Kanada Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

Kuzey Amerika Kıtası’nın en kuzeyinde bulunan Kanada, toplam yüzölçümü bakımından dünyanın ikinci büyük ülkesidir. Ekonomisi ve teknolojisi ile ABD’ye benzetilen Kanada Britanya ve Fransa’dan gelen göçmenlerle kurulmuş ve günümüzde iki coğrafyanın izlerini de taşımakta.
Kanada Nerede ? sorusuna geçmeden önce ülke hakkında birkaç bilgiyi paylaşmakta yarar var. 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan Kanada’nın başkenti Ottawa’dır.

Kanada Nerede ?

Kuzey Amerika’nın büyük bir kısmını kaplayan Kanada, ABD ile güneyden Alaska ile kuzeybatıdan komşudur. Doğuda Atlas Okyanusu, batıda Pasifik Okyanusu ve kuzeyde Arktik Okyanusu’na kadar uzanır. Konum için tıklayın.

Kanada’ya Nasıl Gidilir ?

Kanada’ya ulaşmanın en kolay yolu İstanbul’dan hareket direkt uçuşları tercih etmek olacaktır. İstanbul’dan Toronto’ya direkt olarak uçuşları bulabilirsiniz.

Kanada’ya Ne Zaman Gidilir ?

Doğal güzellikleri ve canlı kültürü ile turizm sektörünün canlı olduğu Kanada, yılın her ayı turistleri ağırlamakta. Nisan-Mayıs aylarında müzik, tiyatro ve film festivalleriyle çok daha yoğun turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Kış mevsiminde ise kayak merkezlerini bulmak da mümkün. Daha çok yaz aylarında turisti ağırlayan bu ülke için en ideal aylar ise ilkbahar ayları olacaktır.

Bu aylarda otel fiyatları da çok abartı olmayacaktır. Aslında Kanada’nın en güzel ayları yaz aylarıdır. Fakat gerek turistin çok fazla sayıda olması gerekse otel fiyatlarınız yaz sezonunda biraz daha yüksek olması sebebiyle ilkbahar ayları bu ülke için en ideal ziyaret zamanı olacaktır.

Kanada Nerede ?
Kanada Nerede ?

Kanada’da İngilizce ve Fransızca resmi dil olarak kullanılmaktadır. Nüfusun büyük bir bölümü resmi dili ingilizce olarak kullanırken küçük oranda Fransızcayı resmi dil olarak konuşanlar da bulunmakta.

Kanada’da Konaklama

Kanada’da konaklama fiyatları şehirlere göre çok farklılık göstermekte. Fakat genel olarak her bütçeye uygun otel ve diğer konaklama birimlerini bulmak mümkün. Kanada’da Booking.com aracılığıyla çok fazla sayıda otel fırsatları bulabilirsiniz. Bu yüzden Kanada’nın herhangi bir şehrinde konaklamayı düşünüyorsanız ilk olarak Booking.com adlı adrese sonrasında eğer dairelerde konaklamayı düşünüyorsanız da Airbnb’yi deneyebilirsiniz.

Kanada nerede ? nasıl gidilir ? adlı bu yazıya eklemek istedikleriniz veya sorularınız varsa yorum olarak bize iletebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...