Hamburg’da Nerede Kalınır ? | En İdeal Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Avrupa’nın en büyük limanına ev sahipliği yapan Hamburg, konaklama bakımından Almanya’nın diğer şehirlerine nazaran 1 tık daha uygun denebilir. Süper lüks otelleri ile popüler olan bu şehirde hemen hemen her bütçeye uygun otel ve diğer konaklama birimlerini bulmak çok da zor değil.
Hamburg’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en ideal bölgeleri ve hangi bölgenin daha güvenli ve daha çok tercih edildiği konusunda bir fikir sahibi olabilirsiniz. Bunun yanında otel tavsiyeleri arasında bütçenize ve zevkinize uygun olanı da bulmak mümkün. Size tavsiyem ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermeniz. Bölgeyi seçtikten sonra konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Hamburg’da Nerede Kalınır ? En İdeal Bölgeler

-ALTONA BÖLGESİ

Altona City Hall ve Fish Auction Hall gibi merkezlere ev sahipliği yapan bu bölge, Hamburg’da konaklama için tercih edilebilecek en ideal bölgelerden. Daha çok gece kulüpleri ile dikkat çeken bu bölgede, turistleri fazlasıyla görebiliyorsunuz. Biraz daha sert parti sevenlerin tercih edebileceği bu bölgede, gayet şık ve lüks restoranlar da bulmak mümkün. Bunun yanında, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri olması dolayısıyla konaklama için ilk olarak düşünmeniz gereken bölgelerden.

Altona bölgesindeki otellere Booking.com aracılığıyla Göz At

Altona Bölgesinde tavsiye edebileceğim en ideal oteller ise ; 

1.InterCityHotel Hamburg Altona (3 Yıldız – 1.000 Konuktan 8.1 Puan – Bütçeli)

Hamburg'da Nerede Kalınır

IntercityHoel Altona – Hamburg’da hangi bölgede kalınır ?

Altona tren istasyonunun hemen yanında yer alan bu otel, ulaşım araçlarının en çok faaliyet gösterdiği yerlerden birinde bulunuyor. Bu sayede dilediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Otel, ünlü eğlence bölgesi Reeperbahn bölgesine sadece 2 durak uzaklıkta yer alıyor. Yani konum olarak gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz otellerden. Hamburg’da gece hayatı için bir planınız var ve uygun fiyatlı bir otel arıyorsanız, bu otele mutlaka göz atın derim.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Booking.com

2.MEININGER Hotel Hamburg City Center (3 Bin Konuktan 7.8 Puan – Bütçeli)

Hamburg'da Nerede Kalınır

Meininger Hotel – Hamburg Otel Tavsiyeleri

Altona tren istasyonuna 400 metre uzaklıkta bulunan bu süper popüler otel, Hamburg’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan. Süper merkezi konumu ve olumlu konuk değerlendirmeleri ile tereddütsüz tercih edilebilecek bu otelde, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odalar bulabilirsiniz. Hamburg limanına 2 km uzaklıkta bulunan bu otel, birçok turistik ve tarihi yapılara da yürüme mesafesinde bulunuyor.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

3.NH Hamburg Altona (4 Yıldız – 3 Bin Konuktan 8.0 Puan )

Hamburg'da Nerede Kalınır

NH Hamburg – Hamburg’da hangi bölgede kalmalı ?

Altona semtinin en sakin bölgelerinin birinde bulunan NH Hotel, Hamburg’daki en popüler otellerden biri. Turistik yapıların birçoğuna yürüme mesafesinde bulunan bu otel, 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 3 yıldızlı otel fiyatında olması da, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Süper olumlu konuk değerlendirmesine sahip bu otel Bornkampsweg otobüs durağının tam karşısında bulunuyor.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

-ROTHERBAUM

Alster Gölü’ne ev sahipliği yapan bu bölge, uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz doğru adres. Daha çok öğrenci kesimin takıldığı bölgelerden biri olsa da, sakin bir bölge olarak da biliniyor. Uygun fiyatlı otel ve daireleri için tercih edebileceğiniz en ideal bölgelerden olan Rotherbaum’da birbirinden güzel barları, cafeleri, restoranları ve alışveriş mağazalarını fazlasıyla bulabilirsiniz.

Rotherbaum Bölgesindeki Otellere Göz At

Bu bölgede tavsiye edebileceğim en uygun oteller ise ; 

1.Hotel Wagner im  Dammtorpalais (3 Yıldız – 2 Bin Konuktan 8.4 Puan)

Hamburg'da Nerede Kalınır

Hotel Wagner im – Hamburg’da hangi bölgede kalınır ?

Şehrin tam merkezine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Hamburg’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en ideal cevaplardan. Dammtor S-Bahn Tren istasyonuna sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, sırf konumu için tercih edilebilecek otellerden. Ayrıca süper olumlu konuk değerlendirmesine sahip olması da otelin en güzel yanı. Bunun yanında otel turistik yapılara 1-3 km uzaklıkta bulunmakta. Yani bu otelden şehri yürüyerek keşfetmek mümkün.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

2.Hotel Fresena im Dammtorpalais (3 Yıldız – 600 Konuktan 8.3 Puan )

Hamburg'da Nerede Kalınır

Hotel Fresena – Hamburg’da hangi bölgede kalınır ?

Hamburg’da ucuz otel tavsiyesi olarak dikkate alınacak Fresena Hotel, 4 yıldızlı otelleri aratmayan konforu ve modernliği ile tercih edilebilecek en ideal otellerden. Dammtor tren istasyonuna, Hamburg sergi merkezine ve Alster Gölü’ne yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak gayet güzel bir yerde bulunmakta. Uygun fiyatlı odaları ile göz atılabilecek otellerden.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

-ST. GEORG BÖLGESİ (En İyi ve En Popüler Otellere Ev Sahipliği Yapar)

Hamburg’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap olan St Georg bölgesi, bütçenize uygun bir otel bulabilirseniz ilk tercih edilmesi gereken bölgelerden. Süper konumu ve popülerliği ile ön plana çıkan bu bölge daha çok turistlere ait diyebilirim. Merkez tren istasyonunun tam karşısında olan bu bölgenin güzel barları olsa da, bar tercihi yaparken dikkatli olmakta yarar var. Yanlışlıkla gay barlara girebilirsiniz 🙂 Şehirdeki en iyi alışveriş caddelerine, müzelere ve turistik yapılara bu bölgeden yürüyerek veya kısa bir toplu taşıma araç yolculuğu ile ulaşabiliyorsunuz.

Eğer lüks bir otel arıyorsanız, ilk tercih etmeniz bölge St Georg olmalı.

St. Georg Bölgesindeki Tüm Otellere Göz At

Bu bölgede tavsiye edebileceğim oteller ise ;

1.Hotel Europaischer Hof Hamburg (4 Yıldız – Süper Popüler – 6 Bin Konuktan 8.7 Puan)

Hamburg'da Nerede Kalınır

Hotel Hof Hamburg

Hamburg’da en popüler oteller arasında olan Hof Hamburg otel, tereddütsüz araştırma yapmadan tercih edilebilecek otellerden. Tabi otel fiyatları bütçenize uygunsa. Bu otel Hamburg Merkez İstasyonu’nun tam karşısında bulunuyor. Yani havaalanından en kolay ulaşabileceğiniz bir otel diyebilirim.

Bu otelin en güzel yanı, ilk 3 gün boyunca ulaşım araçlarını ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Yani otelden alacağınız kart ile tüm ulaşım araçlarını sabahtan akşama kadar ücretsiz kullanmak mümkün. 100 yıllık bir binada hizmet veren bu otel, bütçenize uyuyorsa başka hiçbir otele bakmanıza bile gerek yok.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

2.Hotel Wedina an der Alster (3 Yıldız – Popüler – 1.000 Konuktan 8.8 Puan)

Hamburg'da Nerede Kalınır

Hotel Wedina Hamburg Otel Tavsiyesi

Hamburg’da nerede kalınır ? sorusuna uygun bir otel arıyorsanız, ilk göz atmanızı tavsiye edebileceğim otellerden biri de Wedine Alster olacaktır. Alster Gölü’ne 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel şehirdeki en çok tercih otellerden biri olarak biliniyor. Süper olumlu konuk değerlendirmesine sahip olması, kendi kategorisinde fiyatının gayet uygun olması ve süper konumu ile gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

3.Ibis Hotel Hamburg Alster Centrum (2 Yıldız – 1200 Konuktan 7.8 Puan )

Hamburg'da Nerede Kalınır

Ibis Hotel Hamburg

Hamburg’daki en ucuz otellerden biri olan Ibis Hotel, Alster Gölü’nün kıyısnda yer alıyor. Hamburg Merkez Tren İstasyonu’na da yürüme mesafesinde bulunan bu otel konum olarak ve fiyat olarak en iyi otellerden biri. Turistik yapılara da yürüme mesafesinde bulunan bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak normalden çok daha uygun fiyatlara odalar bulabilirsiniz.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

-ST. PAULİ BÖLGESİ (Süper Popüler – Merkezi – Turistik Yerlere Yakın)

Hamburg’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan St. Pauli bölgesi, butik oteller ile popüler. Fiyat bakımından birçok uygun olan oteli bu bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz. Hamburg’da gece hayatı için çok çılgın planlarınız varsa, tercih edilebilecek en ideal bölgeye bakıyorsunuz 🙂 Bu bölgede, şehrin en iyi barlarını ve gece kulüplerini fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Amsterdam’daki Red Light District gibi, burada da bir Red Light District var. Fakat merak etmeyin, bölge aile ve çiftler için de oldukça ideal ve güvenli.

St. Pauli Bölgesindeki Otellere Göz At

Bu bölgede tavsiye edebileceğim en uygun ve ideal oteller ise ;

1.InterCityHotel Hamburg Dammtor Messe (4 Yıldız – Süper Popüler – 5 Bin Konuktan 8.4 Puan)

Hamburg'da Nerede Kalınır

Dammtor Messe

Hamburg’da bir otelin başında InterCityHotel yazıyorsa, o oteli gönül rahatlığıyla tercih edebileceğinize emin olabilirsiniz. Bu büyük otel zincirinin Hamburg’da süper konuk değerlendirmesine sahip otelleri bulunuyor. Dammtor Messe de bunlardan biri. Süper modern odalarıyla ve merkezi konumu ile dikkat çeken bu otel, Dammtor Tren İstasyonu’na 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Gece hayatına yakınlığı ile bilinen bu otele de mutlaka göz atın derim.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

2.Holiday Inn Express Hamburg St Pauli Messe (3 Yıldız Havasında – Süper Popüler – 5 Bin Konuktan 8.0 Puan)

Hamburg'da Nerede Kalını

Holiday Inn Hamburg – Hamburg’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Hamburg’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan bir diğer otel olan Holiday Inn, süper olumlu konuk değerlendirmeleri ile ön plana çıkıyor. Toplu taşıma araçlarının duraklarına süper yakın bu otelden Hamburg Limanı’na yürüyerek 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Turistik yapılara da 1-3 km uzaklıkta bulunan bu otel, uygun fiyatlı odalarıyla tercih edilebilecek en ideal otellerden.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

Hamburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak Uhlenhorst ve Hohenfelde gibi bölgeleri de eklemek mümkün. Fakat bu bölgelerde otel seçeneği çok az olduğundan dolayı, doğru oteli bulmak pek de kolay olmayacaktır.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

By |2018-11-11T12:07:00+00:00Kasım 11th, 2018|Almanya, Avrupa|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)