Finlandiya’nın başkenti ve en güzel şehirlerinden biri olan Helsinki’de konaklama ciddi anlamda pahalı olabiliyor. Özellikle yüksek sezonda daha da artan otel fiyatları uygun otel bulmayı neredeyse imkansız kılmakta. Bu yüzden bu şehirde nerede konaklayacağınız oldukça önemli.
Helsinki otelleri ve Helsinki Otel Fiyatları sezona, bölgeye ve erken rezervasyona göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden bu şehre ne zaman gideceğiniz de az da olsa önemli.

Helsinki’de otel fiyatları genel olarak 80£’dan başlayıp 400£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 100-180£ arasındaki bir otelde rahatlıkla aradığınız zevki ve konforu bulabilirsiniz.

Helsinki’de hangi bölgede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa Helsinki’de nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki konaklama bölgeleri hakkında detaylı bilgileri ve tavsiyeleri bulabilirsiniz.

En İdeal ve En Uygun Helsinki Otelleri

1.Hotel Arthur (3 Yıldız)

Helsinki’deki en uygun ve en ideal 3 yıldızlı otellerden biri olan Hotel Arthur, Helsinki Merkez İstasyonu’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.  Şehirdeki birçok turistik noktaya veya alışveriş bölgelerine kolay ulaşım sağlayan bu şık otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 160£’dan başlamaktadır. Tabi bu fiyat 3 yıldızlı bir otele göre biraz fazla denebilir. Fakat otelin konumunu ve sunduğu hizmetleri göz önüne alacak olursanız o kadar da pahalı olmadığını görebilirsiniz.

Aile odaları ve süper kahvaltısı ile ünlü olan bu otelin 8 bin konuktan 7.6 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

2.Forenom Aparthotel Helsinki Kamppi (3 Yıldız)

Helsinki otelleri arasında en popüler ve en çok satan 3 yıldızlı otellerden bir diğeri olan bu tesiste ortalama gecelik konaklama ücretleri 150£’dan başlamaktadır. Fakat erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanarak biraz daha uygun odaları bu otelde bulabilirsiniz. Kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz konaklama birimleri ile ünlü olan bu otelin en güzel yanı, otelden şehirdeki birçok noktaya çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca kendi yemeklerinizi bu konaklama birimlerinde yaparak çok daha uygun bir Helsinki gezisi yapabilir süper pahalı restoranlardan da uzak durmuş olursunuz.

Helsinki’deki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan bu tesisin 3 bin konuktan 8.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

3.Clarion Hotel Helsinki (4 Yıldız)

Batı feribot terminaline 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, 16 katlı iki kulede hizmet vermekte. Eşsiz lüks odaları ve farklı tarzıyla popüler olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 165£’dan başlamaktadır. Şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, ayrıca en fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri.

Şehirdeki birçok turistik noktaya yakın mesafede bulunan bu otelin en güzel yanı da 8 bin konuktan almış olduğu 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanın olmasıdır. Fitness merkezi, barı ve süper bir kahvaltısı olan bu oteli de Helsinki Otelleri listenize ekleyin derim.

4.Hotel Helka (4 Yıldız)

Helsinki Otelleri arasında en çok satan ve en popüler otellerden biri olan Helka Otel, gerek konumu ve sunduğu hizmetleriyle gerekse eşsiz konuk değerlendirme puanı ile gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden biri. Kamppi metro istasyonuna sadece 250 metre uzaklıkta bulunan bu otelden Helsinki Merkez İstasyonu’na yürüyerek 10 dakikada ulaşabilirsiniz.

Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 200£’dan başladığı bu otelden şehirdeki birçok noktaya da çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca otelin 5 bine yakın konuktan 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

5.Radisson Blu Seaside Hotel, Helsinki (4 Yıldız)

Bir otel zinciri olan Radisson Blu, Helsinki’deki en önemli ve en iyi otellerden biridir. Şehirdeki ana ulaşım ve alışveriş bölgelerine sadece 1 km uzaklıkta bulunan bu otel Panaromik Finlandiya Körfezi manzaralıdır. Şehirdeki birçok noktaya çok güzel ulaşım ağı olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 170£’dan başlamaktadır. Tabi erken rezervasyon veya son dakika fırsat indirimlerinden yararlanarak biraz daha uygun fiyata odaları bu otelde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan Radisson Blu 4 bine yakın konuktan 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip.

Helsinki Merkez Otelleri

Helsinki’de otel fiyatları oldukça pahalı olduğundan şehir merkezinin tam kalbinde bulunan otellerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Şehir merkezi yerine biraz daha merkezin dışındaki otelleri tercih etmekte yarar var.

Ucuz Helsinki Otelleri

Helsinki’de ucuz bir otel arıyorsanız ilk olarak şehir merkezine uzak bölgelere göz atmanızı tavsiye ederim. Özellikle 2 ve 3 yıldızlı otellerde bu şehirde oldukça uygun. Bir de şehir merkezine uzak bölgelere bakacak olursanız fiyatların çok daha düşük olduğunu göreceksiniz.

Helsinki Otelleri veya Helsinki Otel Fiyatları her ne kadar sezona bölgeye veya erken rezervasyon göre farklılık gösteriyor olsa da ortalama fiyatlar bu aralıkta diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here