Halkidiki’de Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

Yunanistan’ın kuzeyinde bulunan bir yarımada olan Halkidiki, çok az nüfusu olmasına rağmen yaz aylarında çevre şehirlerden insanların ve turistlerin denize girmek, güzel bir tatil planı yapmak için tercih ettiği popüler destinasyonlardan. Halkidiki’de konaklama ise, diğer Yunan adalarına ve şehirlerine nazaran az da olsa pahalı. Fakat bu adada süper lüks resort otelleri bulabileceğiniz gibi, biraz daha bütçeli olan butik otelleri de bulabiliyorsunuz.
Halkidiki’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile en ideal konaklama bölgelerini öğrenebilir, bölgelere göre otel veya diğer konaklama birimleri tavsiyelerine göz atarak, aradığınız tesisi bulabilirsiniz.

Öncelikle Halkidiki’yi bir 3 kol gibi düşünün. Bunlardan en baştaki kol Kassandra, orta kol Sithonia ve son kol Athos’dur. Fakat siz Halkidiki’ye gidiyorsanız, Athos ile işiniz yok demektir. Athos, Yunanlıların kutsal yeri olarak bilinmekte ve burada daha çok rahipler yaşamakta. Yani her isteyen Athos’a giremiyor. Halkidiki’de nerede kalınır ? sorusu için geriye iki seçeneğiniz kalıyor, Kassandra ve Sithonia.

Peki bu iki bölgeden hangisi konaklama için tercih edilmeli ? Biz Halkidiki’ye gece hayatı için gittiğimizden dolayı, Halkidiki’nin en hareketli, en canlı ve en popüler yeri olarak bilinen Kassandra’yı tercih etmiştik. Fakat biraz daha sakinlikten ve doğadan yana tercih yapacak olursanız Sithonia’yı da düşünebilirsiniz.

—Sithonia’da bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

—Kassandra’da bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İyi de, Sithonia ve Kassandra’da kendi içerisinde bir çok konaklama bölgesi sunuyor, bunlar içerisinde hangi bölgelerde konaklamalı diye soracak olursanız ? yazının devamında sorunuza cevap bulabilirsiniz.

KASSANDRA

Eğer canlı ve hareketli bir Halkidiki tatili planlıyorsanız Kassandra’nın dışına çıkmayın derim. Zaten bu bölgedeki otellerin hemen hemen hepsi plaja yürüme mesafesinde. Fakat bazı bölgeler daha az popüler olduğundan, kendinizi yalnız hissedebilir, bölgenin heyecanına uzak kalabilirsiniz.

Kassandra için ilk olarak tavsiye edeceğim bölge ; lüks otellere, dairelere ve villalara ev sahipliği yapan Pefkohori Bölgesi’dir. İkinci olarak önerebileceğim bölge ise, Kallithea Halkidis’tir. Bu bölge daha çok uygun fiyatlı konaklama birimleriyle popüler. Fakat aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bu bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz. Ve son olarak Kassandra’nın en popüler bölgelerinden biri olan Hanioti de konaklama için muhteşem seçimlerden olacaktır.

Halkidiki'de Nerede Kalınır

Art Boutique

Kassandra’da Pefkohori bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak Art Boutique (Daire) adlı tesise göz atabilirsiniz. (Bu bölge biraz daha lüks konaklama birimleri arayanlar içindir)

Halkidiki'de Nerede Kalınır

Hotel Oceanis

Kassandra’da Kallithea Halkidis bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da Hotel Oceanis‘e göz atabilirsiniz. (Bu bölge daha çok süper bütçeli bir tatil planı yapanlar içindir)

Halkidiki'de Nerede Kalınır

Renaissance Hanioti Resort

Kassandra’da Hanioti bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı apart otel olan  Renaissance Hanioti Resort‘a göz atabilirsiniz.

Halkidiki’de nerede kalınır ? sorusu için ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğim Kassandra’nın bu bölgelerinde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabilirsiniz. Fakat biraz daha sakin ve doğa sever biriyseniz, aşağıdaki Sithonia Bölgesi’ne de göz atmanızda yarar var.

SİTHONİA

Sithonia Bölgesi, bana kalırsa aile için en ideal bölgelerden. Eşsiz doğal güzellikleri, plajları ve sakin atmosferiyle bu bölge de Halkidiki’de konaklama için tercih edilebilir.

Bu bölgede şüphesiz en popüler bölge Neos Marmaras, sonra Vourvourou’dur. Neos Marmaras ve Vourvourou adlı bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede tesisi rahatlıkla bulabileceğinize de emin olabilirsiniz.

Neos Marmaras bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede eşsiz ve lüks bir tatil planı planlıyorsanız, bizim çok istediğimiz fakat bütçemizden dolayı tercih edemediğimiz Porto Carras Meliton adlı 5 yıldızlı tesise mutlaka göz atın derim. Bu otel bütçenizi aşacak olursa Astri adlı tesise de göz atabilirsiniz.

Halkidiki'de Nerede Kalınır

Porto Carra Meliton Hotel

Vourvourou bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Rema‘ya göz atabilirsiniz.

Halkidiki'de Nerede Kalınır

Hotel Rema

Halkidiki’de nerede kalınır ? sorusu için daha birçok otel ve diğer konaklama birimlerini eklemek mümkün. Fakat otel arayışınıza Kassandra’da ve Sithonia’da bulunan bu bölgelerden başlayacak olursanız, çok daha rahat ve hızlı bir şekilde aradığınız tesisi bulabilirsiniz.

Halkidiki’de konaklama ciddi anlamda araştırma istiyor. Özellikle bu adayı tam olarak ne amaçla ve kiminle ziyaret edeceğiniz de oldukça önemli. Bu yüzden, konaklama için acele etmeyin. Önce bölgelere göz atın, daha sonra konaklama birimlerine.

Booking.com aracılığıyla bu bölgedeki otellerin hemen hemen hepsinde erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Yani 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız %30’a varan fırsat indirimlerinden yararlanabileceğinizi de unutmayın. Ayrıca çoğu konaklama biriminde ücretsiz rezervasyon iptali bulunmakta. Bu yüzden rezervasyon yaparken kendinizi de çok bunaltmayın derim.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

By |2018-03-31T11:13:26+00:00Mart 31st, 2018|Avrupa, Yunanistan|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)