyon çevresini kullanacak olursanız, trenden indiğiniz gibi bi koşu otelinize ulaşabilirsiniz.
 2. Floransa, Avrupa’nın en güvenli şehirlerinden. Fakat, güvenli şehirler içerisinde de güvenli bölgeler bulunur. İşte şehrin en güvenli bölgelerinden birisi de bu bölgedir.
 3. Duomo Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde de ondan. Ayrıca, Palazzo Vecchio (Vecchio Sarayı), Uffizi Müzesi ve Ponte Vecchio gibi şehrin en gözde turistik yerlerine, Duomo meydanından 3-5 dakika içerisinde yürüyerek ulaşabiliyorsunuz.
 4. Bu bölgede motorlu taşıtlara izin verilmiyor. Temiz hava alabilirsiniz :). Ayrıca, araç trafiği gibi sıkıntılı bir durumla da karşılaşmak zorunda kalmıyorsunuz.
 5. Bu tren istasyonu etrafında birbirinden güzel ve ucuz restoranları da bulabiliyorsunuz.

İyi de bu tren istasyonu çevresi çok pahalı olmaz mı ? 

Olur. Eğer, 5 yıldızlı bir otelde suit oda rezervasyonu yaparsanız, hayal edemeyeceğiniz ücretler ödeyebilirsiniz. Fakat, bu tren istasyonu çevresinde birçok 3 ve 4 yıldızlı oteller de bulabiliyorsunuz. Bu otellerin çoğu da, en az 5 yıldızlı otel kadar konforlu, lüks ve rahat. Bu yüzden bu istasyona yakın yerlerde konaklama birimi arıyorsanız, 3 yıldızın üzerine pek çıkmayın derim. Zaten erken rezervasyon fırsatlarından yararlanacak olursanız fiyatların çok daha aşağı düştüğünü göreceksiniz.

Floransa'da Nerede Kalınır Otel Tavsiyeleri
Relais Piazza Signoria Hotel – Şehrin kalbindeki romantik (Orta Bütçeli) otellerden – OTELİ İNCELE

 • FLORANSA TARİHİ MERKEZDE YER ALAN OTELLERE BOOKİNG.COM ARACILIĞIYLA GÖZ ATMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Tarihi Şehir Merkezi Otelleri

Tarihi Merkez Bölgesi’nde otel önerisi olarak da apart bir otel olan Relais Piazza Signoria (Bütçeli) ve daha modern bir otel için de 4 yıldızlı bir otel olan FH Hotel Calzaiuoli‘ye göz atabilirsiniz.

Tarihi merkez bölgesinden başka önerebileceğin bölge var mı ?

Tabi ki var. Öncelikle şehrin tam göbeğinde kalayım. Öyle bir merkez olsun ki, haritada bile kaldığım otelin en merkez yer olduğunu görebileyim diyorsanız, Piazza San Marco ve Piazza Santa Croce arasında bulunan otelleri veya Ponte Vecchio ve Piazza Santa Maria Novella bölgeleri arasında kalan otelleri tercih edin derim.

Yok ben zaten turistik yerlere yürürüm sorun değil, gece hayatına yakın olsun yeter diyorsanız ? ; O zaman, kesinlikle size önerebileceğim tek adres var. ”Via dei Benci” veya yakınlarında bulunan herhangi bir otel. Bu yeri de, ”Santa Croce” bölgesinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Via dei Benci’de bulunan oteller pahalı gelirse, yine gece hayatına yakın olan, ”Piazza Santo Spirito” (Oltrarno Bölgesinde bulunuyor) denenebilir. Floransa gece hayatı için bu iki yerden başka bir yer aramayın bile. Fakat, bu bölgelerde otel seçerken, otelinizin cadde üzerinde olup olmadığına mutlaka göz atın. Çünkü gece trafiği uykunuzu bölebilir.

 • VİA Dİ BENCİ – SANTA CROCE BÖLGESİNDE YER ALAN OTELLERE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN

Hepsinden ortaya karışık olsun diyorsanız da ; ”Piazza San Lorenzo” yakınları sizin için gayet uygun olacaktır.

NOT : Tarihi şehir merkezi, kendi başına kocaman bir semt. Bu semt, şehirdeki önemli bölgeleri kapsamaktadır. Yani, tarihi merkez bölgeleri arasında hoşunuza gitmeyecek yerler de var. Bu yüzden, tarihi merkez içerisinde yer alan aşağıdaki bölgelere göz atın. Bu bölgeler, çok daha küçük ve daha detaylıdır.

2.DUOMO

(Bölge Puanı 100/100) – Şehrin Tam Ortasında Olayım Diyenlere;

Floransa'da Nerede Kalınır
Floransa’da Konaklama

Floransa’daki en ünlü bölge olan Duomo, şüphesiz bu şehirdeki en iyi ve en popüler konaklama bölgelerinden biri.

Otelinizden veya konakladığınız tesisten şehirdeki en önemli turistik yapıları görmek mi istiyorsunuz ? o zaman Duomo’dan başka bir yere göz atmayın. Burası, siz otelinizden çıkıp nereye gidelim ? diye karar verene kadar, şehrin en gözde yapılarına, meydanlarına ve turistik noktalarına ulaşabileceğiniz yer (Tek sıkıntısı birazcık pahalı).

Hareketli bir bölge olan Duomo, birbirinden güzel tarihi yapıları, kafeleri ve restoranlarıyla şehirde göz kamaştıran bölgelerden biri.

Floransa gezilecek yerler bakımından popüler olan hemen hemen her yeri bu bölge içerisinde bulabiliyorsunuz. Ayrıca şehrin sembol yapılarından biri olan Duomo Katedrali de bu bölgede bulunmakta.

Günün her saati oldukça canlı ve kalabalık olan bu bölgede otel fiyatları diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor. Özellikle Duomo’nun merkezinde konaklamayı planlıyorsanız fiyatlar bir hayli artmakta.

NOT : Burası şehrin kalbi. Düşük bütçeli butik otelleri, hostelleri ve pansiyon tarzı konukevlerini de bu bölgede bulabilirsiniz. Fakat, restoranlar için 10-20£, oteller için fazladan 20-50£, kafeler için de fazladan 5-10£ ödemek istemiyorsanız, bu bölge sizin için olmayabilir. Bütçeden yana sıkıntınız yoksa, bu bölgeden daha iyi bölgeyi bulamazsınız.

Duomo Bölgesi’nde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Duomo Otel Tavsiyeleri

 • Rodo Hotel Fashion Delight – 3 Yıldız ; Bu otel, Duomo Katedrali’ne sadece birkaç adım uzaklıkta bulunuyor. Santa Maria Novella Tren İstasyonu ise otele sadece 10 dakika yürüme mesafesinde. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bu otelin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.
 • Hotel Spadai – 4 Yıldız ; Floransa’nın en sevilen otellerinden biri olan Spadai, Şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden biri. Erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması 9+  konuk değerlendirme puanına sahip ve çiftlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. San Lorenzo Bazilikası’na 200 metre uzaklıkta bulunan bu otelden şehirdeki en önemli meydanlardan biri olan Signoria Meydanı’na yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz.
 • Strozzi Palace Hotel – 4 Yıldız ; Bölgenin en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerinden biri olan bu tesis, Duomo Katedrali’ne ve Uffizi Galerisi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Havaalanı servisi ve aile odaları da olan bu otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Duomo Bölgesi’nde gezilecek yerler ve yapılacaklar ; 

Duomo Bölgesi
Duomo Floransa

⇒Duomo (Floransa) Katedrali’ne ilk siz gidin. Kubbenin tepesine çıkıp şehrin eşsiz manzarasını seyretmeyi de unutmayın.

⇒Karnınız mı acıktı ? ucuz, hızlı yemekleri bulabileceğiniz (Dürüm – sandviç) I’ Girone De’ Ghiotti adlı mekana göz atın.

⇒Şehrin gözde sanat müzelerinden olan ”Museo del Bargello”daki birbirinden değerli sanat koleksiyonlarını inceleyin.

⇒Canınız Pizza çekerse ”Gustarium” adlı mekanı hatırlayın.

⇒Aziz Giovanni Vaftizhanesi’nin sabah-akşam fotoğrafını çekin.

⇒Kahve konusunda seçici biriyseniz ”Il Vinile”den başka yere gitmeyin.

⇒Olur da paranız çok gelir, bir mekanda birkaç kadeh içmek isterseniz, Mayday Club’a göz atabilirsiniz.

⇒Çok turistik olmayan, fakat ilginizi çekebilecek bir kilise olan ”Orsanmichele”nin içerisine girmeyi de unutmayın.

⇒Son olarak Duomo Meydanı’ndaki, şehrin en gözde yapılarını incelemeyi de unutmayın

3.SAN MARCO

(Bölge Puanı 90/100) – Düşük Bütçeli Tesis Arayanlara Özel;

Accademia Floransa
San Marco’da bulunan Accademia

Şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan bu bölge, şehirdeki en uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz yerdir.

Tabi Duomo ve Tarihi şehir merkezindeki tesisler ile bu bölgedeki konaklama birimleri arasında dağlar kadar fark yok. Fakat aradaki fiyat farkı, bütçeli bir Floransa gezisi planlayanlar için önemli olacaktır.

Tarihi eserlerden modern müzelere şehrin en güzel yapılarını ve turistik yerlerini de buraya yakın yerlerde bulabilirsiniz.

Gayet canlı ve hareketli bölgelerden biri olmasına rağmen, şehirdeki en uygun otellere ev sahipliği yapıyor olması bu bölgenin en güzel yanı.

NOT : Bu bölge, sadece konaklama birimlerinin uygun olmasıyla ünlü değil. Ayrıca bu bölgede, şehrin en ekonomik restoranlarını ve kafelerini de bulabilirsiniz.

Burada kalın, EĞER ;

 • Her şeye yakın olayım ama çok yakın olup da otellere akıl almaz ücretler ödemeyeyim diyorsanız
 • Uygun fiyatlı ve çok seçenekli restoranlar ve kafeler arıyorsanız
 • Süper lüks bir otel aramıyorsanız (Lüks otel sayısı sınırlı)

Burada kalmayın, EĞER ; 

 • Süper bütçeli bir Floransa gezisi planlamıyorsanız
 • Otelimden çıkıp bi koşu turistik yerlere gideyim diyorsanız (Turistik yerlere ulaşım için 10-20 dakika yürümeniz gerekiyor)
 • Öğrenci ve genç kesimin arasında kendinizi rahat hissedemeyecekseniz
 • Şehirdeki her bölgede konaklayacak bütçeniz varsa

San Marco Bölgesi’nde bulunan tüm otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

San Marco Otel Tavsiyeleri

 • Loggia Fiorentina – 1 Yıldız ; Floransa’nın en ucuz otellerinden bir tanesi. Ucuz diyince tereddüt etmeyin. Tesis 8+ konuk değerlendirme puanına, modern odalara ve güzel bir konuma sahip. Ayrıca Duomo Meydanı otele sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.
 • Hotel Cardinal of Florence – 3 Yıldız ; Turistlerin en çok tercih ettiği otellerden birinde konaklamak ister misiniz ? o zaman Cardinal’e bir göz atın. Bu otel, Duomo Bölgesi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bu oteli de merkezi otellerden biri olarak kabul edebiliriz. Şehrin önde gelen turistik yerlerine bu otelden yürüyerek ortalama 10 dakikada gidebilirsiniz. 8+ konuk değerlendirme puanına sahip bu tesis, San Marco Bölgesi’nin en güzel yerinde bulunuyor. Hem ucuz, hem kaliteli hem de merkezi daha iyi bir tesis, sanıyoruz bulamazsınız.
 • Piccolo Hotel – 2 Yıldız ; Bu otel daha çok bütçeli Floransa gezisi planlayanların tercih edebileceği sıradan basit bir otel olsa da, turistler arasında bir hayli popüler. Bu yüzden göz atmaya değer otellerden. Tesisin düşük bir konuk değerlendirme puanı olsa da, çok seçici biri değilseniz, ucuz olduğu için tercih edebilirsiniz.

San Marco Bölgesi’nde Yapılacak Şeyler

⇒Museo Di San Marco adlı komplekse göz atın. Her ne kadar adı müze olsa da, burası bir kilise ve manastırdan oluşan kompleks. Manastır ise, müze olarak hizmet veriyor.

⇒Canınız makarna veya pizza çekerse, ”Trattoria Pizzeria San Gallo” adlı mekan aklınızda olsun.

⇒Accademia Galerisi’nde Michelangelo’nun meşhur Davud heykelini görmezseniz, Floransa geziniz yarım kalır.

⇒Az bilinen, küçük bir bazilika olan ”Basilica della Santissima Annunziata” adlı yapıya da göz atın.

⇒Brunellesco’nun terası, şehirdeki en iyi kahveleri içebileceğiniz yerlerden, aklınızda olsun.

⇒Çok kalabalık olmayan, fakat birbirinden değerli sanat eserlerine ev sahipliği yapan ”Museo degli Innocenti” adlı sanat müzesindeki eserleri inceleyin.

4.SANTA CROCE

(Favorimiz – Bölge Puanı 90/100) – Her Şeyden Azar Azar Olsun Diyenlere ; 

Floransa'da Nerede Kalınır ?
Santa Croce Bazilikası bu bölgenin en ünlü yapılarından

Hem şehrin tam merkezine hem de Duomo’ya yakınlığı ile ünlü olan Santa Croce, yine de kendine özgü otantik yapısını koruyor. Yani, bu bölgedeki tesislerin büyük bir bölümünden şehrin önemli gezilecek noktalarına 5-15 dakika içerisinde yürüyerek gidebilirsiniz. Fakat, turistlerin yoğun trafiğinden biraz uzak olursunuz.

Bu bölgede bütçeli oteller ile lüks otelleri aynı yerde hatta aynı cadde üzerinde bile bulabiliyorsunuz.

Sayısız müze, sanat galerisi ve simge yapılara da ev sahipliği yapan bu bölgede aradığınız konaklama birimini de bulmak oldukça kolay.

Bu bölge turistik yerler ile sınırlı değil. Birbirinden güzel eğlenceli barları, kafeleri ve restoranları da fazlasıyla bu bölgede bulabilirsiniz. Bize ve birçok turiste göre şehirdeki en iyi konaklama bölgelerinden biri olan Santa Croce Bölgesi’ne göz atmadan nerede konaklayacağınıza karar vermeyin deriz.

Bu bölgede yapılacak en güzel şeyler

⇒Santa Croce Bazilikası’nın eşsiz mimarisini, süslü iç mekanlarını renkli vitrayları görün.

⇒Adagio adlı mekanda İtalyan yemeklerini deneyin.

⇒Santa Croce Meydanı’nda bulunan herhangi bir mekanda kahvaltı yaparken insanları seyredin.

⇒Pazzi Şapeli’ni görün.

⇒Beer House Club adlı mekanda ucuz yemeklerin ve içeceklerin keyfini çıkarın.

⇒Kokteyl ile aranız iyiyse bölgenin en iyi kokteyl barı olan Bitter Bar’a göz atın.

⇒Bunun yanında Michelangelo ve Galileo eserlerini görebileceğiniz Museo dell’Opera di Santa Croce’ye göz atın.

Santa Croce Bölgesi’nde bulunan tüm otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Hotel II Poeta Dante – 3 Yıldız ; Bu otel, 14. yüzyıldan kalma bir binada hizmet vermekte. 8+ konuk değerlendirme puanına sahip bu tesisten şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek gidebilirsiniz.
 • Plaza Hotel Lucchesi – 4 Yıldız ; Bu tesis, Arno Nehri’nin hemen kıyısında güzel bir konumda bulunuyor. Bu otelden yürüyerek Signoria Meydanı’na 10 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Ayrıca şehirdeki en iyi manzaraya sahip yer olan Piazza Michelangelo da otele 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Şehir manzarası sunan terası ve 9+ konuk değerlendirme puanıyla göz atabileceğiniz ideal bir otel.Booking.com

5.SAN SPİRİTO / SAN FREDİANO 

(Bölge Puanı 80/100) – Gece Hayatı da Olsun Diyenlere ; 

Floransa konaklama
Floransa

Şehirdeki en iyi gece hayatının olduğu bölgelerden San Spirito ve San Frediano, birbirinden güzel ve kaliteleri barları ve gece kulüpleriyle ünlüdür.

Eğer Floransa’ya daha önce geldiyseniz ve biraz daha şehrin gece hayatını deneyimlemek istiyorsanız bu bölgeyi tercih edebilirsiniz. Fakat Floransa’da gece hayatı için bir planınız yoksa bu bölgeyi pek önermiyoruz. Zaten aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini yukarıdaki bölgeler arasında rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.


Booking.com

Floransa Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Floransa

Floransa’da otel fiyatları 40£’dan başlamakta ve 250£’ya kadar çıkabilmektedir. Ortalama 65-140£ arasında bir ücrete şehirdeki hemen hemen tüm 3-4 yıldızlı tesislerde, hatta 5 yıldızlı birçok otelde de konaklayabilirsiniz.

Fakat bu şehirde en ucuz bir otel için en azından 40£’yu gözden çıkarmanız da yarar var. Tabi 40£’nun altında birçok konaklama birimini de bulabilirsiniz. Bunlar, hosteller ve pansiyon tarzı konukevleridir.

Hostel fiyatları ise (Dorm odaları), genellikle 13-20£ arasında değişmektedir. Hostelin konumu, değerlendirme puanı ve modernliği fiyatı etkilemektedir.

Floransa’da otel rezervasyonu için de, Booking, Expedia ve Tripadvisor sitelerine göz atabilirsiniz. Fakat, bunlar arasında hem check inn yapacağınız zamanda ödemeniz gereken Vergileri ve ek ücretleri, hem de konuk yorumlarını ve tesisin turistik yerlere yakınlığını en iyi görebileceğiniz site booking’dir.

Floransa Konaklama Rehberi
Floransa

NOT : Floransa’da otel ücretlerinin yanı sıra, ”Check Inn” yapacağınız zamanda ek ücret adı karşılığında ödemeniz gereken bir ücret de vardır. Bu ücret 8-30£ arasında değişmektedir. Bu yüzden, rezervasyon yaparken mutlaka tesisin ”Ek Ücret ve Vergiler” kısmına da göz atın deriz.


Booking.com

Çok ucuza otel bulacağım diye kendinizi bilgisayar/telefon başında harap etmeyin. Bölgeye karar verin. Otel arama sitelerine ve hostel arama sitelerine gideceğiniz bölgenin adını yazın. O bölgede bulunan reytingi ve misafir yorumlarının yüksek olduğu oteli seçin ve keyfinize bakmayın. Çünkü, aynı otel son 2 gün kala yarı fiyatına düşebilir. Bu yüzden, ücretsiz olarak booking.com adlı siteye gidip 1-2 hafta önceden bir rezervasyon yapın. Sonra 2 gün kala tekrar bakın. Baktınız otel fiyatları düşmüş, eskisini iptal edip, yenisine farklı bir isimle yeniden rezervasyon yapın (Soyadınızın birkaç harfini yanlış girmeniz yeterli, çok da büyük bir mesele değil).

Floransa, Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden. Bu yüzden bir otel çok ucuzsa önce o otelin hangi bölgede olduğunu öğrenin. Eğer yukarıda bahsettiğimiz bölgelerden birinde bulunuyorsa, güvenli ve en merkezi otellerdendir. Bu yüzden otel veya diğer konaklama birimlerini tercih etmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza mutlaka karar verin deriz.

Ayrıca erken rezervasyon fırsat indirimlerinden de yararlanmayı unutmayın. Yani 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız mutlaka fırsat indirimi olan otellere de göz atın. Ayrıca bu erken rezervasyon olayını abartmayın. Yani 5-6 ay öncesinden rezervasyon yapmanın size bir getirisi olmayacaktır.

Floransa
Floransa

Floransa Ucuz Otel Tavsiyeleri

Tamam ! Bölgeyi seçtim şimdi oteli nereden bulacağım ? Hangi otelde kalacağım ? 3 mü, 4 mü yoksa 5 mi olmalı otelimin yıldızı ? diyorsanız ;

Öncelikle paralarınız ceplerinizden taşıyorsa bile, 5 yıldızlı otelde kalmayın derim. Çünkü, 3 veya 4 yıldızlı otellerde aynı hazzı verecektir. Bu yüzden ilk olarak 3 ve 4 yıldızlı otellere bakın. Ben sizin için baktım ve en yüksek reytinge sahip, en uygun fiyatta olan ve en iyi müşteri yorumlarına sahip otelleri bir araya getirdim. Aşağıda belirlediğimiz otellere göz atarak keyfinize ve bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz yada seçmeyebilir, kendiniz başka bir otel bakabilirsiniz tercih sizin.

Aşağıdaki tesisler şehrin en ucuz otelleri değil, kendi kategorisinde en ekonomik olanlardır.

B&B Otel Firenze Novoli (3 Yıldız)

B&B Hotel Firenze Novoli - Floransa Otelleri
B&B Hotel Firenze Novoli

Öncelikle bu otelin şehir merkezinde de aynı isimde bir diğer oteli daha olduğunu bilin. Bu bahsedeceğim otel şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunan Novoli bölgesinde bulunuyor. Daha çok bütçeli bir Floransa gezisi için önerebileceğim bu otelin gecelik çift kişilik oda ücretleri diğer birçok 3 yıldızlı otele nazaran oldukça uygun.

Tabi 2-3 ay önceden erken rezervasyon fırsatlarından yararlanacak olursanız biraz daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulmak mümkün. Ayrıca, bu otelin havaalanına 1 km uzaklıkta olduğunu da unutmayın. Yani havaalanından bi koşu otelinize ulaşabilirsiniz.

B&B Repubblica

Floransa B&B Repubblica Hotel
B&B Repubblica Hotel

Şehrin kalbinde yer alan bu tesis, Santa Maria Novella tren istasyonuna 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

B&B Repubblica, Ponte Vecchio, Uffizi gibi turistik yerlere ise, 3-5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yani şehrin tam merkezinde konaklayayım her yere ama her yere bi koşu gideyim diyorsanız, bu tesisin konumu tam size göre. Fakat otel, B&B oteli olduğundan lüks bir otel beklentiniz olmasın. 2-3 Yıldız havasında olan bu tesisi bütçeli ve orta bütçeli bir konaklama için düşünebilirsiniz.

Bu otelde oda fiyatları şehrin merkezindeki bir otele göre normal. Otel konusunda çok detaycı biri değilseniz bu oteli seveceğinize emin olabilirsiniz. Ayrıca otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Hotel Fiorino  (3 Yıldız)

Floransa Hotel Fiorino
Hotel Fiorino

Signoria Meydanı ve Uffizi Müzesi’ne 200 metre uzaklıkta bulunan bu otel, şehirdeki en merkezi konuma sahip tesislerden biri.

Şehrin tam göbeğinde böylesine bir tesisi oldukça uygun fiyata bulmak, gerçekten çok güzel. Otel, bir Ortaçağ binasında hizmet veriyor. Ayrıca tesis, 8.+ konuk değerlendirme puanına sahip. Fakat, bu otelde boş oda bulmak bir sanat işi. Bu yüzden, en az 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapmanız gerekiyor.

Bronze Horse (3 yıldız )

Floransa Bronze Horse Hotel 
Bronze Horse Hotel

Yine Floransa’nın kalbinde yer alan bir otel olan Bronze Horse, 8 + konuk değerlendirme puanına sahip. Signoria Meydanına (Floransa’nın en turistik meydanı) sadece 30 metre uzaklıkta bulunan bu otel, konum olarak oldukça ideal.

Şehir merkezinde uygun fiyatlı otel arayanların tercih edebileceği bu 3 yıldızlı tesis, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri.


Booking.com

Lüks Otel Önerileri

Hotel Principe (4 Yıldız)

Floransa Hotel Principe
Hotel Principe – Floransa Lüks Oteller

Biraz  daha çıtayı yükseltmek isteyenler için tercih edilebilecek otellerden biri olan Principe hotel, 8+ değerlendirme puanına sahip.

Çift kişilik gecelik oda ücretleri 150£’dan başlayan bu otelde aylar öncesinden rezervasyon yapmadığınız takdirde, doğru dürüst oda bulmak biraz zor. Bu yüzden, tercihinizi bu 4 yıldızlı otelden yana kullanacak olursanız, en az 1-2 ay önceden rezervasyonunuzu yapın derim.

Bu tesis, Santa Maria Novella’da bulunuyor. Yani merkez tren istasyonuna 2-3 dakika yürüme mesafesinde. Buradan merkezde bulunan turistik yerlere (Uffizi, Signoria Meydanı, Ponte Vecchio) yürüyerek 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Yani konum, popülerlik ve konuk yorumları bakımından en ideal 4 yıldızlı tesislerden biri.

Bunun yanında tercih edilebilecek diğer 4 yıldızlı oteller ise ;

 1. Hilton Garden Inn Florence Novoli : 4 yıldız, 8.4 puan ve çift kişilik oda ücretleri, 100£’dan başlıyor. Novoli bölgesinde (şehir merkezine 3 km uzaklıkta) bulunan en ideal ve en merkezi otellerden biri.
 2. Starhotels Tuscany4 yıldız, 8.5 puan, Novoli ( Şehir merkezine 3 km uzaklıkta), çift kişilik oda ücretleri 100£’dan başlıyor. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması, eşsiz müşteri yorumlarına sahip olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.
 3. Hotel de la Ville :   4 yıldız, 9.0 Puan, şehir merkezi, çift kişilik oda ücretleri 140£’dan başlıyor. Floransa katedraline 3 dakika yürüme mesafesinde. Şehir merkezinin tam göbeğinde bulunan bu otele de mutlaka göz atın derim.

Unutmayın ; Tarihi Merkez Bölgesi, birçok bölgeyi içine alan büyük bir bölge. Eğer çok derinlere inmeden şehrin en güzel bölgesinde bölgesinde konaklamak istiyorsanız, bu bölgeyi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Fakat, bu semtin kendi içerisinde farklı bölgeleri de bulunmaktadır.

Göz At ; Roma’da nerede kalınır ?Booking.com


Bu listede yer alan oteller şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirmelerine sahip tesislerden. Bunun yanında, kendi kategorisinde oldukça uygun. Bu yüzden araştırmanıza bu otellerden başlayarak çok daha kolay bir şekilde aradığınız bütçede ve zevkte konaklama birimini bulabilirsiniz.

Bunun yanında Floransa’da bütçeli bir gezi planlıyor ve süper düşük bütçeli otellerde konaklamayı planlıyorsanız da Floransa Hostel Tavsiyeleri adlı yazımıza göz atarak, şehirdeki en ucuz konaklama birimleri hakkında tavsiyeleri ve fiyatları öğrenebilirsiniz. Floransa’da hosteller otel kıvamında olduğundan dolayı da gönül rahatlığıyla hostellerde konaklamayı düşünebilirsiniz.

 

Son olarak, Venedik ve Milano‘da konaklama rehberimize göz atabilirsiniz. Şehirdeki en önemli bölgelerden konaklama önerilerine her şeyi bulabilirsiniz.Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...