İspanya’nın en güzel tatil destinasyonlarından biri olan İbiza, eşsiz plajları ve partileri ile İspanya’nın diğer şehirlerinden biraz daha canlı. Bu şehirde konaklama ise genel olarak pahalı. Özellikle yüksek sezonlarda bu adada uygun otel bulmak neredeyse imkansız. Bu yüzden bu İbiza’da hangi otelde konaklayacağınız oldukça önemli.
İbiza Otelleri veya İbiza Otel Fiyatları sezona, bölgeye ve erken rezervasyona göre büyük farklılık göstermektedir. Bu yüzden bu adaya ne zaman gideceğiniz de oldukça önemli.

İbiza’da otel ücretleri genel olarak 60£’dan başlayıp 300£’ya kadar çıkmaktadır. Fakat ortalama 100-180£ arasında bir otelde aradığınız konforu ve hizmeti rahatlıkla bulabilirsiniz.

En İdeal ve En Uygun İbiza Otelleri

1.Apartamentos Los Robles

İbiza’da en ideal ve en uygun konaklama birimlerinden biri olan bu tesis İbiza’nın merkezinde plaja 3 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bu tesis İbiza’da ki en ünlü gece kulüplerinden biri olan Pacha gece kulübüne sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yani İbiza’ya sadece gece hayatı için bile gidiyor olsanız, bu tesis tam size göre diyebilirim.

Tesis stüdyo daire şeklinde yani kendi yemeklerinizi kendiniz de burada pişirebiliyorsunuz. Bu tesisin ortalama gecelik konaklama ücretleri 70£’dan başlamaktadır. Tabi sezona göre bu fiyat biraz daha değişebiliyor. Ayrıca tesisin 1.000 konuktan 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

2.El Hotel Pacha (4 Yıldız)

İbiza Otelleri arasında en ideal ve en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan Hotel Pacha, İbiza’nın merkezinde yat limanına sadece 100 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Adadaki en popüler otellerden biri olması, yüzme havuzu, kahvaltısı ve barı olması, 7.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanının olması bu oteli tercih etmek için yeterli nedenlerdendir.

Deniz ve şehir manzaralı odalarıyla da popüler olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 110£’dan başlamaktadır.

3.Hotel Casa Victoria Suites (4 Yıldız)

İbiza’daki en popüler bir diğer otel ise 4 yıldızlı şık ve lüks odalara sahip bu tesistir. Adadaki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması da bu otelin en güzel yanlarından biri. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 80£’dan başladığı bu otelden gece hayatı için canlı olan yerlere çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Plaja sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 7.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

4.Royal Plaza (4 Yıldız)

İbiza şehrinin limanına sadece 200 metre uzaklıkta ideal bir konuma sahip. Çatı katında Akdeniz, katedral ve şehir manzaralı yüzme havuzu ve spa bulunmaktadır. Otel  çok sayıda mağaza, bar ve restoranın bulunduğu, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan İbiza şehrine kolay ulaşım imkanı sunuyor. Otel, şehrin katedraline ve Dalt Vila bölgesine sadece 500 metre uzaklıkta bulunmaktadır.

Spa ve sağlık merkezi, fitness merkezi, kahvaltı ve yüzme havuzu gibi hizmetleri de olan bu oteli İbiza Otelleri listenize ekleyin derim.

5.Hotel Simbad Ibiza & Spa (4 Yıldız)

İbiza merkeze 3 km uzaklıkta bulunan bu şık ve lüks otelin 2 restoranı bulunmaktadır. Şehirdeki en popüler otellerden biri olan bu tesisin ortalama gecelik konaklama ücretleri 80£’dan başlamaktadır. Deniz ve dağ manzaralı odalarıyla popüler olan bu otelden birçok noktaya ve gece hayatı için ünlü gece kulüplerine çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca otelin 8.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Göz At : İbiza’da nerede kalınır ?

İbiza Merkez Otelleri

Şehirdeki merkez otellerin büyük bir bölümü süper pahalı olabiliyor. Zaten merkezde konaklasanız da şehirdeki en canlı yerlere süper yakın olmuyorsunuz. Bunun için bile az da olsa yürümeniz gerekiyor. Bu yüzden illa şehir merkezinde konaklamanıza sanırım gerek yok.

En Ucuz İbiza Otelleri

İbiza’da ucuz bir otel arıyorsanız öncelikle şehir merkezinin biraz dışında bulunan otellere göz atmanız gerekiyor. Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak da biraz daha ucuza otelleri bulabilirsiniz.

İbiza Otelleri ve İbiza Otel Fiyatları hakkında eklemek veya sormak istediklerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here