Katalan Ulusal Sanat Müzesi, Barselona

1929 yılında Uluslararası Sergi için açılan Ulusal Saray,günümüzde Katalan Ulusal Sanat Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Montjuic Tepesi‘nde yer alan bu müze yakınlarında, şehrin en iyi manzarasını seyredebilirsiniz. Müzenin hemen karşısında Barselona’nın en bilindik meydanlarından olan Plaça d’Espanya bulunmaktadır. Meydanın tam ortasında ise, Magic Fountain adlı bir çeşme bulunmaktadır. Bu çeşmede akşam saatlerinde müzik ve ışık gösterileri yapılmaktadır.

Barselona - Meydan Plaça d'Espanya
Plaça d’Espanya

19. ve 20.yy’a ait eserleri görebileceğiniz bu müze, Barselona gezilecek yerler listenizde olması gereken önemli yerlerden biridir. Fakat, çoğu turist müzenin içerisine girmek yerine, Plaça d’Espanya manzarasını ve akşam bu müzenin karşısında yapılan gösterileri izlemektedir.

Müzeye pek talep olmadığından dolayı, girişlerin kalabalık olmayacığını söyleyebilirim. Eğer sanata aşırı bir düşkünlüğünüz yoksa,benim yaptığım gibi müze ziyaretini es geçip, müzenin hemen yanından Montjuic Tepesi’ne çıkarak, Barselona’nın eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz.

Magic Fountain
Magic Fountain- Müzenin tam karşısında bulunmaktadır

Barselona’da konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, Barselona’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölge bölge otel ve diğer konaklama birimleri tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Barselona’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Katalan Ulusal Sanat Müzesi Hakkında Bilgiler

Katalan Ulusal Sanat Müzesi’nde, Goya, El Greco ve Peter Paul Rubens gibi Dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini görebilirsiniz. Ayrıca,müze avlusunda bulunan heykeller ve fresklerde, görülmeye değer yerlerdendir. Müze daha çok, barok, rönesans, gotik ve modern sanat eserlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Barselona Müzesi

Katalan Ulusal Sanat Müzesi Nerede ? Nasıl Gidilir? 

Bu müzeye ulaşım oldukça kolaydır. Barselona’nın en popüler ve en kalabalık meydanlarından biri olan Plaça d’Espanya’da bulunan, ayrıca Montjuic Tepesi’nde bulunan bu müzeye, Plaça d’Espanya metro durağını kullanarak ulaşabilirsiniz. L1 (Kırmızı) hat üzerinden bu durağa giden metroları bulmak mümkündür. Müzeye otobüsler ile ulaşmak isterseniz, şehrin birçok turistik noktasından 13,50 ve 91 nolu otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca, eğer Sagrada Familia Kilisesi tarafından geliyorsanız 50 nolu otobüsü, kilise etrafında bulabilirsiniz.

Katalan Ulusal Sanat Müzesi, şehrin biraz dışında bulunduğundan dolayı, buraya yürüyerek ulaşmak, birçok turistik noktadan oldukça zordur. Metro ile ortalama 15 dakikada ulaşabileceğiniz bu meydana, yürüyerek 1 saatten fazla bir zaman alabilir.

Katalan Ulusal Sanat Müzesi (MNAC) 2018 giriş ücreti, 15£’dur. Müze için birçok ses rehberi bulunduğu gibi, geziniz boyunca özel video çektirmeniz mümkündür. Müzeyi turlar ile ziyaret edecek olursanız, Poble Espanyol ve MNAC kombineli turlar, fiyat bakımından uygun olmakla birlikte, rehber eşliğinde gezme şansınız olacaktır.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...