Hong Kong Gece Hayatı Hakkında Bilgiler

Hong Kong, Asya’nın en pahalı şehirlerinden. Bu ülkede eğlenmek için plan yapmak epey lükse kaçıyor. Bu şehirde geceleri fiyatlar iki katına çıktığı gibi, insan trafiği de geceleri daha fazla oluyor. Pahalı gece restoranları, barları ve gece kulüpleri ile Hong Kong gece hayatı için en az 150-200 HKD ayırmanız gerekiyor. 1 HKD yaklaşık 50 kuruş olduğunu hesaba alırsak, 75-100 TL gibi bir ücret, abartmadan birkaç içki ve sıradan bir eğlence için yeterli olacaktır.

Hong Kong geceleri Asya’nın en canlı gece hayatına sahip. Bunu birçok turist bildiğinden dolayı da, bu ülke/adayı sırf gece hayatı için ziyaret eden çok fazla turist bulunuyor. Bu da, bir güzel fiyatları etkiliyor. Her ne kadar bu adada geceler pahalı olsa da, kısa süreliğine de olsa ortama göz atmak için uğramak gerekir diyebilirim.

Hong Kong’da yer alan barların hemen hemen hepsinde haftanın belirli günleri mutlaka canlı müzik oluyor. Kimisi rock, kimisi reggae her türden canlı müziği de geceleri bulabiliyorsunuz. Size özellikle tavsiye edebileceğim bar ve gece kulübü sınırlı olsa da, tavsiye edebileceğim bölgeleri dikkate almanızda yarar var. Zaten Hong Kong‘da bar veya gece kulübü seçmeden önce, hangi bölgede eğleneceğinize karar vermelisiniz. Aksi takdirde bir bardan diğerine gitmek için ya 30-45 dakika yürüyeceksiniz, yada taksilere çok çılgın ücretler ödeyecek ve daha eğlenmeye başlamadan cepleriniz boşalacak.

Hong Kong’da nerede konaklayacağınıza henüz karar vermediyseniz, Hong Kong’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Hong Kong’daki en ideal konaklama birimlerine ve fırsat indirimi olan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Hong Kong Gece Hayatı İçin En İyi Bölgeler

LAN KWAİ FONG

Hong Kong gece hayatı için en popüler bölgelerden olan Lan Kwai, en kral partilerin ana mekanı. 10’a yakın caddeleri ve bu caddelerde yer alan birbirinden kaliteli bar ve gece kulüpleriyle bu bölgede gecenin geç saatlerine kadar güvenle eğlenebilirsiniz. Bu bölgede yer alan gece restoranlarında veya sokak satıcılarında bir şeyler yerken dikkatli olmanız gerekiyor. Gecenin erken saatlerinde bu restoranlarda fiyatlar standarttır. Fakat, geç saatlere kadar açık olan restoranlarda saatler ilerledikçe fiyatlar da artıyor. Bu yüzden, bar veya kulübe girerken ve çıkarken mümkünse acıkmayın 🙂

Bu bölgede gece hayatı 21:00 saatlerinde başlıyor. Önce happy hour olan barlara gidilip ucuza vodka shotlar atılır. Sonra da gece kulübü. Kulüplerdeki içki fiyatları biraz pahalı olduğundan dolayı, içkilerinizi barlarda içmek, çok daha mantıklı olacaktır.

Hong Kong’da gece hayatı için bu bölgenin dışına çıkmanızı pek tavsiye etmem. Zaten tüm turistlerin popüler bölgesi olarak bilinen Lan Kwai en ideal seçeneğiniz olacaktır. Fakat, biraz daha sert partiler için Wan Chai de düşünülebilir.

WAN CHAİ

Lan Kwai Fond bölgesinde barlarda zaman geçirdikten sonra, gecenin ilerleyen saatlerinde birçok turist Wan Chai’ye akıyor. Bununda en büyük nedeni, daha iyi ve daha sert partileri bulmaktır. Bu bölgede sabahlara kadar açık gece kulüpleri bulabiliyorsunuz. Birçoğuna giriş ücretli. Fakat, bu giriş ücretine 2 veya 3 içki ücretsiz olduğundan, gece kulübü için Wan Chai de düşünülebilir.

Hong Kong Bar ve Gece Kulübü Tavsiyeleri

1.Cyber 8 Discotheque Pub

Daha çok genç kesimin takıldığı kulüplerden olan Cyber 8, Hong Kong’un en iyi mekanları arasında. Civardaki en kalabalık mekanlardan biri olması, birbirinden farklı müzikleri olması, genç turistlerin ve yerli halkın en çok takıldığı mekanlardan biri olması, bu mekanı tercih etmek için yeterli olacaktır.

Adres ; Tsim Sha Tsui

2.Club Ing

Yine bir gece kulübü olan Club Ing de Cyber 8’e yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu gece kulübü daha çok yerli halkın tercih ettiği yerlerden biri olarak bilinse de, burada turistleri görmek de mümkün. Fiyat bakımından, diğer kulüplere göre de oldukça uygun.

Adres ; Wan Chai

3.Dragon I

Bölgedeki en iyi gece kulüplerinden biri olan Dragon I, şehir merkezinde bulunuyor. Japon ve Çin kokteylleri ile meşhur olan bu kulüp 1-2 tık daha elit diyebilirim. İçki fiyatları biraz pahalı olsa da, Hong Kong gece hayatı için en iyi deneyimi burada yaşayabilirsiniz. Fakat, bu kulübe girmek pek de kolay olmuyor. Öncelikle, kulübün kıyafet zorunluluğu bulunuyor. Tabi, kapıdaki görevli kıyafetinize göre sizi içeri alıp almamaya yetkili. Kendinize güveniyorsanız, deneyebilirsiniz. Fakat, hayal kırıklığına da uğrayabileceğinizi unutmayın.

Adres ; Şehir merkezi

4.Kara OK – New Way Bar

Hem bar hem de kulüp tarzı olan bu mekan, çok kolay girip eğlenebileceğiniz mekanlardan. Daha çok turistik bir bar olarak bilinen Kara OK’da içki fiyatları da oldukça uygun. Daha çok bar havasında bir mekan olsa da, dans pistleriyle de kulüpleriyle aratmıyor denebilir.

Hong Kong Gece Hayatı Hakkında Bilgiler

  1. Bu şehirde gece hayatı için bir plan yapıyorsanız, konaklayacağınız bölgeyi eğlence mekanlarına yakın olan otel ve hostellerden yana kullanın derim. Aksi takdirde, taksilere uçuk ücretler ödeyebilirsiniz.
  2. Bu ülkede sarhoş olmak gibi bir niyetiniz varsa, geceye ilk olarak barlardan başlayın derim. Özellikle ”Happy Hour” uygulamasının olduğu barlar, diğerlerine nazaran çok daha uygun olacaktır.
  3. Bu ülke, başlı başına güvenli ülkelerden. Yani, dilediğiniz gibi sabahlara kadar eğlenerek otelinize güven içerisinde dönebilirsiniz.
  4. Ortalama 150-200 HKD çok eğlenceli bir gece hayatı yaşayabilirsiniz.
  5. Gece kulüplerinin birçoğunda kıyafet kuralı vardır. Bu yüzden, kıyafet zorunluluğu olan kulüpleri de bilmenizde yarar var.

Hong Kong gece hayatı, en az diğer Asya ülkeleri kadar canlı ve eğlencelidir. Fakat, diğer Asya ülkelerine nazaran biraz daha pahalı olduğunu unutmayın. Çok geç saatlere kalıp taksi bulma derdine düşmeyin. Mümkünse 2-3 gibi eğlencenize son verin.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...