Kavala Gezilecek Yerler | En Güzel Yerler

Kavala Gezilecek Yerler
Kavala Gezilecek Yerler

Symvolo Dağı eteklerinde bir amfitiyatro gibi inşa edilmiş, modern bir karaktere sahip tarihi binalarla kutsanmış, Yunanistan’ın en pitoresk şehirlerinden biridir Kavala. Türk turistlerin son yıllarda akın ettiği güzel bir yer olan bu şehirde yapılacak çok şey var.
Kavala gezilecek yerler listesi hazırlarken daha çok tarihi yapılarla ilgileniyorsanız, başlangıç noktanızı Old Town (Eski Kent) Bölgesi olarak yapmanızda yarar var. Zaten bu sahil kentinde görülebilecek en güzel yerler de Eski Kent ve çevresinde bulunuyor.

Bu şehirde daha birçok antik yeri, kaleyi ve müzeleri de görmek mümkün. Bu yüzden bu şehir için mümkünse 2-3 gününüzü ayırın.

Kavala’da gezilecek yerler listenizi nerede konaklayacağınıza göre çok daha iyi ayarlayabilirsiniz. Kavala’da konaklama için henüz karar vermediyseniz Kavala’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Şehirdeki en ideal ve en çok tercih edilen otellere göz atmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

Kavala Gezilecek Yerler Listesi

Kavala’da gezilecek birçok tarihi ve turistik yerleri aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Old Town’dan sonraki yerler için sıralamayı dikkate almanıza gerek yok. Şehirdeki sürenize ve nerede konakladığınıza göre, gezilecek yerler listesindeki yerler arasından kendiniz sıralama yapabilirsiniz.

1.OLD TOWN (Eski Kent Bölgesi)

Kavala Gezilecek Yerler

Denizle çevrili, yokuş yukarı arnavut kaldırımlar ile dolu olan Old Town Bölgesi, bu şehirde en popüler yerlerden.

Renkli sokakları ile kaybolarak gezebileceğiniz en güzel yerlerden Eski Kent Bölgesi’nde görülmeye değer yerler arasında, Panaghia Kilisesi ve Kalesi, şehrin sembolü haline gelmiş süper turistik bir yer olan İmaret ve Keramoti alanıdır.

Eski Kent Bölgesi’nde birbirinden güzel ve kaliteli restoranları, kafeleri ve hediyelik eşya alabileceğiniz yerleri de fazlasıyla bulabilirsiniz.

Eski Kent Bölgesi, bu şehirde konaklama için en çok tercih edilen yerlerden. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak Airotel Galaxy adlı 4 yıldızlı tesise veya biraz bütçeli bir otel için de Old Town Inn adlı tesise göz atabilirsiniz.

2.Tobacco Museum (Tütün Müzesi)

Kavala Gezilecek Yerler
Tütün Müzesi kavala’nın en güzel müzelerinden biri

Şehirdeki en güzel ve en popüler müzelerden biri olan Tobacco Museum, bu şehirde görülmeye değer güzel yerlerden.

Müze içerisinde siya-beyaz fotoğraflar sayesinde Kavala’nın eski tarihi ve kültürü hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Tütün tarihi hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz bu müzede, tütünlerin nasıl yapıldığından, nasıl işlendiğine ve gemilere yüklenmesine kadar bilgileri bulabilirsiniz.

3.Kavala Kalesi

Kavala Gezilecek Yerler
Kavala Kalesi

Bizans Kalesi olarak da bilinen Kavala Kalesi, şehirdeki en eski yapılardan biri. Kavala gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz güzel ve tarihi yapılardan olan bu kale 15.yüzyılda inşa edilmiş, Panagia yarımadasının tepesinde bulunuyor.

Bu kalenin kulesinden şehrin eşsiz manzarasını seyredebiliyorsunuz. Zaten buraya gelen turistlerin büyük bir bölümü de sırf bunun için gelmekte.

4.Philippi Antik Müzesi

Kavala Gezilecek Yerler
Philippi Antik Kent – Müzesi – Kavalatour.com

Bölgedeki en değişik arkeolojik alan olan Philippi, bir nevi açık hava müzesi. Turistlere göre sadece kalıntılardan ve harabelerden oluşmuş bir yer olarak bilinse de, eski bir şehrin anısını göreceğinizi unutmayın.

Alan şehrin tarihini açıklayan eşsiz eserler ile dolu. Bu yüzden kısaca göz atabileceğiniz yerlerden biri diyebiliriz.

5.Larnaka Kemeri 

Kavala Gezilecek Yerler
Larnaka veya Kamares Kemeri olarak bilinen yapı da şehirdeki en ünlü yapılar arasında – visitkavala.gr

Osmanlıların bıraktığı bir hatıra olarak bilinen Larnaka Kemeri, Türk turistlerin favori yerlerinden biri.

Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1550 yılında inşa edilen bu heybetli yapı, şehre su sağlamak amacıyla kullanılmış.

Devasa kemerleri ve sütunlarıyla dikkat çeken bu yapı Larnaka Bölgesi’nde yer almaktadır. Geçmişten izleri hala görebileceğiniz bu sütuna da göz atmayı unutmayın.

Akşamları ışıklar yandıktan sonra daha güzel bir görüntüye sahne olmasıyla ünlü olan bu kemer günümüze kadar en iyi korunmuş yapılar arasında.

6.Ammolofoi Plajı

Ammolofoi Plajı KAVALA
Ammolofoi Plajı

Kavala gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz hatta yaz aylarında Kavala’yı ziyaret ediyorsanız, en azından yarım gününüzü geçirebileceğiniz şehrin en popüler plajında güzel zaman geçirebilirsiniz.

Uzun sahil boyunca birçok barı ve kafeleri bulabileceğiniz bu plaj, ince kumu ile ünlü. Birçok turistin yaz aylarında güneşlenmek için tercih ettiği bu plajın suyu da oldukça temiz ve berrak.

7.İmaret

Kavala İmaret Otel
İmaret otel

Osmanlı mimarisinin güzel bir örneği olan İmaret, Muhammed Ali Paşa tarafından bir eğitim merkezi olarak hizmet vermek için inşa edilmiş.

1902 yılına kadar dini okul olarak daha sonra 1923 yılına kadar hayır kurumu olarak faaliyet gösterdi.

Daha sonra yenilenmiş ve günümüzde 5 yıldızlı bir otel olarak hizmet göstermekte. Fiyatlar bütçenize uyarsa Kavala’da konaklayabileceğiniz en güzel otellerden biri diyebiliriz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

8.Selini Bar

Kavala Gezilecek Yerler
Selini Bar akşamları çok daha güzel bir görüntüye ev sahipliği yapmakta

Eğer Kavala’da denize karşı bir şeyler içmeyi planlıyorsanız, deneyebileceğiniz en güzel barlardan biri Selini Bar’dır. Gece hayatı için de güzel bir deneyim sunan bu bar kaçmaz.

Şehirdeki en turistik barlardan biri olarak bilinen Selini Bar’da yaz aylarında canlı müziklere de katılmak mümkün.

Sırf manzarası için değil, lezzetli kokteylleri için de bu bara uğrayabilirsiniz.

Kavala’da gezilecek ve görülecek birkaç şey daha bulmak pekala mümkün. Fakat, bu liste şehirdeki en önemli ve en turistik yerler. Bu listenin dışındaki yerler de fazladan zamanınız varsa göz atabileceğiniz yerlerden.

Kavala’da Nerede Kalınır ? 

Kavala’da konaklama için maalesef çok fazla bölge bulunmamakta. Bu yüzden de turistler kafam rahat olsun diyip şehir merkezine en yakın otelleri tercih ediyor. Fakat şehirde merkezine biraz uzak oteller veya diğer konaklama birimleri de işinizi görecektir. Zaten Kavala’da otel fiyatları yaz ayları dışında çok pahalı olmuyor.

Kavala’da bulunan otellerin büyük bir bölümünde de erken rezervasyon fırsat indirimlerini bulabilirsiniz. Yani otelinizi 1-2 ay öncesinden rezerve edecek olursanız, aynı otelde daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. Fakat bu erken rezervasyon olayını çok abartmamakta da yarar var. Yani gidip 5-6 ay öncesinde rezervasyon yapmayın. Zaten yapsanız da erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanamazsanız. Çünkü erken rezervasyon fırsat indirimleri genelde 1-2 ay öncesinden verilmektedir.

Kavala gezilecek yerler listenizi oluştururken de bu şehirde kaç gün konaklayağınıza da karar verin. Eğer zamanınız varsa Thassos gibi diğer bölgelere ve adalara giderek de tatilinize renk katabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here