Halkidiki’de Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Halkidiki'de Nerede Kalınır
Halkidiki'de Nerede Kalınır

Yunanistan’ın kuzeyinde bulunan bir yarımada olan Halkidiki, çok az nüfusu olmasına rağmen yaz aylarında çevre şehirlerden insanların ve turistlerin denize girmek, güzel bir tatil planı yapmak için tercih ettiği popüler destinasyonlardan. Halkidiki’de konaklama ise, diğer Yunan adalarına ve şehirlerine nazaran az da olsa pahalı. Fakat bu adada süper lüks resort otelleri bulabileceğiniz gibi, biraz daha bütçeli olan butik otelleri de bulabiliyorsunuz.
Halkidiki’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile en ideal konaklama bölgelerini öğrenebilir, bölgelere göre otel veya diğer konaklama birimleri tavsiyelerine göz atarak, aradığınız tesisi bulabilirsiniz.

—Öncelikle Halkidiki’yi bir 3 kol gibi düşünün. Bunlardan en baştaki kol Kassandra, orta kol Sithonia ve son kol Athos’dur. Fakat siz Halkidiki’ye gidiyorsanız, Athos ile işiniz yok demektir. Athos, Yunanlıların kutsal yeri olarak bilinmekte ve burada daha çok rahipler yaşamakta. Yani her isteyen Athos’a giremiyor. Halkidiki’de nerede kalınır ? sorusu için geriye iki seçeneğiniz kalıyor, Kassandra ve Sithonia.

Peki bu iki bölgeden hangisi konaklama için tercih edilmeli ? Biz Halkidiki’ye gece hayatı için gittiğimizden dolayı, Halkidiki’nin en hareketli, en canlı ve en popüler yeri olarak bilinen Kassandra’yı tercih etmiştik. Fakat biraz daha sakinlikten ve doğadan yana tercih yapacak olursanız Sithonia’yı da düşünebilirsiniz.

—Sithonia’da bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

—Kassandra’da bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İyi de, Sithonia ve Kassandra’da kendi içerisinde bir çok konaklama bölgesi sunuyor, bunlar içerisinde hangi bölgelerde konaklamalı diye soracak olursanız ? yazının devamında sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Halkidiki’de Nerede Kalınır ? – BÖLGELER

Halkidiki'de Nerede Kalınır
Halkidiki Nerede Kalmalı? Haritası

Halkidiki’de konaklama için çok fazla bölge bulunmuyor. Sadece iki bölgede, Sithonia ve Kassandra’da gözünüz kapalı tercih yapabilirsiniz. İki bölgede her tipten ve yaştan tatilcinin tercih edebileceği yerlerden.

Harita gördüğünüz gibi Halkidiki kollara ayrılıyor. Kassandra’da konaklama için birçok bölge var. Bunlar arasında,  Pefkohori, Kallithea Halkidis ve Hanioti bölgeleri, Kassandra’nın en tercih edilesi bölgeleridir.

Athos, konaklama için tercih edilebilecek bir bölge değil. Yani Athos’da konaklama için hiçbir şey bulamazsınız. Fakat daha önceden konaklayabileceğiniz birkaç tesis vardı. Sonradan kapatıldı.

Halkidiki’de Nerede Kalınır ? – KASSANDRA BÖLGESİ (Bölge Puanı 100/100)

Eğer canlı ve hareketli bir Halkidiki tatili planlıyorsanız Kassandra’nın dışına çıkmayın derim. Zaten bu bölgedeki otellerin hemen hemen hepsi plaja yürüme mesafesinde. Fakat bazı bölgeler daha az popüler olduğundan, kendinizi yalnız hissedebilir, bölgenin heyecanına uzak kalabilirsiniz.

Kassandra için ilk olarak tavsiye edeceğim bölge ; lüks otellere, dairelere ve villalara ev sahipliği yapan Pefkohori Bölgesi‘dir. İkinci olarak önerebileceğim bölge ise, Kallithea Halkidis‘tir. Bu bölge daha çok uygun fiyatlı konaklama birimleriyle popüler. Aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bu bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz. Ve son olarak Kassandra’nın en popüler bölgelerinden biri olan Hanioti de konaklama için muhteşem seçimlerden olacaktır.

NOT : Kassandra’nın hemen hemen tüm bölgesinden memnun ayrılabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Kassandra’nın merkezine ne kadar yakın olmak istediğinize ve konaklama birimleri için ne kadar bütçe ayırmak istediğinize karar vermek olacaktır.

Halkidiki'de Nerede Kalınır
Art Boutique

Pefkohori Bölgesi (Kassandra’nın En Popüler ve En İyi Bölgesi – Bölge Puanı 95/100)

Kassandra’da tercih edilmesi gereken en hareketli ve en popüler bölge diyebiliriz. Bu bölge Kassandra’nın merkezi. Yani konaklama ücretleri biraz daha pahalı olabilir.

Pefkohori Bölgesi, hem süper popüler hem de konum bakımından Kassandra’nın en iyi bölgesidir. Süper bütçeli bir Halkidiki tatili planlamıyorsanız bu bölgeden başka bir yere bakmanıza bile gerek yok.

  • Kassandra’da Pefkohori bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Aeollos (3 yıldız ) : Pefkohori bölgesinde hareketli plaja sadece birkaç adım uzaklıkta bulunan bu otel, uygun fiyatlı odaları ve güzel konumu ile meşhur. Havalanı servisi, açık yüzme havuzu ve aile odaları da olan bu otelin en güzel yanı şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması. Ayrıca otelin 9.5 gibi mükemmel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Alia Palace Luxury Hotel and Villas (5 Yıldız) : Pefkohori bölgesinde biraz daha lüks otel arayanların tercih edebileceği bu 5 yıldızlı otel, Pefkohori bölgesinin en canlı bölgelerine, restoranlarına, cafelerine ve eşsiz bir gece hayatına sahip olan yere sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak Pefkohori’nin en güzel ve en iyi otellerinden biri. Ayrıca otelin erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor. Bu fırsatlardan yararlanarak da %30 gibi yüksek indirimleri bulabilirsiniz. Otelin 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Kallithea Halkidis Bölgesi (KASSANDRA – Bölge Puanı 90/100)

Kassandra bölgesinin en güzel yerlerinden olan Kallithea Halkidis uygun fiyatlı konaklama birimleriyle popüler olan yerlerden. Eğer bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız 4-5 yıldızlı otellere göz atın derim. Burada bulunan 2 ve 3 yıldızlı oteller pek tatmin edici olmuyor. Zaten konaklama fiyatları bu bölgede biraz daha uygun olduğundan düşük bütçeli otellere de gerek kalmıyor.

Kassandra’da Kallithea Halkidis bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

–Aegean Melathron Thalasso Spa Hotel (5 Yıldız) : Nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu tatil köyü, eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor. Birbirinden güzel ve olumlu konuk yorumlarına sahip bu otel Kallithea Halkidis bölgesinin merkezine yakın bir konumda yer almakta. Fırsat indirimleri ve 8.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanıyla düşünülebilecek otellerden biri. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Centrum Hotel (Orta Bütçeli) : Biraz daha bütçeli bir otelde ama Kallithea Halkidis bölgesinin merkezinde konaklamak istiyorsanız, bölgenin tam kalbinde güzel bir konuma sahip bu otele göz atabilirsiniz. Bir apart otel olarak hizmet veren Centrum Hotel’in 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Halkidiki'de Nerede Kalınır
Renaissance Hanioti Resort

HANİOTİ BÖLGESİ (KASSANDRA – Bölge Puanı 85/100)

Kassandra’da Hanioti bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

–Naias (3 Yıldız) : Hanioti bölgesinin en gözde ve en ideal otellerinden biri olan Naias, gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz güzel otellerden. Hanioti bölgesinin sahilinde bulunan bu otelde 2 tane yüzme havuzu bulunuyor. Otelin bir plaj barı-restoranı da bulunuyor. Ayrıca çocuklar için oyun alanlarını da bu tesis içerisinde bulabiliyorsunuz. Hanioti, gece hayatı ile de nam yapmış bölgelerden biri. Ve Hanioti’nin merkezine ve canlı gece hayatının olduğu yere bu otelden yürüyerek 3-5 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Güzel bir de deniz manzarası sunan bu otelin en güzel yanı da Halkidiki’deki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Renaissance Hanioti Resort (4 Yıldız) : Hanioti bölgesinde biraz daha lüks bir otel arıyorsanız bu 4 yıldızlı tesise de göz atabilirsiniz. Oldukça büyük ve geniş bir açık yüzme havuzu olan bu otel Haniotis Plajı’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Hem konum bakımından hem de fiyat ve konfor bakımından gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden olan bu tesisin 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Halkidiki’de nerede kalınır ? sorusu için ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğim Kassandra’nın bu bölgelerinde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabilirsiniz. Fakat biraz daha sakin ve doğa sever biriyseniz, aşağıdaki Sithonia Bölgesi’ne de göz atmanızda yarar var.

Halkidiki’de Nerede Kalınır ? – SİTHONİA BÖLGESİ

Sithonia Bölgesi, bana kalırsa aile için en ideal bölgelerden. Eşsiz doğal güzellikleri, plajları ve sakin atmosferiyle bu bölge de Halkidiki’de konaklama için tercih edilebilir.

Bu bölgede şüphesiz en popüler bölge Neos Marmaras, sonra Vourvourou’dur. Neos Marmaras ve Vourvourou adlı bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede tesisi rahatlıkla bulabileceğinize de emin olabilirsiniz.

-Neos Marmaras (SİTHONİA BÖLGESİ – Bölge Puanı 95/100)

Daha çok ailelerin ve sessiz sakin bir tatil planı yapan tatilcilerin tercih ettiği bir yer olarak bilinen Neos Marmaras’ta birbirinden güzel resort otelleri bulabilirsiniz. Otel seçeneği bu bölgede çok fazla olmasa da, konaklama ücretleri ideal.

Göz at : Thassos’da nerede kalınır ? 

Neos Marmaras bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Meliton Inn Hotel & Suites (3 Yıldız) : Neos Marmaras bölgesinin tam kalbine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Paradisos’un Mavi Bayraklı plajı üzerinde yer alıyor. Daha çok çiftlere ve çocuklu ailelere hitap eden bu mütevazi otelin en güzel yanı da oda ücretlerinin diğer 3 yıldızlı birçok otele nazaran uygun olması. Havaalanı servisi de olan bu otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Porto Carras Sithonia (5 Yıldız – Tatil Köyü) : Bölgenin en lüks oteli olarak bilinen bu tesis, Neos Marmaras bölgesinin merkezine 1 km uzaklıkta bulunuyor. Oda ücretlerinin çok da pahalı olmadığı bu otelden merkezdeki tüm olanaklara sahip olabileceğiniz bölgelere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sahilde bulunan bu otelin de güzel bir deniz manzarası var. Ayrıca otelin 7.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Halkidiki'de Nerede Kalınır

Vourvourou (SİTHONİA BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100)

Vourvourou bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da;

–Vergos Hotel (2 Yıldız) : Vourvourou bölgesinin en uygun fiyatlı otellerinden biri olan Vergos Hotel, Halkidiki’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan. Süper bütçeli bir Halkidiki tatili planlayanların tercih edebileceği bu mütevazi otel, sahilde bulunuyor. Açık yüzme havuzu da olan bu otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Ekies All Senses Resort (4 Yıldız) : Bu bölgede biraz daha lüks bir otel arıyorsanız, oldukça güzel konuma sahip bu 4 yıldızlı otele de göz atabilirsiniz. Plaja nazır bir yerde bulunan bu otelin oda ücretleri adadaki birçok 4 yıldızlı otelden uygun. Daha çok ailelerin ve çiftlerin tercih ettiği bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olmasıdır. Bu fırsatlardan yararlanacak olursanız, %30 gibi bir orandan daha ucuza odaları bu otelde bulabilirsiniz. Ayrıca bu otel Halkidiki’deki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Otelin 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Halkidiki’de nerede kalınır ? sorusu için daha birçok otel ve diğer konaklama birimlerini eklemek mümkün. Fakat otel arayışınıza Kassandra’da ve Sithonia’da bulunan bu bölgelerden başlayacak olursanız, çok daha rahat ve hızlı bir şekilde aradığınız tesisi bulabilirsiniz.

  • Halkidiki’de konaklama ciddi anlamda araştırma istiyor. Özellikle bu adayı tam olarak ne amaçla ve kiminle ziyaret edeceğiniz de oldukça önemli. Bu yüzden, konaklama için acele etmeyin. Önce bölgelere göz atın, daha sonra konaklama birimlerine. Keyfinize ve bütçenize uygun konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

NOT : Halkidiki’de nerede kalınır ? sorusuna yüzde yüz bir cevap bulmak çok zor. Bunun yanında bölgeler biraz karışık gibi gelebilir. Fakat tüm bölgeleri detaylı bir şekilde inceleyecek olursanız öyle olmadığını görebilirsiniz. Aklınızı hiç bulandırmak istemiyorsanız direkt olarak Kassandra’da bulunan Pefkori bölgesinde zevkinize ve bütçenize uygun olan konaklama birimini tercih edebilirsiniz. Bu bölgede pişman olmayacağınıza da emin olabilirsiniz.

Göz At : Midilli’de nerede kalınır ? 

Halkidiki’de Nerede Kalınır ? Sorunuza Hala Cevap Bulamadınız mı ?

Eğer Halkidiki hakkında az çok bilgi sahibi değilseniz, Sithonia ve Kassandra’nın nerede olduğu bilmiyorsanız, konaklama birimi veya bölgeyi seçerken tereddüt edebilirsiniz. Bu yüzden, Google Map’te Kassandra yazın ve bu bölgenin kendi içerisindeki diğer bölgelerine tek tek göz atın. Kassandra’nın en iyi, en ideal ve en popüler bölgesinin Pefkohori olduğunu göreceksiniz. Biz 2 kez Kassandra’da konakladık. Bu yüzden de bu bölgeyi gönül rahatlığıyla herkese tavsiye edebiliriz. Fakat Sithonia da en az Kassandra kadar popüler ve güzel. Bu yüzden iki bölgenin konaklama birimlerine de göz atın. Hangisi bütçenize ve zevkinize uygunsa tercih edin. Çok fazla düşünmenize de gerek yok. İnanın 2 bölgede size eşsiz bir Halkidiki tatili için yeterli olacaktır.

Göz At : Santorini’de Nerede Kalınır ? 

Booking.com aracılığıyla bu bölgedeki otellerin hemen hemen hepsinde erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Yani 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız %30’a varan fırsat indirimlerinden yararlanabileceğinizi de unutmayın. Ayrıca çoğu konaklama biriminde ücretsiz rezervasyon iptali bulunmakta. Bu yüzden rezervasyon yaparken kendinizi de çok bunaltmayın derim.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here