Hamburg Gezilecek Yerler | En Turistik 22 Yer

Avrupa‘nın en işlek ikinci limanına ev sahipliği yapan Hamburg, Almanya‘nın en güzel şehirlerinden bir tanesi. Son yıllarda turist trafiğinde büyük bir artışın yaşandığı Hamburg, kanalları ve Alster gölünün huzurlu atmosferi ile, tarihi ve turistik yerleri ile eşsiz bir deneyim sunuyor.
Hamburg gezilecek yerler listesi daha çok tarihi ve modern yapılardan, parklardan ve müzelerden oluşuyor olsa da, bu şehir, bundan çok daha fazlasıdır.

Hamburg, Almanya’nın birçok şehri gibi pahalıdır. Konaklamadan yemeğe, müze giriş ücretlerinden kafelere, barlara bu şehirde her şey pahalı. Bu yüzden de şehirde gezip görülecek ücretsiz yerler ile Hamburg gezinize başlayın. Zaten, giriş ücreti olup da, mutlaka görülmesi gereken sadece birkaç yer bulunuyor.

Hamburg Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel Yerler

Hamburg’da Nerede Konaklayacağınıza Karar Veremediniz mi ? 

Hamburg’u iş amaçlı ziyaret ediyorsanız, şehir merkezi olan, Eski Şehir olarak da bilinen Alstadt Bölgesi en ideal bölgedir.

Konakladığım yerde her şey yeşil olsun, tarih dolu olsun diyorsanız Altona Bölgesi

Hamburg’da konaklama için en bütçeli bölgeyi arıyorsanız St Georg

Hamburg’da en iyi bölgede konaklayayım, gece hayatı da olsun, her yere de yakın olayım diyorsanız St Pauli Bölgesi

Bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Daha detaylı bir konaklama rehberi için de Hamburg’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

1.Speicherstadt

Speicherstadt Hamburg'da Görülecek En Güzel Yerlerden Biri
Speicherstadt

Depolar şehri olarak da bilinen Speicherstadt semti, Hamburg’un turistik yerleri arasında oldukça popüler bir yer.

Günümüzde Dünya Mirası Alanı olarak korunan bu bölgedeki depoların bazıları, dairelere çevrilmişken, bazıları ise orjinal özelliğini koruyup, baharat, çay, kahve ve elektronik eşyaları depolamaktadır.

Şehrin en fotojenik yerlerinden biri olan Speicherstadt Bölgesi’nde tekne turuna mutlaka çıkın. Bu semtin en güzel fotoğraf karelerini kanal üzerinden yakalayabilirsiniz.

2.Elbphilharmonie

Elbphilharmonie Hamburg Gezi Rehberi
Elbphilharmonie

Hamburg’daki en modern ve en yeni yapılardan biri olan Elbphilharmonie, şehrin en uzun binasıdır.

Bu inanın üzerinden 1000 kavisli pencere bulunuyor. Bu sayedede, ışıldayan bina olarak ün yapmıştır. En tepede halka açık bir gözlem güvertesi ve kafe de bulunmakta. Buradan, Hamburg’un eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz.

Ayrıca binanın, 2100 kişilik bir konser salonu da bulunuyor. Elbphilharmonie Orkestrası’nı dinlemek için de pahalı biletlerden alabilirsiniz.

Hamburg’un seyir balkonu olarak da bilinen Plaza Elbphilharmonie de, bu şehirde kaçırmamanız gereken bir manzara sunuyor.

37 metre yüksekliğindeki bu izleme terası ziyaretçiye açık. Buradan şehrin 360 derecelik bir manzarasını seyredebiliyorsunuz.

Gece 12’ye kadar açık olduğundan dolayı da, buraya akşam saatlerinde gitmenizi tavsiye ederiz. Işıkların açılmasıyla çok daha güzel bir manzara seyredebilirsiniz.

3.St Pauli Bölgesi

St Pauli Bölgesi
St Pauli Bölgesi

Hamburg’un en havalı ve en popüler bölgelerinden bir tanesi olan St Pauli, sokak sanatıyla ünlü bir yer. Burası, küçük sanat mağazaları ve bütün gününüzü geçirebileceğiniz ilginç kafelerle dolu bir yer.

St Pauli, her ne kadar sanatıyla ünlü olsa da, buranın güzel bir de tarihi var. Bir paket sigara ücretine alabileceğini ”St Pauli Turları” ile bölgedeki en bilinmedik yerleri görebilir, tarihi yerlere göz atabilir ve sokak sanatının en iyi olanlarını görebilirsiniz.

St Pauli bölgesi ayrıca, şehirdeki en iyi konaklama bölgelerinden bir tanesi. Burada konaklayarak birçok tarihi ve turistik yerlere yakın olabileceğiniz gibi, şehrin en turistik bölgesinde konaklamış olursunuz. Ayrıca her bütçeye ve zevke uygun otelleri de burada bulabilirsiniz. Dilerseniz buraya tıklayarak bölgedeki otellere göz atabilirsiniz.

4.Miniatur Wunderland

Miniatur Wunderland
Miniatur Wunderland

Hamburg’un Minyatür Harikalar Diyarı, şehirdeki görülecek en güzel yerlerden biri. Her şeyin oldukça gerçek görünüyor olması güzel. Ayrıca çalışmalarda oldukça detaya inilmiş.

Şehirler, ülkeler, eşsiz manzaralar ve çok daha fazlasını bu Minyatür Harikalar Diyarı’nda görebilirsiniz.

Evler, yollar, volkanlar, istasyonlar, havaalanları, festivaller, plajlar, yüzme havuzları ve küçük insanlar. Etrafta oynamak ve trenleri hareket ettirmek, insanları dans ettirmek için basabileceğiniz düğmeler bile bulunuyor.

Burada, 2017 itibariyle 15.4 kilometrelik bir tren yolu bulunuyor, dünya 15 dakika boyunca gündüzden geceye geçiyor ve ziyaretçiler yel değirmenleri, bir helikopter veya uzay mekiği gibi şeyleri kontrol etmek için toplamda 200 düğmeye basabiliyor.

5.Planten un Blomen

Planten un Blomen - Hamburg Bahçe
Planten un Blomen

Şehrin merkezindeki bu park, turistlerin ve yerel halkın en favori yerlerinden biri.

Bu park, şehir içi alışveriş caddelerini ve Hamburg kongre ve sergi merkezlerini, Hamburg Üniversitesi ve St. Pauli’nin barlarıyla buluşturuyor.

”Bitkiler ve Çiçekler” anlamına gelen Planten un Blomen Parkı, 450 bin metrekarelik geri kazanılmış ortaçağ tahkimatlarını kapsayan oldukça büyük bir park.

Parkta, Pastoral göletler ve temalı bahçeleri bulabileceğiniz gibi, çiçek yataklarını ve bitki bahçelerini de görebiliyorsunuz. Burası, hem üniversite öğrencilerinin hem de iş adamlarının zaman geçirdiği bir park.

Parkın bulunduğu konum hem şehir merkezine, hem St Pauli Bölgesi’ne, hem de Neustadt semtine oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

6.Uluslararası Denizcilik Müzesi

Uluslararası Denizcilik Müzesi
Uluslararası Denizcilik Müzesi

Hamburg müzeleri arasında oldukça popüler olan Denizcilik Müzesi, denizcilikle ilgili her şeyi hevesli bir koleksiyoncu haline getiren küçük bir çocuğun hikayesiyle başlar.

Hayatı boyunca, Peter Tamm (1928 – 2016) denizcilik tarihi ile ilgili her şeyi toplayarak bu müzedeki en önemli eserlerin sergilenmesine vesile olmuş.

Günümüzde bu müzede, 1 milyondan fazla resim, 100 bin kitap ve 38 binden fazla minyatür gemi bulunmakta. Ayrıca, sayısız yağlı boya resim, deniz araçları, üniforma, harita, teleskop ve diğer deniz temalı koleksiyonlar da bu müzede görülebiliyor.

Hafencity’de bulunan bu müze 2008 yılında açılmış. Müzede nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, Peter Tamm’ın dediği gibi yukarıdan başlayıp aşağıya doğru bir ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

7.Hamburg Kunsthalle

Hamburg Kunsthalle - Gezilecek Yerler
Hamburg Kunsthalle

Yerel bir sanat topluluğu olan Hamburg Kunstverein tarafından 1817 yılında kurulmuş olan Hamburg Kunsthalle, 1869 yılına kadar inşa edilmemiş. Daha sonra özel bağışçıların da desteği ile 1869 yılında tamamen inşa edilmiş olan bu müze, 1921 ve 1997 yıllarında iki kez genişletilmiş.

Günümüzde Almanya’nın en büyük sanat müzelerinden biri olarak biliniyor.

Her yıl 20 temalı serginin yer aldığı bu müzede, Rembrandt dahil olmak üzere, 17. yüzyıl Hollandalı sanatçılarının resimleri, PO Runge, CD Friedrich gibi ünlü isimlerin şaheserleri, Empresyonizm ve klasik Modernizm’in yanı sıra uluslararası çağdaş sanat da müzede sergilenen eserlerden bazıları.

8.Jungfernstieg

Jungfernstieg
Jungfernstieg

Hamburg’da görülecek yerler arasında bir diğer popüler nokta ise, bir sahil şeridi olan Jungfernstieg’dir.

Burası, Hamburg’da alışveriş için de en ideal yerlerden biri olarak bilinmektedir. Hem turistlerin hem de yerel halkın alışveriş heyecanını izlemek veya pahalı mağazalardan bir şeyler almak için de buraya göz atabilirsiniz.

Şehir merkezindeki bu sahil şeridi, şehirdeki en lüks alışveriş imkanını sunan yerdir. Burada ucuz kavramı pek yok. Dünyaca ünlü markaları bulabileceğiniz bu yerde alışveriş yapmasanız dahi, şehrin güzel fotoğraf karelerini yakalamak için bile Jungfernstieg‘e gidebilirsiniz.

9.Elbe Tüneli

Elbe Tüneli Hamburg Gezilecek Yerler
Elbe Tüneli

426 metre uzunluğundaki bu tünel, 1911 yılında açılmış. Landungsbrücken iskelelerini limana bağlayan bu tünel, yayalara her zaman ücretsiz.

1911’de Elbe Tüneli, liman işçileri için St. Pauli’deki Landungsbrücken iskelelerinden Elbe nehrinin güney kıyılarına daha doğrudan bir rota sağlamak amacıyla inşa edilmiş.

10.St Michael’s Church – Aziz Michael Kilisesi

St Michael’s Church - Aziz Michael Kilisesi
St Michael’s Church – Aziz Michael Kilisesi

Kuzey Almanya’nın en ünlü barok kiliselerinden biri olan Aziz Michael Kilisesi’nin tasarımı 17. yüzyıldan kalmadır. 132 metrelik koyu kubbesi ise, şehrin birçok yerinden görülebilmekte.

Aziz Micheal Kilisesi, 1750 yılında bir yıldırım çarpması sonucunda yıkılmış, 1912 yeniden inşa edilmiş olan bu kilise, ikinci dünya savaşı sırasında en az zaiyat alan yapılardan biri olmuş ve 1950’lerde onarıldıktan sonra günümüzdeki halini almış.

Şehirde güzel bir manzara seyretmek için bile bu kiliseye gidebilirsiniz. Kilisenin kulesindeki gözlem güvertesinden Hamburg’un en güzel fotoğraf karelerini yakalayabilirsiniz.


Booking.com

11.Hamburg Balık Pazarı – Fischmarkt

Hamburg Balık Pazarı - Fischmarkt
Hamburg Balık Pazarı – Fischmarkt

Hamburg’un turistik yerleri arasında olan bu balık pazarının tarihi 1703 yılına kadar gidiyor.

Balık, meyve, çiçek, giysi ve hediyelik eşyalar gibi birçok şeyi burada bulabiliyorsunuz.

Her pazar sabahının köründe (05:00) açılığ 09:30’da kapatılan bu balık pazarı, geceden kalmalar için de güzle bir yer. Hamburg gece hayatı için cumartesi günleri bir plan yapıyorsanız, ayılmak için de pazar sabahı bu balık pazarına gitmeyi planlayabilirsiniz.

Asırlık binanın içinde, grup canlı rock ve caz ile cumartesi geceleri parti yapabilir, sabah bu balık pazarı açılana kadar da eğlenebilirsiniz. Burası, Hamburg gece hayatı cumartesi günlerinin vazgeçilmez yerlerinden bir tanesi. Parti ile işiniz yoksa bile sabah 9’dan önce buralarda olursanız, taze balıklardan yeme şansınız yakalayabilirsiniz.

12.Hamburg Belediye Binası

Hamburg Belediye Binası Manzarası - Hamburg da Gezilecek Yerler
Hamburg Belediye Binası

Hamburg’un tarihi yapıları arasında olan bu belediye binası da gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz güzel yapılardan.

133 metre genişliğindeki cephedeki mimari tarz Neo Rönesans‘tır ve merkezdeki kule ise 112 metre uzunluğundadır. 647 odası olan bu binayı dilerseniz 1 saatlik turlar ile gezebilir veya sadece dışarıdaki mimari yapıya göz atabilirsiniz.

Tanrıça Hygieia’nın heykeliyle süslenmiş bir çeşme bulunan avluyu da görmeyi unutmayın.

13.Museum für Kunst und Gewerbe

Museum für Kunst und Gewerbe
Museum für Kunst und Gewerbe – Bilet Fiyatlarına göz atmak için tıklayın

Porselen, goblen, heykel, silah ve müzik aletlerini görebileceğiniz bu dekoratif müze, Hamburg müzeleri arasında en popüler olanlardan bir tanesi.

Eski çağlardan günümüze Avrupa, Asya ve İslam eserlerine ev sahipliği yapan bu müze, Avrupa’nın en önemli uygulamalı sanat müzelerinden biridir.

1887 yılında açılmış olan bu müze, Neo-Rönesans tarzı bir sarayın içerisinde bulunuyor. Müze içerisinde ise, Avrupa, Orta Doğu ve Asya’dan sanat ve zanaat, iç tasarım ve fotoğrafçılığın sergilendiği bölümler bulunuyor.

Kalıcı koleksiyon, antik dünyadan günümüze kadar geçen tüm zaman dilimlerini kapsar ve modern ve çağdaş kültürle ilgili değişen sergiler içerir. Sanat severler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir sanat şöleni.

14.Sternschanze

Hamburg’un en güzel ve en ilginç bölgelerinden biri olan Sternschanze, şehirdeki en iyi partilerin düzenlendiği yer olarak bilinir.

Üniversite öğrencilerinin en fazla olduğu bölgelerden biri olması, dolayısıyla da bölgedeki barlar ve restoranlar, şehirdeki en uygun fiyatlı olanlardan.

Grafiti kaplı duvarları ve sokaklarında dolaşan bazı tipler biraz korkutucu olsa da, parti için gidebileceğiniz en güzel yerlerden. Burada konaklamanızı tavsiye etmediğimiz gibi ailece gidilebilecek yerlerden biri olmadığını da söyleyebiliriz.

15.Red Light District – Reeperbahn

Red Light District - Reeperbahn
Red Light District – Reeperbahn Gündüz Vakti de görülecek yerlerden

Asi St. Pauli semtinde bulunan, Avrupa’nın en büyük kırmızı ışık bölgelerinden birine ev sahipliği yapan ve bir neon tema parkıdır. Burası, Hamburg gece hayatı için güzel destinasyonlardan biri.

Daha çok erkekleri ilgilendiriyor olsa da, çiftleri de bu bölgede fazlasıyla görebiliyorsunuz. Amsterdam’daki Red Light ile çok büyük farklılıklar yok diyebiliriz.

Bugün, bölge birçok büyük bar, restoran, Operettenhaus gibi tiyatrolar ve kulüplerle, seks dükkanları, erotik tiyatrolar ve striptiz kulüpleriyle ünlü bu bölge, Hamburg’un en popüler ikinci cazibe merkezidir (Limandan sonra). Burası, öğrencilerden çocuklu ailelere, yerel halktan turistlere kadar birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapar. Yani bel altı olmasa da, görülmeye değer yerlerden biri.

16.Hamburg Limanı

Hamburg Limanı Manzarası - Hamburg Gezilecek Yerler
Hamburg Limanı

Hamburg’un gezilecek yerleri arasında en popüler olan Hamburg Limanı, devasa büyüklüğü ile dikkat çekiyor. Limandaki gemilerin bulunduğu yer değil de, liman çevresinde birbirinden güzel yapıları bulabiliyorsunuz. Tabi, gece hayatı için de birkaç yeri burada bulmak mümkün.

Şehrin en çok fotoğraflanan bölgelerinden biri olan Hamburg Limanı ve çevresinde restoranlar, kafeler ve yakınlarda alışveriş yapabileceğiniz yerleri de bulabiliyorsunuz.

17.Chilehaus

Chilehaus Akşam
Chilehaus

Chilehaus 1920’lerin başında Tuğla Ekspresyonizmi olarak bilinen bir tarzda inşa edilmiş, Çerçeve betonarmedir ve 4.8 milyon gri tuğla ile kaplanmış, ilginç bir binadır.

Şehirdeki en güzel yapılardan biri olduğundan dolayı da, fotoğrafçıların akınına uğrayan bu bina çevresinde, güzel bir poz yakalayabilmek için bir aşağı bir yukarı giden turistleri görebilirsiniz.

Özellikle görülmesi gereken yerler arasında olmasa da, fotoğrafçılığa merakınız varsa veya ilginç bir bina görmek istiyorsanız, bu binaya göz atabilirsiniz.

18.Aziz Nikolai Kilisesi

Aziz Nikolai Kilisesi
Aziz Nikolai Kilisesi

Hamburg’da gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer kilise, Aziz Nikolai Kilisesi’dir.

1846-1874 yılları arasında inşa edilmiş olan bu kilise, günümüzde bir savaş anıtı olarak durmakta. Dilerseniz kulenin tepesine asansör ile çıkarak şehir manzarasını de seyredebiliyorsunuz.

19.Hamburg Şehir Parkı – Stadtpark

Hamburg Şehir Parkı - Stadtpark
Stadtpark’ın en ünlü yapısı Planetarium

Hamburg’un içerisinde devasa bir park olan Stadtpark, yerel halkın ve turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olarak biliniyor. Çevresinde güneşlenip suya girebileceğiniz ve tekne kiralayabileceğiniz büyükçe bir göleti ve çocuklar için birçok özel yeri bulabileceğiniz oldukça güzel bir park.

Eğer yaz aylarında Hamburg’u ziyaret ediyorsanız, buradaki göle girip yüzebilirsiniz. Bunun yanında mangal yapan birçok Türk ile karşılaşmakta mümkün. Karnınız acıkırsa bi uğrayın. Alman Türkleri misafirperver bi ekmek arası yapacaklardır 🙂

Ayrıca yaz aylarında birçok konserde burada yapılıyormuş. Eğer ziyaret ettiğinizde zamanda, takvimde bir şeyler varsa mutlaka göz atın.

20.Tierpark Hagenbeck – Hamburg Hayvanat Bahçesi

Hamburg Hayvanat Bahçesi
Hamburg Hayvanat Bahçesi

Stellingen’de bulunan bu hayvanat bahçesi, Almanya’daki en iyi hayvanat bahçelerinden biri olarak kabul ediliyor.

1907 yılında Carl Hagenbeck Jr. tarafından kurulmuş olan bu hayvanat bahçesi içerisinde, dünyanın dört bir yanından 210 çeşit hayvan bulunuyor.

Hayvanat bahçesi, Asya fili ve Sibirya kaplanı gibi nadir ve nesli tükenmekte olan türlerin başarıyla üremesi için iyi bir ün kazanmış. Bu ünü sayesinde, hayvanat bahçeleri ile arası iyi olmayan ziyaretçilerin bile, bu hayvanat bahçesini ziyaret ettiği söylenmektedir.

21.Hamburg Dungeon – Hamburg Zindanı

Hamburg Dungeon - Hamburg Zindanı
Hamburg Dungeon – Hamburg Zindanı Giriş ücretlerine göz atmak için tıklayın

2000 yılında açılmış olan Hamburg Zindanı inanılmaz tiyatro oyuncuları, özel efektler,  sahneler yaratır ve gördüğünüz, duyduğunuz, dokunduğunuz, kokladığınız ve hissettiğiniz gerçekten benzersiz ve heyecan verici bir deneyim yaşatır.

Biraz ürkütücü olsa da, Hamburg’da yapılacak şeyler için oldukça farklı bir deneyim olacaktır.

22.Binnenalster – Alster Gölü

Binnenalster - Alster Gölü
Binnenalster – Alster Gölü

Hamburg merkeze kıyısını vermiş, her akşam halka açık klasik müzik konserlerinin verildiği insanların iş çıkışı ve hafta sonlarını geçirdikleri küçük bir göl olan Alster Gölü de, Hamburg’un turistik yerleri arasında. Özellike yaz akşamlarında birçok turisti bu göl çevresinde görebilirsiniz.

Hamburg’un merkezindeki iki muhteşem gölden birisi. Diğeri Aussenalster. Binenalster’n kıyısında Jungfernstieg alışveriş bölgesi ve yakınındaki da, Kunstmuseum yer almaktadır.

Birbirinden güzel kafeleri ve yürüyüş parkuru için göz atabileceğiniz gezilecek noktalar arasında.

Hamburg’da Gezilecek Yerlere Göre Nerede Kalınır ? 

Hamburg Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler
Hamburg

Hamburg’da konaklama için birçok farklı bölge bulunmaktadır. Fakat bunlar arasında en çok tercih edilen, en merkezi, turistik yerlere yakın ve en ideal olan bölgeler ise, Altona, St Georg ve St Pauli Bölgeleridir.

  • St Pauli Bölgesi ; Hamburg’da konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden bir tanesi olan St Pauli Bölgesi, şehirdeki turistik yerlere yakınlığı ve canlı bir bölge olmasıyla ünlü. Bu bölgede, bütçeli butik otelleri bulabileceğiniz 4-5 yıldızlı lüks otelleri de fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bütçeli bir Hamburg gezisi planlamıyorsanız, ilk olarak bu bölgeye göz atın deriz. St Pauli Bölgesi’nde bulunan otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.
  • Altona Bölgesi ; Tarihi ve yeşillik alanları ile ünlü olan bu bölge, daha çok ailece seyahat edenlerin tercih ettiği bölgelerden biri olarak bilinse de, her yaştan turiste uygun bir şeyleri burada bulabilirsiniz. Şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara da kolay bir ulaşım sunan bu bölgede, bütçeli otelleri de fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Eğer Hamburg’da dairede konaklama gibi bir planınız da varsa, bu bölgede birçok daire seçeneğini de bulabilirsiniz. Alton Bölgesi’ndeki konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • St Georg ; Hamburg için bütçeli bir gezi planlıyorsanız, St Georg Bölgesi’ne mutlaka göz atın deriz. Burası otellerin ve düşük bütçeli hostelleri bulabileceğiniz bir bölge olduğu gibi, çevredeki restoranlar ve kafeler de şehirdeki en uygun fiyatlı olanlardan. Ayrıca bu bölge Eski Kent Bölgesi’ne 10-20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani turistik yerler ve şehir merkezi de çok uzağınızda olmayacaktır. St Georg Bölgesi’ndeki konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Hamburg’un haritadaki konumuna göz atarak, şehirdeki bölgelerin dizilişi hakkında çok daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

Günübirlik Hamburg’da Gezilecek Yerler – 1 Günde Hamburg’da Ne Yapılır ?

Günübirlik Hamburg da Gezilecek Yerler
Hamburg

Hamburg’da sadece 24 saatiniz varsa, gezip görebileceğiniz yerler sınırlı olsa da, şehirdeki en önemli ve en turistik yerleri rahatça halledebilirsiniz.

Speicherstadt semti ve St Pauli, ilk olarak göz atmanız gereken yerlerden. Bu iki yer, Hamburg’un en önemli yerleri arasında ve turistlerin en çok beğendiği yerlerden.

Speicherstadt semti için 1-2 saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır. Bu depolar bölgesinde birbirinden güzel, binaları görebilir, güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Bu bölgeyi ziyaret ettikten hemen sonra, St Pauli Bölgesi’ne gidebilirsiniz.

St Pauli, sokak sanatıyla ünlü bir yer olsa da, tarihi ile de dikkat çeken yerlerden. Burada, duvar resimlerine göz atın, tarihi yapıları ve sokak aralarını keşfedin. En az 1 saatinizi de bu bölge için ayırın.

Göz At : Münih gezilecek yerler

Son olarak Planten un Blomen Parkı’na gidini ve burada da en az 1-2 saat dolaşın. Parkta gezip görülecek birçok yer olduğu gibi, park çevresinde birbirinden güzel restoranları ve kafeleri de bulabilirsiniz. Eğer bu yerlerden sonra daha fazla zamanınız kalırsa da, Elbe Tüneli’ne ve Hamburg Limanı’na göz atın.

Hamburg Gezilecek Yerler Videosu

Bu şehirde listedeki yerleri gezdikten sonra hala vaktiniz varsa, Hamburg çevresinde gezilecek yerler bakımından popüler olan şehirlere ve bölgelere göz atabilirsiniz. Hamburg’un yakınlarında gezip görülecek birçok yer bulunuyor.Göz At : Berlin gezilecek yerler

Hamburg gezilecek yerler listesindeki bu 22 yere daha birçok turistik yeri eklemek pekala mümkün. Fakat, bu şehir için çok daha fazla zamanınızı harcamayın. Zaten yukarıdaki listeyi tamamladıysanız, güzel bir Hamburg gezisi yapmış olacaksınız. Daha fazla yer için, Hamburg’a yakın şehirler ve bölgelere göz atın. Çok daha farklı tarihi ve turistik yerleri bulabilirsiniz.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...