Hong Kong, eşsiz mimari yapıları, tarihi ve turistik yapıları, kültürü ve canlı gece hayatıyla dünyanın dört bir yanından turistleri ağırlayan muhteşem bir şehir. Bu şehirde konaklama ücretleri ise çok karışık. Yani bir bölgede 250 TL’ye 4 yıldızlı otel bulabilirken diğer bölgede 800 TL’ye kadar 4 yıldızlı otel bulmak zor. Bu yüzden bu şehirde hangi bölgede konaklayacağınız oldukça önemli.
Şehirde çok fazla konaklama birimi bulunduğundan dolayı da, Hong Kong’da nerede kalınır ? sorusuna direkt tesis aramak yerine ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bu şekilde çok daha kolay aradığınız tesisi bulabilirsiniz.

Hong Kong’da Nerede Kalınır ?

Şehirde çok fazla konaklayabileceğiniz bölge bulunuyor. Bu bölgeler arasında en çok bilinen ve tercih edilenler ise ; Hong Kong adası ve Kowloon Peninsula’da bulunuyor. Hong Kong adasında ; Şehir merkezi, Admiralty, Wan Chai, Causeway bay ve kuzey bölge, bu adanın en çok tercih edilen bölgeleri. Kowloon’da ise, Tsim Sha Tsui, Hong Hum ve Mongkok gibi bölgeler Kowloon’un en popüler bölgeleri olarak bilinir.

Süper turistik olan bu bölgelerin dışına çıkmanıza gerek olmadığı gibi bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Hong Kong’da tereddütsüz herkesin tercih edebileceği bölgeler ; Şehir merkezi, Wan Chai ve Kowloon adasında ise, Tsim Sha Tsui bölgeleridir. bu 4 bölgede her bütçeye uygun konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu yüzden, bu 4 bölgenin dışına çıkmamakta yarar var.

Bu bölgelerden hangisini seçmeli ?

Seçenek 1 

Şehir Merkezi veya Wan Chai (Hong Kong Adası)

  1. İş seyahatlerinin merkezi
  2. En kaliteli ve lüks alışveriş merkezlerine ve mağazalarına ev sahipliği yapıyor
  3. Lokal ve batı yemeklerini bulabileceğiniz lüks restoranlar oldukça fazla
  4. Toplu taşıma araçlarının hepsini burada bulabilirsiniz.
  5. Şehir merkezi pahalı – Wan Chai uygun

Eğer Hong Kong’a iş amaçlı seyahat ediyorsanız, bu bölgenin dışına çıkmanızı pek tavsiye etmem. İş seyahatinin dışında genç turistlerin en çok tercih ettiği bölgeler de burası olduğundan, Hong Kong gece hayatı için bir planınız varsa da bu bölgeyi tercih edebilirsiniz. Lan Kwai Fong ve SOHO (Gece hayatı için tercih edilebilecek bölgeler) bu bölgelere yürüme mesafesinde bulunduğundan, bütçeli bir Hong Kong gezisi planlamıyorsanız, ilk tercihinizi bu bölgelerden yana kullanın derim.

Hong Kong'da Nerede Kalınır
Dorset Wanchai Hotel

NOT : Şehir merkezinde bulunan konaklama birimleri diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı. Bu yüzden ilk olarak Wan Chai bölgesine göz atmanızda yarar var. Wan Chai’de çok daha uygun konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Wan Chai bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Şehir merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Şehir merkezinde otel tavsiyesi olarak da ; 4 yıldızlı bir otel olan Lan Kwai Fong Hotel & Kau U Fong‘a veya biraz daha bütçeli bir otel için de 3 yıldızlı bir otel olan Mini Hotel Central‘e göz atabilirsiniz.

Seçenek 2

Tsim Sha Tsui (Kowloon – Adası)

  1. Alışveriş merkezleri ve mağazaları ile çevrili
  2. Ünlü sokak marketlerine ev sahipliği yapıyor
  3. Batı ve Lokal yemeklerini fazlasıyla burada bulabiliyorsunuz
  4. Feribotlara ve metroya oldukça yakın

Tsim Sha Tsui, tam olarak Admiralty, Wan Chai ve Merkezin karşısında bulunuyor. Tabi, arasında liman bulunmakta. Hong Kong’de nerede kalınır ? sorunuza en güzel cevabı bu bölgede bulabilirsiniz. Birbirinden güzel ve uygun otel/hostel seçenekleriyle Kowloon adasında konaklayabileceğiniz en güzel bölgelerdendir.

Hong Kong'da Nerede Kalınır
GDH HOTEL – Hong Kond’da nerede kalınır ?

Tsim Sha Tsui bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Causeway Bay

Bu bölge şehir merkezinin biraz dışında kalmasına rağmen yine de tercih edilen bölgelerden. Çünkü bu bölgede otel fiyatları şehir merkezine göre oldukça uygun. Bu bölgeden şehirdeki turistik yerlere mesafe ortalama 2-6 km’dir. Yani öyle şehrin hareketli bölgelerine ve turistik yerlere çok uzak sayılmaz. Zaten toplu taşıma araçlarıyla şehirde dilediğiniz yere rahatlıkla gidebileceğinizden dolayı, yukarıdaki bölgelerde aradığınızı bulamazsanız, bu bölgeye de mutlaka göz atın derim.

Hong Kong'da Nerede Kalınır
Metropark Hotel Causeway Bay – Hong Kong’da nerede kalınır ?

Causeway Bay bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; Gözünüz kapalı Metropark Hotel Causeway Bay Hong Kong (4 Yıldız) adlı tesise göz atabilirsiniz. Akıl almaz bir manzaraya sahip bu otel, Hong Kong’daki en popüler ve en iyi otellerden. Oda ücretleri de bu otelde, şehrin geneline göre gayet uygun.

Hong Kong’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki turistlerin en çok tercih ettiği bu bölgelerde, 7’den 70’e tüm turistlere hitap eden konaklama birimlerini bulabileceğinizden dolayı, aklınızı bulandırmaya sanırım gerek yok.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

[huge_it_maps id=”99″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here