Galleria Vittorio Emanuele II Alışveriş Merkezi

Galleria Vittorio Emanuele II Alışveriş Merkezi, Milano’da Alışveriş için en iyi adreslerden biridir. Cam ve demir çatı ile kaplı bu alışveriş merkezi, heykeller ve mozaikler ile süslenmiştir. Alışveriş yapmayacak olsanız bile sırf mimari yapısı ve heykelleri için Milano gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz turistik yerlerden biridir. Oldukça pahalı ve ünlü markalara ev sahipliği yapan bu alışveriş merkezinin ilk inşaat çalışmalarının 7 mart 1865 tarihinde Kral Victor Emmanuel II döneminde başladığı söylenmektedir. Bundan 2 yıl sonra, 15 eylül 1867 yılında Galleria Vittorio Emanuele II resmen açılmış.

Galleria Vittorio Emanuele II Alışveriş Merkezi’nin en uzun bölümü 196 metre uzunluğunda ve daha kısa olan bölümü ise 105.5 metre uzunluğunda oldukça büyük bir yapıdır. Eğer bu alışveriş merkezine Piazza del Duomo tarafından girecek olursanız, ilk olarak dikkatinizi oldukça büyük Zafer Kemeri çekecektir. Roma için bir kurt, Floransa için bir zambak, Turin için bir boğa ve Milano için üzerinde kırmızı çarpı ile beyaz bir bayrak, kubbenin altındaki katta mozaikler ile tasvir edilmiştir. Bu bölüm, Galleria Vittorio Emanuele’nin en dikkat çeken yerleri arasındadır.  Ayrıca, kubbenin hemen altında bulunan dört mozaikler ise Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya gibi Dünyanın dört bölümlerini tasvir etmektedir.

Milano’da konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, Milano’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Milano’daki en ideal otellere ve fırsat indirimleri olan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Galleria Vittorio Emanuele II Alışveriş Merkezi
Vittorio Emanuele II Alışveriş Merkezinde Prada ve Gucci gibi Dünyaca ünlü markaları bulabilirsiniz.

Galleria Vittorio Emanuele II Hakkında Bilgiler

Turistlerin ve yerli halkın favori yerlerinden olan bu alışveriş merkezi, 09:00-22:00 arası açıktır. Tüm alışveriş mağazaları 22:00’da kapansa da, galeri 24 saat boyunca açıktır. Öğleden sonra 14:00-16:00 arası bazı alışveriş mağazaları kapanmaktadır. Alışveriş merkezine girişler ücretsizdir ve burada bulunan mağazaların büyük çoğunluğu Dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yaptığından dolayı oldukça pahalıdır.

Galleria Vittorio Emanuele II Alışveriş Merkezi
Milano, Vittorio Emanuele II Alışveriş Merkezinde bulunan mozaik işlemeler

Galleria Vittorio Emanuele II Alışveriş Merkezi’ne Nasıl Gidilir ?

Bu alışveriş merkezi Milano’nun en turistik ve en kalabalık meydanlarından biri olan Piazza del Duomo’ya oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Milano Katedrali olarak bilinen dini yapı ise bu meydanda bulunmaktadır. Bu yüzden, bu galeriye-alışveriş merkezine gelmek için Duomo metro durağını kullanmanız gerekmektedir.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...