İstanbul Otelleri | İstanbul Otel Fiyatları

İstanbul Otelleri İstanbul otel Fiyatları
İstanbul Otelleri İstanbul otel Fiyatları

Dünyanın en ünlü şehirlerinden biri olarak da bilinen İstanbul, Türkiye’nin en pahalı konaklama birimlerine ev sahipliği yapan şehirlerinden biridir. Bu yüzden de bu şehirdeki otellerin büyük bir bölümü oldukça pahalı. Doğru bir otel seçimini bu şehirde yapabilmek için hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları sezona ve şehirdeki bölgelere göre oldukça değişiklik göstermektedir. Özellikle erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız, bu şehirde aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

İstanbul Otel Fiyatları

İstanbul’da otel fiyatları 100 TL’den başlamakta ve 2 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu şehirde süper lüks otelleri bulabileceğiniz gibi süper bütçeli otelleri de fazlasıyla bulabilirsiniz. Orta bütçede bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, yüksek sezonda 250-600 TL arası bir ücret ödeyebileceğiniz unutmayın.

En İdeal ve En Uygun İstanbul Otelleri

1.Qua Hotel (5 Yıldız )

Spa merkezi, sauna ve fitness merkezinin olduğu bu lüks otel İstanbul otelleri arasında en lüks ve en şık otellerden biri. İstanbul’da gezilecek yerler bakımından popüler olan yerler 9-10 km uzaklıkta bulunuyor olsa da, şehirdeki en ucuz 5 yıldızlı otellerden biri. Bu otelde gecelik ortalama konaklama ücretleri 220 TL’den başlamaktadır. Yani şehir merkezinde bulunan 3 yıldızlı bir otel fiyatı ile hemen hemen aynı belki de daha ucuz. İstanbul’da konaklama için bölge seçimi oldukça önemli bu yüzden de şehir dışındaki otellere de mutlaka göz atın derim. Zaten toplu taşıma araçları ile dilediğiniz hemen hemen her yer ulaşabildiğinizden dolayı, konum pek de sıkıntı olmayacaktır. İstanbul’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bu şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

2.Wyndham İstanbul Old City (5 Yıldız )

İstanbul’un en popüler ve en turistik yerlerinden biri olan Kapalı Çarşı’ya sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelde yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezi de bulunmaktadır. Sultan Ahmet Camii, Ayasofya Müzesi ve Galata Kulesi gibi turistik yerlere yürüme mesafesinde olan bu otelin gecelik ortalama konaklama ücretleri 550 TL’den başlamaktadır. Tabi bu fiyatlar düşük sezonlarda biraz daha değişmektedir. 1.000 konuktan 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otele de mutlaka göz atın derim.

3.Grand Hotel Gulsoy (4 Yıldız )

İstanbul’un en şık ve lüks otellerinden biri olan bu tesis Kapalı Çarşı’ya ve Süleymaniye Camii‘ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ortalama gecelik ücretlerin 700 TL’den başladığı bu otelin konumu İstanbul’daki en iyi konuma sahip otellerden. Şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna yürüme mesafesinde bulunan bu otelin en güzel yanı da 5 yıldızlı otelleri aratmıyor olmasıdır.

4.WOW Airport Hotel (4 Yıldız )

Atatürk Havaalanı’na sadece 1 km uzaklıkta bulunan bu otel, erken saatlerce uçağı olanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği otellerden. Şehirdeki turistik yerlere 10 km uzaklıkta olsa da, toplu taşıma araçları ile dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. 2 kişilik + çocuk odaların ücretleri bu otelde 300 TL’den başlamaktadır. Yani şehirdeki birçok 4 yıldızlı otele nazaran uygun fiyatlı. 4 bin konuktan 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

5.Hotel Zurich İstanbul (4 Yıldız )

Açık yüzme havuzu ile ünlü olan bu 4 yıldızlı otelde gecelik ortalama konaklama ücretleri 800 TL’den başlamaktadır. Şehirdeki en popüler 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesisin 3 bin konuktan almış olduğu 7.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna yürüme mesafesinde bulunan bu otelin konumu oldukça merkezi bir yerde bulunmaktadır.

6.Prestige Hotel (3 Yıldız )

İstanbul’un en ünlü yapılarından biri olan Kapalı çarşıya sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki turistik yerlerin hemen hemen hepsine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu otelde gecelik konaklama ücretleri 375 TL’den başlamaktadır. 4-5 yıldızlı otelleri aratmayan konforu ve hizmeti ile İstanbul otelleri arasında gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Barı, havaalanı servisi ve ücretsiz kahvaltısıyla bu şehirde düşünülebilecek ideal seçeneklerden.

7.Grand Palace Hotel (3 Yıldız )

İstanbul’daki oteller arasında en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri olan Grand Palace Hotelin gecelik konaklama ücretleri 250 TL’den başlamaktadır. Bulunduğu konuma göre fiyatı oldukça uygun olan bu otelin en güzel yanı da, şehirdeki birçok turistik yere oldukça yakın bir konumda bulunuyor olmasıdır. Erken rezervasyon fırsatları da bulunan bu otele de göz atmadan otelinizi seçmeyin derim.

İstanbul Şehir Merkezi Otelleri

İstanbul’un en güzel ve en iyi konuma sahip otelleri şehir merkezi etrafında toplanmaktadır. Bu otellerin birçoğundan şehirdeki turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Fakat bu bölgede bulunan otellerin büyük bir bölümü kendi kategorisinde en pahalı olan otellerden olacaktır.

1.Golden Horn Hotel (4 Yıldız )

İstanbul merkez otelleri arasında en popüler otellerden biri olan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri 420 TL’den başlamaktadır. Kendi kategorisindeki otellere nazaran biraz daha pahalı olsa da, konumu ile bu fiyat aralığını kapatmaktadır. Bu otelden şehirdeki birçok turistik yere de kısa bir mesafede ulaşabiliyorsunuz.

2.Hotel Villa Zurich (3 Yıldız )

İstanbul’un hareketli taksim meydanına sadece 7 dakika uzaklıkta bulunan bu otelde gecelik konaklama ücretleri 300 TL’den başlamaktadır. Gerek otelin konumu gerekse sunduğu hizmetlerle gönül rahatlığıyla bu oteli tercih edebilirsiniz. Şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna yürüme mesafesinde bulunan bu otele de mutlaka göz atın derim.

3.Dream Bosphorus Hotel

Topkapı Sarayı’na sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki önemli turistik yerlerin birçoğuna süper yakın bir konumda bulunmaktadır. Daha çok çiftler için ideal olan bu otelin en güzel yanı da eşsiz oda manzaraları bulunmasıdır. 1.000 konuktan 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin gecelik konaklama ücretleri 500 TL’den başlamaktadır. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak biraz daha uygun fiyatlara oda ücretlerini bulabilirsiniz.

Ucuz İstanbul Otelleri 

1.Niconya Port Suite & Hotel (3 Yıldız) : Şehirdeki turistik yerlere 11 km uzaklıkta bulunan bu otelin gecelik konaklama ücretleri 169 TL’den başlamaktadır. 1.000 konuktan 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otele de mutlaka göz atın derim.

2.İstanbul Gonen Hotel (5 Yıldız ) : İstanbul Otelleri arasında en uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden biri olan bu tesiste gecelik konaklama ücretleri 275 TL’den başlamaktadır. Yani şehirdeki en uygun 5 yıldızlı otellerden biri. Bunun yanında erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak biraz daha uygun fiyatlara odaları bulabiliyorsunuz.

İstanbul Otelleri ve İstanbul otel fiyatları her ne kadar sezona ve bölgeye göre değişiklik gösterse de, mümkün olduğu kadar erken rezervasyon yapmaya çalışın. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %40’a varan fırsat indirimlerinden yararlanabiliyorsunuz. Bunun yanında otel rezervasyonu yapmadan önce mutlaka şehirdeki fırsat indirimi olan otellere göz atın derim. Bazı otellerde son dakika rezervasyon fırsatları veya çok daha farklı fırsat indirimleri bulunmaktadır. Bunları kaçırmayın derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here