Hong Kong Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

Asya’nın en pahalı şehirlerinden biri olan Hong Kong, Kowloon Adasıyla, Hong Kong Adasıyla, eşsiz kültürü ve yemekleriyle, tapınakları ve tarihi yapılarıyla görülmeye değer eşsiz şehirlerden biridir. Çin Halk Cumhuriyeti’nin güney kıyısında bulunan bu şehir Asya’nın dünya şehri olarak bilinmektedir. 7 milyondan fazla nüfusu ile Asya kıtasının en kalabalık şehirlerinden biri olarak bilinmektedir.
Hong Kong nerede ? sorusuna geçmeden önce şehir hakkında birkaç bilgiyi paylaşmakta yarar var. 235 küçük ada parçasından oluşan Hong Kong Asya’nın en büyük limanı ve ticaret, endüstri gibi faaliyetlerin önemli yet tuttuğu şehirlerden biri.

Hong Kong Nerede ?

Kuzey Çin Denizi kıyısında bulunan Hong Kong tam olarak Çin Halk Cumhuriyetinin güneyinde bulunmaktadır. Asya’nın incisi olarak bilinen bu şehir Çin sınırına yaklaşık 30 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Konum için tıklayın.

Hong Kong’a Nasıl Gidilir ?

Hong Kong’a Türkiye’den direkt veya aktarmalı olarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hong Kong’a direkt olarak gitmek yerine Malezya, Singapur veya diğer Asya ülkelerinden birine aktarmalı olarak bilet alacak olursanız fiyatlar çok daha uygun olacaktır.

Hong Kong’a Ne Zaman Gidilir ?

Tropikal muson ikliminin hakim olduğu bu şehri ziyaret için en ideal zaman ekim ve aralık aylarıdır. Aslında bu şehre yılın tüm zamanı gidilebilir. Tabi yağışların süper yoğun olduğu mayıs ve eylül ayları dışında. Hong Kong’da konaklama ücretleri yılın hemen hemen her dönemi pahalı olabilmektedir. Bu yüzden erken rezervasyon yapmanızda da yarar var.

Hong Kong’da nerede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa Hong Kong’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Hong Kong’da tesis seçimi yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var.

Hong Kong nerede ? nasıl gidilir ? ne zaman gidilir ? gibi sorularınıza yanıt bulduktan sonra Hong Kong gezilecek yerler adlı yazıma göz atarak şehirde mutlak görülmesi gereken yerleri ve yapılması gereken aktiviteleri öğrenebilirsiniz. Bunun yanında gece hayatı için bu şehirde bir plan yapıyorsanız Hong Kong gece hayatı adlı yazıma göz atarak hangi barların ve gece kulüplere gidilmesi gerektiği hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...