Hong Kong Hostelleri | En İyi 4 Hong Kong Hostel Tavsiyesi

Asya’nın en pahalı ülke/şehirlerinden biri olan Hong Kong, konaklama bakımından detaylı bir araştırma istemektedir. Özellikle bütçeli bir Hong Kong gezisi planlıyorsanız, bu şehirde yer alan hostelleri ciddi anlamda düşünmelisiniz. Hong Kong hostelleri genel olarak küçük odalardan oluşmakta. Yani, Avrupa’daki hosteller kadar geniş bir hostelde konaklayacağınızı beklemeyin. Çünkü, her şeyi küçük olarak yapmak Çinlilerin hamurunda var.

Bu şehirde hostel fiyatları 40-130 TL (dorm odaları) arası değişiyor. Bu şehirde hostel seçerken çok ucuz olan hostellerden az biraz uzak durmakta yarar var. Zaten hosteller genel olarak uygun olduğundan, 60-90 TL arasındaki bir hostel size fazlasıyla yetecektir.

Hong Kong’da hostel seçimi yapmadan önce hangi bölgede konaklamak istediğinize karar verin derim. Bölgeyi seçtikten sonra, hostel seçimi çok daha kolay olacaktır. Bu şehirdeki bölgeler hakkında pek bir bilginiz yoksa, bir fikir sahibi olmak adına Hong Kong’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atabilirsiniz.

Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra, zevkinize ve bütçenize göre aşağıdaki hostellerden uygun olanı rahatlıkla bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Bir hostel resepsiyonisti olarak, hostel seçmeden önce, hostelin konumuna, fiyatına, aktivitelerine ve son olarak da ortalama hostelworld ve tripadvisor puanına bakmanızı tavsiye ederim. Puanlara bakarken de, 100 kişiden 9.5 puan almış bir hostel yerine 4000 kişiden 8.5 almış bir hosteli tercih etmenizde de yarar var.

Hong Kong Hostelleri | En İyi 4 Hong Kong Hostel Önerisi

1.Check Inn HK

Hong Kong Hostelleri

Check Inn Hk ; Booking.com

Hong Kong’un en popüler hostellerinden biri olan Check Inn HK, Hong Kong adasının tam kalbinde bulunuyor. Yani, konum olarak tereddütsüz tercih edilebilecek bir hostel. Bu hostelin 2.500 yakın müşteriden 8.7 gibi oldukça yüksek bir puanı olması da, tercih edilebilecek en ideal hostel olduğunu gösteriyor.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 75 TL’den başlıyor. Yani, orta bütçeli bir hostel. Bunun yanında, ne ücretsiz ne de ücretli bir kahvaltısı var. Hosteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Yesinn & Causeway Bay

Hong Kong Hostelleri

Yesinn Causeway By ; Booking.com

Akılda kalıcı bir isme sahip bu hostel, Hong Kong’da bulunan en popüler 3 hostelden biri. Hong Kong şehir merkezinde Causeway Bay MTR istasyonuna süper yakın olan bu hostel, çatı katında bulunan büyük terası ile popüler. Daha çok genç turistlerin tercih ettiği hostellerden biri olduğu için de, 35 yaş üstü turisti bu hostelde görmek pek de mümkün değil.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 60 TL’den başlıyor. Yani, şehirdeki en uygun hostellerden. Özel odalarda kalmayı planlıyorsanız, bu hostel yerine başka hostellere bakmanızı da tavsiye ederim. Ayrıca, hostelin 5 bin müşteriden 8.7 gibi oldukça yüksek bir hostelworld puanı olduğunu da mutlaka dikkate alın derim.

Not : Aynı isimde 2 hostel daha bulunuyor. Bu yüzden, ”Causeway Bay” olanı tercih ettiğinizden emin olun. Hosteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Rainbow Lodge HK

Hong Kong Hostelleri

Rainbow Lodge; Booking.com

Tsim Sha Tsui bölgesinin merkezinde bulunan bu hostel, konum olarak tercih edilebilecek en ideal Hong Kong hostelleri arasında. Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 65 TL’den başlıyor. Yani, fiyat bakımından oldukça ideal. 1.000 müşteriden 8.8 gibi oldukça yüksek bir puanı olması da, dikkate alınması gereken özelliklerden. Hosteli İncele & Fiyatlara Göz At

4.Homy Inn 

Hong Kong Hostelleri

Homy Inn ; Booking.com

Tsim Sha Tsui MTR istasyonunana 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan Hommy Inn, şehirdeki en popüler hostellerden. Hostelin bulunduğu çevrede birçok restoran, alışveriş mağazaları ve cafeleri bulabiliyorsunuz. Yani, konum olarak şehirdeki en ideal hostellerden.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 75 TL’den başlıyor. Yani, diğer Hong Kong Hostelleri içerisinde bir tık daha pahalı. Bunun yanında çift kişilik odaları ise, 210 TL’den başlıyor. Yani, bu hostele göre gayet uygun. Hostelin 1.000 kişiden 7.7 puana sahip olmasını da rezervasyon yapmadan önce dikkate almakta yarar var. Hosteli İncele & Fiyatlara Göz At

Hong Kong hostelleri çok fazla çeşitli ve tercih edilebilir olmadığından dolayı, bu şehirde hostel seçimi yaparken az da olsa araştırma yapmak gerek. Sadece Hong Kong adasına bakmak yerine çok daha uygun fiyatlara hostel bulabileceğiniz Kowloon adasına da mutlaka bir göz atın derim. Zaten, bütçeli bir Hong Kong gezisi planlıyorsanız, zamanınızın büyük bir bölümünü Kowloon adasında geçirmenizi tavsiye ederim. Kowloon’dan dilediğiniz birçok yere rahatlıkla gidebileceğinizi de unutmayın.

By |2018-03-31T12:04:51+00:00Mart 31st, 2018|Asya, Hong Kong|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)