Helsinki’de Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Finlandiya‘nın en güzel şehirlerinden biri olan Helsinki, konaklama bakımından diğer kuzey şehirlerinde olduğu gibi oldukça pahalı. Bu yüzden, otel veya hostel seçmeden önce az da olsa araştırma yapmakta yarar var. Helsinki’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en lüks otellerden en ideal otellere bütçeli otellerden hostellere aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Helsinki’de Nerede Kalınır ?

Acelem Var Diyorsanız ; 

Şehir Merkezi Bölgesi ; Diğer bölgelere nazaran 1 tık daha pahalı olsa da, şehirdeki en iyi ve en merkezi konaklama bölgesidir. Ayrıca, Helsinki’de gezilecek en güzel yerler de merkeze yakın konumda bulunmaktadır. İlk olarak her bütçeye uygun konaklama birimini bulabileceğiniz bu bölgeye göz atabilirsiniz. Bölgedeki konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

1.Şehir Merkezi Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 – Helsinki’de Kalınacak En Güzel Bölge

Helsinki Şehir Merkezi
Helsinki Şehir Merkezi

Helsinki Şehir Merkezi oldukça kompakt ve yürüyerek kolayca keşfedilebilir. Bölgenin ana görüşü muhtemelen Helsinki Katedrali’dir. Şehrin en iyi manzarasını da sunan bu katedral, bölgenin tam kalbinde bulunmaktadır.

Şehir merkezinden bir tekne yakalamak ve Suomenlinna kalesinin bulunduğu adaya gitmek de oldukça kolaydır. Yolculuk yaklaşık 15 dakika sürer ve feribot yaz aylarında her yarım saatte bir çalışır. 1700’lerde İsveçliler tarafından inşa edilen kale, tüm Baltık Denizi’ndeki en büyük şehir olarak bilinirmiş. Bugün UNESCO Dünya Mirası listesine giren bir yer ve Finlandiya’da en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biri.

Burada Kalın, EĞER ; 

  • Her şey elimin altında olsun istiyorsanız
  • Şehrin tam kalbinde konaklamak istiyorsanız
  • Pahalı ve lüks restoranlara ve kafelere alışkınsanız
  • Daha çok otellerde konaklamayı planlıyorsanız
  • Helsinki’yi 1 ve 2 günlüğüne ziyaret ediyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

  • Bütçeli bir Helsinki gezisi planlıyorsanız
  • Şehirdeki en ucuz restoranları arıyorsanız

Şehir merkezi bölgesinde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bütçeli ; Kongressikoti Hotel

Orta Bütçeli ; Hotel Arthur | Omena Hotel Helsinki City Centre

2.Kallio Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Helsinki’de En Ucuz Nerede Kalınır ? 

Kallio Bölgesi - Helsinki
Kallio Bölgesi

Kallio, Helsinki Şehir Merkezinin hemen kuzeyinde yer almaktadır. Bölgedeki öğrenciler tarafından canlı tutulan bu bölge, Helsinki’de en ucuz konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgelerden biri.

Turistik yerler çok yakında olmasa da, kolay bir şekilde ulaşmak da mümkün.

Kallio Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kallio Bölgesi Otel Tavsiyeleri

3.Kamppi Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Helsinki Gece Hayat İçin Nerede Kalınır ?

Kamppi Helsinki
Kamppi Bölgesi

Kamppi mahallesi, Helsinki Şehir Merkezi’nin hemen yanında yer almaktadır. Çoğunlukla dükkanlar, restoranlar ve barların yanı sıra kültürel ve tarihi kısımdaki kiliseler ve müzelerle doludur.

Daha fazla müze seven biriyseniz, Helsinki Doğal Müzesi Kamppi semtinde yer almaktadır. Burada tarih öncesi hayvan, mineral ve taklit hayvanların kalıntılarını görebilirsiniz.

Kamppi Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kamppi Bölgesi Konaklama Tavsiyeleri

4.Kaartinkaupunki Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Helsinki’de Ailece Nerede Kalınır ?

Kaartinkaupunki Bölgesi Helsinki
Kaartinkaupunki Bölgesi

Kaartinkaupunki mahallesi, Helsinki Şehir Merkezinin hemen güneyinde ve Punavuori’nin doğusunda yer almaktadır. Mahalle çoğunlukla mağazalara ve ofislere ev sahipliği yapar ve burada sadece bin kişi yaşıyor.

Fakat bu bölge, çok ucuz değil. Ucuz olmasa da, Helsinki’de ailece konaklayabileceğiniz en ideal bölge. Çünkü semt, aile dostu yerleri ile ünlü. Helsinki’de en güzel nerede kalınır ? sorusunun cevabını bu bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kaartinkaupunki Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Helsinki Otelleri – Helsinki Otel Tavsiyeleri

Helsinki’de konaklama için birçok otel seçeneği var. Fakat, bu otellerin büyük bir bölümü ciddi anlamda pahalı olabildiğinden veya ödediğiniz ücretin karşılığını vermediğinden dolayı da, hangi tesiste konaklayacağınıza da iyi bir şekilde karar vermenizde yarar var.

Helsinki Lüks Otel Tavsiyeleri

1.Scandic Hakaniemi Helsinki (4 Yıldız)

Helkinki Lüks Oteller
Helsinki’de en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri

Helsinki’deki en kaliteli ve en ideal 4 yıldızlı otellerden biri olan Cumulus City Hotel, şehirdeki en popüler 4 yıldızlı otellerden biri. Süper lüks ve modern odalarıyla, süper konumu ve erken rezervasyon fırsat indirimleriyle şehirde tercih edilebilecek en ideal ve en uygun otellerden. Hakaniemi metro istasyonuna sadece 2 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelin konumu oldukça merkezi bir yerde bulunduğundan, çevresinde birçok restoran, bar, cafe, alışveriş mağazaları ve turistik yapıları da bulmak mümkün.

Otelin konuk yorumlarına bakarak bile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu otelin 8.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin en büyük artılarından. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Scandic Park Helsinki (4 Yıldız )

Helkinki Lüks Oteller
Scandic Park Hotel

Fiyat bakımından çok da abartılı olmayan Scandic Park Hotel, Helsinki Merkez İstasyonu’na 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak oldukça merkezi bir yerde diyebiliriz. Şehirdeki birçok turistik yere 5-15 dakika yürüme mesafesinde bu otelin yakınlarında birçok toplu taşıma araçlarını da rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Otelin yüksek bir değerlendirme puanı olması bile, bu oteli düşünmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Radisson Blu Seaside Hotel (4 Yıldız)

Helkinki Lüks Oteller
Radisson Blu Seaside Hotel – Helsinki Otelleri

Helsinki’de en ideal ve en lüks 4 yıldızlı otellerden biri olan Radisson Blu, süper lüks ve modern odalarıyla oldukça popüler. Plaja 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelin hemen yanında tramvay durağı da bulunuyor. Merkeze, gece hayatına ve alışveriş bölgelerine yürüme mesafesinde bulunan bu otelin konumu diğer 4 yıldızlı otellere göre biraz daha iyi denebilir.

Almış olduğu 7.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması, 5 yıldızlı otellerde aradığınız hemen hemen tüm özellikleri bulabiliyor olmanız ve erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması bu oteli tercih etmek için yeterli nedenlerden. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

NOT : Helsinki’de süper lüks bir otelde konaklamak istiyorsanız bile 5 yıldızlı otellere göz atmanızı pek tavsiye etmem. Zaten 4 yıldızlı oteller 5 yıldızlı otelleri aratmadığından, 5 yıldızlı bir otelde konaklamanın pek de cezbedici bir yanı yok.

Helsinki Orta Bütçeli Otel Tavsiyeleri

1.Holiday Inn Helsinki West – Ruoholahti

Helsinki Ucuz Oteller
Holiday Inn Helsinki West – Helsinki Otel Tavsiyesi

En ideal ve en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan Holiday Inn, şehirdeki diğer 4 yıldızlı otellere nazaran 1-2 tık daha uygun. Konum olarak gayet merkezi bir yerde alan bu otelden Bulevardi alışveriş caddesine yürüyerek 15-20 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Helsinki merkezine süper yakın olmasa da yürüyerek merkeze ve birçok turistik yere de ulaşmak mümkün. Bu yüzden illa 4 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, fiyat bakımından çok daha uygun olan Holiday Inn’e göz atabilirsiniz.

8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı almış bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Omena Hotel Helsinki (3 Yıldız )

Helsinki Ucuz Oteller
Omena Hotel – Helsinki

Şehirdeki 3 yıldızlı oteller arasında en kaliteli otellerden biri olan Omena, Helsinki’nin merkezinde yer alıyor. Merkez tren istasyonu ve Kamppi alışveriş bölgesine 10 dakika yürüme mesafesindeki konumu ile şehirdeki en popüler otellerden biri. Farklı tarzdaki odaları ve modern havasıyla gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu otelin almış olduğu 7.4 gibi güzel bir de konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Şehir merkezindeki en uygun fiyatlı otellerden olan Omena Hotel’i incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Helsinki Ucuz Otel Tavsiyeleri – Helsinki Hostel Tavsiyeleri

1.Cheap Sleep Hostel Helsinki

Helsinki Hostel Tavsiyeleri
CheapSleep Hostel

Valila semtinde yer alan bu hostel, merkez tren istasyonuna 3 km uzaklıkta bulunuyor. Şehirdeki en popüler ve en kaliteli hostellerden biri olan Cheap Sleep Hostel, uygun fiyatlı odalarıyla tercih edilebilecek en ideal konaklama birimlerinden. Hostelin hemen yanında bulunan otobüs durağını kullanarak şehirdeki en önemli turistik yapılara ve gece hayatı için oldukça popüler olan bölgelere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gayet uygun fiyatlı tek ve çift kişilik odalarıyla tercih edilebilecek bu hostelin 8.1 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunuyor. Bu hosteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Hostel Diana Park

Helsinki Hostel Tavsiyeleri
Hostel Diana Park

Helsinki’de bütçeli seyahat planlayanların tercih edebileceği konaklama birimlerinden Diana Park Hostel, Merkez Tren İstasyonu’na sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki en önemli tarihi ve turistik yapılara 5-20 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu hostelin samimi atmosferi ve modern havası bu hosteli incelemek için yeterli olacaktır. Hostelin 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile burayı tercih edebilirsiniz. Hosteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Helsinki’de konaklama için çok fazla bölge bulunmuyor diyebilirim. Bu şehirde konaklama için en ideal bölge şüphesiz şehir merkezi olacaktır. Özellikle gece hayatına ve turistik yapılara yakın olmak istiyorsanız, şehir merkezinin dışına çıkmanıza da gerek yok. Tabi şehrin tam merkezi de biraz pahalı olabiliyor.

Helsinki’deki konaklama birimlerini lüks, orta bütçeli ve düşük bütçeli hosteller olarak 3’e ayırdım. Bu şekilde bütçenize veya zevkinize uygun, şehrin en ideal, en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirme puanına sahip tesisler arasından gönül rahatlığıyla tercih yapabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Helsinki’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok konaklama birimi eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirmelerine sahip bu listedeki konaklama birimlerinden araştırmanıza başlayarak çok daha uygun fiyata aradığınız bütçede ve zevkte tesisi bulabilirsiniz.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here