Frankfurt’ta Konaklama

Almanya‘nın en güzel şehirlerinden biri olan Frankfurt daha çok iş seyahati için tercih edilen şehirlerden biri olsa da, turistler için de birçok seçenek sunuyor. Bu şehirde konaklama genel olarak diğer Almanya şehirlerine nazaran oldukça uygun. Özellikle şehir merkezinin biraz dışına çıkacak olursanız, çok uygun fiyatlara oteller bulabiliyorsunuz.
Frankfurt’ta nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en ideal, en uygun ve en olumlu konuk değerlendirmesine sahip 10 otel arasından bütçenize ve zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Tabi otel tavsiyelerine geçmeden önceden de  hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra, tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Frankfurt’ta en ideal bölgeler, Zenrtrum-Altstadt, Gutleutviertal, Bockenheim, Bahnhofsviertel ve Sachsenhausen bölgeleridir. Eğer şehir merkezinin tam kalbinde konaklamak istemiyorsanız, bu bölgelerden herhangi birinde de çok rahatlıkla aradığınız bütçeli veya lüks oteli bulabilirsiniz.

Frankfurt’ta Nerede Kalınır ? Bölgeler

1.Zentrum-Altstadt (Şehir Merkezi Bölgesi) – Bölge Puanı 95/100 – Frankfurt’ta En Merkezi Nerede Kalınır ?

Frankfurt Şehir Merkezi
Frankfurt Şehir Merkezi

Şehrin merkezinde bulunan bu mahalle, Frankfurt’taki (yeniden inşa edilmiş) ortaçağ binalarını, tarihi simge yapılarını ve ana şehir meydanını bulacağınız yerdir.

Ayrıca bir kilometrekareden daha az bir alana yayılıyor, bu da yürüyerek keşfetmenin son derece kolay ve eğlenceli olduğu anlamına geliyor. Öğleden sonrayı şehirdeki gezintiye çıkarak ve Frankfurt’un ortaçağ cazibesine kapılarak Zentrum-Altstadt sokaklarında dolaşarak geçirin.

Burası, Frankfurt’u keşfedebileceğiniz en güzel yer. Ayrıca, Frankfurt’a iş amaçlı seyahat ediyorsanız da, günübirlik konaklayabileceğiniz en güzel yerdir.

Frankfurt gezilecek yerler listesinde popüler olan noktalara da bu bölgede çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Şehir Merkezi Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

St Paul Kilisesi’nin etkileyici mimarisine göz atın.

Zum Storch Am Dom’da, muhteşem otantik Alman mutfağında yemek yiyin.

Tarih Müzesi’nde şehrin hikayesini öğrenin.

Salzkammer Restaurant’ta şnitzel, salata, patates ve her şeyi yiyin 🙂

Avrupa’nın en güzel dini yapılarından biri olan, 95 metre yüksekliğindeki Gotik kuleye sahip kırmızı kumtaşı katedrali Kaiserdom’u görmeden şehirden ayrılmayın.

Justitia’ı onurlandıran özgün bir taş heykel olan Adalet Çeşmesi’ne bakın.

Schirn Sanat Galerisi’nde modern ve çağdaş sanatın kapsamlı bir koleksiyonunu inceleyin.

Eski Nicholas Kilisesi’ni gör.

Romerberg Meydanı’nda dolaşarak ikonik renkli yarı ahşap evlerinin fotoğraflarını çekin.

Not : Bu bölgedeki oteller 3 yıldızlı tesislerden başlamakta. Yani çok düşük bütçeli otelleri bu bölgede bulamayabilirsiniz.

Şehir merkezi otelleri arasında popüler olanlara booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

2.Bahnhofsviertel Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – En Ucuz Frankfurt’ta Nerede Kalınır ?

Frankfurt Konaklama Rehberi
Frankfurt

Kent merkezinin batısında yer alan Bahnhofsviertel, Frankfurt’taki en eşsiz ve kendine özgü mahallelerden biri. Frankfurt’un ana tren garının evi olarak bilinen bölge, ”Red Light District”e ev sahipliği yapmakla ün kazanmıştır.

Bahnhofsviertel Frankfurt’taki en hareketli mahallelerden biri ve barlar, bistrolar, gece kulüpleri ve tavernalarlar dolu olan bu semtte sıkılmak mümkün değil.

Frankfurt gibi pahalı bir şehirde, ucuz kelimesine çok kez duyabileceğiniz bölgelerden biridir. Bu yüzden, bütçeli bir Frankfurt gezisi planlıyorsanız bu bölgeye göz atmayı unutmayın.

Not : Bu bölgedeki 2 yıldızlı otellerin konuk yorumları ve değerlendirmeleri gerçekten çok kötü. Bu yüzden uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden başlamanızda yarar var.

Bahnhofsviertel Bölgesi’nde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bahnhofsviertel Bölgesi Otel Tavsiyeleri

3.Sachsenhausen Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Gece Hayatı İçin Frankfurt’ta Nerede Kalınır ? 

Sachsenhausen Bölgesi
Sachsenhausen Bölgesi

Sachsenhausen, Frankfurt’un en büyük semtidir. Zentrum-Altstadt’ın Ana Nehri’nin karşısında yer alır ve şehirdeki en eski binalardan bazılarına ev sahipliği yapar. Büyüleyici ve kıvrımlı sokakları, renkli ve tarihi yarı ahşap evleri bulabileceğiniz en güzel yerdir.

Frankfurt gece hayatı için de planlarınız varsa, şehrin en iyi mekanlarını bu bölgede bulabilirsiniz. Biraz gürültülü bir bölge olsa da, sessiz sakin yerlerde bulunan otelleri de bulabilirsiniz.

Sachsenhausen Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Oyuncak ve giysilerden bisikletlere birçok şeyi bulabileceğiniz Schaumainkai bit pazarındaki tezgahlara göz atın!

Birinci sınıf bir parti barı Bonechina’da geceye başlayın.

Dauth Schneider’de inanılmaz bir meyveli turta ye ve elmalı şarap iç.

Dokuz büyük müzeye ev sahipliği yapan ağaçlıklı bir cadde olan Museumsufer’da yürüyüşe çıkın.

Stadelsches Kunstinstitut’ta etkileyici sanat eserlerini görün.

Schweizer Strasse’de alışveriş yapın.

Stadel Müzesi’nde 14. yüzyıldan kalma muhteşem sanat koleksiyonunu görün.

Kanonesteppel’de otantik Alman yemeklerinin tadına bakın.

Sachsenhausen Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sachsenhausen Bölgesi’nde Otel Tavsiyesi Olarak da ; 

Frankfurt Otelleri – Frankfurt Otel Tavsiyeleri

Frankfurt’ta birçok otel tavsiyesi bulunmasına rağmen bu otellerin birçoğu turistik noktalara ve şehir merkezine uzak konumlarda bulunmakta. Bu yüzden tam olarak nerede konaklayacağınız önemli. Aşağıdaki otellere veya bu otellerin bulunduğu bölgedeki diğer otellere de göz atabilirsiniz.

Frankfurt Ucuz Otel Tavsiyeleri

1.MEINENGER Hotel Frankfurt Main/Airport (3 Yıldız – Havaalanı )

MEININGER Hotel
MEININGER Hotel

Frankfurt Main havaalanının 2. terminaline 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelin pencereleri ses yalıtımlı. Bu yüzden, havaalanına yakın olup da sesten rahatsız olacağınızı düşünmeyin. Bu otel daha çok günübirlik veya kısa süreli Frankfurt seyahatleri için tercih edilebilecek otellerden. Eğer, Frankfurt’ta 3-4 gün veya daha fazla konaklamayı planlıyorsanız bu oteli es geçebilirsiniz.

Frankfurt merkezine araç ile 15 dakika uzaklıkta bulunan bu otel, şehirdeki en popüler otellerden. Gerek fiyatının uygun olması gerekse 8.0 gibi yüksek bir puanı olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.Hotel Excelsior (3 Yıldız – Gutleutviertel Bölgesi – Merkez)

Hotel Excelsior
Hotel Excelsior

Gayet uygun fiyatlı otellerden biri olan Hotel Excelsior, Frankfurt ticaret fuarına 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki en popüler otellerden olması, Frankfurt havaalanına araçla 15 dakikada ulaşabiliyor olmanız, turistik yapılara yürüme mesafesinde bulunması ve otelin hemen yanında dilediğiniz birçok toplu taşıma araçlarını bulabiliyor olmanız bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Otelin 7.9 gibi yüksek bir de puanı bulunuyor. Yani sırf bu puana bakarak bile bu otelde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Frankfurt merkez istasyonuna yürüme mesafesinde bulunan bu otele de mutlaka göz atın derim. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

3.Hilton Garden Inn Frankfurt Airport (3 Yıldız – Havaalanı)

Hilton Garden Inn Frankfurt Airport
Hilton Garden Inn

Frankfurt havaalanında şehirler arası tren istasyonun tam yanında bulunan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden. Süper popüler bu otelden şehir merkezine araçla 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Daha çok Frankfurt’u iş seyahati için ziyaret edenler tercih edebileceği otellerden.

Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması, uygun fiyatlı odalarının olması, erken rezervasyon fırsatlarının olması ve 8.7 gibi yüksek bir puanı olması, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Frankfurt Lüks Otel Tavsiyeleri

4.H4 Hotel Frankfurt Messe (4 Yıldız – Oeserstr Bölgesi)

H4 Hotel Frankfurt Messe
H4 Hotel

Frankfurt’ta şehir ormanının hemen yanında yer alan bu otel, Frankfurt ticaret fuarına 4 km uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca bu otelde 2 ve 3 gece kaldığınız zaman %25 indirim fırsatları da bulunuyor. Bazı odalarda bulunan bu fırsattan mümkünse yararlanmaya çalışın.

Turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında olan H4 Hotel, erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması ve 7.8 gibi güzel bir puan almış olması, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

5.Steigenberger Airport Hotel Frankfurt (4 Yıldız Konforunda – Havaalanı)

Steigenberger Airport Hotel Frankfurt
Steigenberger

Frankfurt havaalanına 900 metre uzaklıkta bulunan bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Süper konumu ve lüks odalarıyla hizmet veren bu otel, havaalanına yakın bir konaklama birimi arayanların tereddütsüz tercih edebileceği otellerden.

Süper olumlu konuk değerlendirmesine sahip bu otelin yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

6.Hampton By Hilton Frankfurt City Centre Messe (Şehir Merkezi – 3 Yıldız Konforunda )

Hampton By Hilton Frankfurt City Centre Messe
Hampton By Hilton

Frankfurt şehir merkezindeki en ideal ve en uygun otellerden biri olan Hampton By Hilton, Frankfurt ticaret fuarının doğu girişinde yer alıyor. Skyline plaza alışveriş merkezine ve birçok restorana 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak şehirdeki en ideal otellerden. Güzel bir konuma sahip olmasına rağmen oda fiyatları da uygun denebilir.

Frankfurt havaalanına 8 km uzaklıkta bulunan bu otelin Frankfurt merkez istasyonuna sadece 1 km uzaklıkta bulunması, 8.4 gibi yüksek bir puan almış olması ve süper popüler olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

7.Holiday Inn Frankfurt – Alte Oper (4 Yıldız – Bahnhofsviertel)

Holiday Inn Frankfurt - Alte Oper
Holiday Inn

Süper modern odaları ile hizmet veren bu otel, şehirdeki en popüler bölgelerden biri olan Bahnhofsviertel bölgesinde bulunuyor. Yani birçok önemli yere ve şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak konukların favorisi olan bu otelin 8.7 gibi yüksek bir puanı bulunuyor.

Müzelere ve alışveriş bölgelerine yakın olmak isteyen gezginler için ideal otellerden biri olan Holiday Inn Frankfurt Hotel’de erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odalar bulabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

8.Hotel Europa Life (3 Yıldız – Gutleuviertel Bölgesi – Şehir Merkezi)

Hotel Europa Life
Hotel Europa Life

Frankfurt merkez istasyonuna sadece 100 metre uzaklıkta bulunan bu otel, konum olarak Frankfurt’ta tercih edilebilecek en ideal otellerden. Birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunan bu otel 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen, süper modern ve şık tasarımıyla konukların favorisi. Hauptbahnhof metro istasyonu ise, otele sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Otelin 8.8 gibi yüksek bir puana ve konuk yorumlarına bakarak bu otelde gönül rahatlığıyla konaklayabileceğinize emin olabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

9.Sheraton Frankfurt Airport Hotel & Conference Center (5 Yıldız Konforunda – Havaalanı)

Sheraton Frankfurt Airport Hotel & Conference Center
Sheraton Hotel

Frankfurt havaalanının 1 numaralı terminale doğrudan bağlantısı olan bu otel, nerede konaklamalı ? sorusuna lüks bir cevap olacaktır. Havaalanına yakın ve lüks bir otelde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği otellerden biri olan Sheraton, şehirdeki en iyi konuk değerlendirmesine sahip otellerden. 8.3 gibi yüksek bir puan ve süper olumlu konuk yorumlarına sahip bu otel, bütçenize uyarsa Frankfurt’ta tercih edilebilecek en ideal otellerden. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE FİYATLARA GÖZ AT

10.Wyndham Grand Frankfurt (4 Yıldız Konforunda – Bahnhofsviertel Bölgesi – Merkeze Yakın)

Wyndham Grand Frankfurt
Wyndham Grand Hotel

Frankfurt’taki en merkezi otellerden biri olan Wyndham Grand Hotel, Frankfurt Merkez İstasyonu’na 300 metre uzaklıkta bulunuyor. Bunun yanında, Römer Meydanı ve Frankfurt Katedrali otele 1 km uzaklıkta bulunmakta. Yani konum olarak şehirdeki en ideal otellerden biri diyebilirim.

4-5 yıldızlı otelleri aratmayan bu otelin 8.5 gibi yüksek bir de puanı bulunuyor. Sırf bu puana ve konuk yorumlarına bakarak tercih edebileceğiniz bu otelde, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %25’e varan indirimlerden yararlanmak da mümkün. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Frankfurt Otel Fiyatları

Frankfurt Otel Tavsiyesi
Frankfurt

Bu şehirde otel ücretleri 45£’dan başlamakta ve 300£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat, ortalama 65-110£ arasında bir ücrete 3-4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde, hatta bazı 5 yıldızlı otellerde bile konaklayabilirsiniz.

Bu şehirde ucuz otelleri bulabileceğiniz bölge Bahnhofsviertel Bölgesi’dir. Eğer 50£’nun altında konaklama birimleri arıyorsanız bu bölgeye göz atabilirsiniz. Şehir merkezinde 75£’nun altında otelleri bulmak da pek mümkün değil.

Frankfurt Hostel Tavsiyeleri

Frankfurt Merkez
Frankfurt Merkez

Şehirde çok az hostel bulunuyor olsa da, tercih edebileceğiniz güzel bir tesis bulmak da çok zor değil. Eğer, şık ve modern bir hostel arıyorsanız ;

  • Five Elements Hostel Frankfurt adlı 3 yıldızlı hostele göz atabilirsiniz. Güzel bir konuma sahip olan bu hostelden şehirdeki birçok noktaya rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca bu hostel tek kişilik odaları ve sadece bayanlar için dorm odaları da bulunmaktadır.
  • Jugendherberge Frankfurt – Haus der Jugend ; Biraz daha bütçeli bir hostel arıyorsanız da, şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesise göz atabilirsiniz.

Frankfurt’ta nerede kalınır ? adlı bu listede bulunan oteller, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip ve en popüler otellerdendir. Bu yüzden bütçenize uygun olan oteli bulabilirseniz, konum bakımından veya hizmet bakımından endişe etmenize de gerek yok. Tüm Frankfurt otellerine göz atmak için buraya tıklayabilir, birkaç oteli daha inceleyebilirsiniz.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...